موسسه وکیل تلفنی

 • Morteza Dorosti گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲:۱۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
 • محمد مصطفائی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۳:۱۰:۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
 • مهسا عطار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵:۳۰ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • مهسا عطار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • اعظم گیوه‌کی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۲:۲۴:۳۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۲۵:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • وکیل علیرضا محمدی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۴۹:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • حمید رازانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۷
 • حمید رازانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵:۱۹ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۷
 • منا کلایی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۲۷:۱۷ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۷
انجمن وکیل تلفنی

انتقال صوري سهام

انتقال صوری سهام (انتقال اجرایی و قهری سهام­­)

برای دو مشکل اخیر در عمل از سوی سهام­­داران چند اقدام صورت می ­گیرد؛ اقدام اول انتقال سهام­ از طریق انتقال اجرایی مراجع ذی­صلاح؛ توضیح این­که سهام­­دار در بن­بست افتاده گاه به صورت صوری، بدهی جزئی را به نفع شخصی ایجاد می ­کند؛ (به عنوان مثال یک چک یک میلیونی در وجه دوست خویش صادر می ­کند و دارنده چک با برگشت زدن چک و مراجعه به اجرائیات اسناد لازم ­الاجرا چک را به اجرا گذاشته و قسمتی از سهام را تملک کرده و به این وسیله تعداد سهام­­داران متحد با سهام­­داران 98 درصدی افزایش پیدا می ­کند؛ با ما همراه باشید تا ضمن بررسی مبحث انتقال سهام، مزایای دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی با وکیل متخصص امر را با هم بررسی نماییم.

 

توصیه های یکی از بانوان وکیل در خصوص مشاوره حقوقی در خصوص انتقال سهام

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه هشت رقمی) 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"راه ­حل مذکور (ایجاد بدهی به دروغ) اگر چه در عمل، معمولاً موفقیت ­آمیز است؛ ولی صرف­ نظر از زمان­بر بودن آن با یک ایراد نظری مواجه است و آن ایراد این است که دادگاه یا اجرائیات ثبت (نماینده فروشنده و به جای او انتقال سهام را امضاء می­  کند)، نباید اختیار بیشتری از صاحب سهام داشته باشد؛ بنابراین چنین انتقالی هم باید منوط به رضایت هیات مدیره باشد و بدون مصوبه هیات مدیره معتبر نیست؛ با وجود این، همان­طور که گفته شد در عمل، ماموران اجرا با اتکا به نظریه مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه و با این استدلال که انتقال از طریق اجرائیات، انتقال قهری است، نه ارادی، مبادرت به انتقال سهام به طلبکار می ­کنند؛ اما این را بدانید که این از مشکلات خردی است که وکلای شرکت های سهامی ما در دوره وکالت خود حل می نمایند؛ فلذا شما می توانید با لمس تصویرک زیر به صورت 24 ساعته با این عزیزان تماس گرفته و ارزان ترین راهکار های حقوقی تلفنی را من باب این مورد دریافت نمایید"

 

 

جدیدترین روش های انتقال صوری سهام در سال 99 چیست؟

 

Ways to Transfer the stock

انتقال انواع سهام با وکالتنامه آنلاین

 

انتقال صوری سهام در ذهن برخی از مدیران شرکت ها آخرین راهی است برای نجات خود و شرکت شان از بدهی یا افزایش ارزش سهام شرکتشان؛ حال بگذارید که انتقال صوری سهام را با مثال زیر توضیح دهیم ...

 • مدیر شرکت (الف) مبلغ 20 میلیون تومان به شخص (ب) که می تواند شخصیت حقیقی یا حقوقی داشته باشد، بدهکار است؛ از آن جا که توانایی مالی پرداخت این بدهی خود را ندارد. برخی از سهام شرکت خود را به ارزش 20 میلیون تومان به نام شخص ب  می زند. یا نمونه دیگر آن این است که مدیر شرکت الف بر اساس قرار دادی که با شخص ب دارد می بایست بخشی از سهام شرکت خود را به عنوان دین به شخص ب بدهد؛ اما برای این که از این دین فرار کند به صورت صوری و با درست کردن تاریخ های قرارداد؛ سهام شرکت خود را به صورت صوری به شخص ثالث دیگر که وجود خارجی ندارد یا از آشنایان خودش است منتقل می کند.

 

انتقال صوری سهام چقدر در جلوگیری از ورشکستگی موثر است؟

مدیرانی که قصد دارند با استفاده از انتقال صوری سهام بدهی های خود و شرکتشان را برطرف کنند شاید در ظاهر موفق به انجام این کار شوند؛ اما در نهایت چیزی جز بدهی و شکست نصیبشان نمی شود.

همانطور که در مثال بالا بیان شد، به منظور جلوگیری از ورشکستگی و بدهی. در ظاهر بهترین کار انتقال صوری سهام به شخص دیگر می باشد؛ اما باید بدانیم که این کار علاوه بر غیر قانونی بودن، باعث می شود که در دراز مدت ضرر های زیادی شامل شرکت و ارزش سهام شرکتشان شود و ورشکستگی شرکت را تسهیل ببخشد.

به عنوان مثال، مجامع عمومی و فوق العاده شرکت ها یکی از بهترین جلساتی است که در آن شرکت ها می توانند اوضاع خودشان را بهبود ببخشند، اما در انتقال صوری سهام از آنجایی که سهام دار واقعی وجود ندارد و حق رای از بین رفته به ضرر شرکت تمام می شود.

 

مجازات انتقال صوری سهام چیست و چگونه می توان در مجازات انتقال صوری سهام تخفیف گرفت؟