موسسه وکیل تلفنی

 • روح الله عالی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۹:۵۷:۴۰ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۴:۱۵ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • بهروز آقایی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۲۶:۵۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۷:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۳:۵۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۱:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۰:۷:۳۵ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
 • بهروز آقایی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۵۶:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
 • امیر امیری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۱۶:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
 • میسا لاله زار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۲:۲۸ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
انجمن وکیل تلفنی

نگارش دادخواست تعدیل میزان اقساط محکوم به

نگارش دادخواست تعدیل میزان اقساط محکوم به

در زندگی روزمره هر فردی این احتمال وجود دارد که ناخواسته درگیر مشکلات حقوقی شود و در نهایت محکوم به پرداخت مبلغی شود. این در حالیست که توان مالی برای پرداخت یکجای محکوم به را ندارد فلذا دادخواست اعسار می دهد و پس از بررسی همه جوانب اعسار ایشان پذیرفته و یا رد می شود. از طرف دیگر شخص مقابل نیز ممکن است نسبت به مبلغ اقساط اعتراض داشته و بخواهد دادخواست تعدیل اقساط دهد .برای اینکه تقاضای او پذیرفته شود، بهتر است با یک وکیل کاربلد مشورت و نگارش دادخواست تعدیل اقساط محکوم به را به او بسپارد تا شانس موفقیت خود را چندین برابر کند.

 
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
25000 تومان
۱۰ دقیقه
40000  تومان
۱۵ دقیقه
60000 تومان
۲۰ دقیقه
80000  تومان
۳۰ دقیقه
120000  تومان
۱ ساعت
250000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

دادخواست تعدیل میزان اقساط چیست؟

با مداقه در ماده 11 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی در می یابیم (در صورت ثبوت اعسار، چنانچه مدیون متمکن از پرداخت به نحو اقساط شناخته شود، دادگاه ضمن صدور حکم اعسار با ملاحظه وضعیت او مهلت مناسبی برای پرداخت می دهد یا حکم تقسیط بدهی را صادر می کند. در تعیین اقساط، باید میزان درآمد مدیون و معیشت او لحاظ شده و بنحوی باشد که او توانایی پرداخت آن را داشته باشد).

البته طبق تبصره 2 ماده 11 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی: (هریک از محکوم له و محکوم علیه می توانند با تقدیم دادخواست، تعدیل اقساط را از دادگاه بخواهند. دادگاه با عنایت به نرخ تورم بر اساس اعلام مراجع رسمی قانونی کشور یا تغییر در وضعیت معیشت و درآمد محکوم علیه نسبت به تعدیل میزان اقساط اقدام کند) برای دریافت مشاوره حقوقی با شماره 02147625900 تماس بگیرید.

 

 

immediate petition writing for installment adjusts

 

در چه مواردی محکوم علیه می تواند دادخواست تعدیل میزان اقساط بدهد؟

 

 • اولاً: باید حکم اعسار بدواً به قطعیت رسیده باشد.

 

 • ثانیاً: عادتاً و عرفاً مدت زمان معقولی از تاریخ قطعیت حکم اعسار گذشته باشد به نحوی که در وضعیت اقتصادی محکوم علیه یا جامعه نفیاً یا اثباتاً تغییر محسوسی رخ داده باشد؛ بدین نحو که گاهی اوقات نرخ تورم رو به افزایش برود و متقابلا در وضعیت معیشتی محکوم علیه تغیر مثبتی رخ ندهد در اینجاست که وی میتواند چنین دادخواستی بدهد.

 

installment adjustmentive petition

 

آیا شرایط کرونا در نظام حقوقی ایران می تواند یکی از دلایل برای دادخواست تعدیل میزان اقساط محکوم به لازم باشد؟

بله، چرا که همزمان با تحریم های بین المللی که باآن دست به گریبان هستیم؛ با اعمال محدودیت های کرونایی در راستای رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور مردم در جامعه خود بخود باعث کاهش تقاضا از سوی افراد و بالتبع تعطیلی ناگزیر واحدهای صنفی و خدماتی و تولیدی شدیم و این همه خیلی از صاحبان مشاغل و تولیدکنندگان را ناتوان از انجام تعهدات و پرداخت دیون خود حتی بصورت اقساطی کرد و از شرایط متمکن و یا معسر نسبی سابق به معسر و مفلس گاهی مطلق قرار داد و حتی در اینمورد می شود به دادنامه ای از شعبه دوم دادگاه عمومی و حقوقی سنندج که توسط دادرس مجید عطایی صادر شده است اشاره کرد، نظر به اینکه:

 

 • اولاً: طبق ماده 7 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی در مواردی که وضعیت سابق مدیون دلالت بر ملائت وی داشته و مدیون در عوض دین، مالی دریافت کرده باشد اثبات اعسار به عهده مدیون می باشد. در پرونده مانحن فیه مدیون در عوض دین مال دریافت نموده، و اظهارات خواهان در جلسه رسیدگی مورخ 98/12/20 حاکی از این است که دین پرونده از نوع دین بلاعوض نبوده و در نتیجه اصل بر ایسار وی بوده و عمده دلیل خواهان جهت اثبات ادعای خویش مبنی بر اعسار استناد به شهادت شهود بوده و شهود تعرفه شده خواهان جملگی بر عدم ملائت خواهان جهت پرداخت یک جای محکوم به و پرداخت آن بنحو اقساط شهادت داده اند و دلیلی بر عدم پذیرش اظهارات شهود وجود نداشته است.

 

 • ثانیاً: با توجه به زندانی بودن خواهان اماره قضایی از اعسار ایشان از پرداخت محکوم به می باشد (ماده 1324قانون مدنی).

 

 • ثالثاً: حسب استعلامات به عمل آمده از اداره ثبت اسناد و املاک خواهان فاقد اموال غیر منقول می باشد و به موجب استعلامات انجام شده از بانک های سطح شهرستان نیز فاقد موجودی کافی می باشد.

 

 • رابعاً: حسب اظهارات شهود شغل خواهان کارگری می باشد و با توجه به شروع بیماری COVID19 (کرونا 19) در کشور جمهوری اسلامی ایران و با اوج شیوع این ویروس در روزهای اخیر که به گفته مسئولان بهداشت دوران پیک خود را سپری می کند، بسیاری از مشاغل دچار چالش و رکود شده اند و با عنایت به اینکه اعسار و ایسار اشخاص، تابع زمان و مکان بوده و بسته به شرایط اقتصادی و معیشتی واشخاص و وضع اقتصادی جامعه، در حال تغییر می باشد؛ با توجه به ماده 11 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی در تعیین اقساط باید میزان درآمد مدیون و معیشت ضروری او لحاظ شده و به نحوی باشد که او توانایی پرداخت آنرا داشته باشد. بنابراین دادگاه من حیث المجموع مستنداًبه مفهوم مخالف مواد 11 ،9 ،8 ،6 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی مصوب 1394/07/15 خواهان را معسراز پرداخت یک جای محکوم به تشخیص و آنرا بدین نحو تقسیط می نماید که مشارالیه بدواً 150 میلیون تومان سپس هر ماه 1 میلیون تومان تا استهلاک کامل محکوم به، در حق خوانده پرداخت نماید. لازم به ذکر است صدور حکم تقسیط محکوم مانع استیفای بخش اجرا نشده آن از اموالی که از محکوم علیه به دست می آید یا مطالبات وی نیست و یا می شود به مصوبه ستاد کرونای استان کرمانشاه در راستای حمایت از صاحبان کسب و کار و بالتبع موثر دانستن عامل کرونا در وضعیت معیشت متعهدین دیون مختلف، اشاره کرد که بموجب این مصوبه صدور گواهی عدم پرداخت چک ها تا 20 اردیبهشت ماه سال 99 متوقف شد تا این افراد بابت عدم انجام تعهدات چک های خود مورد تعقیب کیفری قرار نگیرند.

 

best way to write a installment adjustment petition

 

چه مدارک ومستنداتی برای طرح دعوی دادخواست تعدیل میزان اقساط محکوم به لازم می باشد؟

 تصویر مصدق دادنامه اعسارو تقسیط محکوم به - تصویر مصدق استشهادیه - مدرکی که مثبت تغییر در شاخص نرخ تورم یا وضعیت معیشیت محکوم علیه باشد - مدارک پزشکی عند اللزوم - درخواست استعلام - شماره پرونده استنادی - تحقیقات محلی - سایر دلایل و مستندات.

 

مستند قانونی برای نگارش دادخواستتعدیل میزان اقساط محکوم به چیست؟

 تبصره 2 ماده 11 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی

برای دریافت مشاوره حقوقی انلاین و رایگان به وبسایت موسسه حقوقی وکیل تلفنی به ادرس www.vakiltel.com مراجعه نمایید.

آیا دستورالعمل های صادره از سوی ریاست قوه قضائیه می تواند مستند دادخواست تعدیل میزان اقساط محکوم به باشد؟

 بدلیل اینکه این دستور العمل ها در روزنامه رسمی به چاپ میرسد پس قانون است و میتواند مستند دادخواست قرار گیرد.

 

دادخواست تعدیل میزان اقساط محکوم به مالی میباشد یاغیر مالی؟

وفق ماده 14 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی، دعوای اعسار غیر مالی است و دعاوی تقسط و تعدیل محکوم به به تبع آن غیر مالی است.

 

دادخواست تعدیل میزان اقساط محکوم به از سوی وکیل پدیرفتنی میباشد؟ (با توجه به ماده 35 قانون آیین دادرسی مدنی )

 هرچند به نظر قاضی رسیدگی کننده بستگی دارد این امر و الزاما گرفتن وکیل در دعاوی اعسار و مشتقات آن اماره و دلیلی بر تمکن مالی خواهان نیست بنا به دلایل ذیل:

 

 • اولاً: ممکن است وکیل معاضدتی مجاناً و تبرعاً عمل کند.

 • ثانیاً: ممکن است خواهان تنها متمکن از پرداخت حق الوکاله وکیل باشد و نه الزاماً پرداخت محکوم به، حتی به تقسیط سابق.

 • ثالثاً: وجود نظریه های مشورتی در اینمورد خود گواه بر این مدعی است که مدعی اعسار میتواند وکیل بگیرد (مانند نظریه مشورتی 3789/7 مورخ 1385/05/22 (صرف داشتن وکیل، نمی تواند مستند رد ادعای اعسار موکل باشد).

 • رابعاً: وفق بند 13 ماده 35 قانون آیین دادرسی مدنی تصریح به امر وکالت در ادعای اعسار از طرف وکیل جزء موارد اجباری در وکالتنامه ی وکلا می باشد و بدون این اذن، وکیل نمی تواند از طرف موکل خوذ چنین ادعایی مطرح کند، لذا بطریق اولی پس هر شخص مدعی اعساری می تواند وکیل داشته باشد.

 

شرح دقیق دادخواست تعدیل میزان اقساط محکوم به برای محکمه بدوی چیست؟

مشخصات خواهان -شماره و تاریخ وشعبه دادگاه دادنامه استنادی که مبین حکم اعسار و قسط بندی محکوم به است -میزان پیش پرداخت و میزان اقساط محکوم به-اشاره به مورد و استناد به مدرکی که مثبت تغییر شاخص نرخ تورم و یا معیشت خواهان (حسب مورد محکوم علیه یا محکوم له )می باشد -استناد به تبصره 2 ماده 11 ق.ن.ا.م.م

برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی با شماره 09212242670 تماس بگیرید

آیا دعاوی اعسار قابل تجدیدنظر خواهی میباشند؟

وفق بند ب ماده 331 قانون آیین دادرسی مدنی، کلیه احکام صادره در دعاوی غیر مالی قابل درخواست تجدیدنظر است (دعاوی اعسار برطبق ماده 14 ق.ن.ا.م.م جزء دعاوی غیر مالی است)؛ همچنین قانون اعسار و افلاس و اصلاح قانون تسریع محاکمات مصوب 25 آبانماه 1310 در ماده 13 خود مقرر داشت: حکم قبول اعسار قابل استیناف (تجدید نظر خواهی) و تمیز نیست و از حکم رد اعسار فقط میتوان استیناف داد.

 

نگارش فوری و 24 ساعته انواع دادخواست های حقوقی با کیفیت تضمینی
نگارش فوری دادخواست سلب حضانت
نگارش فوری دادخواست انواع طلاق از جمله طلاق توافقی
نگارش فوری دادخواست استرداد جهیزیه
نگارش فوری و آنلاین دادخواستِ درخواست طلاق از طرف زن (زوجه)

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

جواب گوی تمام پرسش های بنده به بهترین نحو ممکن از مشاوره ام با سایت شما بسیار راضی بودم عالی عالی عالی
یکی از موضوعات مهم لحاظ کردن شرایط فعلی از جمله کرونا هست که در دعاوی مثل تعدیل تاثیرگذار می باشد به بهترین نحو در این مقاله شرایط تعدیل و آنچه برای دادخواست تعدیل دارای اهمیت می باشد بیان شده است
سلام و خسته نباشید من از کاربران مجموعه هستم و از مشاوره های تخصصی مشاوران مجموعه چندین بار استفاده کردم و کاملا راضی بودم. سرعت و دقت به همراه پیگیری های مشاورین موسسه در کنار قیمت های مناسبشون واقعا عالی بود و در کمترین زمان با من تماس گرفتند و راهنماییم کردند. موفق باشید
با سلام خدمت مجموعه محترم وکیل تلفنی بسیار سپاسگذارم از مطلب نگارش شده در خصوص دعوی تعدیل تقسیط محکوم به که این موضوع کمک زیادی به افرادی که دچار مشکلات متعدد در خصوص پرداخت مهریه ویا دعاوی مالی هستند می نماید وهمانگونه که مستحضرید با توجه به تورم روز افزون جامعه وشرایط زتدگی اجتماعی محکوم علیه ممکن است ایشان توانایی پرداخت اقساط را از دست بدهند واین دادخواست واثبات موضوع با شهادت شهود ومدارک ومستندات کمک شایانی به ایشان در این زمینه می نماید ومی تواند مسزان ومبلغ اقساط پرداختی را کاهش دهد.در این زمینه استفاده از وکیل مجرب وبا سابقه همانند آقای فریبرز ذوالفقاری با کد وکالت ۱۵۲۴۱ می تواند کمک شایانی به کاربران نماید
سلام دادخواست تعدیل اقساط از لحاظ تعداد دفعات قابل در خواست، در قانون با محدودیتی مواجه نیست و در صورت وقوع امر حادث موثر در توان پرداخت محکوم علیه به هر دلیل موجه قابل تقدیم به دادگاه است ودادرس منحصرا به تحقق شرایط موثر در توان پرداخت محکوم علیه توجه خواهد نمود
در پاسخ به خانمی که ده ماه یک سکه میگیره اگر هنوز فرصت اعتراضت باقی مونده مال معرفی کنید در غیر این صورت مسیر اعتراض دیگه ای ندارید برای مال معرفی کردن میتونیم کمکتون کنیم
ضمن عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان و همكاران معزز باستحضار مي رساند رويه استعلام گرفتن از اموال محكوم عليه به ترتيب بدوا حساب هاي بانكي دولتي و خصوصي شخص محكوم عليه است و در اثر عدم كفايت استعلام وسيله نقليه موتوري از پليس راهور است و در صورت عدم كفايت استعلام پلاك ثبتي شخص محكوم عليه از اداره ثبت محل مي باشد و در اثر عدم كفايت اعمال ماده ٣ قانون نحوه اجراي محكوميت هاي مالي مي شود و حكم جلب شخص مديون به درخواست محكوم له صادر خواهد شد ممنون از مقاله بسيار عالي و كاربردي همكار بزرگوارم موفق باشيد
سلام رای من قطعی شده و محکوم شدم به پرداخت ۱۵۰میلیون تومان وجه چک.بعد از فرجه ۱۰ روزی که اجرائیه برام ابلاغ شده و پرداخت نکردم طرفم رفته حکم جلبمو گرفته. منم الان رفتم دادخواست اعسار زدم. خواستم بدونم الان از حکم جلب من رفع اثر میشه؟. یعنی به دلیل دادخواست اعساری که ثبت کردم دیگه حبس نمیشم؟ خدا خیرتون بده مشکلات مردم رو حل میکنید
با سلام خدمت کاربران گرامی.دعوی تعدیل اقساط محکوم به یکی از دعاوی مهم در حوزه حقوق خانواده است چرا که اکنون با وضعیت فعلی اقتصادی جامعه ما و بالا بودن اکثر مهریه ها و نوسانات اقتصادی گاه و بی گاه می بایست محکوم علیه این دادخواست را ارائه نماید و برلی این امر مهم باید دانش تنظیم این دادخواست را داشته باشیم برای همین با موسسه وکیل تلفنی در تماس باشید من نیز به عنوان وکیل موسسه در خدمتتون هستم.مسیح آقاداودی کد ۲۰۵۵۴
سلام و خسته نباشی برای من ده ماه یکی بهم سکه میدن ایا میشه اعتراض کرد
سلام از سوی چندین مراجع معسر شناخته شده ام و از سوی یک شعبه که بنده را معسر دانسته است بعد از ۶سال محبوس بودن اقساط ماهانه ۶۵ میلون تعین شده است وبا چند بار تعدیل به ۳۸ ملیون تقلیل یافته است و قادر به پرداخت ان نیستم و در زندان بسر میبرم لطفا راهنمایی بفرماید چه کنم
به یک نفر بدهی داشتم محکوم شدم اعسار دادم بدوی رد کرد تجدید نظر از اعسار من قبول کرد پیش پرداخت بعلاوه قسط اول با جلب پرداخت کردم ولی نمیتوانم بقیه قسط ها را پرداخت کنم چون بازنشسته هستم درآمدم چهار ملیون و بدهی دیگر دارم که به دادگاه ارایه نمودم چطور میشود قسط خود را کم کرد ماهانه دومیلیون قرار کذاشتن به
به یک نفر بدهی داشتم محکوم شدم اعسار دادم بدوی رد کرد تجدید نظر از اعسار من قبول کرد پیش پرداخت بعلاوه قسط اول با جلب پرداخت کردم ولی نمیتوانم بقیه قسط ها را پرداخت کنم چون بازنشسته هستم درآمدم چهار ملیون و بدهی دیگر دارم که به دادگاه ارایه نمودم چطور میشود قسط خود را کم کرد ماهانه دومیلیون قرار کذاشتن به
سلام نظر بنده این است که کمکی به بنده کنید برای تعدیل تقسیط ازشما تقاضای کمک ومساعدت دارم
سلام نظر بنده این است که کمکی به بنده کنید برای تعدیل تقسیط ازشما تقاضای کمک ومساعدت دارم
سلام نظر بنده این است که کمکی به بنده کنید برای تعدیل تقسیط ازشما تقاضای کمک ومساعدت دارم

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

[email protected]

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

[email protected]

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

[email protected]

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی