موسسه وکیل تلفنی

 • شاهرخ محمدی قلعه تکی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱:۴۳:۲۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • علیرضا حیدری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • ایلار انکوتی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۲:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۱:۲۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۵:۳۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۸:۴۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۷:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۵:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

استرداد مبیع (مال فروخته شده)

استرداد مبیع (مال فروخته شده)

زمانی که مالی به فروش می رسد، دراین میان خریدار و فروشنده ای وجود دارد که در مورد خرید و فروش این اموال باهم معامله می کنند؛ به مالی که به فروش می رسد مبیع و به عوض آن که توسط خریدار پرداخت می شود، ثمن یا قیمت گفته می شود؛ این موارد درحال است که گاهاً فروشنده از فروختن جنس خود بنا به دلایلی پشیمان می شود که دراین صورت با فسخ معامله اقدام به استرداد یا پس گرفتن مال فروخته شده می کند؛ با ماه همراه باشید تا مبحث پس دادن جنس فروخته شده (استرداد بیع) را بررسی نماییم.

 

توصیات بانوی وکیل در خصوص یکی از مشکلات حقوقی رایج در انواع بیع ها

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"تغریباً برای همه ی ما اتفاق افتاده است که برای خرید یک محصول وارد یک مغازه شده و با تگ های 'جنس فروخته شده پس گرفته نمی شود' مواجه می شویم؛ لازم به ذکر است که این موضوع ابعاد بسیار بزرگ تری نیز دارد و ممکن است یک فرد زمین یا ملک خریداری شده را بخواهد به دلایلی پس بدهد؛ در این صورت امکان استرداد یا عدم استرداد باید توسط متخصصین و کاردانان این حوزه بررسی گردد و بهترین راهکار ارایه گردد؛ چراکه به نوعی با یک دعوی طرف هستیم که در آن طرفین در 75% موارد به تقابل خواهند پرداخت؛ فلذا بهتر است تصویرک زیر را لمس نمایید تا امکان تماس تلفنی 24 ساعته با وکلای معاملاتی ما برایتان فراهم گردد؛ باشد که از این طریق یک پله جلوتر باشید"

 

 

انواع مبیع

 

Sold property Refund

بررسی آنلاین و تلفنی انواع بیع به صورت 24 ساعته

 

مبیع یا همان مال مورد معامله انواع مختلفی دارید که دراینجا به طور کامل توضیح خواهیم داد؛ ماده 353 می گوید: بیع عبارت است از تملیک عین، اعم از معین، کلی درمعین، کلی فالذمه، یا مفروز و مشاع که تعریف آنها به سبک زیر است:

 • عین معین: آن است که وجود خارجی داشته باشد وقابلیت تعیین واشاره ( نشان دادن) داشته باشد مثل خودرو.

 • کلی در معین: مقدارمعینی ازمال موجود باشد مثل سه کیلو گندم یا برنج که به عنوان نمونه به خریدار نشان داده می شود.

 • کلی فی الذمه: در تعهدات بحث می شود و فروشنده متعهد می شود مثلاً ده نوع موتورسیکلت برای خریدار تهیه کند.

 • مشاع و مفروز: یعنی مالی که چند نفر دران شریک هستند و باید برای خرید همه ی شرکاء رضایت دهند.

 • مال مفروز: یعنی مالی که قبلاً مشاء بوده ولی الان تقسیم شده است.

 

ماده ی 367: در صورتی که مبیع کلی باشد اذن فروشنده در قبض آن لازم است، نیاز به موجود بودن در حین عقد ندارد و می تواند از اموال مثلی یا قیمی باشد؛ اموال قیمی نیز اموالی قیمتی است؛ مثل یک نسخه کتاب خطی که جایگزینی ندارد؛ در مقابل اموال مثلی اموالی است که نظیر آن در جامعه زیاد است مثل حبوبات.

برطبق ماده ی 342: «مقدار و جنس مورد معامله یا همان مبیع باید مشخص باشد؛ این موضوع در تحویل مبیع خیلی موثر است».

ماده ی 395: «اگر مشتری ثمن را دروعده ندهد بایع حق فسخ عقد و استناد خیار تأخیر تأدیه دارد. یعنی اگر در زمان مشخص شده پول جنس معامله شده را ندهد فروشنده می تواند معامله را فسخ  و جنس خود را پس بگیرد.»

ماده ی 220 قانون مدنی: «عقود نه تنها متعاملین را به اجرای چیزی که در آن تصریح شده ملزم می نماید بلکه متعاملین به کلیه ی نتایجی هم که به موجب عرف وعادت یا به موجب قانون از عقد حاصل می شود ملزم می باشند.»

موسسه ی وکیل تلفنی ما، به منظورآسان کردن دسترسی به وکلا و مشاوران حقوقی بنا شده است؛ شما می توانید در این موسسه، از بین وکلای متخصص ما، وکیل مورد نظر خود را با توجه به سابقه و تخصص او، انتخاب کنید تا با تماس به صورت آنلاین و تلفنی با ایشان ارتباط برقرار کرده و مشکلات حقوقی خود را مطرح کنید.

 

تحویل و تسلیم مبیع چیست؟

 

deliver and refund the property

تحویل و تسلیم مبیع فوری و 24 ساعته

 

زمانی که قراردادبین دو طرف خریدار و فروشنده بسته می شود، باید مبیع تحویل خریدار داده شود، مگر اینکه طرفین معامله زمانی مشخصی را برای تحویل دادن مبیع معین کرده باشند که در این صورت فروشنده باید مبیع را درزمان مقررتحویل خریدار بدهد.

اگر خریداراز قبل مال مورد معامله را قبض کرده باشد مثل خانه ای که در آن مستاجر بوده و درحال حاضر درآن می نشیند و اکنون آن را خریده است دیگر نیازی به قبض جدید وتحویل مجدد نیست.

 

ماده ی 374 قانون مدنی می گوید: اذن یا اجازه ی فروشنده برای قبض لازم نیست واگر عقد بیع به درستی واقع شده باشد با توجه به اینکه این عقد از عقود تکمیلی است، اصولا به محض وقوع بیع مشتری مالک مبیع می شود؛ می تواند بدون اذن فروشنده نیز مبیع را قبض کند.

 

براساس ماده ی 381 قانون مدنی: هزینه های تسلیم مبیع ازجمله اجرت حمل ونقل آن به محل تسلیم، بر عهده ی فروشنده است مگر اینکه عرف وعادت محل از بابت مخارج جور دیگری باشد.

از خدمات سایت وکیل تلفنی مشاوره حقوقی رایگان را می توان نام برد که به صورت آنلاین انجام می شود وشما عزیزان می توانید از سراسر کشور با این سایت ارتباط بگیرید؛ از تجربیان و اطلاعات وکلای متخصص ما در زمینه ی تحویل و تسلیم مبیع راهنمایی و مشاوره بگیرید.

 

شیوه ی طرح دعوی استرداد مبیع

گاهی ممکن است شخصی که ادعای فسخ معامله را دارد و قصد طرح دعوی برای استرداد مبیع به دلیل به هم خوردن عقد بیع را داشته باشد؛ در اینگونه موارد باید علت استرداد مبیع را در دادگاه مشخص کنیم، وگرنه در دادگاه با صدور قرار رد دعوا مواجه می شویم.

قبل از دادن دادخواست استرداد مبیع باید با اعلام فسخ معامله یا باطل بودن آن به خوانده، تصرفات خوانده در آن را از میان ببریم و سپس اقدام به تقدیم دادخواست کنیم؛ درابتدا باید از دادگاه بخواهیم که فسخ معامله و باطل بودن آن را اعلام کند؛ سپس به دادخواست استرداد مبیع رسیدگی کند.

پس در واقع اگر دادگاه به علت فسخ معامله و استرداد مبیع پی نبرد، از اجابت خواسته ی ما خودداری خواهد کرد.

از آنجایی که دعوای استرداد مبیع دعوای مالی محسوب می شود، اگر مورد معامله ارزش کمترازبیست میلیون تومان، داشته باشد درشورای حل اختلاف رسیدگی می شود و اگر بالاترازاین ارزش داشته باشد در صلاحیت دادگاه حقوقی محل وقوع مال غیرمنقول یا محل فروش مال منقول می باشد.

شایان ذکر است که در سایت وکیل تلفنی وکلای حقوقی ما می توانند دادخواستها و شکواییه در زمینه ی استرداد مبیع تنظیم کنند و آن را به صورت آنلاین برای شما ارسال کنند مطمئن باشید که وکلای ما در سایت وکیل تلفنی با داشتن سابقه ی وکالت و مشاوره ی حقوقی به صورت 24 ساعته در خدمت گذاری حاضرند.

 

اثر انتقال مبیع در فسخ معامله

 

affection of refunding in termination of trade

اعمال اثر انتقال مبیع فوری و 24 ساعته در فسخ معاملات

 

زمانی که معامله فسخ می شود، مبیعی که در اثر عقد بیع به خریدار داده شده، باید به فروشنده منتقل شود.

در اثر فسخ معامله ی مشتری باید عین مبیع را به بایع رد نماید و با عدم قدرت برآن در صورت انتقال یا تلف فسخ عملی نخواهد شد.

اگر در اثر فسخ معامله هر دو طرف ضرر کنند، یعنی فروشنده و خریدار حق فسخ ساقط می شود.

ماده ی 454 می گوید: «هرگاه مشتری مبیع را اجاره داده باشد و بیع فسخ شود، اجاره باطل نمی شود؛ مگر اینکه عدم تصرفانه ناقله درعین و منفعت برمشتری صریحاً یا ضمناً شرط شده باشد که در این صورت اجاره باطل است.»

ماده ی 455: « اگر پس ازعقد بیع مشتری تمام یا قسمتی ازمبیع را متعلق حق غیر قراردهد، مثل اینکه نزد کسی رهن گذارد، فسخ معامله موجب زوال حق شخص مزبور نخواهد شد، مگر اینکه شرط خلاف شده باشد.»

اگردر اثرتصرف خریدار تغییری در مبیع بوجود نیا