موسسه وکیل تلفنی

  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۳:۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۱۶:۳۷ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۷:۵۹ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۵:۱۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۵۰:۴ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۴۸:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
  • علی قوجایی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۴۸:۷ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۸:۵۱ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۷:۳۴ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۶:۴۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
انجمن وکیل تلفنی

مجازات جرم انتشار محتوای پورنوگرافی

مجازات جرم انتشار محتوای پورن در کانال های اجتماعی

در این بخش می خواهیم به بررسی جرم انتشار محتوای پورن در کانال های اجتماعی بپردازیم. با پیشرفت علم و تکنولوژی فضای مجازی بسیار زیاد بین مردم مورد استفاده قرار می گیرد و عملا بخش بزرگی از انسان ها در سراسر دنیا در حال حاضر با کارکردن در فضای مجازی زندگی خود را رقم می زنند؛ از طرفی با پیشرفت فضای مجازی و همه گیر شدن آن برخی مشاغل نیز در این فضا در حال رشد هستند و با توجه به تمام پیشرفت ها و رشد کانال های اجتماعی برخی از جرایم نیز به این حوزه وارد شده است.

بسیار شنیده می شود که در کانال های اجتماعی انسان ها کاری انجام می دهند و از این طریق با افرادی آشنا می شوند و برخی از این افراد از موقعیت غیر قابل پیگیری بودن فضای مجازی سوء استفاده کرده و اقدام به فحاشی، توهین، کلاهبرداری و.... می کنند؛ یکی از جرایم نمو یافته جرم انتشار محتوای پورن در کانال های اجتماعی است. برای بیان بهتر درباره ی جرم انتشار محتوای پورن در کانال های اجتماعی ابتدا لازم است تا بدانیم انتشار محتوا یعنی چه؟ محتوای پورن شامل چه مطالبی می شود؟ تمامی محتواهایی که به نوعی زنای دو شخص را به اثبات می رسانند و روابط بین نا محرم های در آن ها به قصد تحریک فرد به عمل خود ارضایی یا زنا باشد را محتوای پرونو می دانند، برای بررسی دقیق تر این موضوع می توانید از مشاوره حقوقی وکیل تلفنی استفاده کنید.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انت های صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"در صورتیکه فردی فاسد از طریق انتشار محتوای پورنوگرافیک و +18 در حال شستشوی مغزی کودکان و نوجوانان شماست و از این طریق باعث گمراه شدن فرزندان این آب و خاک و به بیراهه کشیده شدن آنها می شود، اولین قدم برای تحت پیگرد قرار دادن او مشورت با وکیل متخصصی است که افراد زیادی از این قبیل را تحت پیگرد قرار داده و پرونده های موفق زیادی از این قبیل دارد؛ برای ارتباط تلفنی و دریافت مشاوره حقوقی از این متخصص می توانید تصویرک زیر را لمس نمایید تا مقدمات تماس با او فراهم گردد"

 

آیا انتشار پورن یا کلیپ های مستهجن در فضای مجازی جرم است؟

انتشار محتوا بدین معنا است که فردی بخشی از اطلاعات و نوشته ها و یا عکس و فیلمی را منتشر می کند، جرم انتشار محتوای پورن در کانال های اجتماعی همانطور که بدیهی است یعنی فرد یا گروهی اقدام به انتشار مطالب پورن کنند. اکثر افراد در فضای مجازی فکر می کنند که اگر جرمی مرتکب شوند و این جرم در بستر اینترنت باشد غیر قابل ردیابی است البته که اینگونه نیست بخشی در نظام حقوقی ایران به اسم پلیس فتا وجود دارد که مسئولیت تمام فضای مجازی و جرایم آن بر عهده ی این بخش است.

 

 

حال محتویات پورن به عکس ها، فیلم ها، نوشته ها، صدا ها و هر چیز که نشان دهنده ی رابطه ی زناشویی و یا روابط خصوصی بین زن و مرد و... باشد اطلاق می شود. پلیس فتا با بررسی و ردیابی آی پی می تواند متوجه فردی که اقدام به پخش محتوای پورن کرده است، شود؛ جرم انتشار محتوای پورن در کانال های اجتماعی یکی از جرایم مربوط به رایانه است و به علت همه گیر شدن گوشی های هوشمند و فضای مجازی بسیار افرادی هستند که مرتکب این جرم می شوند و البته بسیاری هم هستند که به دام افتاده و جریمه می شوند.

 

به چه علت انتشار محتوای و فیلم پورنوگرافی در کانال های اجتماعی جرم محسوب می گردد؟

 

nudity is crime

آموزش بی ناموسی و هرزگی به نام روشنفکری

 

مشخص است که جرم انتشار محتوای پورن در کانال های اجتماعی جرم انگاری شده است و پس از جرم انگاری برای آن مجازاتی نیز در نظر گرفته اند. فضای مجازی اغلب محدودیت سنی ای را شامل نمی شود و تمام افراد با موقعیت های مختلف و سنین متفاوت قادر به نصب و استفاده از کانال های اجتماعی هستند، این فقدان محدودیت سبب آسیب به قشر کودکان و نوجوانان نیز می گردد و اغلب این محتواهای پورن حتی برای سنین بالا نیز مناسب نیستند و برخی روابط انحراف کننده و بیمارگونه را منتشر می کنند؛ برای آگاهی بیشتر از علل جرم انگاری انتشار پورن می توانید از مشاوره حقوقی بهره مند گردید؛ جرم انتشار محتوای پورن در کانال های اجتماعی به دلایل زیادی باید جرم محسوب شود که برخی از این دلایل ذکر گردید. به طور کلی این کار مخالف اخلاق حسنه، نظم عمومی و شرع مقدس است.

 

مجازات انتشار فیلم پورن و غیر اخلاقی در محاکم حقوقی ایران

همانطور که ذکر شد جرم انتشار محتوای پورن در کانال های اجتماعی در حال حاضر جرم انگاری شده است و دارای مجازات مشخصی نیز است. هر کس اقدام به پورن نگاری کند مجرم است و باید مجازات گردد. این جرم در قانون جرایم رایانه ای نوشته شده است. اگر فردی مرتکب این جرم شود در محاکم حقوقی ایران به حبس از 91 روز تا 2 سال، جزای نقدی 5 تا 40 میلیون ریال و یا هر دو مجازات خواهد گردید؛ اگر مرتکب جرم به طور حرفه ای اقدام به انتشار پورن کند به گونه ای که کار معمول او در نظر گرفته شود و یا سازمان یافته این کار را ادامه دهد، به حداکثر هر دو مجازات محکوم خواهد شد و این در صورتی است که به عنوان مفسد فی الارض شناخته نشود، ارسال این محتوا به افراد گوناگون نیز جرم محسوب می شود و دارای جزای نقدی است.

 

درصورتیکه محتوای پورن و غیر اخلاقی تنها بخشی از یک فیلم باشد چیست؟