موسسه وکیل تلفنی

 • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۴۷:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
 • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۳۸:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
 • مریم حسینی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۴:۴۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • محمدصادق کاظم نژاد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۵۵:۳۲ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • بهروز آقایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۴:۲:۲۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۲:۳۵ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۰:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۷:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۶:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
انجمن وکیل تلفنی

نگارش دادخواست دعوی ابطال ثبت واقعه طلاق

نگارش دادخواست ابطال واقعه طلاق

 

در صورتی که واقعه طلاق بر اساس شرایط قانونی به ثبت نرسد، می توان برای ابطال آن اقدامات لازم را انجام داد. در این شرایط، خواهان باید دادخواست ابطال ثبت واقعه طلاق را تنظیم نماید و آن را در اختیار مرجع قضایی صالح قرار دهد. دادگاه نیز به بررسی دعوی مطروحه می پردازد و در صورت ارائه ادله قابل قبول، حکم به ابطال واقعه طلاق می دهد.  اما چنانچه این دادخواست نتواند تمامی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار دادگاه قرار دهد، روال کاری شما در دادگاه به تأخیر افتاده یا اینکه کاملاً متوقف می گردد.

 

نگارش دادخواست ابطال واقعه طلاق نیاز به تخصص و تجربه دارد و این در حالی است که وکلای کمی از قواعد نگارشی آن مطلع هستند و می دانند که چطور باید نوشته شود تا بر ذهنیت قضات دادگاه تاثیر بگذارد. پس پیشنهاد ما به شما این است که حتما با یک وکیل کاربلد و متبحر در این زمینه مشورت نمایید و از او بخواهید تا نگارش دادخواست شما را انجام دهد.

 

 

همانطور که رابطه زوجیت بین زن و شوهر برقرار می شود، در مواقعی نیز این رابطه می تواند طی طلاق خاتمه یابد. وقوع عقد ازدواج و همچنین واقعه طلاق در قانون ایران مستلزم رعایت یکسری قواعد و شرایطی است. زمانی که زوجین برای فرآیند طلاق اقدام نموده و کلیه مراحل قانونی آن را انجام می دهند، دادگاه در صورت صلاحدید، اقدام به صدور حکم طلاق می نماید. در این صورت طرفین باید از طریق گواهی عدم امکان سازش که از طرف دادگاه صادر می شود برای ثبت طلاق اقدام کنند. ثبت طلاق در محضر انجام شده و باید آیین مرتبط با آن به درستی رعایت شود.

 

چنانچه طلاق به صورت رسمی ثبت شود اما بعدا بنا به دلایلی یکی از طرفین خواستار ثبت چنین واقعه ای نباشد، می تواند با در اختیار داشتن مدارک لازم اقدام به طرح دعوی ابطال ثبت واقعه طلاق نماید. طرح این دعوی از طریق دادخواست ابطال ثبت طلاق صورت گرفته و نیازمند طی کردن فرآیند دادرسی است. واقعه طلاق زمانی باطل می شود که فرد مدعی برای دادگاه یکسری مواردی را ثابت کند. مواردی که برای ابطال طلاق در قانون عنوان شده است شامل عدم رعایت تشریفات جاری شدن صیغه طلاق، طلاق زوجه در دوران عادت ماهیانه و یا نفاس می باشد.

 

شخصی که قصد باطل نمودن واقعه طلاق را دارد، باید دلایلی قانع کننده ای نیز برای خواسته خود داشته باشد. حال با وجود ادله قابل قبول می تواند دادخواست ابطال ثبت طلاق را تنظیم نموده و آن را جهت رسیدگی تقدیم دادگاه خانواده نماید. برای طرح چنین دعوایی لازم است که با یک وکیل خوب مشورت گرفته و با این که از خدمات مشاوره حقوقی موسسه وکیل تلفنی استفاده کنید. همچنین می توانید از مشاوره حقوقی انلاین و رایگان نیز بهره مند شوید.

 

 

مشاوره حقوقی فوری با وکیل پایه یک

 

ابطال ثبت واقعه طلاق به چه معنا است؟

ثبت طلاق در قانون ایران، مستلزم رعایت شرایط مشخصی است. در واقع طلاق باید طبق مقررات وضع شده به ثبت برسد. در غیر این صورت، طلاق ثبت شده باطل بوده و در این صورت اثر قانونی نیز نخواهد داشت. ابطال ثبت واقعه طلاق بدین معنا است که شرایط قانونی در زمان ثبت این واقعه رعایت نشده و در این صورت می توان برای باطل نمودن آن اقدام کرد. شاید زوجینی که طلاق را به ثبت رسانده اند، از باطل بودن آن اطلاعی نداشته باشند اما به لحاظ حقوقی، ثبت طلاق صورت گرفته هیچگونه اثر قانونی برای طرفین نخواهد داشت.

 

در صورت ارائه دلایل موجه به دادگاه، قاضی در نهایت برای باطل بودن طلاق تصمیم گیری می کند. در واقع ابطال واقعه طلاق، منوط به احراز شرایط باطل کننده برای طلاق است. اگر دادگاه دلایل عنوان شده برای باطل بودن طلاق ثبت شده را محرز بداند حکم ابطال سند طلاق صادر خواهد شد.

 

 

در چه مواردی حکم به ابطال واقعه طلاق داده می شود؟

 

- هرگاه صیغه بدون صدور حکم قطعی و گذشت مواعد قانونی ثبت شود.

 

- هرگاه طلاق بدون ارائه گواهی عدم امکان سازش واقع گردد.

 

- زمانی که عقد نکاح موقت واقع شده بجای بذل مدت، توسط طلاق منجر به جدایی گردد.

 

- هرگاه صیغه طلاق معلق به شرط یا قیدی باشد و ثبت شود؛ مثلا بگوید: من خانم الف را طلاق می دهم، مشروط به اینکه مبلغ 50 میلیون به حساب من واریز کند (چنین طلاقی باطل و بلا اثر است و طلاق باید منجز باشد).

 

- زمانی که حکم طلاق بر مبنای عسر و حرج زن صادر شده باشد ولی مشخص گردد در واقع اینگونه نبوده است.

 

- هرگاه طلاق دهنده مجنون باشد و صیغه طلاق شخصاً توسط او جاری گردد؛ اما اگر چنین فردی بخواهد زن خود را طلاق دهد، صیغه طلاق باید از سوی ولی قهری اش اجرا شود.

 

- هر زمان طلاق دهنده به بلوغ شرعی نرسیده باشد؛ حتی اگر از طریق ولی قهری یا قیم خود بخواهد اعمال کند و تنها باید صبر کند تا به بلوغ برسد.

 

 

 

immediate lawsuit petitions in 24 hour a day

- هرگاه طلاق دهنده فاقد قصد و اختیار و اراده باشد مانند اینکه مست و خواب و یا مجبور باشد.

 

- هرگاه معلوم شود طلاق به دلیل ارائه وکالتنامه جعلی طلاق از طرف زوجه بوده است .

 

- هرگاه نوع طلاق ثبت شده با طلاقی که در دادنامه و گواهی عدم امکان سازش آمده مغایرت داشته باشد (رجعی بجای بائن و بالعکس و همچنین خلع یا مبارات).

 

- زمانی که تشریفات لازم برای طلاق رعایت نگردد، مانند اینکه: صیغه طلاق که باید شرعاً و قانوناً در حضور 2 شاهد مرد عادل که توانایی شنیدن دارند اجرا گردد، اجرا نگردد یا شاهدین حاضر باشند، ولی توانایی شنیدن نداشته باشند و یا شاهد واحد باشد و یا عادل نباشند با توجه به قراین و امارات.

 

- هرگاه طلاق در مدت عادت زنانگی و یا حالت نفاس واقع گردد مگر اینکه زن حامله باشد و یا طلاق، قبل از نزدیکی با زن واقع شود و یا اینکه شوهر غایب باشد؛ بنحوی که عادتاً نتواند از عادت زنانگی زن اطلاعی داشته باشد.

 

- هرگاه طلاق در طهر مواقعه واقع گردد و ثبت شود (به ایامی که زوج بعد از پاکی زن از حیض یا نفاس با او مقاربت داشته باشد، طهر مواقعه گویند).

 

- هرگاه نسبت به زنی که  علی رغم اقتضای سن؛ عادت زنانگی نمی شود و از تاریخ آخرین نزدیکی اش با زوج کمتر از 3 ماه گدشته باشد، طلاق واقع گردد.

 

 

نکته مهم: در صورتی که زن یائسه یا حامله باشد، طلاقش در طهر مواقعه صحیح می باشد.

برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی با شماره 09212242670 تماس بگیرید.

 

 

 

high quality lawsuite online petition

 

 

مدارک مورد نیاز برای دادخواست ابطال ثبت طلاق

مدارکی که برای دادخواست ابطال ثبت طلاق مورد نیاز هستند و باید توسط خواهان یا وکیل او در زمان ثبت دادخواست در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی آماده شود، به شرح زیر است:

 

 • مدارک هویتی خواهان
 • سند ازدواج
 • سند طلاق
 • گواهی پزشکی قانون
 • شهادت شهود و یا استشهادیه

 

موارد فوق باید ضمیمه دادخواست ابطال ثبت طلاق شده و در نهایت برای رسیدگی در دادگاه خانواده باید جهت ثبت دادخواست به دفاتر خدمات قضایی مراجعه شود.

 

 

نگارش فوری دادخواست ابطال ثبت طلاق توسط وکیل تلفنی

برای آن که دادخواست ابطال ثبت طلاق به شیوه اصولی نگارش شود، لازم است که با وکلای متخصص در زمینه تنظیم اوراق قضایی مشورت کنید. اگر به دنبال تنظیم دادخواست خوب با موضوع باطل کردن طلاق ثبت شده هستید، می‌توانید نگارش آن را برعهده موسسه حقوقی وکیل تلفنی قرار دهید. موسسه حقوقی وکیل تلفنی برای رفاه حال موکلین، تنظیم انواع اوراق قضایی را با هزینه های مناسبی انجام می دهد. جهت نگارش دادخواست ابطال ثبت طلاق با هزینه مناسب و همچنین دریافت مشاوره حقوقی می توانید از طریق شماره 09212242670 اقدام کنید

 

 

 

 

 

خواندگان دعوی در دادخواست ابطال واقعه طلاق 

 • حسب مورد زوج یا زوجه - قیم یا ولی قهری - مجری صیغه طلاق.

 

 

در دعوی ابطال واقعه طلاق زمانی که خوانده محجور باشد دعوی به طرفیت چه کسی مطرح می گردد؟

 • اگر حجر ناشی از عدم بلوغ باشد باید صبر کند تا بلوغ شرعی برسد و به طرفیت خود بالغ ولی اگرحجر ناشی از جنون باشد و این جنون مستقر باشد و دائمی به طرفیت ولی قهری اش، بنظرم در جنون آنی به شرط فراهم بودن بقیه شرایط مانند مواعد قانونی، در زمان افاقه و صحت عقل.

 

 

شرح ستون خواسته در دادخواست ابطال واقعه طلاق 

 • درخواست صدور حکم به ابطال ثبت واقعه طلاق حسب مورد به شرح عناوینی که در پاسخ به پرسش 2 مطرح گردید به انضمام کلیه هزینه ها و خسارات قانونی وفق ماده 515 ق.آ.د.م.

 

 

مستندات قانونی برای شرح دادخواست ابطال واقعه طلاق 

 • مشخصات خواهان و خوانده – استناد به شماره پرونده و شعبه دادگاهی که گواهی عدم سازش و یا حکم به طلاق از آن صادر شده است – شماره و تاریخ وشماره سند طلاق وشماره دفتر ازدواج و طلاق – در خواست صدور حکم به ابطال ثبت واقعه طلاق حسب مورد مواد (1134 - 1135 - 1136 - 1137 - 1139 - 1140 - 1141 - 1142 - 1180 - تبصره 2 ماده 1210) ق.م و مضافاً تخلفات سردفتران ازدواج و طلاق به استناد مواد 24 (ثبت طلاق بدون صدور گواهی عدم سازش و یا حکم دادگاه) - ماده 31 (ثبت طلاق بدون درخواست ارائه گواهی عدم بارداری از زوجین یشرط عدم اتفاق نظر آنها بر عدم بارداری) -ماده 56 (ثبت طلاق بدون درخواست تنفیذ احکام و آرای صادره از محاکم خارج از کشور در باب طلاق) ق.ح.خ مصوب 92 - در خواست صدور حکم به محکومیت خوانده به کلیه خسارات قانونی و هزینه ها.

 

 

 

best petitions written and delivered online

 

 

بررسی واخواهی نسبت به دادنامه گواهی عدم امکان سازش که منجر به اجرای صیغه طلاق گردیده است با دعوی ابطال واقعه طلاق چیست؟

 • چونکه گواهی عدم امکان سازش فقط در صورتی صادر می شود که طلاق توافقی باشد و یا به تقاضای مرد باشد، بنظر می رسد قابل واخوهی و اعتراض به حکم غیابی نباشد و بالتبع آن درخواست ابطال ثبت واقعه طلاق محلی از اعراب نداشته باشد.

 

 

آیا دعوی ابطال واقعه طلاق در رویه قضایی جز دعوی مالی هست یا غیر مالی ؟

 •  غیرمالی، چون مستقیماً نتیجه و دستاورد مالی ندارد.

 

نگارش فوری دادخواست
نگارش فوری دادخواست سلب حضانت
نگارش فوری دادخواست طلاق توافقی

نگارش دادخواست دعوی اثبات وقوع عقد نکاح

نگارش فوری دادخواست استرداد جهیزیه
نگارش دادخواست اعسار از پرداخت نفقه
نگارش دادخواست تعدیل اقساط محکوم به

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

ممنون از مطالب بسیار خوبتون واقعا اطلاعات زیادی دستگیرم شد تجربه خوبی از مشاوره با وکلای شما دارم بسیار وقت گذاشتند و دقیقا سوالات بنده را پاسخ دادند من خیلی راضی بودم
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی مطلب ارائه شده در خصوص دادخواست ابطال طلاق یکی از نکات وموارد خیلی مبهم وکاربردی را برای افراد حقوق ان ووکلا یاداوری کرده که بسیار راه گشاست وکمک بسیاری درجهت رفع ابهام وسوالات مطروحه می نماید بی نهایت از نگارنده محترم سپاسگذارم بی شک در این زمینه مشاوره با وکلای مجرب موسسه من جمله آقای فریبرز ذوالفقاری با کد وکالت ۱۵۲۴۱ کمک شایانی جهت حل مشکلات کاربراک محترم می نماید
سلام و عرض ادب خدمت تمامی همکاران مجموعه وکیل تلفنی از بابت مطالب مفید و کاربردی که داخل سایت قرار میدهید بسیار سپاس گزارم با مطالعه مقاله بالا پاسخ بسیاری از شبهات و سوالاتی که برای عموم افراد جامعه مطرح است پیدا کردم. همچنین از مشاوره های تخصصی مشاورین شما که در اسرع وقت با بنده تماس گرفتند کمال تشکر دارم. موفق و پیروز باشید
برای من این مقاله بسیار نو، دقیق و پر از نکات آموزنده بود بسیار متشکرم از موسسه وکیل تلفنی
سلام قابل توجه آنکه از امکان تقدیم دادخواست ابطال طلاق نباید چنین برداشت شود که طلاقی که به صورت صحیح واقعه شده قابل ابطال است بلکه در بسیاری از مواقع تنها راه برگشت به زندگی اجرای مجدد صیغه عقداست
درود موارد قید شده توسط کاربران دیگه هیچ کدوم مشمول ابطال واقعه طلاق نمیشه شما در نهایت اگر اجازشو از خودتون سلب نکرده باشید و زمانشم نگذشته باشه اقا میتونه درخواست رجوع کنه موفق باشید
مطالب درج شده در سایت بسیار کمک کننده وعالی هستند و از این بابت از وکلای سایت وکیل تلفنی سپاسگزاریم
سلام. من این روزا ی مقداری به دلیل مشغله کاریم اعصابم بهم ریخته بود تو جرو بحث هایی که با همسرم میکردم پیش اومده که بهش گفتم ناراحتی خسته ای بذار برو. متاسفانه بالاخره همسرم این حرفارو جدی گرفت و الان ۴۰ روزه رفته خونه خواهرش اینا شمال. من عین این ۴۰ روز رو دارم زجه میزنم که برگرده و معذرت و ..... برام دعا کنید که زنم برگرده. در این مورد با یکی از وکلاتون هم تلفنی صحبت کردم و راه کارهای خوبی بهم نشون دادن
ضمن عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان و همكاران معزز باستحضار مي رساند مي بايست ميان زني كه باتوجه به شرايط سني ايام حيض ندارد كه اصطلاحا يائسه گويند با زني كه در شرايط سني حيض است وليكن مانند زن يائسه حيض نميبيند قائل به تفكيك شد زيرا براي طلاق زن يائسه نياز به نگهداشتن مدت و عده اي بابت طلاق نيست ليكن براي زني كه در شرايط سني حيض است و حيض نميبيند مي بايست سه ماه عده طلاق نگهدارد موفق باشيد
با سلام خدمت کاربران گرامی مسیح اقاداودی هستم از وکلای موسسه به کد ۲۰۵۵۴.پیشنهاد می کنم مطالب خوب و مفید و کاربردی موسسه را روزانه مطالعه نمائید و پیش از هر کار قضایی تا جایی که امکان دارد وکیل اختیار کنید و یا حداقل از مشاوره وکلا و کارشناسان به خصوص موسسه وکیل تلفنی بهره ببرید.نمونه آن همین موضوع دادخواست ابطال طلاق هست که حتی خیلی از وکلا هم اطلاعی ممکن است از ان نداشته باشند پس بسیاری از مطالب هست که نیاز به کنجکاوی و تحقیق زیاد دارد و مطالب نادر وکمیابی است.مکفق بلشید.

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی