موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۹:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۶:۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۲۷:۵۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • علیرضا مداح گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۷:۴۲:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۱۴:۰ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۱۲:۱۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۵:۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۴:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • خدیجه محمدی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۵:۳۰:۲۵ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • علی علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۹:۲۳:۴۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی اوراق تجاری

مشاوره حقوقی اوراق تجاری

اوراق تجاری شامل تمامی اوراق حائز اهمیتی است که در امور تجارتی به کار برده می شوند؛ اوراقی از قبیل چک، سفته، برگ سهام و ... اوراق تجاری محسوب می گردند؛ دلایل زیادی وجود دارند که می توانند در اوراق تجاری، دعاوی ایجاد کنند و شما را ملزم نمایند، تا درخصوص اوراق تجاری، مشاوره حقوقی دریافت نمایید؛ حال با ما همراه باشید تا این دعاوی را در ادامه مورد بررسی قرار دهیم.

 

وکیل آنلاین اوراق تجاری (توصیات یکی از بانوان وکیل ما)

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"هر کدام از اوراق تجاری علاوه بر مزایایی که در امور تجاری ایجاد می کنند، موقعیت های سوء استفاده زیادی را نیز برای افراد مختلف، فراهم می نمایند؛ مثلاً سوء استفاده از یک چک سفید امضاء که ساده ترین و رایج ترین نوع سوء استفاده ها در اوراق تجاری است؛ از این رو تجار همواره ملزم هستند تا در دعاوی اوراق حقوقی از وکیل متخصص مشورت دریافت نمایند و یا حتی کار رسیدگی به این دعاوی را به او بسپارند؛ اما تنها تجار نیستند که در خصوص اوراق تجاری به مشکلات حقوقی بر می خورند؛ متأسفانه این دعاوی گریبانگیر همه اقشار جامعه است؛ فلذا موسسه وکیل تلفنی تصمیم گرفته تا با استفاده از نیروی وکلای دعاوی اوراق تجاری خود، مشکلات شما عزیزان را به صورت 24 ساعته و به روش های آنلاین، تلفنی و حتی حضوری، مرتفع نماید؛ برای حل انواع دعاوی اوراق تجاری خود، تنها کافیست تا تصویرک زیر را لمس نمایید تا امکانات تماس با وکلای ما برای شما مهیا گردد"

 

 

مشاوره حقوقی اوراق تجاری در حوزه چه مواردی است؟

 

commercial papers

وکیل دعاوی اوراق تجاری آنلاین و 24 ساعته

 

هنگامی که مبحث مشاوره حقوقی در خصوص اوراق تجاری به گوش شما می رسد، ممکن است به این سوال بر بخورید که این مشاوره حقوقی چه دردی را درمان می نماید؛ در این مورد باید بدانید که ابتدایی ترین مواردی که شما در طی مشاوره حقوقی اوراق تجاری خواهید دانست، موارد زیر است:

 • انواع اوراق بها دار کدام هستند؟

 • سهم چیست؟

 • انواع بورس کدام هستند؟

 • سهام عادی چیست؟

 • سهام ممتاز چیست؟

 • اوراق مشارکت یا اوراق قرضه چیست؟

 • سرمایه گذاری چیست؟

 • لطفا توجه نمایید تمام سند ها مثل فاکتور، رسید، قرارداد یا سایر اوراق که از نظر قانونی قابل وصول هستند، نیز جزئی از اوراق تجاری محسوب می شوند.

 

اماره پرداخت (اماره عدم تبرع در پرداخت وجه به فرد دیگر)

 

Payment statistics

اورژانس اوراق تجاری 24 ساعته

 

طبق دادنامه شماره 9209970220100039 مورخ 1392/01/26 در خصوص دعوی آقایان م.س و ب.ز به طرفیت شرکت به خواسته استرداد وجه به مبلغ 364،586،901 ریال با ملاحظه در محتویات پرونده و اینکه به عقیده دادگاه، خوانده باید جهت و منشأ دریافت وجه را اثبات کند، و الا به دلالت ماده 265 قانون مدنی محکوم به استرداد وجه می ‌باشد، به استناد مواد 198، 515 و 512 قانون آئین دادرسی مدنی، حکم به محکومیت خوانده به پرداخت مبلغ وجه صادر و اعلام می ‌دارد و دادگاه تجدید نظر تهران هم رأی را تأیید کرده و تجدید نظرخواهی را رد نموده است.

 

نظریه وکلای وکیل تلفنی در خصوص مورد فوق

از قسمت اول ماده 265 قانون مدنی چنین استنباط می‌گردد که پرداخت کننده و مدعی استرداد موظف به آوردن دلیل برای اثبات عنوانی است که بازپس گرفتن مال را توجیه نماید و هر پرداخت مستلزم وجود دینی است؛ آنچه بدون دین پرداخت شده باشد، قابل استرداد است که برای استرداد مال کافی است تأدیه کننده، تسلیم مال را به گیرنده ثابت نماید و لزومی به اثبات مدیون نبودن خود به گیرنده ندارد؛ بلکه این گیرنده است که باید برای امتناع خود از برگرداندن مال به تأدیه کننده دلیل بیاورد و استحقاق خود را نسبت به آن ثابت نماید؛ این ماده حاوی اماره قانونی «تبرعی نبودن دادن مال به دیگری استـ».

 

اختلاف بین حقوق دانان در موضوع فوق

 • طبق نظر دکتر شهیدی، اگر کسی مالی به دیگری بدهد، انگار در مقام اجرای تعهد این کار را انجام می‌دهد و در صورتی می‌تواند استرداد نماید که ثابت کند به عنوانی غیر از اجرای تعهد، مال را داده و یا پرداخت کرده است. (مثلاً قرض داده است)

 

 • نظر دیگر آن است که هرکس وجهی به دیگری بدهد می‌ تواند مسترد نماید، مگر اینکه گیرنده وجه بتواند استحقاق خود را ثابت کند؛ لذا بار اثبات پرداخت بر عهده خواهان دعوی استرداد وجه و بار اثبات وجود دین، بر عهده خوانده است.

 

سپارش اوراق تجاری به غیر، جهت جا به جایی و انتقال