موسسه وکیل تلفنی

 • هادی مجد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۳۵:۶ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۷
 • ایلیا جمالزهی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۲:۱۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۳۳:۵۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۸:۵۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۵
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۸:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۷:۸ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۷:۱۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل رسول خیابانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۵۷:۴۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • سید مسعود عربی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۳۷:۲۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل مائده اسدپور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۲۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۸/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

طلاق زن بدون پرداخت کامل مهریه

مهریه زن باکره

بر اساس قانون مهریه زن کامل می باشد و هر زمان که زوجه آن را مطالبه کند مرد باید نسبت به پرداخت آن اقدام کند. اما اگر زن در زمان عقد و بدون اینکه رابطه نزدیکی با زوج انجام داده باشد به هر دلیل طلاق در میان آنها جاری شود نصف مهریه به زن باکره پرداخت خواهد شد. البته ممکن است بعد از عقد زندگی مشترک را آغاز کنند اما رابطه زناشویی با همدیگر نداشته باشند، اگر در دادگاه یک زوج ادعا کند نزدیکی با زوجه نداشته است دادگاه دستور به تست بکارت و ارجاع به پزشکی قانونی خواهد داد در صورتی که زوجه باکره باشد نصف مهریه را دریافت خواهد کرد.

در صورتی که زوج قبل از طلاق مهریه کامل را پرداخت کرده باشد زوجه موظف به استرداد نصف مهریه خواهد بود.

مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل خانواده

 

فرار از دین مهریه

مهریه حق قانونی زوجه و مرد مکلف و موظف به پرداخت آن است. برخی اوقات مردها در حین عقد مهریه های سنگینی را قبول می کنند که توانایی پرداخت آن را ندارند زمانی هم که با مشکل مواجه می شوند دنبال راه های متعدد برای فرار از پرداخت مهریه می گردند.

از جمله کارهایی که مردها برای فرار از پرداخت مهریه انجام می دهند انتقال اموال به اسم فرد دیگری است یا به صورت متقلبانه خود را ورشکسته می کنند. اولا این موارد اگر کمتر از یک سال منتهی به حکم مهریه اتفاق افتاده باشد مورد پذیرش دادگاه قرار نخواهد گرفت. اگر دادگاه نیز به صوری بودن معاملات برای فرار از پرداخت دین مهریه واقف شود علاوه بر اینکه مهریه را از مرد خواهد گرفت برای او نیز مجازات حبس را در نظر خواهد گرفت.

برخی اوقات برای افرادی که با مسائل قضایی و حقوقی درگیر هستند یک مشاوره حقوقی رایگان خوب می تواند دغدغه های مراجعه کنندگان را در ارتباط با مسائل طلاق و مهریه کمتر کند. موسسه وکیل تلفنی امکان مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری را جهت مشاوره تخصصی در حوزه طلاق و مهریه فراهم کرده است.

اعسار و اقساط مهریه

بعد از اینکه حکم به پرداخت مهریه از سوی محاکم قضایی صادر شود اگر مرد در پرداخت مهریه ناتوان باشد باید لیستی از اموال خود را به همراه دادخواست اعسار ارائه دهد و در اولین دادگاهی برای اعسار باید دو نفر شاهد مطلع از وضعیت مالی مرد توسط مرد به دادگاه معرفی شود.

دادگاه نیز با بررسی وضعیت مالی زوج شرایط درآمدی او را در نظر خواهد گرفت در نتیجه اگر دادخواست اعسار را رد نکند در مورد چگونگی و شرایط پرداخت بصورت اقساطی نظر خواهد داد. مراجعه کنندگان به محاکم قضایی و دریافت اطلاعات حقوقی در حوزه طلاق و خانواده می توانند از طریق مشاوره ارزان و تضمینی با وکلای مجرب و متخصص طلاق مشاوره حقوقی آنلاین انجام دهند.

طلاق بدون مهریه

 

در چه صورت به زن مهریه تعلق نمی گیرد؟

مهریه در ضمن عقد ثبت خواهد شد و ارتباطی به افعال بعد از آن نخواهد داشت و در تمام حالات حتی زندانی شدن زن، خیانت زن و... مرد باید مهریه را پرداخت کند.

اما بر اساس قانون در فسخ یا بطلان نکاح مهریه ای پرداخت نخواهد شد. مرد بر اساس دلایلی می تواند اقدام به فسخ نکاح نماید. این نکات شامل موارد زیر می باشد.

 •     وجود استخوان اضافه که مهبل زن را مسدود کرده باشد و به آن «قرن» گفته می شود.
 •     زن دارای جنون ادواری یا دائم باشد( اگر نزدیکی انجام شود حق فسخ برای مرد در این مورد از بین می رود) .
 •     زوجه بیماری لاعلاج و واگیر به اسم جذام داشته باشد.
 •     از هر دو چشم نابینا باشد.
 •     لکه های بزرگ پوستی سیاه یا سفید لاعلاج به اسم برص داشته باشد.

در شرایط مذکور مرد می تواند نکاح را فسخ کند اگر نکاح نیز فسخ شود مهریه ای پرداخت نخواهد شد.

در مواردی مانند نکاح با محارم، نکاح با خواهر زن، نکاح با دختر برادر زن یا دختر خواهر زن بدون اجازه زوجه، نکاح در حال احرام، تعلیق در عقد نکاح، عدم تعیین مهر و مدت در عقد موقت و ... بطلان نکاح را به همراه خواهد داشت.

 

آشنایی با قانون جدید مهریه

در آخرین قانونی که در سال 99 در ارتباط با مهریه به تصویب رسید محکومیت مالی تنها برای مهریه با 110 سکه در نظر گرفته خواهد شد. اما برخی به اشتباه این قانون را تفسیر می کنند و بر این تصور دارند اگر مثلا یک هزار سکه مهریه تعیین کنند فقط 110 سکه از آن را پرداخت خواهند کرد که این یک اشتباه است. بلکه در این قانون فقط برای 110 سکه از مهریه حکم جلب صادر می شود و برای مابقی مهریه ضمانت در اجرا و پرداخت کمتر می شود.

اگر زوج به اندازه کل مهریه تمکن و توانایی پرداخت را داشته باشد تمام مهریه را باید پرداخت کند حتی اگر 500 سکه نیز باشد اگر تمکن و توانایی لازم را نیز نداشته باشد مهریه را برای او تقسیط خواهند کرد و باید آن را پرداخت کند. در واقع این قانون برای کم کردن آمار زندانیان محکوم به پرداخت مهریه است.

در سریع ترین زمان ممکن این امکان به وجود آمده است تا با بهره گیری از وکیل 24 ساعته مشاوره حقوقی با بهترین وکلای موسسه وکیل تلفنی در حوزه طلاق زن بدون پرداخت کامل مهریه انجام شود.

طلاق با مهریه اقساطی

چگونه بدون پرداخت مهریه زنم را طلاق دهم؟

بر اساس قانون مرد در حین عقد قبول می کند که مقدار مهریه را پرداخت خواهد کرد و به افعال بعد از عقد ارتباطی ندارد. در تمامی طلاق ها و حتی در زمان زندگی مشترک نیز که مشکلی مابین زوجین وجود ندارد زن می تواند مهریه خود را مطالبه کند. تنها در حالتی مهریه زن پرداخت نمی شود که نکاح فسخ یا باطل شود. در فسخ نکاح نیز اگر نزدیکی انجام شده باشد حق مطالبه مهریه برای زوجه محفوظ خواهد ماند.

مهریه در صورت عدم باکره بودن دختر قبل از ازدواج

اگر زوج با علم به اینکه دختر باکره نیست ازدواج کرده باشد مانعی برای مطالبه مهریه به وجود نخواهد آمد. اما اصل نکاح دختر باکره بودن است و از شرایط اصلی صحت عقد نکاح دختر است اگر زوج بعد از عقد متوجه شود دختر باکره نیست اگر بتواند در دادگاه اثبات کند به عنوان تدلیس در نکاح می تواند شکایت کند و حق فسخ برای زوج محفوظ است. همانطور که به آن اشاره شد در قانون اگر فسخ نکاح به خاطر تدلیس زن اتفاق بیفتد و اگر تدلیس و فریب در دادگاه کیفری به اثبات برسد حق مهریه از زوجه گرفته می شود.  

مشاوره حقوقی با وکیل طلاق 
نگارش دادخواست برای طلاق فوری زن ناشزه 
مشاوره با وکیل دعاوی خانواده 
بهترین وکیل خانواده برای طلاق فوری 
هزینه مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل خانواده  

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی