موسسه وکیل تلفنی

 • علیرضا حیدری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • ایلار انکوتی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۲:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۱:۲۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۵:۳۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۸:۴۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۷:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۵:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱:۳۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد

استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد

استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد، از موضوعات حائز اهمیت حقوقی است که عدم توجه به آن، دربردارنده عواقب حقوقی و وارد آمدن لطمات جبران­ ناپذیری به اعتبار مالی_تجاری شخصیت ­های حقیقی و حقوقی می­ باشد؛ متأسفانه در سال های اخیر 1399-1400 شاهد رشد چشمگیر قیمت ها بوده ایم و همین امر موجب شده است تا عده ای با سوء استفاده از علامت های استاندارد، اقدام به تولید یا تهیه اجناس تقلبی نموده و با درج نشان های غیر استاندارد بر روی محصولات بی کیفیت، تصمیم به کسب درآمد ناسالم می گیرند؛ گرچه این روش بسیار پولساز می باشد، اما به دور از هرگونه اخلاقیات بوده و خوشبختانه مجازات های سنگینی نیز برای آن لحاظ شده است؛ حال قبل از اینکه به ادامه این مبحث بپردازیم، مشاهده ویدئوی یک دقیقه ای زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

توصیات بانوی وکیل ما در خصوص یکی از جرایم سایبری رایج در کشور

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)

 

برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

 

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"همانطور که کمی بالاتر نیز به آن اشاره شد، استفاده غیر مجاز از علائم استاندارد مشمول مجازات سنگینی می گردد؛ البته میزان این مجازات بسته به میزان خسارت وارد شده به ارگان های مختلف و اجتماع، توسط محاکم ذی صلاح محاسبه و لحاظ می گردد؛ اما نکته قابل توجه این است که اگر در این خصوص به دعاوی خاصی برخوردیم به چه کسی مراجعه کنیم؛ مثلاً اگر در یک کمپوت آناناس غیر استاندارد یک انگشت شصت پیدا کردیم، باید چه کنیم؟ آیا باید با شرکت مربوطه تماس بگیریم و مورد را گزارش کنیم؟ تنها کسی که در خصوص این موارد می تواند به ما کمک نماید، وکیل متخصص جرایم کپی غیر مجاز است؛ این وکلا تمامی موارد اختصاصی که در پیرامون مسئله شما وجود دارد، بررسی می نمایند و راهکار های تضمینی خود را به بهایی ارزان در اختیار شما خواهند گذاشت؛ حال برای تماس تلفنی یا آنلاین 24 ساعته با این عزیزان تنها کافیست تا تصویرک زیر را لمس نمایید"

 

 

علائم استاندارد و کاربردهای آن

 

standard marking and usages

شناسایی استاندارد محصولات مختلف به صورت آنلاین و تلفنی

 

استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد، منجر به بروز پیامدهای جبران­ ناپذیری می­ گردد؛ بنابراین آگاهی از علائم استاندارد و کاربردهای آن ضرورت می ­یابد.

استاندارد به معنای قاعده و قانونی است که بر مبنای آن بتوان میزان تناسب با اصل قاعده را سنجید؛ برای مثال اگر بخواهیم شرایط استاندارد محصولی را بررسی نماییم، چنانچه محصول، واجد ویژگی ­های تعریف شده در قاعده باشد؛ نتیجتاً واجد استاندارد نیز می ­باشد.

هدف از استاندارد، تعیین کیفیت محصول و اعلام مطابقت آن با معیارهای مربوطه و اطمینان بخشی از مرغوبیت کالا یا خدمات، به مصرف­ کنندگان است.

استانداردها، مطابق قوانین، شامل استاندارد بین ­المللی، کشوری، منطقه­ ای و شرکتی هستند.

 

نکته: به اختصارمی توان گفت که چنانچه ویژگی کیفی در تولید محصول یا خدماتی، مطابق ویژگی­ های تعیین شده توسط سازمان­ استاندارد مدنظر باشد؛ محصول یا خدمات مذکور، علامت استاندارد کسب می  نماید.

 

استفاده غیر مجاز از نام و علائم استانداردهای ملی و بین ­المللی

سازمان­ های صدور مجوز استاندارد، در سطح ملی و بین­ المللی پیش­بینی شده ­اند؛ فلذا استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد، در هر حالتی تخلف بوده و پیگرد قانونی دارد.

کسب استاندارد محصول یا خدمات، مزایایی برای تولیدکنندگان و مصرف­ کنندگان دارد و جعل یا استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد، (در سطح ملی و بین­ المللی)، به معنای ورود لطمه به مزایای مذکور و تضییع حقوق اشخاص حقیقی و حقوقی است.

 

استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد منجر به:

 1. افزایش ضایعات و محصولات بی­ کیفیت.

 

 1. تضییع وقت و انرژی و حقوق نیروی انسانی.

 

 1. زایل شدن منابع اولیه تولید محصول یا خدمات.

 

 1. کاهش بازرگانی ملی و بین ­المللی.

 

 1. کاهش اطمینان مصرف­ کنندگان نسبت به محصول و تولیدکنندگان و ... می ­گردد.

 

نکته: جهت جلوگیری از امور مذکور، حمایت از تولید و تجارت و حفظ حقوق مصرف­ کنندگان، دریافت مشاوره حقوقی علامت استاندارد از مجموعه وکیل تلفنی، بالاخص مشاوره حقوقی آنلاین با وکیل متخصص مجوزها و وکیل متخصص به علائم استاندارد، اکیداً توصیه می ­گردد.

 

جعل و استفاده غیر مجاز علامت تجاری

 

illegal usage of Standard marking

وکیل جعل علائم آنلاین و تضمینی 24 ساعته

 

مطابق ماده 529 ق.م.ا بیان می دارد که:

 • هر کس مهر یا منگنه یا علامت یکی از شرکت­ های غیر دولتی، که مطابق قانون تشکیل شده است یا یکی از تجارت خانه‌ها را جعل کند یا با‌ علم به جعل، استعمال نماید؛ علاوه بر جبران خسارت وارده به حبس از سه ماه تا دو سال محکوم می ­گردد؛ موضوع این ماده، هرگونه جعل و استفاده غیر مجاز از علائم تجاری است.

 

هم­چنین ماده 530 ق.م.ا به این نکته اشاره نموده است: 

 • هرکس مهر یا تمبر یا علامت ادارات یا شرکت ‌ها یا تجارتخانه‌های مذکور در مواد قبل را، بدون مجوز بدست ‌آورد و به طریقی که به‌ حقوق و منافع آن­ها ضرر وارد آورد، استعمال کند یا سبب استعمال آن گردد؛ علاوه بر جبران خسارت وارده، به دو ماه تا دو سال حبس محکوم می­ گردد.

 

جمع بندی دو ماده فوق: استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد، از این قاعده مستثنا نبوده و مواد 529 و 530 ق.م.ا را شامل می­ شود؛ برخورد با متخلفان، تحت دو عنوان ذیل بررسی می­ گردد.

 

مجازات جعل در اسناد و نوشته­ ها

مطابق ماده 523 ق.م.ا، جعل در اسناد و نوشته ­ها، هرگونه مهرسازی، خراشیدن، قلم بردن، الحاق، محو، سیاه نمودن، تغییر تاریخ و ... را شامل می­ گردد.

بنابراین موارد مذکور، در جعل علائم استاندارد و مدارک تجاری یا استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد نیز مصداق دارد.

مطابق قوانین مذکور و مواد 525 تا 535 ق.م.ا که صراحتاً به موضوع جعل در اسناد و نوشته ­ها و علائم ادارات و... پرداخته است؛ مجازات متخلفان، حسبِ شرایطِ مواد مطروحه، از حداقل 6 ماه تا 3 سال، در برخی موارد از یک تا سه سال و یا جزای نقدی می­ باشد.

استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد، توامان سبب تضییع حقوق مصرف­ کنندگان و تولیدکنندگان می­ گردد و آسیب­ های جدی در روند تولید (ملی_بین­ المللی) خواهد داشت.

بدین جهت، مجموعه وکیل تلفنی با ارائه خدمات مشاوره ­ای توسط وکیل جعل علامت استاندارد، در راستای کاهش و حذف استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد و اجرای موازین حقوقی_قانونی اهتمام می­ ورزد.

 

مجازات عدم رعایت استاندارد

 

trial for illegal usage of Brandings

محاسبه مجازات عدم رعایت استاندارد به صورت 24 ساعته

 

جهت اعطای استاندارد به محصولات و خدمات، سازمان­ هایی ملی و بین ­المللی، اختصاص یافته ­اند.

در ایران، سازمان ملی استاندارد، وظیفه تدوین قوانین استاندارد، اجرایی نمودن آن، نظارت مستمر بر اجرای صحیح قوانین و استانداردهای کیفی معین خود و نظارت بر کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی را بر عهده دارد.

با توجه به موارد فوق عدم رعایت استانداردهای مدنظر سازمان، به منزله ضربه به بدنه کیفی تولید ملی و دیگر موارد فوق­ الذکر است. استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد و عدم رعایت استانداردها، سبب مجازاتِ متخلفان می­ گردد.

 

قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، (مواد 40 تا 53)، به تعریف جرم مزبور و مجازات آن (حسب شرایط) پرداخته که این موارد به شرح زیر اند: 

 • "مجازات­ها، شامل حداقل حبس تعزیری درجه 5-7، یا حداقل جزای نقدی درجه 2-5 یا به تشخیص دادگاه، اِعمال هر دو مجازات حبس و جزای نقدی می­ باشد"

نکته: جرائم مذکور، در زمره جرائم عمومی و غیر قابل گذشت بوده و مطابق ماده 14 قانون مزبور، کالاهای وارداتی را نیز شامل می­ گردد.

 

چگونه در ایران علامت استاندارد بگیریم

علامت های استاندارد مختلفی در ایران موجود است که با توجه به انواع ها، روش های کسب مختلفی نیز دارند؛ به عنوان مثال به موارد زیر توجه نمایید ...

 • علامت استاندارد اجباری: برخی تولیدکنندگان موظف هستند، محصول خود را در مراحل تولید و عرضه، کاملا با استانداردهای ملی انطباق دهند تا علامت استاندارد را کسب نمایند.

 • علامت استاندارد تشویقی: شامل محصولاتِ خارج از استاندارد اجباری می­شود که تولیدکنندگان آن، با رعایت استانداردهای ملی، علامت استاندارد تشویقی را کسب نمایند.

 

جهت اخذ علامت استاندارد، ارائه مدارک تولید محصول، مدارک هویتی تولیدکننده، مجوز تولید، مدارک علامت تجاری ثبت شده، معرفی کارشناس کنترل کیفی، برخورداری از واحد کنترل کیفی و دریافت ایران کد ضرورت دارد.

در روش آنلاین، ورود به سامانه درخواست پروانه استاندارد، وارد نمودن اطلاعات واحد تولیدی یا خدماتی، بارگذاری مدارک و تایید کارشناس استاندارد، ضروری است.

سپس کارشناس استاندارد، حضوراً جهت بررسی انطباق محصول با ضوابط، به واحد تولیدی مراجعه می­ نماید؛ در صورت انطباق، علامت استاندارد صادر می ­شود.

مجموعه وکیل تلفنی با ارائه مشاوره آنلاین علامت استاندارد، مشاوره حقوقی لازم را ارائه می ­نماید.