موسسه وکیل تلفنی

 • Azita Moghanizadeh گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۲:۳۷ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • امید حرفتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۱:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • سید احسان علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۹:۴۶ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۲:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • بهرام چهرازی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۱۶:۴۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۷
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۵:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۵
انجمن وکیل تلفنی

هزینه کد اقتصادی

هزینه اخذ کد اقتصادی توسط وکیل دادگستری

 

کد اقتصادی چیست و چرا دریافت آن ضروری است؟! این پرسشی است که از جانب صاحبین مشاغل و شرکای شرکت های تجاری مطرح می‌شود. اگر دارای پروانه فعالیت در زمینه تولید، مونتاژ، فروش کالاهای مختلف یا ارائه دهنده خدمات هستید یا این که در یکی از شرکت های فعال در این موارد شراکت دارید باید بدانید که این کد یکی از ضروریات فعالیت شما می‌باشد و بدون وجود آن عملا اجازه فعالیت به شما داده نخواهد شد.

 

اخذ کد اقتصادی نیز از جمله اقداماتی است که علاوه بر دوندگی ها و صرف هزینه زمانی، هزینه اقتصادی نسبتاً بالایی هم را دارد که انجام آن نیازمند حوصله و انرژی فراوانی نیز می باشد، چرا که انجام روال اداری در کشور عزیزمان مقداری کند انجام می گردد، برای دریافت کد اقتصادی می توانید در هر ساعت از شبانه روز با شماره 09212242670 و یا 02147625900 تماس گرفته و با برترین وکلای موسسه حقوقی وکیل تلفنی مشورت نمایید. 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

از سال 1380 که سازمان امور مالیاتی زیر نظر وزارت امور اقتصادی و دارایی شروع بکار کرد، پرداخت مالیات از جمله مالیات بر درآمد بر صاحبین مشاغل الزامی شد. سازمان امور مالیاتی در این میان جهت راحتی حال افراد حقیقی و حقوقی که موظف به پرداخت مالیات هستند، برای هر یک از ایشان یک کد اقتصادی در نظر گرفت.

 

در حال حاضر صاحبین مشاغل و شرکای شرکت های تجاری که در ماده 20 قانون تجارت به آن ها اشاره شده و موظف به پرداخت مالیات هستند، باید یک کد اقتصادی داشته باشند. اما بسیاری از صاحبین مشاغل اصلا نمی‌دانند این کد چیست و برای دریافت آن به کجا باید مراجعه کنند!

 

در ادامه مطلب ضمن تعرف دقیق چیستی این کد درباره دریافت کد اقتصادی نیز صحبت خواهیم کرد. با موسسه حقوقی وکیل تلفنی همراه باشید.

 

 

 

cost of economic code

 

کد اقتصادی چیست؟

کد اقتصادی یک کد 12 رقمی است که صاحبین شرکت های تجاری، بلافاصله پس از ثبت شرکت موظف به دریافت آن هستند. منظور از صاحبین شرکت های تجاری در اینجا، تمامی افرادی است که به تولید کالا یا ارائه خدمات می‌پردازند و از این راه درآمد کسب می‌کنند.

 

این کد برای شرکت ها به منزله کدملی است برای انسان! به همین دلیل هم دریافت آن ضروری می‌باشد. با صدور این کد برای شخص حقیقی یا حقوقی، در سازمان امور مالیاتی یک پرونده مالیاتی تشکیل می‌شود. کارمندان سازمان مذکور نیز هر ساله با کمک پرونده موجود و اظهارنامه مالیاتی ارائه شده، اقدام به محاسبه مالیات شخص می‌کنند. بنابراین می‌توان گفت بدون وجود این کد روند رسیدگی به امور مالیاتی اشخاص با مشکل مواجه خواهد شد.

 

 

برای دریافت کد اقتصادی به کجا مراجعه کنیم؟

دریافت کد اقتصادی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، در طی چند مرحله انجام می‌شود.

 1. مراجعه به سامانه سازمان امور مالیاتی به آدرس https://tax.gov.ir/ .
 2. کلیک بر روی گزینه ثبت نام الکترونیک که در نوار دسترسی ابتدای صفحه مشاهده می‌شود.
 3. انتخاب گزینه ورود به سامانه پس از اتمام مراحل پیش ثبت نام.
 4. کلیک بر روی گزینه پیش ثبت نام کد اقتصادی.
 5. درج اطلاعات خواسته شده در فیلدهای موجود.
 6. پس از ارائه اطلاعات، نام کاربری و رمز عبور توسط سازمان امور مالیاتی برای فرد ارسال خواهد شد. که وی باید با کمک نام کاربری و رمز عبور مجددا وارد سامانه ثبت نام دریافت کد اقتصادی شود. در این مرحله نوبت به ارائه مشخصات ثبتی مطابق با اسناد ثبتی واحد تولیدی یا خدماتی، می‌رسد.
 7. در نهایت کد اقتصادی جدید برای متقاضی ارسال خواهد شد.

نکته: با توجه به دشوار بودن مراحل ثبت نام و با توجه به این که در صورت ورود اطلاعات اشتباه، کد برای متقاضی ارسال نخواهد شد بسیاری از افراد برای انجام این کار از کارشناسان کمک می‌گیرند. برای دریافت راهنمایی از کارشناسان موسسه حقوقی وکیل تلفنی، می‌توانید از مشاوره حقوقی این موسسه استفاده نمایید.

 

 

 

 

 

مزایای دریافت کد اقتصادی

از جمله مزایای دریافت کد اقتصادی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شناسایی تمام شرکت ها و واحدهای اقتصادی و دسترسی به رزومه فعالیت آن ها که مانع از بروز فساد و تقلب فی مابین رقبا خواهد شد.

 

 • دریافت این کد پیش زمینه و مجوز فعالیت های اقتصادی و بازرگانی مانند دریافت کارت بازرگانی محسوب می‌شود. یعنی شما اگر قصد صادرات و واردات داشته باشید، بدون وجود این کد مجوز انجام این کار را نخواهید داشت.

 

 • دسترسی به اطلاعات بنگاه ها و شرکت های تجاری که موجبات حمایت دولت از ایشان را فراهم می‌آورد.

 

 • انجام آسان فرآیند پرداخت مالیات مانند تکمیل اظهارنامه مالیاتی و ... .

 

 

هزینه دریافت کد اقتصادی در سال 1401

هزینه دریافت کد اقتصادی با توجه به مدارک موجود و میزان گستردگی واحد تجاری محاسبه می‌شود. از طرفی این هزینه هر ساله با افزایش مواجه است. در نتیجه نمی‌توان عدد دقیقی با این عنوان بیان کرد. اما از طریق مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان موسسه حقوقی وکیل تلفنی می‌توانید از هزینه دقیق تشکیل پرونده مالیاتی برای واحد تولیدی یا خدماتی خود، مطلع شوید. همچنین با استفاده از مشاوره حقوقی تلفنی این موسسه می‌توانید پرسش های خویش را مطرح نمایید و پاسخ آن ها را دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی از موسسه حقوقی وکیل تلفنی، با شماره 09212242670 تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

در صورت نداشتن کد اقتصادی تکلیف مالیات چیست؟

سازمان امور مالیاتی کشور صرفا از طریق تشکیل پرونده مالیاتی و صدور کد اقتصادی است که از وجود شرکت ها و یا واحدهای تولیدی و خدماتی، و میزان فعالیت آن ها مطلع می‌شود. همچنین دریافت این کد مقدمه تکمیل اظهارنامه مالیاتی است و بدون وجود آن صاحبین شرکت های تجاری قادر به انجام این کار نخواهند بود.

 

در نتیجه نداشتن کد اقتصادی باعث می‌شود که سازمان مربوطه از میزان فعالیت شرکت بی خبر باشد و به این ترتیب مالیاتی برای آن تعیین نکند. این مسئله پس از گذشت چند سال دردسر ساز خواهد شد! زیرا اگر شرکت به ثبت رسیده باشد که قطعا سازمان امور مالیاتی از وجود آن مطلع خواهد شد و به دلیل عدم دریافت کد مذکور و نپرداختن مالیات، جریمه مالی سنگینی برای او در نظر خواهد گرفت. اما اگر شرکت به ثبت نرسیده باشد هم که عملا قادر به فعالیت اقتصادی نخواهد بود و به مراتب مشکلات بیشتری سد راهش خواهند شد.

 

 

مشاوره حقوقی شرکت ها

تشکیل پرونده دارایی 

ثبت علامت تجاری

اخذ کد اقتصادی

درباره ما 

 

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با فاصله بهترین خدمات حقوقی رو ارائه میدین ،مشاوره دلسوزانه،تنظیم اوراق قضاییتون دقیق و واضح و ذکر مسائل مرتبط که اصلا به فکر ما نرسیده بود عالی هستید و بسیار بسیار عالی و خوب راهنمایی کردند
با سلام خدمت مجموعه محترم وکیل تلفنی ارایه کد اقتصادی یکی دیگر از بهترین خدماتی است که توسط مجموعه وکیل تلفنی ارایه می شود وکمک شایانی به رفع مشکلات وعدم هزینه های کلان در این خصوص می نماید
با سلام خدمت کاربران محترم.اخذ کد اقتصادی یکی هز فرآیند هایی است که می بایست زمان و هزینه برای ان نمود این فرآیند به آسانی در موسسه وکیل تلفنی مثل سایر امور مثل نگارش انواع دادخواست،لوایح،نامه اداری و... توسط تیم مجرب انجام می گردد.قبل از هر گونه اقدام ابتدا مشورت کنید و سپس اقدام نمایید.مسیح اقاداودی وکیل موسسه کد ۲۰۵۵۴.موفق و موید باشید
ضمن عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان و همكاران گرامي در خصوص دريافت كد اقتصادي قبل از هرگونه اقدامي با يك وكيل مجرب توصيه مي شود كه تصميمات را مطرح نموده و اقدامات مقتضي صورت گيرد با تشكر در پناه حق شاد و سلامت باشيد
سلام.ار اینکه خدمات متعددی توسط وکیل تلفنی به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود بسار چیز ارشمتدی می بلشد
سلام و ادب بسیار عالی و قابل تقدیر
سلام ودرود. فرایند اخذ کد اقتصادی معمولا دارای تشریفات خاص و زمان بر است و به همین جهت انجام آن توسط خود فرد حوصله بر و دردسر ساز است. جالب است بدانید که موسسه وکیل تلفنی این فرایند را به عهده می گیرد و شما عزیزان می توانید فرایند اخذ کد اقتصادی تان را به موسسه بسپارید. هزینه انجام آن نیز مقرون به صرفه است.
عرض سلام و ادب متاسفانه امروزه شاهد افزایش روزافزون مشکلات اقتصادی هستیم و حال در این وانفسا بجای کاهش هزینه های زندگی با قرار گذاشتن هزینه برای اخذ کد اقتصادی برای وکلا عملا هزینه وکلا افزایش می یابد.
سلام و عرض ادب خواستم از مقالات و اطلاعات مفیدی که جهت آگاهی عموم در سایت قرار میدهید تشکر کنم. با مطالعه این دست مطالب بسیاری از مشکلات و مسائل روزمره مردم مرتفع میشود. موفق باشید
بسیار خوب می باشد
هزینه های موسسه واقعا مناسب هست و از طرفی امور مربوطه توسط افرادی انجام میشه که تخصص و تبحر لازم رو دارند و کاربر دیگه نگران نیست که کارش ناقص انجام شده تشکر از موسسه وکیل تلفنی
سلام و درو یکی از ملزومات کد اقتصادی برای شرکت ها تحویل سند اجاره مامه هولوگرام دار با قابلیت اداری هستش که اکثرا بخاطر این موضوع از ثبت شرکت منصرف میشوند و البته این مسئله قابل حل میباشد و در صورت نیاز بهتون کمک میکنیم که چطور قانونا شرکتتون رو ثبت کنید و بتونید کد اقتصادی دریافت کنید
برای گرفتن کد اقتصادی که حتما باید داشته باشیم تا بتوانیم شرکت خود رابه ثبت برسانیم حتما نیاز به یک مشاور و وکیل داریم که بتواند در این راه ما را کمک کند اگر برای حل این مشکل از وکلای سایت وکیل تلفنی یاری بگیریم حتما موفق تر میشویم

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی