موسسه وکیل تلفنی

 • مریم قاسمی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۳:۴:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل بهرنگ محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱:۵۴:۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱:۲۶:۵۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴۷:۲۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴۵:۴۵ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴۳:۲۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۳۸:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل ملیکا محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۶:۵ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۴۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۲
 • زینب نظرپور زینب نظرپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۲۰:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۲
انجمن وکیل تلفنی

قرارداد قانون كار سال 1399

 قرارداد قانون کار سال 1399

این قرارداد با رعایت مواد ۹ و ۱۰ و ۲۱ و ۲۴ قانون کار و ماده ۱۰ قانون مدنی فی مابین طرفین تنظیم و لازم الاجرا می ‌باشد؛ چراکه بهترین کار قبل از شروع یک کار تعیین چارچوب وظایف کاری می باشد و این امر از طریق تنظیم یک قرارداد بین کارفرما و کارگر، مشخص می گردد؛ با ما همراه باشید تا مصوبه قانون کار را طبق آخرین تغییرات اسفند ماه سال 99 بررسی کرده و اهمیت مشاوره حقوقی به تناسب شغل را بیان نماییم.

 

توصیه های خانم وکیل در مورد نکات مرتبط با انعقاد فراردادها

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"همانطور که کمی بالاتر بیان گردید، تنظیم قرارداد در حقیقت به منزله یک تعیین تکلیف بوده و وظایف را قبل از شروع کار روشن می نماید؛ حال فرض کنید که شما ناآگاهانه یک قرارداد کاری را امضاء می کنید که بعدها شمارا قانوناً ملزم می کند تا کارهایی را انجام دهید که بی خبر از مندرج بودن آنها در قرارداد، با امضا کردن آن، متعهد به انجام این اوامر شده اید؛ این مورد یکی از رایج ترین اشتباهات در تنظیم قرارداد است که شما می توانید با دریافت مشاوره حقوقی ارزان به روش های مختلف آنلاین، تلفنی و حتی حضوری، از انجام آنها جلوگیری نمایید؛ به عنوان مثال لمس تصویرک زیر، امکان مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته با وکلای آنلاین قانون کار را به ارزانترین وجه ممکن میسر می سازد؛ آن را لمس کنید تا بهترین راهکار های حقوقی ممکن را در خصوص مشکل حقوقی خود دریافت نمایید"

 

 

مواد اصلی قرارداد کار منطبق با آخرین تغییرات بهمن ماه سال 1399

 

labor contract based on last changes

نظارت آنلاین و 24 ساعته بر قرارداد کار شما

 

ماده (۱): کارفرما

 ...به شناسه ملي ... اقامتگاه قانونی کارفرما محسوب می‌گردد.

 

ماده (۲): طرف قرارداد

مشخصات كارگر: مهشید فرزند علی متولد 1368/01/07 دارای کد ملی ... و شماره شناسنامه ... و مدرک تحصیلی لیسانس اقتصاد بازرگانی به نشانی خیابان شهر آرا، خیابان ۱۶ متری محمدی، پلاک ۲۸، طبقه اول که آدرس مذکور اقامتگاه قانونی طرف قرارداد محسوب می‌گردد.

 

ماده (۳): موضوع قرارداد

طرف قرارداد به انجام خدمت در قسمت سمت مسئول اداری و کارشناس فروش داخلی مشغول به کار می‌گردد.

تبصره: طرف قرارداد متعهد و ملزم گردید کلیه وظایف و خدماتی را که بر حسب موضوع قرارداد به شرح وظایف و ابلاغ مافوق در طول مدت قرارداد از ناحیه کارفرما به ایشان محول می‌گردد را با کمال دقت و حسن نیت انجام دهد؛ در صورت نیاز نسبت به ثبت و ارائه گزارش کلیه اقدامات خود به همراه اسناد و مدارک مربوط و مثبت حسب شرح وظایف تعریف شده کارفرما، اقدام نماید.

 

ماده (۴): ساعات کار

ساعات کار عادی مطابق با قانون کار ۴۴ ساعت در هفته می ‌باشد که بر مبنای آن ساعات کار شرکت به صورت ۶ روز در هفته، از شنبه و چهارشنبه از ساعت 8:30 صبح الی 16:00 عصر، دوشنبه لغایت چهارشنبه از ساعت 8:30 صبح الی 16:30 عصر و پنجشنبه از ساعت 8:30 صبح الی 13:30 ظهر می‌ باشد.

 

ماده (۵) حقوق و مزایا

حق السعی طرف قرارداد مطابق با نرخ مصوب شوراي عالي كار روزانه مبلغ ... ریال به صورت پایه و با احتساب سایر مزایای قانونی من جمله حق بن، حق مسکن، حق عائله مندی و حق اولاد مطابق با قانون محاسبه شده و پس از کسر کسورات قانونی مربوط به حق بیمه تأمین اجتماعی و مالیات بر حقوق و مزایا، از دریافت ماهیانه طرف قرارداد، خالص پرداختی بصورت ثابت و پس از تأیید کارکرد توسط مدیر مسئول مقام مافوق / و در آخر هر ماه از سوی کارفرما به طرف قرارداد قابل پرداخت خواهد بود.

 

بيمه: به موجب ماده 148 قانون كار، كارفرما مكلف مي باشد بر اساس قانون تامين اجتماعي نسبت به بيمه نمودن كارگر طبق مجموع حق السعي پرداختي ليست كارگر اين قرارداد را از زمان استخدام به سازمان تامين اجتماعي ارسال نمايند.

 

عيدي و پاداش سالانه: به موجب ماده واحده قانون مربوط به تعيين عيدي و پاداش سالانه كارگران شاغل در كارگاه‌هاي مشمول قانون كار مصوب 1370/12/6 مجلس شوراي اسلامي به ازاي يك سال كار معادل شصت روز مزد ثابت (تاسقف نود روز حداقل مزد روزانه قانوني كارگران) به عنوان عيدي و پاداش سالانه به كارگر پرداخت مي شود؛ براي كار كمتر از يك سال ميزان عيدي و پاداش و سقف مربوط به نسبت محاسبه خواهد شد.

 

حق سنوات يا مزاياي پايان كار: به استناد ماده 24 قانون كار در صورت خاتمه قراردادكار، كار معين يا مدت موقت، كارفرما مكلف است به كارگري كه مطابق قرارداد يكسال يا بيشتر، به كار اشتغال داشته است براي هر سال سابقه، اعم از متوالي يا متناوب بر اساس آخرين حقوق مبلغي معادل يك ماه حقوق به عنوان مزاياي پايان كار (حق سنوات) به وي پرداخت نمايد.

 

 • تبصره 1: شماره حساب كارگر نزد بانك ملي به شماره حساب ... .

 • تبصره2: در صورتیکه طرف قرارداد، مبلغی به عنوان مساعده و یا وام دریافت نموده باشد و مبلغ مساعده و همچنین اقساط وام‌های دریافتی در پایان هر ماه از حقوق ماهیانه کسر و مابقی حقوق به حساب نامبرده واریز خواهد شد.

 

ماده (۶): مدت قرارداد

 اين قرارداد كار معين از نوع موقت آزمايشي مي باشد؛ مدت قرارداد از تاریخ 1399/01/01 لغایت 1399/04/01 به مدت 3 ماه تمام شمسی می ‌باشد.

 

ماده (۷): شروط و تعهدات

 

conditions and oats

بررسی آنلاین درستی قرارداد کار شما در کمتر از ده دقیقه به صورت تضمینی

 

 1. در صورت ورود خسارات ناشی از قصور طرف قرارداد (كارگر) در انجام امور محوله نامبرده موظف به جبران آن حسب نظر کارفرما می‌ باشد.

 2. حفظ منافع کارفرما و اموال و اسرار فنی و مدارک اداری، تجاری، کاری و عمل به وظایف محوله توسط کارفرما مدیریت مافوق جزء وظایف طرف قرارداد بوده و در صورت عدم رعایت آن‌ها به تشخیص کارفرما نامبرده موظف به جبران ضرر و زیان‌های وارده در این خصوص می ‌باشد.

 3. هرگاه طرف قرارداد سه روز متناوب غیبت غیرموجه داشته باشد، این امر به منزله ترک کار و فسخ قرارداد تلقی می‌گردد و طرف قرارداد هیچگونه ادعایی نسبت به کارفرما در رابطه با بازگشت به کار نخواهد داشت.

 4. کلیه اموال، اجناس، اثاثیه، لوازم و اسناد مدارک موجود در محل انجام کار متعلق به کارفرما بوده و طرف قرارداد هیچ حقی تحت هیچ عنوان و جهت نسبت به آن‌ها ندارد.

 5. طرف قرارداد متعهد می‌گردد در انجام کلیه امور محوله و وظایف خود، مصلحت کارفرما را رعایت نماید و از آنچه کارفرما بالصراحه به او اختیار داده یا برحسب عرف و عادت، داخل در اختیار اوست تجاوز ننماید.

 6. طرف قرارداد متعهد می‌ گردد در انجام امور موضوع قرارداد شخصاً مباشرت نماید و حق واگذاری موضوع قرارداد را به دیگری ندارد.

 7. طرف قرارداد ملزم به رعایت کلیه قوانین، مقررات، آیین نامه‌ها، بخشنامه‌ها، نیز منشور اخلاقی و شرح وظایف تعرفه شده کارفرما می‌باشد

 8. چنانچه طرفین قرارداد مایل به ادامه همکاری با یکدیگر نباشند، مکلف می‌باشند یک ماه قبل از خاتمه کار، مراتب را کتباً به یکدیگر اطلاع دهند.

 9. چنانچه در جهت انجام امور کارفرما، طرف قرارداد ملزم به انجام مسافرت‌ها و یا مأموریت‌هایی باشد طرف قرارداد ضمن تعهد به پذیرش این موضوع و انجام مأموریت مطابق با حکم مأموریت اقدام می‌نماید و هزینه‌های مسافرت و مأموریت و نیز حق مأموریت طبق مقررات مرتبط پس از انجام تشریفات اداری از ناحیه کارفرما در وجه طرف قرارداد قابل پرداخت خواهد بود.

 10. مدت ۱۵ روز از شروع این قرارداد جنبه آزمایشی داشته و در حین و پایان مدت مذکور چنانچه نحوه کارکرد طرف قرارداد مورد تأیید کارفرما نباشد، طبق مقررات قانون کار به این قرارداد خاتمه داده خواهد شد.

 11. در صورت انجام اضافه کاری و یا کسر کار نسبت به مدت زمان مندرج در ماده ۴ قرارداد با رعایت مقررات قانون کار و نظر مدیر مستقیم و تأیید مدیرعامل محاسبه و در نظر گرفته می‌شود.

 12. مدت زمان صرف ناهار و انجام فرایض دینی (نماز) ۳۰ دقیقه تعیین و مازاد بر آن جزء ساعات کار محسوب نمی‌گردد و مازاد بر آن می‌بایستی از ناحیه طرف قرارداد جبران گردد.

 13. بدیهی است کارفرما چنانچه در نظر نداشته باشد که در پایان مدت قرارداد با انعقاد قرارداد جدید به همکاری با طرف قرارداد، خاتمه خدمت طرف قرارداد محسوب می‌گردد.

 14. محل قانونی اقامتگاه طرفین قرارداد همان است که در مواد ۱ و ۲ آمده و در صورتیکه این محل تغییر نماید طرفین متعهد به اعلام آدرس جدید خود می‌باشند. بدیهی است مکاتبات اداری و قضایی به اقامتگاه تعیین شده ابلاغ شده تلقی می‌گردد.

 15. این قرارداد هیچگونه تعهد استخدامی تحت هیچ عنوان و جهت برای شرکت ایجاد نمی‌نماید.

 16. طرف قرارداد متعهد می‌گردد همزمان با امضاء قرارداد نسبت به ارائه یک نسخه از تصاویر ۱. شناسنامه؛ ۲. آخرین مدرک تحصیلی؛ ۳. فرم تکمیل شده استخدامی؛ ۴. کارت پایان خدمت؛ ۵. درخواست اشتغال به کار اقدام نموده و هرگاه خلاف اظهارات و اطلاعات ارائه شده مشخص گردد کارفرما مجاز به فسخ یک طرفه قرارداد و نیز الزام خاطی به جبران خسارات و ضرر و زیان‌های وارده می‌باشد و طرف قرارداد حق هرگونه اعتراض بعدی را از خود سلب و ساقط نمود.

 17. در صورتیکه در کلیه مواردی که در این قرارداد، طرف قرارداد ملزم به پرداخت خسارات و جبران ضرر و زیان‌های وارده می‌باشد کارفرما از هر طریق صلاح بداند اعم از مراجع قضایی جهت وصول مطالبات خود را پیگیری نماید و این امر نیاز به تنفیذ مجدد طرف قرارداد نداشته و ندارد و طرف قرارداد حق هرگونه اعتراض بعدی را در این خصوص از خود سلب و ساقط نمود.

 18. در صورتیکه طرف قرارداد از هر یک از شروط و تعهدات و تکالیف و مقررات این قرارداد به تشخیص کارفرما تخلف نماید کارفرما می‌تواند طرف قرارداد را ملزم به جبران کلیه خسارات و ضرر و زیان‌های وارده نماید.

 19. تبصره: احتساب سنوات خدمت و مرخصی سالیانه و اضافه کاری طرف قرارداد و کلیه مزایای قانونی به تفکیک، مطابق با مقررات پیش بینی شده در قانون کار می‌باشد و سنوات طرف قرارداد از تاریخ استخدام لغایت زمان قطع رابطه استخدامی بر مبنای آخرین حقوق دریافتی محاسبه و پرداخت خواهد شد.

 20. کارگر تعهد مي نمايد اطلاعاتي كه شركت ارايه مي نمايد از قبيل ليست مشتريان، اطلاعات مربوط به قيمت گذاري، منابع تأمين، تكنيك ها، اطلاعات كامپيوتري، نقشه ها، نمودارها، روشها، اطلاعات مربوط به طراحي محصولات، اطلاعات بازار يابي، اطلاعات فني، استانداردهاي اجرايي و ساير اطلاعات اختصاصي و محرمانه و همچنين اسرار تجاري، حق انحصاري و حق كپي برداري را به وي ارائه نموده يا ممكن است ارائه نمايد، داراي ارزش اقتصادي مستقلي هستند كه براي عموم و يا براي كساني كه مي توانند از آنها بهره اقتصادي ببرند، آشكار نيست و شركت تمامي تلاش خود را براي حفظ محرمانه انها انحام مي دهد به جز در مواردي كه براي اجراي تعهدات امضاء كننده بر اساس اين قرارداد ضروري باشد، همكار نبايستي اين قرارداد، شرايط آن و اطلاعات محرمانه را براي ساير افراد افشا نمايد؛ به جز در مواردي كه براي اجراي تعهدات همكار بر اساس روابطش با شركت ضروري مي باشد، وي حق كپي محصولات و اطلاعات محرمانه شركت را نخواهد داشت.

 

قرارداد حاضر در تاریخ 1399/02/02 در هفت ماده و دو نسخه و 5 صفحه در شهر تهران تنظیم، امضاء و مبادله گردید و هر یک از نسخ از اعتبار واحد برخوردار است.

طرف قرارداد مدیر عامل، امور حقوقی جهت اطلاع امور اداری جهت بایگانی و درج در پرونده پرسنلی، نگارش يافته توسط بهترين وكيل قانون كار.