موسسه وکیل تلفنی

 • Azita Moghanizadeh گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۲:۳۷ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • امید حرفتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۱:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • سید احسان علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۹:۴۶ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۲:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • بهرام چهرازی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۱۶:۴۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۷
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۵:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۵
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی اعسار

مشاوره حقوقی اعسار

 

در قانون، شرایطی برای آن دسته از افرادی که توانایی کافی برای پرداخت بدهی های خود را ندارند، در نظر گرفته شده است که افراد بدهکار می توانند از طریق ارائه درخواست اعسار، پرداخت نمودن بدهی های خود را به صورت شرایط اقساطی پرداخت کنند. دعاوی اعسار در رابطه با موضوعات مختلفی مطرح می شود که شناخته شده ترین آن مرتبط با دعاوی مهریه است. فردی که ارائه درخواست اعسار به دادگاه می دهد و درخواست اعسار وی از طرف دادگاه پذیرفته می شود، به عنوان معسر شناخته شده می شود. علاوه بر محکوم به که قابلیت ارائه درخواست اعسار برای آن وجود دارد، هزینه دادرسی نیز شامل اعسار می شود.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
80.000 تومان
۱۰ دقیقه
150.000  تومان
۱۵ دقیقه
170.000 تومان
۲۰ دقیقه
250.000  تومان
۳۰ دقیقه
280.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 1.000.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  500.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  150.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  200.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

در قانون ایران روش های مختلفی برای پرداخت دیون در نظر گرفته شده است که یکی از آنها اعسار است. فردی که نسبت به افراد دیگر بدهکار باشد، قانونا باید در اسرع وقت نسبت به ادای دین خود عمل کند. اما گاهی اوقات ممکن است که مدیون، توان پرداخت بدهی های خود را نداشته باشد و در این صورت شرایطی عنوان شده که بدهکاران می توانند بدهی را به صورت اقساطی پرداخت نمایند. اعسار روشی است که در آن، افرادی که محکوم به پرداخت مالی می شوند، در صورت اثبات عدم تمکن مالی آنها، این امکان برایشان وجود دارد که بدهی خود نسبت به طلبکار را به صورت شرایطی پرداخت نمایند.

 

در واقع اشخاصی که به لحاظ مالی و اقتصادی شرایط مناسبی قرار ندارند، می توانند با ارائه درخواست اعسار به مرجع رسیدگی کننده، به نوعی وضعیت پرداخت کردن بدهی های خود راحت تر نمایند. این که فردی درخواست اعسار به دادگاه می دهد، باید معسر بودن وی برای مرجع قضایی محرز شود و اگر ثابت شود که شخص درخواست کننده از شرایط مالی مناسبی برخوردار است، درخواست اعسار وی رد شده و در این صورت موظف است که محکوم به را به صورت یکجا پرداخت نماید. برای ارائه درخواست اعسار لازم است که شخص درخواست کننده دادخواستی در این زمینه تنظیم نموده و در متن دادخواست با ذکر دلایل کافی، اثبات نماید که امکان تادیه محکوم به را به صورت یکجا ندارد.

 

با توجه به این که طرح دعاوی اعسار، شرایط خاص خود را دارد و از این رو لازم است که افراد با نحوه طرح چنین دعاوی آشنا باشند، می توانید از خدمات مشاوره حقوقی موسسه وکیل تلفنی استفاده نمایید. برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی در هر ساعت از شبانه روز با شماره 09212242670 تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

منظور از اعسار چیست؟

افرادی که سرو کار آنها به دادگاه و شورای حل اختلاف افتاده، ممکن است که با اصطلاح اعسار و نحوه طرح چنین دعاوی آشنا باشند. اما برای آن دسته از افرادی که تا کنون با اعسار آشنا نشده اند، لازم است که مفهوم لغوی و حقوقی اعسار مورد بررسی قرار گیرد.

 

اعسار برگرفته از کلمه عسر به معنای سختی و رنج است که مفهوم حقوقی آن متفاوت از اصطلاح لغوی آن است. از لحاظ حقوقی، اعسار بدین معناست که فرد بدهکار با توجه به این که شرایط مالی مناسبی ندارد، نمی تواند تمامی بدهی های خود را پرداخت کند و با توجه به این که ممکن است بدهکاران از عهده پرداخت دیون خود بر نیایند، در این صورت قانونگذار شرایط مربوط به ادای دیون آنها را تعیین کرده که به واسطه آنها بتوانند اقدام به پرداخت بدهی های خود نمایند.

 

بنابراین افرادی که توان تادیه دیون خود را ندارند، می توانند درخواست اعسار بدهند که از طریق آن دادگاه پرداخت محکوم به را برای آنها شرایطی کند. گفتنی است که بحث اعسار برای آن دسته از افرادی که توان مالی ندارند، مطرح می شود و افرادی که تمکن مالی دارند، بحث اعسار برای آنها منتفی است.

 

همچنین اعسار برای افراد عادی در قانون در نظر گرفته شده است و اشخاصی که طبق قانون تجارت، تاجر محسوب می شوند، مقررات مربوط به اعسار برای آنها نیست و شرایط ورشکستگی برایشان مورد بحث قرار می گیرد.

 

مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل

انواع اعسار

در بخش قبل با اعسار به طور کلی آشنا شدیم و بر همین اساس اشخاصی که طبق شکایتی که از آنها در دادگاه شده و محکوم به پرداخت مالی شده باشند، در صورت عدم توانایی در پرداخت بدهی های خود، این امکان را دارند که درخواست اعسار بدهند. تشخیص معسر بودن افراد برعهده دادگاه است و در هر صورت اگر افرادی که اموال مختلفی به نام آنها باشد، قاعدتا معسر شناخته نمی شوند.

 

به طور کلی اعسار نسبت به محکوم به و هزینه دادرسی مطرح می شود. اعسار از پرداخت محکوم به بدین معناست که شخص بدهکار، در صورت محکوم شدن نسبت به مالی، اگر توان پرداخت آن را نداشته باشد می تواند درخواست اعسار از محکوم به را مطرح کنند. اعسار نسبت به هزینه دادرسی نیز کاملا مشخص است و اگر فردی توان پرداخت هزینه دادرسی را نداشته باشد، این امکان برای او در قانون تعیین شده است که اقدام به ارائه درخواست اعسار کنند.  برای دریافت مشاوره حقوقی با شماره 02147625900 تماس بگیرید.

 

 

 

financially broken

 

 

مشاوره حقوقی اعسار در ارتباط با چه موضوعاتی است؟

همانطور که گفته شد، اعسار شامل اعسار از هزینه دادرسی و اعسار از محکوم به می باشد. در خصوص این که در مشاوره حقوقی اعسار، به چه موضوعاتی پرداخته می شود باید گفت که عمدتا  شرایط و نحوه ارائه درخواست اعسار مورد بحث قرار می گیرد. اما در هر صورت موضوعات زیر در اغلب مواقع در مشاوره اعسار مطرح می شود:

 

 • اعسار از پرداخت مهریه
 • اعسار از پرداخت دیه
 • اعسار از پرداخت از پرداخت مبلغ چک
 • شرایط لازم در مورد معسر بودن
 • نحوه ارائه درخواست اعسار

 

 

چگونه اعسار یک فرد اثبات می گردد؟

بعد از اینکه فردی طبق رای دادگاه محکوم به پرداخت وجه یا مالی گردد ولی توانایی پرداخت ان را  ندارد در مهلت مندرج در اجراییه باید دادخواست اعسار از محکوم به را بدهد و برای این موضوع باید دو شاهد که در برگه شهادت نامه مراتب ادعای مدعی اعسار را تایید نمایند که اینکار با مشاوره حقوقی با یک وکیل به نحور سالم تری انجام می پیذیرد.

 

 

شهود در فرم شهادت نامه چه مواردی را باید قید نمایند تا اعسار مدعی اعسار در دادگاه اثبات گردد ؟

قانون در این خصوص گفته کسی که  مدعی اعسار است باید دو شاهد برای ادعای خودش به  دادگاه در  زمان اقامه دعوی اعسار به دادگاه معرفی کند این دو شاهد برای اینکه ادعای اعسار خواهان اثبات گردد باید دقیقاً در برگه شهادتنامه قید نمایند مدعی اعسار را  از کجا می شناسند.

 

به  عبارت دیگر منشأ اطلاعات خودشان را  درباره خواهان با جزییات دقیق اعلام و اظهار نمایند؛ دومین نکته اینکه دقیقا اعلام نمایند که درامد فعلی خواهان یعنی مدعی اعسار در زمان اقامه دادخواست چقدر می باشد؟ و اینکه نحوه امرار معاش خواهان را  با جزییات بسیار دقیق نمایند؟ و اینکه خواهان اعسار الان دقیقا چقدر محکومیت دارد که توان پرداخت  ان را به صورت یکجا ندارد؟ شهود در جلسه دادگاه اعسار باید از جزییات دقیق زندگی مدعی اعسار با خبر باشند در  غیر اینصورت در مظان اتهام شهادت کذب قرار گرفته و دادگاه این افراد را  به دادسرای عمومی و انقلاب معرفی خواهد کرد، البته می توان اطلاعات ناب تری را در این زمنیه با تماس به وکیل مجرب به دست آورد.

 

 

 

 

نحوه قسط بندی دادگاه برای مدعی اعسار

مدعی اعسار با شهادت شهود اثبات می گردد این فرد توانایی پرداخت یکجا را  ندارد و درآمد مکفی در این خصوص ندارد.

 

حال برای دادگاه در  بدو امر اعسار متقاضی اعسار اثبات می شود که چگونه ارقام و تعداد اقساط را برای فرد مدعی اعسار تعیین می کند؟ آیا در اینجا ضابطه شخصی می باشد؟ آیا دادگاه برای تعیین اقساط دارای قوانین خاصی می باشد؟  

 

برای این موضوع بیشتر به میزان درآمد و میزان محکومیت فرد مدعی اعسار توجه می گردد و تعداد اقساط باید به نوعی باشد که موجب تضییع حقوق خواهان پرونده اصلی نگردد، البته این که بتوانید در پرونده تان به هر نجوی موفق شوید به راهکار های حقوقی نیاز دارید که می توانید آن را با تماس تلفنی به یک وکیل متخصص در این امر به دست آورید.

 

 

هزینه مشاوره حقوقی اعسار

ارائه مشاوره حقوقی اعسار در وکیل تلفنی با بهترین هزینه انجام می شود. متقاضیان می توانند این خدمات را با هزینه های بسیار مناسب دریافت نموده و در همین راستا مشکلات خود را نیز حل و فصل نمایند. هزینه مشاوره حقوقی بر اساس مدت زمان ارائه مشاوره تعیین می شود که طبیعتا هرچه مدت زمانی که برای مشاوره دادن صرف شود، هزینه بیشتری باید از طرف متقاضیان پرداخت گردد.

 

گفتنی است که امکان بهره مندی از مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان در وب سایت موسسه حقوقی وکیل تلفنی وجود دارد. دریافت مشاوره حقوقی از برترین وکلای ایران را در موسسه حقوقی وکیل تلفنی می تواتید تجربه نمایید.

 

 

اعسار از پرداخت چک
اعسار از پرداخت جزای نقدی
اعسار از پرداخت دیه
اعسار از پرداخت محکوم به
مشاوره حقوقی اثبات ملائت

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی