موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل محمد ابراهیم داوددآبادی فراهانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۲۱:۳۹ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۵
 • جواد فدایی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۸:۲۲:۲ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۵
 • مهدی دوستی مهدی دوستی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۳۹:۱۲ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۵
 • وکیل زهرا سمیع زاده گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۱۷:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۴
 • وکیل ملیکا محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۶:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۴
 • وکیل ملیکا محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۲۵:۲۹ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۴
 • مهسا علیزاده گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۸:۴۹:۴۹ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۳
 • شیرین امینی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۶:۹:۲۳ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۳
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۳۶:۴۰ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۳
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۳۸:۱۵ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۳
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی جرم خودکشی

مشاوره حقوقی جرم خود کشی

خودکشی یکی از مسائل اساسی می باشد که از زمان های گذشته تاکنون وجود داشته است و نمی توان منکر این اتفاق در جوامع مختلف شد. خودکشی ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق افتد که بیشتر آنها از نظر روانشناسی و جامعه شناسی نیز قابل توجیه نمیباشند و جز اتفاقات ناخوشایندی است که دارای اثرات و عواقب جبران ناپذیری است. مشاوره حقوقی جرم خودکشی با هدف کاهش این آسیب اجتماعی در جامعه ی ما بوجود آمده است و برخی از مراکز حقوقی با ارائه ی مشاوره 24 ساعته خودکشی برای کمک رسانی به مردم جامعه آماده ی خدمت رسانی می باشد. شاید اکنون این سوال برای بسیاری از افراد بوجود آید که چگونه ممکن است که مشورت 24 ساعته خودکشی وجود داشته باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که این حقیقت وجود دارد که مسلما مراجعان نمیتوانند در تمام 24 ساعت روز مسیری طولانی را برای استفاده از مشاوره حقوقی استفاده کنند، به همین دلیل نیز برای مشاوره فوری خودکشی کافی است تا افراد با استفاده از یک خط تلفن از مزایای مشاوره تلفنی خودکشی استفاده کنند.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

چرا خودکشی جرم محسوب می شود با اینکه به کسی غیر از خود شخص آسیب نمی رساند؟

یکی از سوالات اساسی و بسیار مهمی که در جلسات مشاوره حقوقی جرم خودکشی مطرح می شود آن می باشد که جرم خودکشی باعث آسیب رساندن به دیگر افراد نمیشود و مرتکب تنها به نفس خود صدمه می رساند، بنابراین چرا باید این فعل در جامعه جرم محسوب شود؟ در پاسخ به این سوال باید به این نکته اشاره کرده از منظر قانون مجازات کشور ما، خودکشی کردن توسط خود فرد جرم محسوب نمیشود؛ مگر در شرایطی که نظم عمومی جامعه را دچار مشکل کند. اما هر گونه معاونت و مشارکت در تسهیل یا عملی کردن خودکشی دارای مجازات می باشد. براساس قانون کشور ما هر کس با شخص یا اشخاص دیگر در عملیات اجرایی جرمی مشارکت کند و جرم مستند به رفتار همه آنها باشد خواه رفتار هر یک به تنهایی برای وقوع جرم کافی باشد خواه نباشد و خواه اثر کار آنان مساوی باشد خواه متفاوت، شریک در جرم محسوب و مجازات او مجازات فاعل مستقل آن جرم است.

در رابطه با عواقب حقوقی خودکشی کردن می توان به ماده ی 365 قانون مجازات اسلامی اشاره کرد: در قتل و سایر جنایات عمدی، مجنی علیه می‌تواند پس از وقوع جنایت و پیش از فوت از حق قصاص گذشت کرده یا مصالحه نماید و اولیای دم و وارثان نمی‌توانند پس از فوت او حسب مورد مطالبه قصاص یا دیه کنند.

 

suicide crime

چرا خودکشی جرم محسوب می شود

 

اگر خودکشی منجر به مرگ نشود، عواقب قانونی دارد؟

مسلما یکی از متداول ترین اتفاقاتی که ممکن است برای هر فردی که قصد خودکشی دارد، پیش آید آن است که عمل خودکشی کردن به نتیجه نرسد و فرد جان خود را از دست ندهد. در چنین شرایطی عواقب خودکشی از منظر قانون چه خواهد بود و آیا در یک جلسه مشاوره حقوقی جرم خودکشی به این موضوعات اشاره خواهد شد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که از لحاظ قانونی، مجازاتی برای فردی که خودکشی ناموفق داشته است در نظر گرفته نشده است اما از لحاظ شرعی عواقب دینی ان متفاوت است. از طرفی دیگر در یک جلسه مشاوره شبانه روزی خودکشی که به همان مشاوره حقوقی شبانه روزی تلفنی معروف است، تمام سوالات و جزییات خودکشی از منظر علم حقوق را جویا شوید. توجه داشته باشید که مشورت قبل از خودکشی و آگاهی از تمام جوانب حقوقی این عمل باعث میشود تا بیشتر افراد از انجام این فل یا معاونت و مشارکت در این جرم منصرف شوند.

در رابطه با این موضوع در ماده ی 125 قانون مجازات اسلامی آمده است که: هر کس با شخص یا اشخاص دیگر در عملیات اجرائی جرمی مشارکت کند و جرم، مستند به رفتار همه آنها باشد خواه رفتار هر یک به تنهایی برای وقوع جرم کافی باشد خواه نباشد و خواه اثر کار آنان مساوی باشد خواه متفاوت، شریک در جرم محسوب و مجازات او مجازات فاعل مستقل آن جرم است. در مورد جرائم غیرعمدی نیز چنانچه جرم، مستند به تقصیر دو یا چند نفر باشد مقصران، شریک در جرم محسوب می شوند و مجازات هر یک از آنان، مجازات فاعل مستقل آن جرم است.

 

نکته: اگر خودکشی ناموفق باعث ایجاد اخلال در نظم اجتماعی جامعه و مردم شود، شامل مجازات می گردد. بر طبق ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی: هر کس با هیاهو و جنجال یا حرکات غیرمتعارف یا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی گردد یا مردم را از کسب و کار باز دارد به حبس از سه ماه تا یک سال و تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

 

"دوستان عزیز دست نگه دارید و قبل از انجام هر عکس العمل غیر قابل بازگشتی با یک وکیل تماس بگیرید و درد و دل یا مشورت کنید، وکیل ها جزء روزگار دیده ترین افراد هستند که صرف نظر از مشاوره حقوقی می توانند مشاوره روانی و حقوقی نیز به شما بدهند، خونسرد باشید و تصویرک زیر را  لمس نمایید"

 

آیا کسی که ما را تحریک به خودکشی کند مجرم است؟

 

suicide crime

علل ناپسند بودن خودکشی از دیدگاه علم حقوق

 

مشاوره حقوقی جرم خودکشی و مشورت با وکیل باعث می شود تا شما در رابطه با تمام معاونان و شریکان جرم خودکشی اطلاعات کاملی پیدا کنید و هر زمان احساس کردید که از طریق شبکه های مجازی یا افراد مختلفی که در اطرافتان وجود دارند، به ای عمل تشویق و تحریک می شوید به کمک مشاوره خودکشی فوری برای احقاق حقوق خود از طریق مراجع قانونی اقدام کنید.

 

بر اساس قانون مجازات کشور ما اشخاص زیر، معاون جرم محسوب می شوند:

 

 • هرکس دیگری را ترغیب، تهدید، تطمیع، یا تحریک به ارتکاب جرم کند یا با دسیسه یا فریب یا سوءاستفاده از قدرت، موجب وقوع جرم گردد.

 

 • هرکس وسایل ارتکاب جرم را بسازد یا تهیه کند یا طریق ارتکاب جرم را به مرتکب ارائه دهد.

 

 • هرکس وقوع جرم را تسهیل کند.

 

در رابطه با مجازات افراد یا گروه هایی که در فضای مجازی دیگران را به خودکشی تحریک می کنند نیز بر اساس قانون جرائم رایانه ای  مشمول مجازات می گردند:

چنانچه افراد را به ارتکاب جرائم منافی عفت یا استعمال مواد مخدر یا روانگردان یا خودکشی یا انحرافات جنسی یا اعمال خشونت آمیز تحریک یا ترغیب یا تهدید یا دعوت کرده یا فریب دهد یا شیوه ارتکاب یا استعمال آنها را تسهیل کند یا آموزش دهد، به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا بیست میلیون (20.000.000) ریال یا هر دو مجازات محکوم می شود.

 

آیا اینکه کسی را با کلمه خودم را می کشم وادار به انجام کاری در جهت منافع شخصی کنیم، پیگرد قانونی دارد؟

یکی دیگر از مسائل روزمره ای که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش آید، تهدید دیگران به کشتن نفس خود می باشد. در یک جلسه مشاوره حقوقی جرم خودکشی به خوبی میتوان متوجه این موضوع شد که در صورتی که دیگران را با تهدید به خودکشی وادار به انجام جرمی کنیم و یا آنکه مجبور به انجام عمل حقوقی همچون بستن قرارداد ها و انعقاد معامله های حقوقی کنیم و خود فرد اکراه و میلی به انجام آن کار نداشته باشد، معامله انشا شده به وسیله او غیر نافذ خواهد بود. در برخی از موارد نیز حتی دیده شده است که افراد تهدید کننده برای واقعی نشان دادن تصمیم خود، وصیت قبل از خودکشی نیز آماده می کنند. در چنین شرایطی به دلیل قرار دادن دیگران در شرایط اکراهی ممکن است نتایج جرائم آنها متوجه فرد تهدید کننده نیز شود.

بر اساس ماده  202 تا 208 قانون مدنی در تعریف اکراه می‌توان گفت: «فشار غیرعادی و نامشروعی است که تحت تأثیر ترس منطقی ناشی از آن، شخص در وضعیتی قرار می‌گیرد که برای نجات دادن خود یا نزدیکانش از خطر جانی، مالی و حیثیتی قریب‌الوقوع و جدی، مجبور به انشای عمل حقوقی معین می‌شود.

 

suicidal discision

تهدید افراد به کشتن خود برای القای فرد به انجام ناخواسته یک عمل

 

علل ناپسند بودن خودکشی از دیدگاه علم حقوق

مشورت فوری قبل از خودکشی و مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری میتواند مانع از ارتکاب عمل خودکشی شود. اما حقیقتا دلیل ناپسند بودن جرم خودکشی از دیدگاه حقوقی چه می باشد؟ در پاسخ به این سوال می توان به نتایج خودکشی حقوقی و عواقب آن در جامعه، به موارد زیر اشاره کرد:

 

 1. بدآموزی در جامعه و القای احساس ناامیدی و یاس.

 2. از بین رفتن قبح اجتماعی و اخلال در نظم عمومی.

 3. در دین اسلام خودکشی از گناهان کبیره است و حقوق ما نیز از اسلام نشات گرفته است و انجام این عمل نوعی بی احترامی به دین مقدس اسلام و نادیده گرفتن شرعیات محسوب می گردد.

 

مشاوره حقوقی جرم خودکشی قبل از به انجام رساندن عمل خودکشی چه آثار و نتایجی دارد؟

مشاوره حقوقی جرم خودکشی و مشاوره حقوقی تلفنی یکی از اصلی ترین و ضروری ترین نیاز های جامعه می باشد و باعث اطلاع رسانی در رابطه با عواقب کیفری و حقوقی این عمل می باشد. در رابطه با عمل خودکشی باید مشاوره حقوقی در اسرع وقت ارائه شود و یکی از راه های سرعت بخشیدن به مشورت فوری خودکشی، ارائه ی خدمات مشاوره تلفنی می باشد.

مشورت تلفنی خودکشی به افراد این امکان را می دهد تا در هر زمان و مکانی که قرار دارند از توصیه های حقوقی یک وکیل خبره و آشنا به قوانین کشور آگاه شوند. مشورت خودکشی و اطلاع رسانی به مردم باعث به حداقل رسیدن آمار جرم و مجازات های حاصل از این عمل نامطلوب می شود و متقابلا ًاخلال در نظم عمومی جامعه نیز کاهش می یابد.

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی