موسسه وکیل تلفنی

  • Azita Moghanizadeh گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۲:۳۷ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
  • امید حرفتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۱:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
  • سید احسان علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۹:۴۶ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۹
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۲:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • بهرام چهرازی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۱۶:۴۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۷
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۵:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۵
انجمن وکیل تلفنی

نگارش دادخواست مطالبه مهریه به نرخ روز

نگارش دادخواست مطالبه  مهریه به نرخ روز

 

مطالبه مهریه، امری بسیار مهم و حیاتی برای یک زن برای ادامه گذران زندگی به خصوص در این شرایط اقتصادی کشور می باشد، این امر حتی برای کسی که مهریه را هم پرداخت می کند بسیار مهم بوده چرا که تاثیر بسزایی در زندگی مالی او خواهد داشت و باید شرایط استطاعت آن را هم داشته باشد؛ به همین دلیل تیم وکیل تلفنی اقدام به تهیه دادخواست مطالبه مهریه به نرخ روز با برترین کیفیت نموده که کیفیت نگارش این نوع دادخواست به گونه ای است که تمامی اقلام مورد نیاز قضات و دادگاه را مندرج می کند و از این لحاظ با ارائه این نوع دادخواست با چنین سطح کیفیتی احتمال موفقیت شما را در دادگاه دریافت مهریه دو چندان می نماید چرا که این دادخواست به نوع خود بسیار کامل و گیراست.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
80.000 تومان
۱۰ دقیقه
150.000  تومان
۱۵ دقیقه
170.000 تومان
۲۰ دقیقه
250.000  تومان
۳۰ دقیقه
280.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 1.000.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 200.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  500.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  150.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  200.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

عمده پرونده های مطرح شده در دادگاه خانواده به دعاوی مهریه در ارتباط است. مجتمع های قضایی خانواده، سالانه حجم قابل توجهی از پرونده های مطالبه مهریه را رسیدگی می کنند که البته با تصویب قانون جدید و طرح های ارائه شده، اغلب چنین پرونده هایی قابل بررسی در اجراییه ثبت می باشد. زوجه زمانی برای مطالبه از طریق قانونی اقدام می کند که زوج، مهریه همسر خود را پرداخت نمی کند و در این صورت برای آن که زن به حق قانونی خود برسد، اقدام به طرح دعوا مطالبه مهریه می نماید. اموالی که از ارزش اقتصادی برخودار بوده و بتوان آن ها را معامله نمود، می توان به عنوان مهریه تعیین کرد. البته که طبق عرف کشور ما، مهریه خانم ها عمدتا سکه بهار آزادی است.

 

در خصوص مطالبه مهریه باید گفت که نرخ روز سکه بهار آزادی محاسبه می گردد و شوهر باید بر اساس نرخ روز اقدام به پرداخت مهریه زوجه کند. از آن جهت که در طی چند سال اخیر، ارزش سکه بهار آزادی به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کرده است و همچنین به روز بودن نرخ مطالبه، سبب بروز مشکلات فراوانی در پرداخت مهریه شده است. اینگونه مسائل یاعث شده است تا طرح های مختلفی برای ایجاد تغییرات گسترده در قانون مهریه عنوان شود که هم اکنون نیز در مجلس شورای اسلامی، انواع مختلف از طرح ها و لوایح قضایی جهت اعمال تغییر در قانون مهریه ارائه شده است.

 

در هر صورت، زوجه برای وصول مهریه خود می تواند از طریق دادگاه خانواده اقدام کند. لازمه ارائه درخواست مطالبه مهریه، تنظیم دادخواست است. نگارش دادخواست مهریه مانند دادخواست های دیگر، مستلزم رعایت مقررات ذکر شده در قانون آیین دادرسی مدنی است. به همین مناسبت، تنظیم دادخواست مهریه را باید برعهده افراد متخصص در زمینه تنظیم اوراق نویسی قرار داد. برای نگارش دادخواست مهریه مطابق با اصول دادخواست نویسی، با شماره تلفن 09212242670 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از مشاوره حقوقی انلاین و رایگان در وبسایت موسسه بهره مند شوید.

 

 

 

 

 

مهریه چیست؟

مهریه اصطلاحی آشنا در قانون و شرع که صرفا به عقد ازدواج ارتباط دارد و به عنوان مالی شناخته می شود که شوهر وظیفه پرداخت آن را برعهده دارد. طبق ماده 1082 قانون مدنی، به مجرد عقد، زن مالک مهریه می شود و می تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید. در واقع به محض این که عقد نکاح جاری می شود، زوجه مالک مهریه محسوب شده و به دلیل اعمال حق مالکیت، امکان تصرف را در آن دارد. می توان گفت که بعد از عقد نکاح، زوجه می تواند در همان زمان نیز اقدام به مطالبه مهریه کند و از لحاظ قانونی منعی در این زمینه وجود ندارد.

قانونگذار مهریه را هم برای نکاح دائم و هم برای نکاح موقت تعیین کرده است. در عقد موقت، اگر در همان زمان جاری شدن صیغه نکاح، مهریه تعیین نشده باشد، سبب بطلان عقد خواهد شد اما در نکاح دائم، زوجین می توانند بعد از عقد نیز برای تعیین کردن مهریه اقدام نمایند. مهریه بر اساس شرایط استطاعت مالی شوهر به دو نوع مهریه عندالمطالبه و مهریه عندالاستطاعه تقسیم بندی می شود. نحوه وصول مهریه عندالمطالبه با عندالاستطاعه متفاوت است و زوجه قانونا این حق را دارد که در هر زمان برای مطالبه مهریه اقدام کند.

مهریه می تواند در طول دوران رابطه و در دوران طلاق نیز ار طرف زوجه مطالبه شود و در این صوت مهریه حقی است که از زمان به وجود آمدن رابطه زوجیت به وجود آمده و تا بعد از طلاق نیز ادامه دارد.

 

 

تعیین اصولی مهریه به کمک وکیل

نحوه تعیین مهریه از جمله مسائلی است که زوجین عموما در دوران قبل از ازدواج با آن مواجه هستند. در واقع بحث تعیین کردن مهریه برای برخی از زوجین شاید مشکل باشد و در این صورت بهتر است که در این زمینه با وکیل خوب مشورت بگیرند. بهره مندی از نظریات وکیل برای تعیین مهریه می تواند کمک زیادی به زوجین نماید و در این صورت، از وقوع مشکلات فراوان در مورد مطالبه مهریه بعد از عقد ازدواج نیز کاسته می شود. بدون وکیل نیز امکان مشخص کردن مهریه وجود دارد اما با کمک وکیل می توانید به صورت اصولی مهریه را تعیین کنید.

 

 

 

 

مفهوم مطالبه مهریه به نرخ روز چیست؟

قوه مقننه جهت حفظ ارزش ریالی مهریه در سال 1376، ماده واحده ای به ماده 1082 قانون مدنی تصویب و الحاق کرد که بر مبنای آن، مهریه باید به نرخ روز مطالبه شود و نحوه ی محاسبه آن نیز متناسب با تغییر شاخص قیمت سالانه زمان تأدیه نسبت به سال اجرای عقد است که توسط بانک مرکزی تعیین و محاسبه می شود مگر اینکه طرفین به نحو دیگری تراضی کرده باشند.

 

 

وکیل خوب برای مطالبه مهریه کیست؟

وجود وکلا ماهر و متخصص در امور مهریه می تواند مزیت فراوانی برای موکلین داشته باشند و باعث می شود که موکل(زوجه) به حق قانونی خود برسد. وکیل خوب برای مهریه، کسی است که علاوه بر مسلط بودن به قوانین حوزه مهریه، با اصول و تشریفات به اجرا گذاشتن مهریه آشنا است. در صورتی که برای پرونده مهریه، وکیل داشته باشید، نحوه به اجرا گذاشتن مهریه و انجام فرآیند قانونی آن، توسط وکیل انجام می شود.

 

وکیل دعاوی مهریه به دلیل آن که تجربه بالایی در وصول پرونده های مهریه دارد، می تواند به نحوی عمل کند که موکل در این زمینه متضرر نشود و در نهایت بتواند مهریه را از شوهر به صورت قانونی مطالبه کند.

 

 

مشاوره حقوقی شبانه روزی با وکیل دادگستری

 

مرجع صالح برای مطالبه مهریه

مراجع صالح برای مطالبه مهریه، دادگاه های خانواده و اداره ثبت است. البته که به تازگی بخشنامه ای از سوی قوه قضاییه صادره شده است که برای مطالبه مهریه، باید مستقیما به دوایر اجراییه ثبت مراجعه نمود و دیگر لزومی برای ارائه درخواست طلاق به دادگاه نیست. این موضوع سبب کاهش پرونده های ورودی به دادگاه ها و افزایش درخواست های وصول مهریه در اداره ثبت نیز شده است. شما می توانید از مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی موسسه استفاده نمایید.

 

 

 

petition from female abou requesting dowry

 

 

آیا بعد از وفات زوج می توان مهریه را به نرخ روز مطالبه نمود ؟

اگر  مهریه همسر متوفی پول نقد یا وجه رایج باشد نسبت به تاریخ فوت زوج محاسبه شده و زن بر اساس شاخص سال فوت همسر مهریه اش را دریافت می نماید (ماده 3 آیین نامه اجرایی قانون الحاق یک تبصره به ماده 1082 قانون مدنی) اما اگر هر نوع مهریه دیگری مانند سکه باشد به همان قیمت روز مطالبه  وصول می شود. برای دریافت مشاوره حقوقی با شماره 02147625900 تماس بگیرید.

 

 

بهترین روش برای مطالبه مهریه به نرخ روز چیست ؟

بنا بر رویه ای که وجود دارد اجرای مهریه از طریق اداره ثبت برای مهریه ای که وجه نقد است بهتر است چون هزینه و زمان کمتری صرف می شود اما در جایی که مهریه سکه است به این خاطر که ثبت به افزایش قیمت سکه از زمان درخواست توجه نمی کند و قیمت همانموقع را ارزیابی میکند، اقدام از طریق دادگاه بهتر است چرا که سکه باید به قیمت روز اجرای حکم تسلیم شود

 

 

هزینه نگارش دادخواست مطالبه مهریه در سال 1401

نگارش دادخواست مهریه توسط وکیل طبیعتا هزینه هایی را در پی خواهد داشت اما به طور کلی امکان تعیین کردن هزینه های مشخص و ثابت برای تنظیم کردن دادخواست مهریه نمی باشد. عوامل مختلفی در تعیین هزینه نگارش دادخواست مهریه دخیل هستند و عمدتا هزینه این خدمات به میزان وقتی که برای نگارش آن صرف می شود، بستگی دارد.

 

در واقع هر وکیلی نرخ خاصی برای ارائه خدمات تنظیم اوراق قضایی دارد و ممکن است که وکیل دیگر نگارش دادخواست مهریه را با هزینه های مشخصی انجام دهد.

موسسه حقوقی وکیل تلفنی برای رفاه حال موکلین، تنظیم انواع دادخواست مهریه را با هزینه های مناسبی انجام می دهد. از این حیث جهت نگارش دادخواست مهریه با هزینه مناسب می توانید از طریق شماره 09212242670 اقدام کنید.

 

 

 

court expenses for writing dowry petition

 

 

نگارش فوری دادخواست مطالبه مهریه به نرخ روز

در صورتی که قصد وصول مهریه خود را دارید، باید در وهله اول دادخواستی که منطبق با اصول و شیوه دادخواست نویسی باشد را تنظیم کنید. مراجع قضایی به دادخواست هایی که دارای نواقصی باشند، رسیدگی نمی کنند و در این صورت باید مجددا به نگارش دادخواست اقدام نمود.

برای دریافت مشاوره حقوقی و  نگارش فوری دادخواست مطالبه مهریه به نرخ روز و همچنین شرایط مطلوب به شما پیشنهاد می کنیم که با شماره  09212242670تماس بگیرید.

 

 

در ستون دادخواست مطالبه مهریه به نرخ روز دقیقاً چه مواردی قید می شود ؟

مشخصات خواهان و خوانده - مشخصات عقدنامه(شماره عقدنامه شماره دفترخانه  تاریخ عقد) مقدار مهریه ثبت شده در سند نکاحیه (وجه نقد یا سکه یا هر عین معین دیگری و عند المطالبه بودن آن) - استناد به مواد 1082 قانون مدنی و تبصره الحاقی آن و ماده 519و 198 ق.آ.د.م - درخواست صدور حکم به محکومیت خوانده به پرداخت مهریه مذکور در عقدنامه (مقوم شده در ستون خواسته)ریال وفق تغیر شاخص قیمت سالانه زمان تأدیه (در موردتعداد سکه مشخص شده در عقد نامه) و تأخیر در تسلیم موضوع مهریه زمانی که عین معین است مانند سکه و یا تأخیر در ادا وقتی که دین (وجه رایج) است علی رغم مطالبه زوجه به استناد ماده 515 ق.آ.د.م و جمیع خسارات دادرسی  وفق ماده 522 ق.آ.د.م - تقاضای بدواًصدور قرار تأمین خواسته برای جلوگیری از تضییع خواسته وفق ماده108 ق.آ.د.م و اجرای آن قبل از ابلاغ وفق ماده 117 ق.آ.د.م.

 

 

هزینه دادرسی در دادخواست مطالبه مهریه به نرخ روز چه میزانی می باشد

هزینه دادرسی در مرحله بدوی تا مبلغ دویست میلیون ریال معادل 2.5 درصد خواسته و مازاد آن معادل 3.5 درصد بهای خواسته است و در مرحله واخواهی و تجدیدنظرخواهی 4.5 درصد بهای خواسته و در مرحله فرجام خواهی و اعاده دادرسی و اعتراض ثالث در دعاوی مالی 5.5 درصد محکوم به است و چنانچه قیمت خواسته در دعاوی مالی نامشخص باشد یک میلیون و پانصد هزار ریال است و در دعاوی غیرمالی مانند تامین خواسته در کلیه مراجع قضایی 40 تا 180.000 تومان می باشد هزینه ابلاغ اظهار نامه و. ..در هر مورد 10.000 تومان می باشد؛ اما از طریق اجرای ثبت 5درصد کل مبلغ مهریه می باشد. برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی با شماره 09212242670 تماس بگیرید.

 

 

 

 

 آیاخواندگان مطالبه مهریه به نرخ روز می توانند در جلسه رسیدگی از پاسخ به سوالات دادگاه امتناع نمایند؟

به استناد ماده 86 قانون آئین دادرسی مدنی،در صورتی که خوانده اهلیت نداشته باشد، می تواند از پاسخ در ماهیت دعوا (سوالات دادگاه در جلسه رسیدگی به مطالبه مهریه به نرخ روز) امتناع کند اما بنظر می رسد باید همچنان پاسخگوی ایرادات شکلی باید باشد (خود یا قائم مقام قانونی اش) و در صورت داشتن اهلیت نیز وفق بند 4 ماده 84 قانون اخیر الذکر باید در صورتی که ادعا متوجه او نیست ضمن پاسخ به ماهیت دعوا ایراد کند.

 

 

سکه بهار آزادی به نرخ روز قیمت سکه  زمان اجرای حکم؟

چون سکه عین معین است باید در ستون خواسته به تعداد سکه مندرج در سند نکاحیه درخواست گردد که بهنگام تسلیم توسط زوج به قیمت زمان اجرای حکم ارزیابی می گردد نه زمان تقدیم دادخواست.

 

 

 

نگارش فوری و آنلاین شکایت نامه (شکواییه)

نگارش فوری دادخواست تمکین

نگارش فوری دادخواست استرداد جهیزیه

نگارش دادخواست طلاق

نگارش فوری دادخواست سلب حضانت

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

مشاوره با وکیلتون بسیار صبورانه و با حوصله پاسخ داده شد نکات ظریف و مهم را به طور کامل توضیح دادند با تشکراز وکیل محترم سایت خوب وکیل تلفنی موفق و موید باشید
بهترین توضیحات در خصوص نحوه مراجعه به ثبت و دادگاه با توجه به نوع مهریه در این مقاله ذکر شده سپاس از توضیحات بسیار عالی... موسسه با بالاترین توان ممکن نقش بزرگی را برای آگاهی حقوقی کاربران ایفا می کند
سلام خدمت مجموعه محترم وکیل تلفنی مطلب نگارش شده در خصوص دادخواست مطالبه مهریه مطلب بسیار مفیدی برای بسیاری از کاربران است که در زمینه مشکلات خانوادگی درگیر دعاوی مطروحه علیه همدیگر هستند واین موضوع که در پرداخت مهریه نرخ مهریه در زمانی که وجه نقد باشد مطابق شاخص بانک مرکزی محاسبه می شود نیز از نکاتی است که باید به ان اشاره کرد .لذا مشاوره از وکیل مجرب در این زمینه کمک شایانی بهفرد می کند ولذا از مشاوره وکیل آقای فریبرز ذوالفقاری با کد وکالت ۱۵۲۴۱ در این زمینه می توانید استفاده نمایید
سلام و خسته نباشید از مطالب مفیدی که ارائه میکنید بسیار ممنونم چون باعث آشنایی عموم جامعه با حق و حقوقی که دارند شده و نیز باعث کاهش مراجعات غیر ضروری به دستگاه قضایی خواهد شد. از موسسه وکیل تلفنی کمال تشکر را دارم. موفق باشید
سلام در خصوص مطالبه مهریه توجه به برخی از نکات خالی از فایده نیست اول اینکه برای رسیدگی به دعوای مطالبه مهریه علاوه بر اقامتگاه زوج می توان به موجب قانون حمایت در دادگاه محل اقامت زوجه ونیز به موجب رای وحدت رویه در محل انعقاد عقد نیز اقامه دعوا نمود همچنین در صورتی که زن وشوهر مقیم خارج باشند دادگاه خانواده شهر تهران صالح به رسیدگی است باید توجه کرد در صورتی که مهریه مال غیر منقول باشد منحصرا باید در دادگاه خانواده محل وقوع ملک اقامه دعوا کرد خدمات حقوقی حقوق دان متخصص دکتر محمد ابراهیم داود آبادی فراهانی در این زمینه توصیه می شود
باسلام خدمت کاربران گرامی.یکی از دعاوی رایج و مورد سوال بیشتر کاربران گرامی دعوای مطالبه مهریه است که به تبع آن تنظیم دادخواست آن بسیار مهم و کاربردی است.چرا که باید در هر دادخواستی نکات ظریفی را در طرح آن رعایت کرد و به همین دلیل مطالب بالا واقعا ارزشمند و گرانقدر می باشد و کاربران گرامی در نظر داشته باشند که هر موسسه ای این اطلاعات دقیق از نحوه نگارش دادخواست را در اختیار شما عزیزان قرار نمی دهد پس حال که مسئولان دلسوز موسسه وکیل تلفنی این کار ارزشمند را بر عهده گرفته اند حداکثر استفاده را شما عزیزان ببرید.من مسیح آقاداودی از وکلای موسسه درخدمت تمامی کاربران هستم.کد وکیل ۲۰۵۵۴
بسیار جامع و کامل بود ممنونم
سلام وقت بخیر عالی هستید شما و من خوشحالم با موسسه وکیل تلفنی آشنا شدم و از تمام مشاوره های که گرفتم راضی بودم

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی