موسسه وکیل تلفنی

  • فرناز بختیاری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۳:۲۰:۲۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
  • ميلاد صادق سميعي گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۴۴:۲۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
  • عباس مومنی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۶:۵۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
  • رضا طوسی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱:۵۴:۱۵ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
  • مجتبی درچه گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱:۳۹:۲۱ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
  • میرزا بایرامی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱:۴:۳۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
  • وکیل الهام جاویدانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۸:۴۱ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
  • وکیل الهام جاویدانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۴۵:۳۲ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۵
  • وکیل الهام جاویدانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۴۴:۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۵
  • سید مصطفی حسینی برزل آباد گرامی : پرونده حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۳:۳۰:۱۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۵
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی اعسار از پرداخت وجه چک

مشاوره حقوقی اعسار از پرداخت وجه چک

پیچیدگی و گستردگی روز افزون معاملات و روابط اقتصادی، نوسانات ناگهانی بازار و بی ثباتی اقتصادی موجود، باعث شده صدور چک (به ویژه چک بی محل)، ابعاد مختلف وصول و پرداخت آن، از مهمترین مسائل مبتلا به جامعه باشد. امروزه با توجه به مشکلات اقتصادی شدیدی که  افراد بسیاری با آن دست به گریبانند؛ مشاوره حقوقی اعسار از پرداخت وجه چک از ضروری ترین خدمات حقوقی مورد نیاز جامعه است.

 

توصیه خانم وکیل در خصوص یکی از مشکلات حقوقی رایج در خصوص چک

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
 مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"هرگاه در پرداخت چکتان ناتوان بودید یا با دیگران در نقد کردن چک آنها مشکل داشتید، کافیست تا تصویرک زیر را لمس نمایید تا امکانات تماس با وکیل متخصص در امور چک، برای شما شما فراهم گردد"

 

 

دعوی اعسار از پرداخت وجه چک چه زمانی قابل طرح می باشد؟

 

check insolvency timing

تماس فوری 24 و ساعته با وکیل متخصص به امور چک

 

پرداخت وجه چک نیز دین محسوب شده و در صورت احراز شرایط مشمول قانون اعسار می شود؛ لذا در مورد دعاوی مرتبط با پرداخت چک، پس از صدور اجرائیه؛ فرد می بایست ظرف ده روز نسبت به پرداخت وجه چک اقدام نماید و در صورت ناتوانی در پرداخت چک، به محض صدور اجرائیه ظرف مهلتی 30 روزه دادخواست اعسار از پرداخت وجه چک را به انضمام فهرست اموال خود و مدارک و شواهد لازم و البته شهادت شهودی که از وضعیت مالی وی اطلاع کافی دارند به دادگاه ارائه نماید. در صورت ارائه دادخواست اعسار به ترتیب مذکور فرد بدهکار حبس نخواهد شد و در صورت احراز اعسار وی بدهی، تقسیط شده و میزان پرداخت ماهیانه طبق نظر محکمه تعیین می شود.

اما اثبات اعسار مساله ی چندان ساده ای نیست و نیاز به آگاهی کامل از قوانین حقوقی به ویژه در زمینه ی قوانین محکومیت های مالی دارد؛ بنابراین دریافت مشاوره حقوقی اعسار از پرداخت وجه چک بیش از هر اقدام دیگری می تواند نتیجه بخش باشد، امروزه به لطف پیشرفت روز افزون فناوری، دریافت مشاوره حقوقی فوری در زمینه های مختلف کار چندان دشواری نیست.

مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی و 24 ساعته این امکان را به شما می دهد که در بحرانی ترین شرایط سریعترین  و موثرترین راهکار حقوقی آنلاین یا تلفنی را دریافت نموده و نتیجه ی مطلوب را کسب نمایید.

 

نکته: در صورت احراز اعسار، بدهی تقسیط شده و میزان پرداخت ماهیانه طبق نظر محکمه تعیین می شود.

 

آیا هر کسی می تواند دعوی به خواسته اعسار از پرداخت وجه چک بدهد؟

 

check insolvency problem between people

بنیاد حقوقی 24 ساعته وکلای پایه یک چک و سفته

 

با توجه به شرایط اقتصادی موجود، امروزه چک و بی پولی ماجرای بی پایان گرفتاری بسیاری افراد است. استرس پرداخت چک های عقب افتاده،بی پولی و چک های زیاد، افراد بسیاری را دچار ناراحتی های روحی و مشکلات بیشمار دیگری نموده است. گرفتاری هایی که بی اطلاعی از قوانین حقوقی هم به آن ها دامن می زند. با توجه به جمیع موارد، بهترین راه برای عبور از  شرایط سخت و استرس زای چک بی محل؛ دریافت مشاوره حقوقی اعسار از پرداخت وجه چک است.

براساس قانون؛ هر کسی نمی تواند تقاضای اعسار از پرداخت وجه چک نماید، برای اقامه ی دعوی از پرداخت چک حتماً باید رای قطعی مبنی بر محکومیت بدهکار به پرداخت وجه چک و همچنین اجرائیه حکم مذکور صادر شده باشد. پس از صدور اجرائیه، خود شخص بدهکار و یا وکیل وی می تواند دعوی به خواسته اعسار از پرداخت وجه چک بدهد؛ بنابراین تنها به صرف توان مالی پایین نمی توان تقاضای اعسار نمود؛ ابتدا باید شخص بدهکار براساس رای قطعی دادگاه محکوم به پرداخت وجه چک شده و اجرائیه نیز صادر شود سپس خود شخص بدهکار و یا وکیل وی می تواند اقامه دعوی به خواسته اعسار نماید.

البته ذکر این نکته ضروری است که اشخاص حقوقی و تجار امکان اقامه دعوی به خواسته اعسار را ندارند و در صورت افلاس یا عدم توانایی در پرداخت دیون باید تقاضای ورشکستگی نمایند که مراحل آن تابع قانون تجارت بوده و از حوصله ی این بحث خارج است.

برای کسب نتیجه ی مطلوب در دعوی اعسار از پرداخت وجه چک بهترین اقدام مشورت با وکیل تلفنی است.

 

آیا پرونده اعسار از پرداخت وجه چک می تواند توسط وکیل دفاع شود؟

براساس آنچه در قوانین ذکر شده؛ دادخواست اعسار می تواند توسط بدهکار یا وکیل وی ارائه شود؛ بنابراین قانون منعی برای حضور وکیل و دفاع او در پرونده ی اعسار ندارد؛ اما از آنجا که حضور وکیل در پرونده به ویژه زمانی که بدهی بسیار کمتر از حق الوکاله است می تواند دلیلی بر عدم اعسار بدهکار تلقی شود؛ ممکن است اعسار بدهکار پذیرفته نشود.

 

در پرونده اعسار از پرداخت وجه چک می توان وکیل داشت؟

 

Check insolvency document

اورژانس وکالت 24 ساعته چک و سفته

 

همانطور که گفته شد حضور وکیل در پرونده ی اعسار منع قانونی ندارد، به ویژه اگر  مبلغ چک بالا باشد؛ بسیاری افراد اقدام به گرفتن وکیل در پرونده ی اعسار می نمایند، اما از آنجا که اختیار کردن وکیل و پرداخت حق الوکاله ی سنگین ممکن است حمل بر ملائت محکوم شود و اعسار رد شود و برخورداری از امکان پرسش و پاسخ فوری حقوقی می توانید در سریعترین زمان ممکن بهترین و کاربردی ترین پاسخ ها را برای سوالات و ابهامات حقوقی خویش بیابید؛ لازم به ذکر است که حضور وکیل در پرونده ی اعسار منع قانونی ندارد.

 

آیا  مشاوره حقوقی در پرونده اعسار از پرداخت وجه چک تاثیر دارد؟

موارد بیشماری وجود دارد که سهل انگاری اشخاص در روابط مالی و یا اعتماد بی جا به دیگران، فرد را گرفتار ورطه ی چک بی محل نموده است؛ با توجه به حساسیت بالای پرونده های مالی به ویژه رابطه چک بی محل با زندگی شخصی و هست و نیست افراد چندان بیراه نیست اگر از نگاه برخی چک عامل بدبختی به شمار رود.

با وجود  پیچیدگی ها و ظرایف قانونی موجود در پرونده های مالی به ویژه اعسار از پرداخت چک خیلی از گرفتاران معضل چک بی محل به خاطر ناتوانی مالی امکان مراجعه به وکیل و دریافت حضوری مشاوره حقوقی اعسار از پرداخت وجه چک را ندارند؛ در حالی که مشاوره حقوقی اعسار از پرداخت وجه چک چراغ راه و موثر ترین اقدام برای کسب نتیجه ی مطلوب در پرونده های مرتبط با اعسار از پرداخت وجه چک است.

امکان مشورت با وکیل تلفنی 24 ساعته و شبانه روزی به بهترین شکل مهیاست؛ کافیست به نموده و با کمک مجرب ترین وکیل تلفنی و  وکیل آنلاین در پیچیده ترین پرونده های مرتبط با اعسار چک و دریافت بهترین و موثرترین مشاوره حقوقی اعسار از پرداخت وجه چک، مطلوب ترین  نتیجه ی ممکن را کسب نمایید.

 

در اعسار از پرداخت وجه چک قاضی چگونه اقساط را برای بدهکار یا محکوم علیه پرونده تعیین می کند؟

 

judge decision about check insolvency

پایگاه حقوقی آنلاین و تلفنی امور چک ها

 

بر اساس جدیدترین تغییرات قانون « نحوه اجرای محکومیت‌های مالی» چنانچه فرد بدهکار به جز مستثنیات دین، مال دیگری نداشته باشد و به دلیل کم توانی یا ناتوانی مالی و یا دسترسی نداشتن به اموال خود نتواند دیون خود را پرداخت نماید معسر شناخته شده و می تواند دعوی به خواسته اعسار از پرداخت وجه چک بدهد.

چنانچه بدهکار با ارائه مدارک و شواهد کافی بتواند کم توانی یا ناتوانی مالی خود را اثبات نموده و اعسارش پذیرفته شود؛ بدهی با در نظر گرفتن وضعیت مالی شخص بدهکار تقسیط می شود. ارائه مدارک و اطلاعات دقیق از وضعیت مالی شخص بدهکار در این مرحله بسیار مهم است.

مدعی اعسار باید صورت کامل و دقیق  اموال خود اعم از حساب های بانکی، اموال و مطالباتی که به هر نحو نزد دیگران دارد و کلیه نقل و انتقالات مالی یک سال اخیر خود را دقیق و جز به جز تهیه نموده و در اختیار دادگاه قرار دهد. قاضی با در نظر گرفتن وضع مالی بدهکار و البته شرایط اقتصادی موجود میزان اقساط را تعیین می کند.

 ذکر این نکته مهم است که دعوی اعسار، اعتبار امر مختوم را ندارد؛ به این معنا که با تغییر وضع مالی معسر امکان تغییر در میزان اقساط وجود دارد. چنانچه طلبکار بتواند تمکن مالی بدهکار را اثبات نماید می تواند تقاضای دریافت کامل طلب خود را نیز ارائه دهد. در هر صورت مشاوره حقوقی اعسار از پرداخت وجه چک می تواند در تمام این مسائل موثر و راهگشا باشد . 

موارد بیشماری وجود دارد که شیادان از بی اطلاعی افراد ساده انگار سوء استفاده کرده و آنها را با انبوهی از چک  بی محل در گرداب پرونده های مالی رها می کنند؛ بی پولی و چک های زیاد از سویی و فقدان اطلاعات حقوقی کافی از سوی دیگر باعث می شود  افراد دچار افکار هولناک و حتی  مرتکب خودکشی به خاطر ناتوانی در پرداخت چک شوند در حالی که با کمک مشاوره حقوقی اعسار از پرداخت وجه چک به سهولت می توان از این هزار توی گرفتاری به سلامت و با کمترین آسیب عبور کرد.

دریافت مشاوره حقوقی 24 ساعته و شبانه روزی تلفنی  و آنلاین به سهولت می توانید هر زمان و هر لحظه با برترین و مجرب ترین وکلای متخصص ارتباط برقرار نموده؛ با دریافت موثرترین راهکارهای حقوقی تلفنی و آنلاین پیچیده ترین پرونده های مرتبط با چک را به بهترین شکل حل و فصل نمایید. 

 

در موسسه وکیل تلفنی برای مشاوره حقوقی آنلاین، کافی است در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری به صورت رایگان برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با مطالعه مطالب مشابه زیر، اطلاعات حقوقی خود را افزایش داده تا در روز مبادا از این اطلاعات استفاده نمایید.

وکیل چک

بهترین روش استرداد چک

ابطال دسته چک فوری

همه چیز در خصوص اوراق تجاری

سفته و رسیدگی به امور حقوقی آن

تمامی خدمات ثبت شرکت به صورت آنلاین

نگارش دادخواست اعسار از پرداخت چک

درباره ما

 

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی