موسسه وکیل تلفنی

 • ف احمدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۳:۱۱ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
 • Morteza Dorosti گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲:۱۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
 • محمد مصطفائی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۳:۱۰:۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
 • مهسا عطار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵:۳۰ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • مهسا عطار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • اعظم گیوه‌کی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۲:۲۴:۳۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۲۵:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • وکیل علیرضا محمدی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۴۹:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • حمید رازانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۷
 • حمید رازانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵:۱۹ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۷
انجمن وکیل تلفنی

استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد

استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد

استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد، از موضوعات حائز اهمیت حقوقی است که عدم توجه به آن، دربردارنده عواقب حقوقی و وارد آمدن لطمات جبران­ ناپذیری به اعتبار مالی_تجاری شخصیت ­های حقیقی و حقوقی می­ باشد؛ متأسفانه در سال های اخیر 1399-1400 شاهد رشد چشمگیر قیمت ها بوده ایم و همین امر موجب شده است تا عده ای با سوء استفاده از علامت های استاندارد، اقدام به تولید یا تهیه اجناس تقلبی نموده و با درج نشان های غیر استاندارد بر روی محصولات بی کیفیت، تصمیم به کسب درآمد ناسالم می گیرند؛ گرچه این روش بسیار پولساز می باشد، اما به دور از هرگونه اخلاقیات بوده و خوشبختانه مجازات های سنگینی نیز برای آن لحاظ شده است؛ حال قبل از اینکه به ادامه این مبحث بپردازیم، مشاهده ویدئوی یک دقیقه ای زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

توصیات بانوی وکیل ما در خصوص یکی از جرایم سایبری رایج در کشور

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"همانطور که کمی بالاتر نیز به آن اشاره شد، استفاده غیر مجاز از علائم استاندارد مشمول مجازات سنگینی می گردد؛ البته میزان این مجازات بسته به میزان خسارت وارد شده به ارگان های مختلف و اجتماع، توسط محاکم ذی صلاح محاسبه و لحاظ می گردد؛ اما نکته قابل توجه این است که اگر در این خصوص به دعاوی خاصی برخوردیم به چه کسی مراجعه کنیم؛ مثلاً اگر در یک کمپوت آناناس غیر استاندارد یک انگشت شصت پیدا کردیم، باید چه کنیم؟ آیا باید با شرکت مربوطه تماس بگیریم و مورد را گزارش کنیم؟ تنها کسی که در خصوص این موارد می تواند به ما کمک نماید، وکیل متخصص جرایم کپی غیر مجاز است؛ این وکلا تمامی موارد اختصاصی که در پیرامون مسئله شما وجود دارد، بررسی می نمایند و راهکار های تضمینی خود را به بهایی ارزان در اختیار شما خواهند گذاشت؛ حال برای تماس تلفنی یا آنلاین 24 ساعته با این عزیزان تنها کافیست تا تصویرک زیر را لمس نمایید"

 

 

علائم استاندارد و کاربردهای آن

 

standard marking and usages

شناسایی استاندارد محصولات مختلف به صورت آنلاین و تلفنی

 

استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد، منجر به بروز پیامدهای جبران­ ناپذیری می­ گردد؛ بنابراین آگاهی از علائم استاندارد و کاربردهای آن ضرورت می ­یابد.

استاندارد به معنای قاعده و قانونی است که بر مبنای آن بتوان میزان تناسب با اصل قاعده را سنجید؛ برای مثال اگر بخواهیم شرایط استاندارد محصولی را بررسی نماییم، چنانچه محصول، واجد ویژگی ­های تعریف شده در قاعده باشد؛ نتیجتاً واجد استاندارد نیز می ­باشد.

هدف از استاندارد، تعیین کیفیت محصول و اعلام مطابقت آن با معیارهای مربوطه و اطمینان بخشی از مرغوبیت کالا یا خدمات، به مصرف­ کنندگان است.

استانداردها، مطابق قوانین، شامل استاندارد بین ­المللی، کشوری، منطقه­ ای و شرکتی هستند.

 

نکته: به اختصارمی توان گفت که چنانچه ویژگی کیفی در تولید محصول یا خدماتی، مطابق ویژگی­ های تعیین شده توسط سازمان­ استاندارد مدنظر باشد؛ محصول یا خدمات مذکور، علامت استاندارد کسب می  نماید.

 

استفاده غیر مجاز از نام و علائم استانداردهای ملی و بین ­المللی

سازمان­ های صدور مجوز استاندارد، در سطح ملی و بین­ المللی پیش­بینی شده ­اند؛ فلذا استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد، در هر حالتی تخلف بوده و پیگرد قانونی دارد.

کسب استاندارد محصول یا خدمات، مزایایی برای تولیدکنندگان و مصرف­ کنندگان دارد و جعل یا استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد، (در سطح ملی و بین­ المللی)، به معنای ورود لطمه به مزایای مذکور و تضییع حقوق اشخاص حقیقی و حقوقی است.

 

استفاده بدون مجوز از علائم استاندارد منجر به:

 1. افزایش ضایعات و محصولات بی­ کیفیت.

 

 1. تضییع وقت و انرژی و حقوق نیروی انسانی.

 

 1. زایل شدن منابع اولیه تولید محصول یا خدمات.

 

 1. کاهش بازرگانی ملی و بین ­المللی.

 

 1. کاهش اطمینان مصرف­ کنندگان نسبت به محصول و تولیدکنندگان و ... می ­گردد.

 

نکته: جهت جلوگیری از امور مذکور، حمایت از تولید و تجارت و حفظ حقوق مصرف­ کنندگان، دریافت مشاوره حقوقی علامت استاندارد از مجموعه وکیل تلفنی، بالاخص مشاوره حقوقی آنلاین با وکیل متخصص مجوزها و وکیل متخصص به علائم استاندارد، اکیداً توصیه می ­گردد.

 

جعل و استفاده غیر مجاز علامت تجاری