موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۲۰:۲۸ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۷
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۱۹:۴۳ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۷
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۱۶:۲۶ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۷
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۱۴:۲۰ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۷
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۱۲:۵۵ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۷
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۱۱:۲۴ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۷
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۸:۵۹ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۷
 • محمد علی الهی پرست گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۴۹:۲۹ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۷
 • الهه مومنی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۸:۱۳:۳۳ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۶
 • آرش یاوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۴۲:۵۹ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۵
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی تجاوز به عنف

مشاوره حقوقی تجاوز به عنف

همه آنچه که قرار است درباره مشاوره حقوقی تجاوز به عنف بدانید. تجاوز به عنف و مجازات و جرائم مربوط به آن یکی از موضوعات مهم حقوقی است که بخش زیادی از پرونده‌های دادگاه قضایی را از آن خود نموده است. جالب اینجا است که این موضوع در تمامی جوامع از همان ابتدای پیدایش و تأسیس بنیاد دادگستری وجود داشته و طی این سال‌های متمادی هیچ‌گاه حضور آن در شمار پرونده ‌های حقوقی کمرنگ نشد.

 

توصیه های یکی از وکلای خانم وکیل تلفنی در مورد پرونده تجاوز

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
30000 تومان
۱۰ دقیقه
50000  تومان
۱۵ دقیقه
70000 تومان
۲۰ دقیقه
100000  تومان
۳۰ دقیقه
150000  تومان
۱ ساعت
250000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 200.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 100.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

مشاوره حقوقی تجاوز به عنف

به هر حال به این موضوع در جوامع اسلامی به ویژه جمهوری اسلامی ایران به ویژه مؤسسات مشاوره تلفنی حقوقی به موجب ارزش نهادن به نظم عمومی، پیروی از قوانین و مقررات شرعی و برخورد با تجاوز به احساسات شرعی بیشتر از سایر ممالک دنیا رسیدگی می‌شود.

 

poor raped women

مشاوره حقوقی تجاوز به عنف

 

به همین خاطر که در ایران مشاوره حقوقی تجاوز به عنف در جهت رسیدگی به جرائم ناشی از آزار و اذیت جنسی از اهمیت بسیاری برخوردار است. حال سؤال اینجا است که تجاوز به عنف چیست و مشاوره حقوقی تجاوز جنسی مجازاتی را برای آن تعریف می‌کند؟

 

همه‌چیز درباره جرائم تجاوز به عنف

 

جرائم تجاوز به عنف چیست و مجازات آن چگونه تعیین می شود؟

جرائم تجاوز به عنف یا همان تجاوز جنسی یکی از مهم‌ترین جرائمی است که علاوه بر ایجاد آسیب‌های روانی و احساسی در فرد موجبات برهم زدن اخلاق حسنه و نظم عمومی در جامعه را هم فراهم آورد. متأسفانه در بسیاری از کشورها به دلیل عدم وجود قوانین و مقرراتی مبنی بر حمایت از زنان سبب گردیده تا روز به روز آمار زنای به آنان افزایش یابد. اگرچه چنین جرائمی از زمان‌های بسیار قدیم تا به امروز وجود دارد و مرتکبین آن در کشورهای مختلف با انگیزه متفاوتی نسبت به ارتکاب آن اقدام می‌کنند.

باید گفت این معضل بزرگ‌ترین آسیب‌های روحی را فرد ایجاد می‌کند چه بسا تا سالیان طولانی عواطف و احساسات قربانی اش را جریحه‌دار کرده و او را در دام انواع بیماری‌های روانی ناشی از تجاوز جنسی گرفتار کند. در بسیاری موارد عمل تجاوز به عنف توسط مرد به علیه زن صورت می‌گیرد؛ اما در این موضوع لزوماً زنان جز آسیب دیدگان نیستند.

چراکه کودکان مردانی جزء قربانی‌هایش هستند که ممکن است به دام این معضل گرفتار شوند. بی‌شک هتک حرمت و تجاوز جنسی به دیگری به وسیله اشخاص عامل در قانون مجازات اسلامی جرم تلقی می‌شود که برای آن مجازات تعیین شده تعریف گردیده است. اینجا است که اهمیت مشاوره حقوقی تلفنی به منظور بهره‌مندی از راه‌کارهای حقوقی و کیفری مبنی بر تجاوز به عنف مبرهن و آشکار می‌شود.

 

کاربردی‌ترین مشاوره‌های حقوقی تجاوز به عنف چیست؟ و مشاوره حقوقی تلفنی چگونه در این امر موثر واقع می شود؟

در رابطه با کاربردی ‌ترین مشاوره حقوقی تجاوز به عنف در بهترین موسسه مشاوره حقوقی تلفنی چه می‌دانید؟ آیا مشاوره حقوقی 24 ساعته تلفنی و آنلاین می‌تواند پاسخگوی مناسبی برای مسائل مربوط به تجاوز به عنف باشد؟

به طور کلی تجاوز به عنف یا تعرض جنسی به هرگونه عمل جنسی گفته می‌شود که موجبات ترس، ناراحتی یا تهدید ناشی از آن را در فرد مورد تعرض ایجاد می‌کند. بر اساس ماده  637قانون مجازات اسلامی تجاوز به عنف در زمره جرائم و مجازات جنایی قرار دارد که در همه کشورهای دنیا تاوان سنگینی برای آن در نظر گرفته شده است.

کی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین مشاوره حقوقی تجاوز به عنف اطلاع از مجازات تعیین شده برای این جنایت است. بد نیست بدانید که قانون مجازات اسلامی اعدام را تنها مجازات برای آن می‌داند.

 

poor raped kid

متجاوزین به عنف و متجاوز به کودکان معدوم می شوند

 

اثبات قربانی بودن شخص مورد تعرض و عدم رضایت وی در نزدیکی جنسی کار چندان ساده ای نیست. به علاوه آنکه ثابت کردن این موضوع که تجاوز به عنف در چهارچوب خارج از چهارچوب شرع صورت گرفته نیز در زمره ضروریات طرح دعاوی قرار دارد. بهترین مشاوره  حقوقی تجاوز به عنف به معنی اطلاع و آگاهی کامل از اصول و قوانین مجازات اسلامی و در رابطه با این موضوع و نیز و تمامی مشکلاتی است که در روند رسیدگی به این قبیل پرونده‌های حقوقی به وجود می‌آیند.

از این رو با دریافت راهنمایی لازم تمامی زوایای زیر بر شخص روشن و مبرهن می‌شود. به علاوه آنکه شخص مطلع می‌گردد که توسل به خشونت جنسی میان زن و مرد که حکم شرعی زوجیت میان آن‌ها جاری گشته تجاوز به عنف به حساب نمی‌آید.

 

بهترین و سریع‌ترین مشاوره حقوقی بعد از ارتکاب به جرائم جنسی را از کجا بگیریم؟

پرسشی که ممکن است از سوی بسیاری مردم مطرح شود این است که چگونه می‌توان سریع‌ترین مشاوره حقوقی پس از ارتکاب به جرائم جنسی را دریافت کرد؟ این در حالی است که مسئولان قضایی در سراسر کشور وعده رسیدگی سریع به پرونده‌های مبنی بر تجاوز به عنف و اجرای حکم مجازات قاطع مرتکبان را به مردم داده‌اند تا به این ترتیب بتوانند امنیت و عفت عمومی در جامعه را حفظ کنند.

با این اوصاف هر فردی در جامعه دارای حق و حقوقی است که تحت هیچ شرایطی تجاوز به آن امکان‌پذیر نبوده و کسی نمی‌تواند آن را خدشه دار کند. بی شک این موضوع درباره هتک کنندگان و مرتکبان تجاوز به عنف هم صادق است. مراجعه به مشاور حقوقی تجاوز به عنف یکی از سریع‌ترین و بهترین راه هایی است که می‌توان از تمامی زوایا و جوانب مرتبط با این قضیه مطلع شد. چه بسا بهترین راه کارها شما را از تحقق مجازات به عنف مطلع سازند.

یک مشاوره حقوقی تجاوز به عنف بایستی شرایط تحقق مجازات مبنی بر جرائم تجاوز به عنف را شیوا و واضح و مطابق اصول و قوانین مجازات اسلامی برای مراجع خود اعم از شخص عامل یا کسی که مورد تجاوز به عنف واقع گشته توضیح دهد. از جمله این شرایط شامل موارد زیر است:

 1. یکی شروط پایه برای تحقق جرم تجاوز به عنف همان‌طور که از پیش هم گفته شد این است که عمل تجاوز جنسی اثبات گردد. همچنین ثابت شود رابطه میان زن و مرد خارج از رابطه شرعی آن‌ها باشد.
 2. دومین شرط این است که حتماً در عمل تجاوز جنسی دخول صورت گرفته باشد.
 3. سومین شرط تحقق تجاوز به عنف این است که رابطه خارج از رابطه جنسی اجباری میان زن و شوهر باشد.
 • در نهایت عامل تجاوز جنسی عاقل و بالغ باشد؛ زیرا حکم و مجازات به عنف برای فرد نابالغ اجرا نمی‌گردد.

 

اولین اقدام بزه دیده (شاکی) بعد از وقوع تجاوز جنسی چه باید باشد؟

یکی از مهم‌ترین سؤالات دیگری که در موسسه مشاوره حقوقی تجاوز به عنف از سوی افراد مطرح می‌گردد این است که آیا طرح دعاوی شاکی پس از وقوع تجاوز جنسی برای اجرای حکم کافی است؟ اولین اقدام شاکی پس از وقوع تجاوز چه می‌تواند باشد؟

باید گفت اینکه اقرار شاکی مبنی بر تجاوز اثبات می‌گردد یا خیر به عوامل و تحقیقات بسیاری بستگی دارد. اول اینکه مدارک ارائه شده وی از جمله گواهی پزشکی دال بر انجام اعمال تجاوز و دخول زوری یا نشانه هایی مشابه آن معتبر بوده و فقط در حد اقرار لفظی شاکی نباشد. طی جلسات مشاوره حقوقی تجاوز به عنف تمامی زوایای مربوط به پرونده برای شاکی با جزئیات تمام بازگو خواهد شد.

 

first act action to reduce rapism

اولین اقدام بزه دیده در مواجه به تجاوز جنسی

 

همچنین اینکه مراجعان خود را از این موضوع مهم مطلع سازد که راه های اثبات جرائم مبنی بر تجاوز به عنف در قانون مجازات اسلامی با پیچیدگی بسیاری همراه است. علت اصلی آن هم محو و از بین بردن آثار جرم در همان ساعات اولیه توسط شخص عامل و یا حتی شاکی است.

در هر صورت پیگیری پرونده و شکایت کیفری پس از وقوع جنایت در دادسرا صورت می‌گیرد. البته عنوان و نوع طرح شکواییه به نوع تجاوزی که صورت گرفته است بستگی دارد.

 

چگونه می‌توان بدون آبروریزی و اطلاع دیگران در مورد تجاوز به عنف مشاوره حقوقی بگیریم

شاید این سوال که چگونه می توان بدون آبروریزی و اطلاع دیگران درباره تجاوز جنسی یا همان تجاوز به عنف از خدمات مشاوره حقوقی استفاده کرد سوال یکی از شما عزیزان نیز باشد.

به جرات می‌توان گفت یکی از آسیب‌های روانی و عاطفی ناشی از تجاوز به عنف از بین رفتن اعتماد به نفس و ترس از آبروریزی است. در چنین مواقعی پیشنهاد می‌گردد حتماً از خدمات مشاوره حقوقی و راه‌کارهای منطقی و هوشمندانه وکلای پایه یک دادگستری که در این زمینه تخصص و تبحر کافی را دارند استفاده کنید؛ زیرا آنان با داشتن تجربه در رسیدگی به پرونده‌های مختلف قضایی در زمینه تجاوز جنسی و جرائم و مجازات مربوط به آن بهتر و سریع تر می‌توانند راهکارهای مفید را برای اثبات جرم تجاوز برایتان تفهیم کنند.

رزرو مشاوره حقوقی فوری با وکیل

آیا افراد کم بضاعت هم می‌توانند از مشاوره حقوقی تلفنی تجاوز بهره مند شوند؟

شاید یکی از دغدغه های اصلی کسانی که مورد تجاوز جنسی واقع می شوند در همان وهله اول عدم قدرت اقتصادی در بهره‌مندی از خدمات مشاوره حقوقی تجاوز به عنف است. خبر خوب این است که سازمان معاضدت کانون وکلای دادگستری که برای اولین بار در سال 1316 تأسیس و راه اندازی شد، زیرمجموعه هایی را تحت عنوان مشاوره حقوقی رایگان و آنلاین در اختیار متقاضیان با هدف کمک به افراد بی بضاعت پرونده‌های حقوقی قرار داده است.

از این رو اقشار بی بضاعت که توانایی کافی مالی برای استفاده از خدمات مشاوره حقوقی تجاوز به عنف و بهره‌مندی از مساعدت مشاوران متخصص در این زمینه را ندارند با مراجعه به این نهاد می‌توانند از حق برخورداری از بهترین مشاوره حقوقی تجاوز جنسی استفاده کنند. لازم به ذکر است که چنین خدمات مشاوره ای شامل مشاوره حقوقی آنلاین نیز می‌شود.

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

تشکر از راهنمایی خوب تان. موردی است که متجاوزین به عنف در دادگاه اعتراف نموده و اکنون خانواده های شان از شاکی خواهان رضایت می باشند. در این مورد لطفا راهنمایید بفرمایید فردی که مورد تجاوز واقع شده رضایت ندهد چه اتفاقی خواهد افتاد و چنانچه رضایت داد چه خواهد شد؟ و مهم تر اینکه اصلا در پرونده تجاوز به عنف رضایت و عدم رضایت مطرح است؟ همچنین بخاطر حفظ آبرو چکار باید بکنیم که خانواده مجرمین درب منزل مراجعه نکند؟
درود و سپاس از وب سایت خوب وکیل تلفنی و وکلای عزیز که با دانش و دقت بسیار بالا به پرسش ها و ابهامات ما در موارد حقوقی پاسخ میدین بسیار خرسندم که پایگاه دانش بنیان و معتبری همچون وکیل تلفنی با مشاوران و وکلای آگاه و معتقد بنده را آگاهانه برادرانه و خواهرانه راهنمایی میفرمایند از خدای بزرگ و مهربان آرزوی سلامتی برای تک تک شما عزیزان در موسسه وزین وکیل تلفنی خواستارم که برای طرح مشکلات حقوقی حتی در ساعت ۳ نیمه شب با ظرافت به لایه های پنهانی و مخفی مشکل طرح شده توجه دارند و برای هر مسئله ای راه حل و راهکار ارائه دارند خدا قوت آرزوی توفیق بیشتر ❤️❤️
سلام خسته نباشید میگم به تمام همکاران خوب و خوش اخلاق وکیل تلفنی که در تمامی ساعت با صبر و حوصله پاسخگو هستند. متاسفانه موردی که در نقاله بالا مورد طرح قرار گرفت بسیار اهمیت دارد چراکه در اثر کوچکتریت غلفت دامنگیر افراد خواهد شد. لذا اطلاعات و آگاهی داشتن از اینکه در صورا بروز چنین مشکلاتی بهخرین اقدام جیست بسیار مهم است. اینکه افراد وظیفه قانونی خویش را بدانند تا بتوانند بهترین تصمیم را در لحظه بگیرند باعث میشود آسیب های فراوان چینین مشکلی را حداقل تا حدودی کاهش داد. از اینکه وکیل تلفنی در جهت آگاهی بخشی عمونی اینگونه پرتلاش فعالیت میکند بسیار ممنونم
با سلام و درود خدمت کاربران محترم و مدیریت محترم مجموعه موسسه وکیل تلفنی، جرم تجاوز به عنف یکی از جرایم حدی ست که ریشه در فقه مقدس اسلام داشته و مجازات آن سنگین و حتی اعدام میباشد ودارای شرایط اثباتی سخت و مشکل و اقدامات مهمی ست ک شخص بزه دیده می‌بایست انجام دهد تا آثار جرم از بین نرود که این مهم در مجموعه وکیل تلفنی فراهم گردیده لذا با انجام یک مشاوره کم هزینه و بموقع میتوانید از بروز مشکلات بعدی جلوگیری نموده و موفقیت خود را تضمین نمایید اینجانب احسان والی با کد 11617 آماده انجام خدمات مشاوره ای به کاربران گرامی می‌باشم با تشکر از مدیریت محترم و سایر پرسنل موسسه وکیل تلفنی
با توجه به شرایط موجود در جوامع وتهاجم فرهنگی متاسفانه در این دوران تجاوز به عنف از نوع جنسی زیاد شده تجاوز به عنف یعنی به زور به یک نفر تجاوز جنسی کردن بدون رضایت طرف واینکه اگ ردر این میان کسی که مورد تجاوز قرار میگیرد دختر باشد وباعث زوال بکارت شود واقا از لحاظ روحی وجسمی صدمات شدیدی میبیند اگر خدای نکرده به همچین موردی بر خورد کردید تنها با یک تماس با وکلای مورد اعتماد سایت وکیل تلفنی می توانید مشاوره کنید وراهکار را بیاموزید تا بتوانید شکایت کنید وحق فرزند خود را بگیرید
سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز .. از مصادیق تجاوز به عنف ، زنای در حال بیهوشی ، خواب یا مستی یا از طریق ربایش ، تهدید و یا ترساندن زن ، اگرچه موجب تسلیم شدن او شود و همچنین اغفال و فریب دختر نابالغ در حکم زنای به عنف میباشد.
سلام و عرض ادب، جرائم تجاوز به عنف یا همان تجاوز جنسی یکی از مهم‌ترین جرائمی است که علاوه بر ایجاد آسیب‌های روانی و احساسی در فرد موجبات برهم زدن اخلاق حسنه و نظم عمومی در جامعه را هم فراهم آورد. متأسفانه در بسیاری از کشورها به دلیل عدم وجود قوانین و مقرراتی مبنی بر حمایت از زنان سبب گردیده تا روز به روز آمار زنای به آنان افزایش یابد. اگرچه چنین جرائمی از زمان‌های بسیار قدیم تا به امروز وجود دارد و مرتکبین آن در کشورهای مختلف با انگیزه متفاوتی نسبت به ارتکاب آن اقدام می‌کنند.باید گفت این معضل بزرگ‌ترین آسیب‌های روحی را فرد ایجاد می‌کند چه بسا تا سالیان طولانی عواطف و احساسات قربانی اش را جریحه‌دار کرده و او را در دام انواع بیماری‌های روانی ناشی از تجاوز جنسی گرفتار کند. در بسیاری موارد عمل تجاوز به عنف توسط مرد به علیه زن صورت می‌گیرد؛ اما در این موضوع لزوماً زنان جز آسیب دیدگان نیستند.چراکه کودکان مردانی جزء قربانی‌هایش هستند که ممکن است به دام این معضل گرفتار شوند. بی‌شک هتک حرمت و تجاوز جنسی به دیگری به وسیله اشخاص عامل در قانون مجازات اسلامی جرم تلقی می‌شود که برای آن مجازات تعیین شده تعریف گردیده است. اینجا است که اهمیت مشاوره حقوقی تلفنی به منظور بهره‌مندی از راه‌کارهای حقوقی و کیفری مبنی بر تجاوز به عنف مبرهن و آشکار می‌شود. موسسه وکیل تلفنی آماده پاسخگویی به هر سوالی و ارائه راهکار برای افراد جامعه می باشد.
با سلام و عرض ادب، چنانچه فردی با استفاده از زور و تهدید و اکراه و بدون رضایت طرف مقابل وی را مورد تجاوز جنسی قرار دهد در صورت اثبات، جرم تجاوز به عنف محقق گردیده و مرتکب به مجازات مقرر در قانون مجازات اسلامی که اعدام می باشد محکوم خواهد شد. برای اثبات تحقق جرم باید عمل تجاوز جنسی اثبات کرد و این عمل بین زن و مردی که رابطه شرعی زوجیت ندارند انجام شده باشد. یعنی ادعای زن مبنی بر تجاوز شوهرش به وی به زور و تهدید پذیرفتنی نبوده و این امر مصداق تجاوز به عنف نمی باشد. لذا کاربران عزیز جهت اطلاع از نحوه اثبات و مجازات جرم تجاوز به عنف می‌توانند از مشاوره حقوقی وکلای متخصص در سایت وکیل تلفنی بهرمند گردند. با احترام_ سلیمانی
تجاوز به عنف و مجازات آن مسئله ای است که شاید تا به حال در مورد آن چیزهایی شنیده باشید. فرقی نمی کند در کشورهای غربی و جهان اولی زندگی کنید یا در کشورهای شرقی در حال توسعه و جهان سومی، در تمامی کشورها افراد عقده ای از نظر روانی و جنسی وجود دارند که اقدام به ارتکاب این جرم می کنند و بایستی مجازات تعریف شده برای آن را متحمل شوند. بنابراین تجاوز به عنف و مجازات آن در قوانین همه کشورها مسئله ای تعریف شده است. برای آشنایی با جزئیات این موضوع و مجازات در نظر گرفته شده برای آن، مطابق با قانون مجازات اسلامی، در این متن با ما همراه باشید. پیش از هر چیز برای بررسی موضوع “تجاوز به عنف و مجازات آن” ابتدا بهتر است تعریفی در مورد خود موضوع تجاوز به عنف ارائه کنیم. تجاوز به عنف و مجازات آن (2)تجاوز به عنف و مجازات آن (۲) تجاوز به عنف چیست؟ در لغت نامه های مختلف معتبر، کلمه عنف معادل با عباراتی چون جبر، خشونت، بی رحمی، زور، درشتی و … در نظر گرفته شده است؛ از این رو تجاوز به عنف به صورت انجام نزدیکی اجباری و بدون رضایت زن با او تعریف می شود. در انجام این جرم زور و فشار به نزدیکی، تجاوز به فرد مورد تعرض محسوب می شود و در برخی منابع از آن با عنوان زنای به عنف نیز یاد می کنند. مسئله تجاوز به عنف و مجازات آن در کشورهای مختلف جهان بسیار حائز اهمیت تلقی شده و اغلب در این مورد مجازات سنگینی در نظر گرفته اند. بررسی مسئله تجاوز به عنف و مجازات آن از نظر قانون مجازات اسلامی برای آشنایی با آنچه که در مورد “تجاوز به عنف و مجازات آن” در قانون مجازات اسلامی آورده شده است، توجه شما را ابتدا به مفاد ماده ۲۲۴ قانون مجازات اسلامی جلب می کنیم. عین ماده ۲۲۴ قانون مجازات اسلامی: “حد زنا در موارد زیر اعدام است: الف- زنا با محارم نسبی ب- زنا با زن پدر که موجب اعدام زانی است. پ- زنای مرد غیر مسلمان با زن مسلمان که موجب اعدام زانی است. ت- زنای به عنف یا اکراه از سوی زانی که موجب اعدام زانی است. تبصره ۱- مجازات زانیه در بندهای (ب) و (پ) حسب مورد، تابع سایر احکام مربوط به زنا است. تبصره ۲- هرگاه کسی با زنی که راضی به زنای با او نباشد در حال بیهوشی، خواب یا مستی زنا کند رفتار او در حکم زنای به عنف است. در زنا از طریق اغفال و فریب دادن دختر نابالغ یا از طریق ربایش، تهدید و یا ترساندن زن اگر چه موجب تسلیم شدن او شود نیز حکم فوق جاری است.” همانطور که مشاهده می کنید مسئله زنای به عنف یا تجاوز به عنف و مجازات آن در بند ت این ماده قانونی آورده شده است و مطابق با آن اعدام زانی نتیجه ای است که در انتظار فرد متجاوز یا متعرض به عنف می باشد. علاوه بر این بند در تبصره ۲ این ماده قانونی نیز می خوانیم که فرد متعرض یا متجاوز به عنف حتی اگر در حالت بیهوشی، مستی یا خواب نیز با زنی که راضی به نزدیکی با او نیست زنان کند همین حکم در مورد او نیز اجرا می شود. همچنین زنا به عنف اگر از سر ترس، تهدید، فریب و ربایش نیز انجام شود جاری شدن حکم اعدام در مورد فرد متعرض انجام می شود.
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی وبا تشکر از زحمات.جرائم تجاوز به عنف یا همان تجاوز جنسی یکی از مهم‌ترین جرائمی است که علاوه بر ایجاد آسیب‌های روانی و احساسی در فرد موجبات برهم زدن اخلاق حسنه و نظم عمومی در جامعه را هم فراهم آورد. متأسفانه در بسیاری از کشورها به دلیل عدم وجود قوانین و مقرراتی مبنی بر حمایت از زنان سبب گردیده تا روز به روز آمار زنای به آنان افزایش یابد. اگرچه چنین جرائمی از زمان‌های بسیار قدیم تا به امروز وجود دارد و مرتکبین آن در کشورهای مختلف با انگیزه متفاوتی نسبت به ارتکاب آن اقدام می‌کنند.که البته در قانون مجازات اسلامی مجازات شدیدی برای ان در نظر گرفته شده است.اینجانب فریبرز ذوالفقاری اماده مشاوره تکمیلی هستم

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران:

استان: مازندران، شهرستان : آمل، بخش : مرکزی، شهر: آمل، خیابان طالب آملی کوچه توحید4[نیما 3]کوچه توحید6[نیما4]، پلاک 36 طبقه اول واحد اول تلفن اداری:01144442509

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی