موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۹:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۶:۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۲۷:۵۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • علیرضا مداح گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۷:۴۲:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۱۴:۰ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۱۲:۱۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۵:۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۴:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • خدیجه محمدی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۵:۳۰:۲۵ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • علی علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۹:۲۳:۴۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
انجمن وکیل تلفنی

نگارش دادخواست دعوی ابطال ثبت واقعه طلاق

نگارش دادخواست ابطال واقعه طلاق

دادخواست ابطال واقعه طلاق، به شما کمک می نماید تا طلاق اتفاق افتاده را باطل نمایید. اما چنانچه این دادخواست نتواند تمامی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار دادگاه قرار دهد، روال کاری شما در دادگاه به تأخیر افتاده یا اینکه کاملاً متوقف می گردد. نگارش دادخواست ابطال واقعه طلاق نیاز به تخصص و تجربه دارد و این در حالی است که وکلای کمی از قواعد نگارشی آن مطلع هستند و می دانند که چطور باید نوشته شود تا بر ذهنیت قضات دادگاه تاثیر بگذارد. پس پیشنهاد ما به شما این است که حتما با یک وکیل کاربلد و متبحر در این زمینه مشورت نمایید و از او بخواهید تا نگارش دادخواست شما را انجام دهد.

 
 
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
25000 تومان
۱۰ دقیقه
40000  تومان
۱۵ دقیقه
60000 تومان
۲۰ دقیقه
80000  تومان
۳۰ دقیقه
120000  تومان
۱ ساعت
250000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

مفهوم ابطال واقعه طلاق در نظام حقوقی ایران چیست؟

پس از تقدیم دادخواست طلاق به دادگاه خانواده و صدور گواهی عدم امکان سازش یا حکم طلاق از طرف دادگاه و قطعیت یافتن این حکم زوجین به یکی از دفاتر رسمی ازدواج و طلاق رفته و ضمن جاری شدن صیغه شرعی طلاق، خواهان ثبت این واقعه بطور رسمی خواهند شد، علی ایحال اگر به دلایل و موجباتی این واقعه ثبت شود، باطل است و بطلان ثبت این واقعه را می شود از دادگاه تقاضا کرد.

 

در چه مواردی حکم به ابطال واقعه طلاق داده می شود؟

- هرگاه صیغه بدون صدور حکم قطعی و گذشت مواعد قانونی ثبت شود.

- هرگاه طلاق بدون ارائه گواهی عدم امکان سازش واقع گردد.

- زمانی که عقد نکاح موقت واقع شده بجای بذل مدت، توسط طلاق منجر به جدایی گردد.

- هرگاه صیغه طلاق معلق به شرط یا قیدی باشد و ثبت شود؛ مثلا بگوید: من خانم الف را طلاق می دهم، مشروط به اینکه مبلغ 50 میلیون به حساب من واریز کند (چنین طلاقی باطل و بلا اثر است و طلاق باید منجز باشد).

- زمانی که حکم طلاق بر مبنای عسر و حرج زن صادر شده باشد ولی مشخص گردد در واقع اینگونه نبوده است.

- هرگاه طلاق دهنده مجنون باشد و صیغه طلاق شخصاً توسط او جاری گردد؛ اما اگر چنین فردی بخواهد زن خود را طلاق دهد، صیغه طلاق باید از سوی ولی قهری اش اجرا شود.

- هر زمان طلاق دهنده به بلوغ شرعی نرسیده باشد؛ حتی اگر از طریق ولی قهری یا قیم خود بخواهد اعمال کند و تنها باید صبر کند تا به بلوغ برسد.

 

immediate lawsuit petitions in 24 hour a day

- هرگاه طلاق دهنده فاقد قصد و اختیار و اراده باشد مانند اینکه مست و خواب و یا مجبور باشد.

- هرگاه معلوم شود طلاق به دلیل ارائه وکالتنامه جعلی طلاق از طرف زوجه بوده است .

- هرگاه نوع طلاق ثبت شده با طلاقی که در دادنامه و گواهی عدم امکان سازش آمده مغایرت داشته باشد (رجعی بجای بائن و بالعکس و همچنین خلع یا مبارات).

- زمانی که تشریفات لازم برای طلاق رعایت نگردد، مانند اینکه: صیغه طلاق که باید شرعاً و قانوناً در حضور 2 شاهد مرد عادل که توانایی شنیدن دارند اجرا گردد، اجرا نگردد یا شاهدین حاضر باشند، ولی توانایی شنیدن نداشته باشند و یا شاهد واحد باشد و یا عادل نباشند با توجه به قراین و امارات.

- هرگاه طلاق در مدت عادت زنانگی و یا حالت نفاس واقع گردد مگر اینکه زن حامله باشد و یا طلاق، قبل از نزدیکی با زن واقع شود و یا اینکه شوهر غایب باشد؛ بنحوی که عادتاً نتواند از عادت زنانگی زن اطلاعی داشته باشد.

- هرگاه طلاق در طهر مواقعه واقع گردد و ثبت شود (به ایامی که زوج بعداز پاکی زن از حیض یا نفاس با او مقاربت داشته باشد، طهر مواقعه گویند).

- هرگاه نسبت به زنی که  علی رغم اقتضای سن؛ عادت زنانگی نمی شود و از تاریخ آخرین نزدیکی اش با زوج کمتر از 3 ماه گدشته باشد، طلاق واقع گردد.

 

نکته مهم: در صورتی که زن یائسه یا حامله باشد، طلاقش در طهر مواقعه صحیح می باشد.

 

 

high quality lawsuite online petition

 

 

برای نگارش دادخواست ابطال طلاق چه مدارکی و مستنداتی لازم است ؟

 • کپی مصدق سند طلاق -حسب مورد استشهادیه – شهادت شهود -جلب نظرکارشناسی و پزشکی قانونی -تحقیقات محلی- شماره پرونده استنادی -درخواست استعلام -سایر دلائل و منضمات

 

در نگارش دادخواست ابطال واقعه طلاق چه افراد یا اشخاصی به عنوان خواندگان دعوی قرار می گیرند؟

 • حسب مورد زوج یا زوجه - قیم یا ولی قهری - مجری صیغه طلاق.

 

در دعوی ابطال واقعه طلاق زمانی که خوانده محجور باشد دعوی به طرفیت چه کسی مطرح می گردد؟

 • اگر حجر ناشی از عدم بلوغ باشد باید صبر کند تا بلوغ شرعی برسد و به طرفیت خود بالغ ولی اگرحجر ناشی از جنون باشد و این جنون مستقر باشد و دائمی به طرفیت ولی قهری اش، بنظرم در جنون آنی به شرط فراهم بودن بقیه شرایط مانند مواعد قانونی، در زمان افاقه و صحت عقل.

 

در نگارش دادخواست ابطال واقعه طلاق شرح ستون خواسته را دقیقا قید نمایید؟

 • درخواست صدور حکم به ابطال ثبت واقعه طلاق حسب مورد به شرح عناوینی که در پاسخ به پرسش 2 مطرح گردید به انضمام کلیه هزینه ها و خسارات قانونی وفق ماده 515 ق.آ.د.م.

 

شرح دادخواست برای ابطال واقعه طلاق را با ذکر مستندات قانونی بنگارید؟

 • مشخصات خواهان و خوانده – استناد به شماره پرونده و شعبه دادگاهی که گواهی عدم سازش و یا حکم به طلاق از آن صادر شده است – شماره و تاریخ وشماره سند طلاق وشماره دفتر ازدواج و طلاق – در خواست صدور حکم به ابطال ثبت واقعه طلاق حسب مورد مواد (1134 - 1135 - 1136 - 1137 - 1139 - 1140 - 1141 - 1142 - 1180 - تبصره 2 ماده 1210) ق.م و مضافاً تخلفات سردفتران ازدواج و طلاق به استناد مواد 24 (ثبت طلاق بدون صدور گواهی عدم سازش و یا حکم دادگاه) - ماده 31 (ثبت طلاق بدون درخواست ارائه گواهی عدم بارداری از زوجین یشرط عدم اتفاق نظر آنها بر عدم بارداری) -ماده 56 (ثبت طلاق بدون درخواست تنفیذ احکام و آرای صادره از محاکم خارج از کشور در باب طلاق) ق.ح.خ مصوب 92 - در خواست صدور حکم به محکومیت خوانده به کلیه خسارات قانونی و هزینه ها.

 

آیا طرح دعوی برای ابطال واقعه طلاق به طرفیت اداره ثبت احوال دارای وجه قانونی می باشد یاخیر ؟

 • بنظر می رسد جواب مثبت باشد چرا که هرگاه سردفتر وفق ماده 56 ق.ح.خ مصوب 92 (که مأمور اجرای قوانین و مقررات و آیین نامه های ثبتی است) مرتکب تخلف شود، می توان به طرفیت سازمان متبوعش  علیه وی طرح نمود .

 

 

best petitions written and delivered online

 

بررسی واخواهی نسبت به دادنامه گواهی عدم امکان سازش که منجر به اجرای صیغه طلاق گردیده است با دعوی ابطال واقعه طلاق چیست؟

 • چونکه گواهی عدم امکان سازش فقط در صورتی صادر می شود که طلاق توافقی باشد و یا به تقاضای مرد باشد، بنظر می رسد قابل واخوهی و اعتراض به حکم غیابی نباشد و بالتبع آن درخواست ابطال ثبت واقعه طلاق محلی از اعراب نداشته باشد.

 

آیا دعوی ابطال واقعه طلاق در رویه قضایی جز دعوی مالی هست یا غیر مالی ؟

 •  غیرمالی، چون مستقیماً نتیجه و دستاورد مالی ندارد.

 

پیشنهاد شما برای طرح دادخواست و انجام مدافعات در پرونده ابطال واقعه طلاق آیا نیازمند به وکیل طلاق می باشد یا خیر ؟

 • با وجود اینکه امر ثبت طلاق تابع یک سری مقرارات شکلی و آمره است و قوانین استنادی به آن بیشتر مقتبس از فقه است و همین قوانین هم واضح و مبرهن است؛ اما از آنجا که واقعه طلاق هم مانند عقد ازدواج از اهمیت بالایی برخوردار و سرنوشت ساز است و آثار و پیامدهای گاهی اوقات جبران ناپدیری دارد اولی تر آن است که از یک متخصص و مشاور و وکیل طلاق در این حوزه استعانت گرفت.

 

نگارش فوری دادخواست
نگارش فوری دادخواست سلب حضانت
نگارش فوری دادخواست طلاق توافقی

نگارش دادخواست دعوی اثبات وقوع عقد نکاح

نگارش فوری دادخواست استرداد جهیزیه
نگارش دادخواست اعسار از پرداخت نفقه
نگارش دادخواست تعدیل اقساط محکوم به

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

ممنون از مطالب بسیار خوبتون واقعا اطلاعات زیادی دستگیرم شد تجربه خوبی از مشاوره با وکلای شما دارم بسیار وقت گذاشتند و دقیقا سوالات بنده را پاسخ دادند من خیلی راضی بودم
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی مطلب ارائه شده در خصوص دادخواست ابطال طلاق یکی از نکات وموارد خیلی مبهم وکاربردی را برای افراد حقوق ان ووکلا یاداوری کرده که بسیار راه گشاست وکمک بسیاری درجهت رفع ابهام وسوالات مطروحه می نماید بی نهایت از نگارنده محترم سپاسگذارم بی شک در این زمینه مشاوره با وکلای مجرب موسسه من جمله آقای فریبرز ذوالفقاری با کد وکالت ۱۵۲۴۱ کمک شایانی جهت حل مشکلات کاربراک محترم می نماید
سلام و عرض ادب خدمت تمامی همکاران مجموعه وکیل تلفنی از بابت مطالب مفید و کاربردی که داخل سایت قرار میدهید بسیار سپاس گزارم با مطالعه مقاله بالا پاسخ بسیاری از شبهات و سوالاتی که برای عموم افراد جامعه مطرح است پیدا کردم. همچنین از مشاوره های تخصصی مشاورین شما که در اسرع وقت با بنده تماس گرفتند کمال تشکر دارم. موفق و پیروز باشید
برای من این مقاله بسیار نو، دقیق و پر از نکات آموزنده بود بسیار متشکرم از موسسه وکیل تلفنی
سلام قابل توجه آنکه از امکان تقدیم دادخواست ابطال طلاق نباید چنین برداشت شود که طلاقی که به صورت صحیح واقعه شده قابل ابطال است بلکه در بسیاری از مواقع تنها راه برگشت به زندگی اجرای مجدد صیغه عقداست
درود موارد قید شده توسط کاربران دیگه هیچ کدوم مشمول ابطال واقعه طلاق نمیشه شما در نهایت اگر اجازشو از خودتون سلب نکرده باشید و زمانشم نگذشته باشه اقا میتونه درخواست رجوع کنه موفق باشید
مطالب درج شده در سایت بسیار کمک کننده وعالی هستند و از این بابت از وکلای سایت وکیل تلفنی سپاسگزاریم
سلام. من این روزا ی مقداری به دلیل مشغله کاریم اعصابم بهم ریخته بود تو جرو بحث هایی که با همسرم میکردم پیش اومده که بهش گفتم ناراحتی خسته ای بذار برو. متاسفانه بالاخره همسرم این حرفارو جدی گرفت و الان ۴۰ روزه رفته خونه خواهرش اینا شمال. من عین این ۴۰ روز رو دارم زجه میزنم که برگرده و معذرت و ..... برام دعا کنید که زنم برگرده. در این مورد با یکی از وکلاتون هم تلفنی صحبت کردم و راه کارهای خوبی بهم نشون دادن
ضمن عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان و همكاران معزز باستحضار مي رساند مي بايست ميان زني كه باتوجه به شرايط سني ايام حيض ندارد كه اصطلاحا يائسه گويند با زني كه در شرايط سني حيض است وليكن مانند زن يائسه حيض نميبيند قائل به تفكيك شد زيرا براي طلاق زن يائسه نياز به نگهداشتن مدت و عده اي بابت طلاق نيست ليكن براي زني كه در شرايط سني حيض است و حيض نميبيند مي بايست سه ماه عده طلاق نگهدارد موفق باشيد
با سلام خدمت کاربران گرامی مسیح اقاداودی هستم از وکلای موسسه به کد ۲۰۵۵۴.پیشنهاد می کنم مطالب خوب و مفید و کاربردی موسسه را روزانه مطالعه نمائید و پیش از هر کار قضایی تا جایی که امکان دارد وکیل اختیار کنید و یا حداقل از مشاوره وکلا و کارشناسان به خصوص موسسه وکیل تلفنی بهره ببرید.نمونه آن همین موضوع دادخواست ابطال طلاق هست که حتی خیلی از وکلا هم اطلاعی ممکن است از ان نداشته باشند پس بسیاری از مطالب هست که نیاز به کنجکاوی و تحقیق زیاد دارد و مطالب نادر وکمیابی است.مکفق بلشید.

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

[email protected]

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

[email protected]

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

[email protected]

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی