موسسه وکیل تلفنی

 • علیرضا حیدری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • ایلار انکوتی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۲:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۱:۲۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۵:۳۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۸:۴۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۷:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۵:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱:۳۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی اثبات سیادت در ثبت احوال

اثبات سیادت در ثبت احوال

در ابتدا می بایست به تعریف کامل و جامعی از سیادت اشاره نماییم؛ سید در لغت به معنای آقا و سرور است و در اصطلاح به کسی اطلاق می شود که از طرف پدر از نسل هاشم جد پیامبر اسلام محمد صلی الله علیه و آله و سلم است، به عبارتی از قبیله بنی هاشم باشد و در نگاهی ویژه تر از نسل حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه سلام الله باشد؛ این خود یکی از پیامدهای اجتماعی ظهور اسلام در جامعه اسلامی است.

 

سخنان و توصیه های یکی از بانوان وکیل در خصوص امور رایج در ثبت احوال

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"سادات همانطور که پس از گسترش اسلام در از شرق تا غرب جهان اسلام پراکنده شدند، در ایران نیز جایگاه و کثرت زیادی دارند و سیادت خود یک نوع عظمت و بزرگی و شرافت معنوی به حساب می آید که خود این مهم را از عظمت وجودی پیامبر اسلام به ودیعه گرفته است؛ اینکه چگونه می توان به طورعملی و مستند ثابت کرد که یک شخص سید است؛ نیاز به راهکار های رایجی از قبیل شجره نامه معتبر اشاره نمود؛ اما همیشه راهکار های دیگری نیز وجود دارد که بهتر است آنها را از وکلای متخصص اثبات نسب ما بپرسید؛ برای اینکار تنها کافیست تا تصویرک زیر را لمس نمایید"

 

 

اثبات سیادت در ثبت احوال معمولاً چگونه است؟

 

immediate relationships to prophets

اثبات سیادت فوری و 24 ساعته آنلاین

 

مدعی باید به اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه خود مراجعه کند و با استناد به شناسنامه پدر یا جد پدری خود و یا اسناد سجلی خواسته ی خود را مبنی بر اصلاح شناسنامه و قید کلمه سید یا سادات مطرح کند، در این زمان است که اداره ثبت تشکیل جلسه می‌دهد و اگر در شورای ثبت تایید شود، سیادت فرد در شناسنامه اضافه خواهد شد؛ اگر چنانچه این امر در اداره ثبت احوال منجر به صدور رای منظور نظر مدعی سیادت نشود، پرونده از طریق این اداره به دادگاه جهت اخذ رای صدور حکم به اثبات سیادت ارجاع می‌شود و چنانچه در شورا تایید شود قید سیادت به شناسنامه الحاق و اضافه خواهد شد.

با این تفاسیر قانونگذار ایران در زمان تاسیس نهاد ثبت احوال کشور، با تقنین، توضیع مقررات و آیین نامه ها راه را برای ترویج، حرمت و حفظ این نهاد هموار کرده است.

در تبصره ۵ ماده ۲۰ قانون ثبت احوال مصوب ۱۳۵۵ و الحاقی و اصلاحی ۶۳ مقرر داشته است:

 • ذکر سیادت در اسناد سجلی (عبارت است ازاسنادی که مطابق مقررات قانونی ثبت احوال به ثبت رسیده و مندرجات آن رسمی و معتبر است مانند: گواهی ولادت یا فوت و...) ساداتی که سیادت آنان در اسناد پدر و یا جد پدری مندرج باشد یا سیادت آنان با دلایل شرعی ثابت گردد الزامی است، مگر کسانی که خود را سید نداند و یا عدم سیادت آنان احراز شود.

موسسه حقوقی ما با کوله باری از سال ها تجربه با تکیه بر وکلای حاذق و مجرب، در طی مشاوره حقوقی به روش های آنلاین، تلفنی یا حتی حضوری، یاری گری شما خواهد بود.

 

راهکار اثبات سیادت چیست؟

 

relationships to prophets

اثبات سید بودن به صورت 24 ساعته و آنلاین

 

برای اثبات سیادت در اداره ی ثبت احوال باید سلسله مراتب خاصی را طی نمود که به شرح زیر هستند:

 • اولاً: مدعی باید به اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه خود مراجعه کند، با استناد به شناسنامه پدر یا جد پدری خود و یا اسناد سجلی خواسته ی خود را مبنی بر اصلاح شناسنامه و قید کلمه سید یا سادات مطرح کند؛ در این زمان است که اداره ثبت تشکیل جلسه می‌دهد و اگر در شورای ثبت تایید شود، سیادت فرد در شناسنامه اضافه خواهد شد؛ اگر چنانچه این امر در اداره ثبت احوال منجر به صدور رای منظور نظر مدعی سیادت نشود، پرونده از طریق این اداره به دادگاه جهت اخذ رای صدور حکم به اثبات سیادت ارجاع می‌شود و چنانچه در شورا تایید شود، قید سیادت به شناسنامه الحاق و اضافه خواهد شد.

 

 • ثانیاً: امام خمینی (ره) در کتاب تحریر الوسیله، معتقدند بر اینکه راه شناختن سادات در جامعه بدین گونه است که مدعیان سیادت شجره نامه های معتبری در دست داشته باشند که به تایید علم نسب شناسی رسیده باشد.

 

تعریف شجره نامه

 • شجره نامه به نسب نامه، نژاد نامه معنا شده است که فهرست نام های پدران و نیاکان کسی به صورت درختی است که نیای اولی اصل و فرزندان به ترتیب شاخه های آن باشند.

 

 • ثالثاً: وجود وقف نامه های که سیادت افراد در آن ذکر شده است و یا اینکه بین اهل محل و شهر خود بسیار معروف باشند.

 

 • رابعاً: راهکار دیگر، همانطور که بیان شد، دلیل شرعی دیگر ی است که در دادگاه به عنوان سند و راهکار اثبات سیادت می توان ارائه داد و آن تعرفه (معرفی) دو شاهد عادل واجد الشرایط (عاقل عادل بالغ قاصد) مرد یا یک مرد و دو زن و یا حتی یک نفر مرد به عنوان اماره (نشانه)  می باشد.

 

 • خامساً: استناد و راهکار بعدی اماره به استشهار سید بودن (صد ساله خاندان) در محل زندگی او و اجدادش است.

 

 • سادساً: آخرین راهکار قانونی اتیان سوگند توسط خواهان دعوا، در صورتی است که هیچکدام از دلایل و مدارک بالا را نداشته باشد که البته بستگی کامل به نظر قاضی رسیدگی کننده دارد.

 

با توجه به شیعه بودن اکثریت مردم ایران و جایگاه بالای معنوی سادات بعد از ظهور صفویان خیلی از افراد جامعه اسلامی در پی اثبات سیادت خود هستند؛ موسسه وکیل تلفنی (021476259) با استعانت از وکلای مجرب و متخصص در این حوزه می تواند مشاور و راهگشای شما در نگارش دادخواست به صورت آنلاین و حضوری برای طرح دعوا در دادگاه باشد.

 

مدارک و منضمات مورد نیاز دعوای اثبات سیادت

 

Items to proof relationship to prophets

تماس فوری با وکیل سید 24 ساعته

 

 1. کپی مصدق از اسناد سجلی اعم از گواهی ولادت یا فوت، انحصار وراثت.

 2. کپی مصدق از شناسنامه و کارت ملی و بقیه مدارک شناسایی مدعی سیادت یا ولی او.

 3. شجره نامه ی معتبر که به تایید علمای علم نسب شناسی رسیده باشد و یا از ناحیه آنها صادر شده باشد.

 4. حسب مورد وقف نامه ای که در آن از سیادت فرد مدعی یا ولی یا اجداد فرد نامبرده شده است.

 5. فرم تکمیل شده ی استشهادیه که به امضا و تایید حداقل دو شاهد مرد عادل بالغ و قاصد وعاقل و واجدالشرایط (آگاه به مسائل نسب شناسی) رسیده باشد.

 6. شماره پرونده ی استنادی حسب مورد و رای اصداری از دادگاه.

سایر دلایل و منضمات

جلب نظر کارشناسی، شهادت شهود (۲ مرد یا ۱ مرد و ۲ زن و حتی ۱مرد که بعنوان اماره بحساب می آید)، قرار معاینه محلی و تحقیقات محلی و اطلاع از مطلعین ... .

 

با توجه به اهمیت وجود هر یک از مدارک فوق الذکر در اثبات یا عدم اثبات موضوع دعوی بهتر است قبل از هر اقدامی با مشاوره آنلاین و یا تلفنی و یا حضوری با موسسه وکیل تلفنی (021476259) با صرف  حداقل زمان و هزینه به خواسته و حق خود برسید.

 

اثبات سیادت در شناسنامه چه راهکاری دارد؟