موسسه وکیل تلفنی

 • یوسف محبی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۶:۳۵ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۱۰:۲۹ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۳۸:۵۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۳۵:۴۲ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۹:۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۸:۱۶ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • علی قوجایی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۵۹:۴۱ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۸
 • هستی پرتوافکن گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۴۸:۳۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۸
 • هستی پرتوافکن گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۲۷:۲۲ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۷
 • هستی پرتوافکن گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۲۰:۴۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۷
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی ازدواج موقت

مشاوره حقوقی ازدواج موقت

ازدواج موقت نوعی از ازدواج در مذهب شیعه است که در آن عقد ازدواج بین زن و مرد با مهریه معلوم و مدت محدود بسته می شود. مشاوره حقوقی ثبت ازدواج موقت می تواند در زمینه های پرداخت مهریه و قوانین صیغه موقت  و نحوه فسخ ازدواج افراد را راهنمایی کند.

در این نوع از ازدواج (صیغه موقت) پرداخت نفقه از طرف شوهر لزومی ندارد مگر اینکه یکی از شروط عقد از طرف عروس خانم باشد در این صورت می توان از یک مشاوره حقوقی ثبت ازدواج موقت کمک گرفت.

در قوانین مدنی ازدواج موقت به رسمیت شناخته شده است. قوانینی برای صیغه موقت وجود دارد که می توان برای آشنایی دقیق و ثبت شروط عقد از مشاوره حقوقی ثبت ازدواج موقت کمک گرفت.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 30000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 50000هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 75000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 100000هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 150000هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

در صورتیکه اطمینان کافی از اعتبار ما به دست آمده است، می توانید از دکمه    برای ارتباط با مشاوران حقوقی ما استفاده کنید تا بهترین سبک مشاوره حقوقی با کیفیت بین المملی را تجربه کنید.

 

با لمس تصویرک زیر امکان مصاحبه تلفنی با وکیل مجرب در زمینه مشاوره حقوقی انواع ازدواج و خانواده برای شما فراهم می گردد، این کیفیت مشاوره حقوقی مستحق هر انسانی است، خود را از دریافت آن دریغ نکنید

 

 

از تفاوت های  ازدواج موقت با ازدواج دائم بعد از ثبت، این است که پرداخت نفقه زن که شامل: تهیه خوراک، پوشاک و مسکن می باشد بر مرد واجب نیست مگر اینکه شرط شده باشد و همچنین ازدواج منقطع با فرد باکره مکروه است اما با شرط عدم دخول انجام چنین نکاحی صحیح می باشد.

در ازدواج موقت بر خلاف ازدواج دائم عدم وجود مهریه باعث باطل شدن عقد می شود و مرد در هر صورت موظف به پرداخت مهریه هر زمانی که زن درخواست کند (به صورت عندالمطالبه) می باشد.

 

کاربرد مشاوره حقوقی ثبت ازدواج موقت

هدف از ثبت ازدواج شامل سه مورد می شود که عبارتند از:

 

 • اطمینان از صحت ازدواج.

 • پیشگیری از اختلاف های احتمالی.

 • ضمانت های اجرای ثبت.

 

مشاوره حقوقی ثبت ازدواج موقت می تواند متقاضیان ازدواج را برای ثبت و انجام امور مربوطه مانند مهریه و در صورت شرط نفقه یا ثبت شروط دیگر، راهنمایی کند.

 

آیا ثبت ازدواج موقت اجباری می باشد؟

بر اساس قانون، ثبت ازدواج موقت اختیاری است و برای آن ثبت در دفاتر رسمی ازدواج و طلاق، بجز در شرایط بارداری که در این صورت ثبت ازدواج به صورت دائم، الزامی می باشد یا شرط ثبت ازدواج توسط عروس خانوم در ازدواج موقت لزومی ندارد.

شورای نگهبان پس از پیروزی انقلاب اسلامی برخلاف ازدواج موقت، عدم ثبت ازدواج دائم را دارای مجازات و خلاف شرع اعلام کرده است که بر اساس این قانون فقط آقایان جریمه و مجازات می شوند.

 

آیا ثبت ازدواج موقت شفاهی داریم؟

بله، ولی از آنجایی که ثبت ازدواج موقت اختیاری است در صورتی که خانواده ها در جریان باشند و در صورت ازدواج با دختر باکره رضایت پدر و یا جد پدری را داشته باشند خوانده شدن صیغه محرمیت به صورت شفاهی هیچ اشکال شرعی و قانونی ندارد.

اما اگر یکی از شروط عقد ثبت آن باشد افراد می توانند برای ثبت و ذکر شروط عقد از مشاوره حقوقی ثبت ازدواج موقت کمک بگیرند.


می توانید با کلیک بر روی دکمه  با مشاوران با تجربه ما برای حل مشکلات خود در ارتباط باشید.

 

temporary marriage

ازدواج موقت

 

شرایط قانونی برای ثبت صیغه موقت چیست؟

بر اساس قانون وجود و مشخص بودن مهریه زن در صیغه موقت اجباری است و در صورت عدم رعایت آن عقد باطل می شود.

 بر اساس ماده 1095 تا 1098 تحت هر شرایطی مهریه زن در ازدواج موقت باید به او داده شود و بعد از جاری شدن عقد زن صاحب مهر است و هر اتفاقی حتی فوت زن قبل از نزدیکی با همسر باعث ساقط شدن مهر نمی شود و در این صورت شوهر موظف به پرداخت نصف مهریه معلوم است.

بر طبق قانون هرگونه ازدواج با دختر باکره اجازه از پدر یا جد پدری لازم است. تنها در صورت عدم حضور پدر و یا امتناع غیر موجه وی از دادن رضایت دختر می تواند از دادگاه مدنی خاص  با معرفی مرد و نکاح مورد نظر به کمک مشاوره حقوقی ثبت ازدواج موقت درخواست اجازه ازدواج کند.

طبق ماده های قانونی 1043 و 1044 سن ازدواج برای دختر 13 سال است.

بر اساس ماده 1113 قانون مدنی در صیغه موقت زن حق نفقه ندارد مگر اینکه عقد مبنی بر آن جاری شده باشد یا به عنوان یکی از شروط عقد ذکر شده باشد.

طبق مفهوم ماده 940 قانون مدنی، صیغه موقت زوجین از هم ارث نمی برند.

فرزندان حاصل از صیغه موقت، فرزندان مشروع پدر هستند و در صورت حامله شدن زن مرد موظف به ثبت ازدواج دائم و دادن نفقه و نگهداری از آنان است.

بر اساس ماده 1139 قانون مدنی در ازدواج موقت (صیغه موقت) طلاق وجود ندارد و فقط در صورت بذل نکاح از طرف شوهر، انقضای مدت معین شده و فسخ ازدواج که بر مبنای وجود عیوبی مانند عدم توانایی انجام اعمال جنسی می باشد انجام می گیرد در این صورت افراد می توانند از طریق مشاوره حقوقی سکس یا مشاوره سکس حقوقی مشکلات خود را پیگیری کنند.

 اما اگر عیوب در زمان عقد هم وجود داشته باشند هیچ یک از طرفین حق فسخ صیغه را نخواهد داشت. شوهر می تواند هر زمانی  باقی مانده مدت ازدواج موقت را در صورت راضی بودن یا نبودن زن به وی ببخشد و عقد را فسخ کند.

طبق ماده 1152 قانون مدنی، عده زنی که باردار نیست بعد از انقضای صیغه موقت و یا فسخ آن، دو عادت ماهانه است و عده فسخ  صیغه موقت در زن باردار تا زمان وضع حمل می باشد. اما نگه داشتن عده برای زن یائسه یا زنی که در طول عقد با شوهر خود نزدیکی نداشته لزومی ندارد.

و بر اساس ماده 1154 قانون مدنی، عده وفات در هر گونه ازدواج (موقت یا دائم) در صورت حامله نبودن زن چهار ماه و ده روز می باشد اما در صورت حامله بودن زن مشروط بر اینکه فاصله بین فوت شوهر و  وضع حمل از چهار ماه و ده روز بیشتر باشد تا وضع حمل است در غیر این صورت مدت عده همان چهار ماه و ده روز خواهد بود.

افراد در صورت لزوم می توانند در این زمینه از مشاوره حقوقی تلفنی با  وکیل زن یا وکیل مرد کمک بگیرند.

برای ارتباط تلفنی با مشاورین حقوقی خانواده و امور مربوط به انواع ازدواج می توانید از دکمه  استفاده کنید.

 

islamic marriage
صیغه موقت

 

آیا صیغه موقت به میزان یک شب، قابلیت ثبت را دارد؟

ثبت صیغه موقت و تعیین زمان آن به صورت اختیاری است و برای ثبت نیازی به مراجعه به دفاتر ثبت احوال نمی باشد. چنین ازدواج هایی که اکثرا پنهانی انجام می شوند به همین دلیل در دفاتر ثبت احوال و شناسنامه ها ثبت نمی گردد.

در هر صورت رعایت قوانین حقوقی صیغه موقت الزامی است.

اگر متقاضیان میل به ثبت ازدواج و شروط داشته باشند می توانند به کمک مشاوره حقوقی ثبت ازدواج موقت با شروط قانونی آشنا و اقدام به ثبت صیغه نمایند.

 

در چه صورتی می توان صیغه ده روزه را در اداره ثبت احوال ثبت نمود؟

بر اساس ماده 32 قانون ثبت احوال، ازدواج هایی که در دفتر ثبت احوال، ثبت نشده باشند در صورت وجود شرایطی مانند: اقرارنامه رسمی مبنی بر وجود رابطه زوجیت و گواهی به این که طرفین در تاریخ واقعه در قید ازدواج دیگری نمی باشند  در اسناد سجلی زن و شوهر ثبت خواهند شد.

کمک گرفتن از مشاوره حقوقی ثبت ازدواج موقت آگاه و با تجربه، باعث می شود که انجام مراحل قانونی سریع تر و بدون اتلاف وقت انجام شود.

 

آیا زن و مردی که صیغه یک شبه دارند در صورتی که زن حامله شود تکلیف چیست؟

هدف از ازدواج موقت برخلاف ازدواج دائم که تشکیل خانواده است،  رفع نیاز های جنسی طرفین در مواقع ضروری می باشد.

در صورت بارداری زن، کودک حاصل از ازدواج موقت از نظر حقوقی هیچ تفاوتی با فرزند حاصل از ازدواج دائم ندارد و این فرزند مشروع می باشد و پدر ملزم است تمام حقوق او را پرداخت و ازدواج را بصورت دائم ثبت نماید.

اما در صورت عدم ثبت ازدواج موقت و بارداری زن اثبات نسبت فرزند و پدر مشکل خواهد بود و حتی اگر مرد مسئولیت فرزند را قبول نکند مشکلات حقوقی و حیثیتی بسیاری برای زن ایجاد می شود.

 

در صورتی که وجهی قرض داده اید اما به هر دلیلی قادر به بازپسگیری آن نیستید، می تواند به کمک  ، آن طلب را به راحتی زنده کنید.

رزرو مشاوره حقوقی شبانه روزی با وکیل

آیا زن و مرد که صیغه چند شبه هستند از همدیگر ارث می برند؟

طبق ماده 940 قانون مدنی هیچ یک از طرفین در ازدواج موقت از یکدیگر ارث نمی برند.

 

آیا زن صیغه ای باید نسبت به همسر خود در ایام پریودی تمکین زناشویی کند؟

نزدیکی جنسی (رابطه از جلو) در ایام پریودی بر هر دو حرام است. اما سایر روابط عاشقانه بدون دخول ایرادی ندارد و در صورت خارج شدن مایع منی باید احکام شخص جنب را رعایت کنند.

 

نحوه طلاق در عقد موقت چگونه است؟

در ازدواج موقت طلاق وجود ندارد و افراد می توانند از طریق بذل نکاح از طرف شوهر، و فسخ ازدواج بر مبنای وجود عیوبی در همسر که در زمان عقد وجود نداشته و یا بخشیدن مدت باقی مانده از صیغه از طرف شوهر به زن عقد را باطل کنند.

در صورت وجود مشکل بین زوجین و درخواست بذل عقد زودتر از زمان تعیین شده می توان از مشاوره حقوقی ثبت ازدواج موقت کمک گرفت.

 

شرایط صیغه آنلاین برای سکس تلفنی چند ساعته آیا قانونی می باشد؟

صیغه آنلاین، صیغه تلفنی و یا عقد موقت تلفنی (صیغه موقت تلفنی) با رعایت شرایط صیغه آنلاین که دارای فرقی با شرایط لازم صیغه به صورت کلی نمی باشد، مشکلی ندارد البته باید به این امر که در ازدواج با دختر باکره اجازه پدر و یا جد پدری لازم است توجه شود تا بعدا برای شوهر مشکلی ایجاد نشود.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه هشت  رقمی) 02147625900

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 30000هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 50000هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 75000هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 100000هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 150000هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

 

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

 

شاید سوالات متداولی که مردم از وکیل تلفنی پرسیده اند برای شما هم جالب باشد

 

 

سوالات متداول