موسسه وکیل تلفنی

  • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۴۷:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
  • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۳۸:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
  • مریم حسینی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۴:۴۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
  • محمدصادق کاظم نژاد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۵۵:۳۲ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
  • بهروز آقایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۴:۲:۲۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۲:۳۵ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۰:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۷:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۶:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
انجمن وکیل تلفنی

نگارش دادخواست اعسار از پرداخت نفقه

نگارش دادخواست اعسار از پرداخت نفقه

 

نگارش دادخواست اعسار از پرداخت نفقه، تخصص میخواست و مرد مستاصل از نداری و بیکاری مانده بود چه کند و چگونه توضیح دهد تا حکم قبول دادگاه بر اعسار نفقه و مهریه را بگیرد. بسیاری از افراد در جامعه به علت عدم آگاهی از چگونگی نگارش دادخواست اعسار از پرداخت نفقه صدمات بسیاری را متحمل می شوند. در صورتیکه امکان پرداخت نفقه تعیین شده را به هیچ نحوی ندارید، بهتر است که برای دادگاه، دادخواست ناتوانی (اعسار) از پرداخت نفقه را تنظیم نمایید؛ لازم به ذکر است که هر نوع دادخواستی که برای محاکم قضایی نوشته می شود، بسته به کیفیت و اقلام مندرج در آن، روند موفقیت صاحب دادخواست را تسهیل و تسریع می بخشد و این امر نیز به نوبه خود به سواد حقوقی نویسنده دادخواست مورد نظر بستگی دارد؛ موسسه حقوقی وکیل تلفنی با بکارگیری بیش از 100 وکیل متخصص در زمینه های حقوقی مختلف از جمله تخصص نگارش دادخواست توانسته تا مشکل کمبود کیفیت در نگارش دادخواست های کشور را حل نموده و از این طریق هموطنان مان را در احقاق حقوقشان یاری نماید. تا انتهای متن همراه ما باشید.

 

 


تعریف نفقه از زبان وکیل خانواده

وکیل خانواده، کارشناس در مسائل حقوقی از جمله نفقه می تواند به تمامی نکات مهم در این حوزه اشاره ای درست و به روز داشته باشد. تعریف نفقه از زبان وکیل، به تامین تمامی وسایل و نیازهای معیشتی زن، که متناسب با جایگاه اجتماعی و وضع جسمانی اوست را گویند که از  تعهدات زوج است. بر اساس قانون مدنی  نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن  از قبیل مسکن، البسه، غذا و اثاث خانه را گویند. نفقه علاوه بر نیازهای اساسی شامل، هزینه های بهداشتی و درمانی، خادم، در صورت عادت و یا به واسطه نقصان یا مرض می باشد.

 

 

چگونگی اثبات عدم پرداخت نفقه توسط زوج

بعد از جاری شدن صیغه عقد، پرداخت نفقه زن از تعهداتی است که بسیار حائز اهمیت می باشد و قانون، مرد را متعهد به انجام آن می کند.

در صورت تمکین زن از شوهر و عدم پرداخت نفقه از طرف زوج، زوجه می تواند موضوع را به دادگاه اعلام و ثابت نماید. از مواردی که می توان در اثبات عدم پرداخت نفقه به دادگاه ارائه نمود مانند: زوج منزل را ترک نموده باشد. زوج شغل و درآمدی نداشته و مسکن و وسایل رفاهی را تهیه ننموده باشد. اعتیاد زوج به مواد مخدر و الکلی. و .... اثبات این موارد می تواند با اظهارات شهود انجام گیرد.

 

 

مشاوره حقوقی فوری با وکیل پایه یک

 

 

زوج اگر از پرداخت نفقه امتناع نمود زوجه می تواند شکایت کیفری و یا دادخواست حقوقی تنظیم و به دادگاه ارائه کند.

 بهتر است بدانیم عدم پرداخت  نفقه ضمانت اجرای حقوقی و کیفری داشته و زوجه می تواند با طرح شکایت از طریق دادگاه آن را پیگیری نماید. شکایت کیفری یا ترک انفاق از زوج، توسط زوجه در صورت اثبات در دادگاه می تواند مجازات به همراه داشته باشد. در صورت عدم پرداخت نفقه، زوجه می تواند طرح انفاق را در دادسرا مطرح کند. در صورت تمکین زن و امتناع مرد از پرداخت نفقه، مرد مجرم شناخته می شود و تحت تعقیب کیفری قرار می گیرد. مجازات عدم پرداخت نفقه در حبس تعزیری از 6 ماه الی 2 سال است و در صورت گذشت زوجه از شکایت، پرونده مختومه می شود. برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی با شماره 09212242670 تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

میزان نفقه زوجه و فرزند بر چه اساس تعیین می شود؟

زوج از منظر قانون موظف به پرداخت نفقه می باشد و محاسبه میزان نفقه زن و فرزندان با نظر کارشناس منتخب دادگاه صورت می گیرد. مبلغ تعیین شده توسط کارشناس برای نفقه فرزندان بر اساس استطاعت مالی نفقه دهنده و نیازهای نفقه گیرنده تعیین می شود. این شرایط می تواند شامل عرف اجتماعی، نیازهای فرزند، تعداد فرزندان و سطح اجتماعی خانواده باشد. مواردی که قانون در مورد نفقه فرزندان به آن اشاره نموده است.

 

1-پدر موظف به پرداخت نفقه فرزندان و زوجه می باشد

2- در صورت عدم حضور او جد پدری و در صورت نبود جد پدری، مادر و  جد مادری موظف به پرداخت نفقه فرزندان است.

3- فردی که موظف به پرداخت نفقه است باید از استطاعات مالی برخوردار باشد در غیر اینصورت مجازات حبس تعزیری درجه شش  اعمال می شود.

 4-نفقه به فرزندی تعلق می گیرد که زیر سن بلوغ  باشد و یا توانایی مالی جهت تامین نیازهای معیشتی خود را نداشته باشد.

 

مواردی که در سال 1401  کارشناس منتخب دادگاه جهت پرداخت نفقه به آن توجه می کند شامل خوراک، پوشاک، مسکن و نیازهای متعارف می باشد. مجازات امتناع از پرداخت نفقه فرزندان از 6 ماه تا 2 سال تعیین می شود. برای دریافت مشاوره حقوقی با شماره 02147625900 تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

در صورتی که زوج استطاعت پرداخت نفقه را ندارد چه کاری باید انجام دهد؟

در بسیاری از موارد ممکن است مرد استطاعت مالی در پرداخت نفقه را نداشته باشد. اگر زن قبل ازدواج، از ناتوانی مرد در پرداخت نفقه اطلاع داشته باشد و  با قبول این ناتوانی با وی ازدواج کند. زن دیگر حق فسخ نکاح به علت عدم پرداخت نفقه از سوی همسرش را نخواهد داشت. زیرا شوهر دارای این صفت ناتوانی بوده است و زن از موضوع اطلاع داشته و فریب نخورده است.

 

حال اگر مرد در ابتدا توانایی پرداخت نفقه را داشته و بعد از مدتی به دلایل بیکاری، بیماری، ناتوان در پرداخت نفقه به همسرش شود. باید درنظر داشته باشد که قانون ملاک وضعیت زوجه و نیازهای وی را مورد توجه قرار داده است نه اوضاع نابسامان مالی زوج را. بهتر است قبل از هر گونه اقدام با موسسه حقوقی وکیل تلفنی و مشاور حقوقی ارتباط برقرار نمایید. تا بتوانید با نگارش دادخواست اعسار از پرداخت نفقه توسط افراد متخصص در این حوزه موفقیت بیشتری در اثبات اعسار کسب نمایید. با نگارش صحیح دادخواست اعسار از پرداخت نفقه می توانید از موافقت دادگاه اطمینان داشته باشید. با استناد به ماده 1129 قانون مدنی:

 “در صورت استنکاف شوهر از دادن نفقه و عدم امکان اجراء حکم محکمه و الزام او به دادن نفقه، زن می تواند. برای طلاق به حاکم رجوع کند. و حاکم شوهر را اجبار به طلاق می نماید همچنین است در صورت عجز شوهر از دادن نفقه.”

 

 

مدارک لازم برای نگارش دادخواست اعسار از نفقه

هر گاه زوج توانایی پرداخت نفقه به صورت یکجا را نداشته باشد. می تواند اقدام به نگارش دادخواست اعسار از پرداخت نفقه نماید و برای اقدام به نگارش دادخواست اعسار از پرداخت نفقه باید مدارکی و شواهدی مانند: شناسنامه  و کارت ملی ، آدرس محل زندگی، و فیش حقوقی را ارائه داد. تا بعد از بررسی مستندات شما توسط دادگاه، کل نفقه مشمول قسط بندی شود.

 

 

 

 

 

برای نگارش دادخواست اعسار از پرداخت نفقه به کجا مراجعه کنم؟

بعد از نگارش دادخواست اعسار از پرداخت نفقه می توانید به دفاتر خدمات قضایی برای ثبت دادخواست مراجعه نمایید. میزان نفقه زن و فرزندان بر اساس وضعیت اجتماعی و شرایط زندگی و خانوادگی محاسبه میشود. دادگاه می تواند نفقه را از محل دارایی ها و اموال مرد پرداخت نماید. کارشناسان مراجع قضایی تمامی حساب های بانکی و دارایی های زوج را مورد بررسی قرار می دهند.

 

در نظر داشته باشید، عدم پرداخت نفقه می تواند یکی از عوامل عسر حرج زوجه باشد و به زن حق طلاق را بدهد. با نگارش اصولی دادخواست اعسار از پرداخت نفقه و اثبات آن،  به زوج فرصت کافی برای پرداخت نفقه داده می شود. اثبات عدم توانایی در پرداخت نفقه می تواند از زندانی شدن زوج جلوگیری کند. شما می توانید از مشاوره حقوقی انلاین و رایگان هم استفاده نمایید.

 

 

مزایای نگارش دادخواست اعسار از پرداخت نفقه توسط وکیل کاربلد

نگارش دادخواست اعسار از پرداخت نفقه توسط افراد متخصص در این حوزه می تواند به شما فرصت دهد تا توانایی مالی خود را بدست آورید. پذیرش دادخواست اعسار توسط دادگاه این فرصت را به زوج می دهد تا شاید زندگیش را سروسامان دهد. در صورت دقت در نگارش دادخواست اعسار از پرداخت نفقه در بسیاری از موارد دادخواست مورد پذیرش قرار می گیرد. افراد متخصص در حوزه نگارش دادخواست اعسار از پرداخت نفقه با اشاره به مستندات و شواهد به آسانی می توانند حکم دادگاه را به نفع شرایط شما تغییر دهند.

با ارتباط با مشاور حقوقی در موسسه حقوقی وکیل تلفنی از خدمات مشاوره ای که بصورت 24 ساعته ارائه می شود بهره مند شوید.

 

 

 

 

نگارش فوری  انواع دادخواست های حقوقی با کیفیت 
نگارش فوری دادخواست سلب حضانت
نگارش فوری دادخواست طلاق توافقی
نگارش فوری دادخواست استرداد جهیزیه
نگارش دادخواستِ درخواست طلاق از طرف زن 
نگارش دادخواست تعدیل اقساط محکوم به

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام اگه ممکنه نمونه متن درخواست اعسار از نفقه را درج کنید
سلام اگه ممکنه نمونه متن درخواست اعسار از نفقه را درج کنید
وکلاتون هم دلسوز هستند هم باهوش و خوش خلق و با حوصله؛ همفکری و راهنمایی هم راهگشا و بی دریغ انجام شد از اینکه با سایت شما آشنا شدم بسیار خوشحالم از اطلاعات بسیار عالی،کامل و جامعی که در اختیار مخاطبینتون قرار میدین بسیار سپاسگزار هستم از وقتی که جهت پاسخگویی به صحبت های بنده اختصاص دادید متشکرم.
نفقه از تکالیف الزامی است که قانون بر عهده زوج قرار داده است و عدم تمکن مالی باعث رفع تکلیف نمی باشد اما زوج می تواند با تقدیم دادخواست اعسار تقاضای تقسیط نفقه را داشته باشد وکلای موسسه وکیل تلفنی به خوبی در این زمینه به کاربران راهنمایی و خدمات ارائه می دهند
سلام و خسته نباشید ممنونم از مطالب مفیدی که در سایت موسسه وکیل تلفنی به اشتراک میگذارید. قطعا معرفی و شناخت بیشتر با اینگونه مباحث کمک فراوانی در حل مشکلات مربوط به پرونده های پرتعداد دعاوی خانواده دارد. در ضمن بابت خدمات ارزشمند مجموعه هم از شما سپاسگزارم موفق باشید
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی مطلب نگارش شده در خصوص دادخواست اعسار از پرداخت نفقه ونیز شرایط عسر وحرج زوجه در این خصوص واینکه ایا در چنین شرایطی زوجه می تواند درخواست طلاق بکند ازنکات مهم وکلیدی وکاربردی برخوردار بود که مشکل بسیاری از زوجین وسوالات در ذهن آنها را رفع کرده ومی توانند در این خصوص به درستی تصمیم بگیرند ودر این جهت کمک وکیل مجرب وآشنا به چنین دعاوی کمک بسیاری به زوج یا زوجه می نماید تا با ثبت ونگارش صحیح دادخواست بتوانند به هدف خود برسند در اینجا می توان از وکیل مجرب به نام آقای فریبرز ذوالفقاری با کد وکالت ۱۵۲۴۱ استفاده نمود
سلام اگرچه اعسار از پرداخت نفقه به دلیل امکان تقسیط آن از موجبات عسر وحرج مصرحه در قانون ومواد دوازده گانه سند نکاحیه دانسته نشده است اما باید توجه نمود در صورتی که نحوه تقسیط مهریه در دعوای اعسار به گونه ای باشد که با توحه به تورم فزاینده وروز افزون پاسخگوی نیازهای اولیه زندگی زوجه نباشد باید مورد را از موارد ایحاد عسر وحرح در زندگی زوجه وامکان طلاق او را ممکن دانست
نفقه هم قابلیت پیگیری حقوقی و هم کیفری دارد برای پیشبرد هردو مسیر در خدمتتون هستیم
ضمن عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان و همكاران بزرگوار در خصوص مقاله فوق الذكر بسيار عالي و كاربردي بود فقط سوالي كه مطرح مي شود اين است كه آيا با توجه به اينكه ملائت مالي زوج شرط نيست فلذا دادخواست اعسار نامبرده تعارضي با موضوع ندارد؟!!! با تشكر
با سلام خدمت کاربران محترم.در نگارش انواع دادخواست پیشنهاد اکبد می شود که با وکیل مشورت کنید و این امر مهم را بر دوش ایشان بگذارید چرا که شرول یک امر مهمی مثل طرع دعوا در دادگاه مهم است و خواسته شما معرف ادامه روند رسیدگی در دادگاه است و دادخواست اعسار از پرداخت نفقه یکی از همین موارد است.مسیح اقاداودی هستم و در خدمت تمامی کاربران گرامی موسسه.کد ۲۰۵۵۴
سلام. من ۸ ساله که صیغه هستم. دیشب تماس گرفتم با موسسه و با یکی از وکلا در خصوص اینکه با توجه به اینکه من صیغه هستم در این ۸ سال به من نفقه تعلق میگیره یا خیر پرسیدم و خداروشکر وکیلتون کامل و جامع بهم توضیح دادن و الان در حال نگارش دادخواست مطالبه نفقه من هستند. خواستم تشکر کنم. وکیل تلفنی مرسی که هستید

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی