موسسه وکیل تلفنی

 • مجید حدادی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۵۳:۵۹ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۳
 • علی حیدر بیرانوند گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۲۷:۴۱ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۳
 • الهام محمدی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۲۰:۵۸ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۳
 • محمدمهدی فروردین گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۴۵:۱۲ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲
 • میلاد خانزادی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۵:۴۱:۴۱ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۵:۳۷:۳۹ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۵:۳۶:۵۵ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۵:۳۴:۳۴ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۶:۲۱ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۱۱:۱۴ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۱
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی اثبات سیادت در ثبت احوال

اثبات سیادت در ثبت احوال

در ابتدا می بایست به تعریف کامل و جامعی از سیادت اشاره نماییم؛ سید در لغت به معنای آقا و سرور است و در اصطلاح به کسی اطلاق می شود که از طرف پدر از نسل هاشم جد پیامبر اسلام محمد صلی الله علیه و آله و سلم است، به عبارتی از قبیله بنی هاشم باشد و در نگاهی ویژه تر از نسل حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه سلام الله باشد؛ این خود یکی از پیامدهای اجتماعی ظهور اسلام در جامعه اسلامی است.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
30000 تومان
۱۰ دقیقه
50000  تومان
۱۵ دقیقه
70000 تومان
۲۰ دقیقه
100000  تومان
۳۰ دقیقه
150000  تومان
۱ ساعت
250000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 200.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 100.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

اثبات سیادت در ثبت احوال معمولاً چگونه است؟

 

immediate relationships to prophets

اثبات سیادت فوری و 24 ساعته آنلاین

 

مدعی باید به اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه خود مراجعه کند و با استناد به شناسنامه پدر یا جد پدری خود و یا اسناد سجلی خواسته ی خود را مبنی بر اصلاح شناسنامه و قید کلمه سید یا سادات مطرح کند، در این زمان است که اداره ثبت تشکیل جلسه می‌دهد و اگر در شورای ثبت تایید شود، سیادت فرد در شناسنامه اضافه خواهد شد؛ اگر چنانچه این امر در اداره ثبت احوال منجر به صدور رای منظور نظر مدعی سیادت نشود، پرونده از طریق این اداره به دادگاه جهت اخذ رای صدور حکم به اثبات سیادت ارجاع می‌شود و چنانچه در شورا تایید شود قید سیادت به شناسنامه الحاق و اضافه خواهد شد.

با این تفاسیر قانونگذار ایران در زمان تاسیس نهاد ثبت احوال کشور، با تقنین، توضیع مقررات و آیین نامه ها راه را برای ترویج، حرمت و حفظ این نهاد هموار کرده است.

در تبصره ۵ ماده ۲۰ قانون ثبت احوال مصوب ۱۳۵۵ و الحاقی و اصلاحی ۶۳ مقرر داشته است:

 • ذکر سیادت در اسناد سجلی (عبارت است ازاسنادی که مطابق مقررات قانونی ثبت احوال به ثبت رسیده و مندرجات آن رسمی و معتبر است مانند: گواهی ولادت یا فوت و...) ساداتی که سیادت آنان در اسناد پدر و یا جد پدری مندرج باشد یا سیادت آنان با دلایل شرعی ثابت گردد الزامی است، مگر کسانی که خود را سید نداند و یا عدم سیادت آنان احراز شود.

موسسه حقوقی ما با کوله باری از سال ها تجربه با تکیه بر وکلای حاذق و مجرب، در طی مشاوره حقوقی به روش های آنلاین، تلفنی یا حتی حضوری، یاری گری شما خواهد بود.

 

راهکار اثبات سیادت چیست؟

 

relationships to prophets

اثبات سید بودن به صورت 24 ساعته و آنلاین

 

برای اثبات سیادت در اداره ی ثبت احوال باید سلسله مراتب خاصی را طی نمود که به شرح زیر هستند:

 • اولاً: مدعی باید به اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه خود مراجعه کند، با استناد به شناسنامه پدر یا جد پدری خود و یا اسناد سجلی خواسته ی خود را مبنی بر اصلاح شناسنامه و قید کلمه سید یا سادات مطرح کند؛ در این زمان است که اداره ثبت تشکیل جلسه می‌دهد و اگر در شورای ثبت تایید شود، سیادت فرد در شناسنامه اضافه خواهد شد؛ اگر چنانچه این امر در اداره ثبت احوال منجر به صدور رای منظور نظر مدعی سیادت نشود، پرونده از طریق این اداره به دادگاه جهت اخذ رای صدور حکم به اثبات سیادت ارجاع می‌شود و چنانچه در شورا تایید شود، قید سیادت به شناسنامه الحاق و اضافه خواهد شد.

 

 • ثانیاً: امام خمینی (ره) در کتاب تحریر الوسیله، معتقدند بر اینکه راه شناختن سادات در جامعه بدین گونه است که مدعیان سیادت شجره نامه های معتبری در دست داشته باشند که به تایید علم نسب شناسی رسیده باشد.

رزرو مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل

تعریف شجره نامه

 • شجره نامه به نسب نامه، نژاد نامه معنا شده است که فهرست نام های پدران و نیاکان کسی به صورت درختی است که نیای اولی اصل و فرزندان به ترتیب شاخه های آن باشند.

 

 • ثالثاً: وجود وقف نامه های که سیادت افراد در آن ذکر شده است و یا اینکه بین اهل محل و شهر خود بسیار معروف باشند.

 

 • رابعاً: راهکار دیگر، همانطور که بیان شد، دلیل شرعی دیگر ی است که در دادگاه به عنوان سند و راهکار اثبات سیادت می توان ارائه داد و آن تعرفه (معرفی) دو شاهد عادل واجد الشرایط (عاقل عادل بالغ قاصد) مرد یا یک مرد و دو زن و یا حتی یک نفر مرد به عنوان اماره (نشانه)  می باشد.

 

 • خامساً: استناد و راهکار بعدی اماره به استشهار سید بودن (صد ساله خاندان) در محل زندگی او و اجدادش است.

 

 • سادساً: آخرین راهکار قانونی اتیان سوگند توسط خواهان دعوا، در صورتی است که هیچکدام از دلایل و مدارک بالا را نداشته باشد که البته بستگی کامل به نظر قاضی رسیدگی کننده دارد.

 

با توجه به شیعه بودن اکثریت مردم ایران و جایگاه بالای معنوی سادات بعد از ظهور صفویان خیلی از افراد جامعه اسلامی در پی اثبات سیادت خود هستند؛ موسسه وکیل تلفنی (021476259) با استعانت از وکلای مجرب و متخصص در این حوزه می تواند مشاور و راهگشای شما در نگارش دادخواست به صورت آنلاین و حضوری برای طرح دعوا در دادگاه باشد.

 

مدارک و منضمات مورد نیاز دعوای اثبات سیادت

 

Items to proof relationship to prophets

تماس فوری با وکیل سید 24 ساعته

 

 1. کپی مصدق از اسناد سجلی اعم از گواهی ولادت یا فوت، انحصار وراثت.

 2. کپی مصدق از شناسنامه و کارت ملی و بقیه مدارک شناسایی مدعی سیادت یا ولی او.

 3. شجره نامه ی معتبر که به تایید علمای علم نسب شناسی رسیده باشد و یا از ناحیه آنها صادر شده باشد.

 4. حسب مورد وقف نامه ای که در آن از سیادت فرد مدعی یا ولی یا اجداد فرد نامبرده شده است.

 5. فرم تکمیل شده ی استشهادیه که به امضا و تایید حداقل دو شاهد مرد عادل بالغ و قاصد وعاقل و واجدالشرایط (آگاه به مسائل نسب شناسی) رسیده باشد.

 6. شماره پرونده ی استنادی حسب مورد و رای اصداری از دادگاه.

سایر دلایل و منضمات

جلب نظر کارشناسی، شهادت شهود (۲ مرد یا ۱ مرد و ۲ زن و حتی ۱مرد که بعنوان اماره بحساب می آید)، قرار معاینه محلی و تحقیقات محلی و اطلاع از مطلعین ... .

 

با توجه به اهمیت وجود هر یک از مدارک فوق الذکر در اثبات یا عدم اثبات موضوع دعوی بهتر است قبل از هر اقدامی با مشاوره آنلاین و یا تلفنی و یا حضوری با موسسه وکیل تلفنی (021476259) با صرف  حداقل زمان و هزینه به خواسته و حق خود برسید.

 

اثبات سیادت در شناسنامه چه راهکاری دارد؟

 

the relationship to prophets usage in ID

اثبات نسب و سیدی به صورت 24 ساعته و آنلاین

 

مدعی باید اداره به اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه خود مراجعه کند، با استناد به شناسنامه پدر یا جد پدری خود و یا اسناد سجلی خواسته ی خود را مبنی بر اصلاح شناسنامه و قید کلمه سید یا سادات مطرح کند؛ در این زمان است که اداره ثبت تشکیل جلسه می ‌دهد و اگر در شورای ثبت تایید شود، سیادت فرد در شناسنامه اضافه خواهد شد، اگر چنانچه این امر در اداره ثبت احوال منجر به صدور رای منظور نظر مدعی سیادت نشود پرونده از طریق این اداره به دادگاه جهت اخذ رای صدور حکم به اثبات سیادت ارجاع می‌شود؛ و چنانچه در شورا تایید شود قید سیادت به شناسنامه الحاق و اضافه خواهد شد.

از آنجا که اهمیت زمان و صرف هزینه برای اموری مانند این دعاوی بر کسی پوشیده نیست، پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هر اقدامی در این ارتباط  تنها با شماره گیری عدد 021476259 و ارتباط با موسسه وکیل تلفنی از خدمات آنلاین و تلفنی مشاوره حقوقی این موسسه در اسرع وقت بهره مند گردید.  

 

طریقه به دست آوردن شجره نامه مورد قبول ثبت احوال، چگونه است؟

 

The way to find family tree

اورژانس آنلاین و تلفنی وکالت 24 ساعته

 

برای پیدا کردن و یافتن شجره نامه سیادت باید به علمای انساب مراجعه کرد؛  کتاب های انسابی بسیاری در این زمینه نگارش شده است که نشان دهنده هجرت سادات شهرهای مختلف و اینکه از چه نسلی هستند است؛ به طوری که اگر کسی تا چند نسل اجداد خود را بشناسد و به یکی از علمای انساب مراجعه کند، احتمالاً بتوانند شجره نامه خود را به دست بیاورد.

از جمله این کتاب ها مربوط به مرحوم آیت الله مرعشی رحمت الله علیه است که در کتابخانه خصوصی شان نیز موجود است و کتاب دیگر مربوط به آقای سید مهدی رجایی به نام موسوعه نسبیه (المعقبون آل ابی طالب علیه السلام) می باشد که وی در این کتاب انساب ابوطالب علیه السلام را بررسی کرده است و کسانی را که از این خاندان در تاریخ باقی مانده اند شناسایی و در سه جلد معرفی کرده است، که جلد یک را به انساب امام حسن (ع) و جلد ۲ را به عقاب امام حسین (ع) اختصاص داده و بخشی از جلد ۳ و همچنین در همین جلد ۲ و بخشی از جلد ۳، سادات صادقی، موسوی رضوی و حسینی را شناسایی و معرفی می کند؛ اما بخش اعظم جلد سوم، به شناسایی و معرفی فرزندان بازمانده محمد بن عباس بن امیرالمومنین علیه السلام و عمر بن علی و غیره می پردازد.

بدین ترتیب در این کتاب یک دوره نسب خاندان آل ابی طالب آمده است که با مراجعه به این کتابها می توان شجره نامه سیادت افراد را به دست آورد.

لازم به ذکر است در کتاب های انساب تا هر نسل از اجداد را می شود یافت؛ پس برای یافتن اجداد خود فرد نباید به همین اکتفا کرد، بلکه می‌توان تا زمانی که از افراد کهنسال، معتمد و مطلعه‌ای که هنوز در قید حیات هستند در مورد اجداد خود و  شجره نامه پرس و جو کرد و تا حد کافی کشف موضوع کرد و حتی در صورت یافتن ، به یک شجره نامه مکتوب به راحتی بتوان خود را به آن وصل کرد.

در ارتباط با مراتب فوق الذکر و هر سوال حقوقی دیگر به راحتی می توانید خدمات آنلاین موسسه حقوقی  وکیل تلفنی (021476259)  بهره مند گردید.

 

 

دریافت فوری و 24 ساعته گواهی فوت

بهترین روش باطل کردن فوری شناسنامه

مشاوره حقوقی حذف سریع نام همسر

تغییر سن و تغییر راهکار های حقوقی

تغییر نام فوری در شناسنامه

اثبات نسب فوری

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

به کتاب قانون سادات شناسی مراجعه کنید
با سلام، مدعی سیادت باید به اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه خود مراجعه کند و با استناد به شناسنامه پدر یا جد پدری خود و یا اسناد سجلی خواسته ی خود را مبنی بر اصلاح شناسنامه و قید کلمه سید یا سادات مطرح کند، در این زمان است که اداره ثبت تشکیل جلسه می‌دهد و اگر در شورای ثبت تایید شود، سیادت فرد در شناسنامه اضافه خواهد شد؛ اگر چنانچه این امر در اداره ثبت احوال منجر به صدور رای منظور نظر مدعی سیادت نشود، پرونده از طریق این اداره به دادگاه جهت اخذ رای صدور حکم به اثبات سیادت ارجاع می‌شود و چنانچه در شورا تایید شود قید سیادت به شناسنامه الحاق و اضافه خواهد شد.اینجانب سحر نیک پور، جهت مشاوره تکمیلی در خدمت شما عزیزان می باشم.
سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمام دوستان ... مطالعه روزانه و دیدن مطالب مفید سایت شما برای بنده و دوستانم تبدیل به یک عادت مفید و دلچسب شده است و دقیقا مثل یک کلاس درس از این مطالب یاد میگیریم و استفاده میکنیم . تشکر میکنم از زحمات تمامی شما دوستان عزیز و زحمتکش .
سلام و احترام در مورد گواهی فوت برای دریافت گواهی باید به اداره ثبت احوال محل فوت متوفی رجوع و از بخش مربوطه گواهی رو دریافت کنید در مورد موارد حقوقی در بخش فوت و موارد حقوقی بعد فوت با تماس با موسسه از خدمات حقوقی و اطلاعات مبنی بر حقوق خود و متوفی آگاه شوید
با سلام و احترام نام هر شخص جز جدایی ناپذیر از شخصیت و هویت هر فرد بوده است که در اسنجاد سجلی او منعکس گردیده و جدای از آن دائما شخص از سوی دوستان و آشنایان با این واژه صدا زده می شود از سوی دیگر سید بودن شرافتی معنوی برای افرادی است که از نسل معصومین بوده اند لذا در صورتی که سید هستید و این موضوع در شناسنامه شما قید نشده می توانید با ارتباط با وکلای موسسه موضوع را مطرح و از مشاوره و پیگیری آنها بهره مند گردید.
در جوامع گوناگون به کسی سید میگویند که نسب‌شان به چهارده معصوم یا یکی از فرزندان آنان برگردد. پس از متولد شدن کودکی که پدرش جز سادات است، با توجه به ماده شماره 20 ثبت احوال درج عنوان « سید » در شناسنامه وی اجباری است. گاهی مواقع افراد با مسائل حقوقی مربوط به سیادت همچون حذف یا اثبات مواجه می‌شوند که وکیل ثبت احوال مجرب می‌تواند آن ها را یاری کند. امروز در گروه وکلای مشفق اثبات و احراز سیادت را بررسی می‌کنیم. راهکار های قانونی اثبات سیادت مواردی دیده شده است که به دلایل مختلفی ثبت سید در شناسانامه افراد صورت نگرفته است. قانون برای چنین مشکلی روش ها را برای احراز سیادت مطرح کرده است که آن ها را بررسی می‌کنیم. در پرونده اثبات سیادت باید یکی از موارد زیر وجود داشته باشد: اعلام توسط پدر یا خود فرد: همانطور که در مقدمه بحث اشاره کردیم ، پدر هنگام تولد فرزندش با ارائه شناسامه خود که در آن عنوان سید ذکر شده است میتوانند آن را برای فرزند خویش ثبت کند. در صورتی که خود فرد قصد ثابت کردن سیادت را دارد ، میتواند با مدارک شناسایی معتبر پدرش نسبت به آن اقدام کند. استفاده از اسناد معتبر: از مهمترین و با اعتبار ترین راه های ذکر سیادت در شناسنامه سند است.در ادامه در مورد دو سند مهم صحبت می‌کنیم. سند سجلی اولین سند است که به وسیله کارمند ثبت احوال در شناسنامه نوشته و به وسیله اداره ثبت احوال صادر می‌شود. استفاده از سند در اثبات سیادت شجره نامه بالا متعلق به یک خانواده سید است که با استفاده از آن میتوان سید بودن اعضای آن را ثابت کرد. دومین سندی که در پرونده اثبات سیادت کاربرد دارد شجرنامه است. تهیه و نوشتن یک شجره نامه معتبر کار دشواری است و کار هرکسی نیست. با توجه به دلایل گفته شده ممکن از شجره نامه ارائه شده توسط قانون نامعتبر و باطل شناخته شود. وجود شاهد: سومین راه اثبات سیادت شهادت افراد است. شاهد ها میتوانند 2 مرد عادل یا گواهی 1 مرد و 2 زن و یا حتی 1 نفر مرد باشند. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با وکیل اثبات سیادت سید میثم رضویه تماس بگیرید. از شرایط فرد شاهد میتوان به موارد زیر اشاره کرد: عاقل بالغ قصد عادل اماره: اماره در لغت به معنی نشانه است. در برخی محاکم حقوقی و قضایی میتوان با استفاده از نشانه ها و اوضاع و احوال سبب اثبات ادعا خود شد. حال که با تعریف این اصطلاح حقوقی آشنا شدید آن را در اثبات سیادت بررسی می‌کنیم. اگر فردی در محلی که زندگی می‌کند به عنوان سید شناخته بشود این نشانی از اماره است و میتواند از آن در دادگاه استفاده کند. استشهادیه: جمع آوری استشهادیه خود راه حلی برای اثبات است. استشهادیه دارای شرایطی است که میتوانید آن را از وکلای پایه یک دادگستری بپرسید. سوگند: آخرین راه حل در صورتی که هیچ کدام از دلایل و مدارک بالا را نداشتید ، سوگند است که به نظر قاضی هم بستگی دارد. مراجع رسیدگی به اثبات سیادت اثبات سیادت در ثبت احوال در صورتی انجام می‌شود که قصد داشته باشید با شناسنامه پدر و مادر خود آن را اثبات کنید. در مواردی ممکن است بین ثبت احوال و شما اختلافی حاصل شود، در این صورت با مراجعه به دادگاه محل سکونت خود و پر کردن دادخواست اثبات سیادت میتوانید آن را از مراجع قانونی پیگیری کنید.
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی .سادات همانطور که پس از گسترش اسلام در از شرق تا غرب جهان اسلام پراکنده شدند، در ایران نیز جایگاه و کثرت زیادی دارند و سیادت خود یک نوع عظمت و بزرگی و شرافت معنوی به حساب می آید که خود این مهم را از عظمت وجودی پیامبر اسلام به ودیعه گرفته است؛ اینکه چگونه می توان به طورعملی و مستند ثابت کرد که یک شخص سید است؛ نیاز به راهکار های رایجی از قبیل شجره نامه معتبر اشاره نمود؛ اما همیشه راهکار های دیگری نیز وجود دارد که بهتر است آنها را از وکلای متخصص اثبات نسب ما بپرسید.اینجانب فریبرز ذوالفقاری آماده مشاوره تکمیلی هستم
سلام در مواردیکه مشخصات متوفی معلوم نشود یا به بعضی از اطلاعاتی که باید در سند قید شود دسترسی نباشد در سند ثبت وفات به جای مشخصات عبارت (نامعلوم) نوشته می‌شود تکمیل مشخصات نامعلوم با هیات حل اختلاف خواهد بود.- اعلام وفات و امضاء سند ثبت وفات به ترتیب به عهده یکی از اشخاص زیر است: ۱- نزدیکترین خویشاوند متوفی که در موقع وفات حاضر بوده است. ۲- متصدی یا صاحب مکانی که وفات در آن رخ داده است یا نماینده او. ۳- هر شخصی که در موقع وفات حاضر بوده است. ۴- ماموران انتظامی یا کدخدا. تبصره - متصدیان گورستان یا دفن مکلّف به اطلاع وفات به ثبت احوال هستند.

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران:

استان: مازندران، شهرستان : آمل، بخش : مرکزی، شهر: آمل، خیابان طالب آملی کوچه توحید4[نیما 3]کوچه توحید6[نیما4]، پلاک 36 طبقه اول واحد اول تلفن اداری:01144442509

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی