موسسه وکیل تلفنی

  • هادی مجد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۳۵:۶ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۷
  • ایلیا جمالزهی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۲:۱۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۳۳:۵۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
  • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۸:۵۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۵
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۸:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۷:۸ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۷:۱۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل رسول خیابانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۵۷:۴۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • سید مسعود عربی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۳۷:۲۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل مائده اسدپور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۲۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۸/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی جهیزیه

مشاوره حقوقی جهیزیه

از زمان های قدیم رسم بوده است که زن موقع ازدواج جهیزیه تهیه نماید و به منزل شوهر ببرد. نوشتن سیاهی جز ملزومات بردن جهیزیه به منزل شوهر می باشد. اما نوشتن و عدم نوشتن سیاهه پیچیدگی های خاص خودش را دارد که مشاوره حقوقی جهیزیه می تواند مثمر ثمر باشد.

 

بریده ی سخنان یکی از بانوان وکیل در خصوص جهیزیه

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"جهیزیه به مالی گفته می شود که زن هنگام ازدواج به زندگی مشترک می برد که می تواند شامل پول، ملک و یا اجناس باشد؛ جهیزیه در مالکیت زوجه (خانم) می ماند و زوج فقط حق استفاده از آن را دارد، اما جهیزیه نیز مشکلات حقوقی خاص خود را دارد، به خصوص هنگامی که طرفین پس از مدت ها زندگی و اضافه کردن یا تعویض مفاد جهیزیه، تصمیم به جدایی می گیرند و مبحث تقیسم یا استرداد جهیزیه اتفاق می افتد؛ در کل وکلای متخصص ما در امور جهیزیه می توانند بهترین راهکار ها را در این خصوص به شما ارائه کنند، تنها کافیست تا تصویرک زیر را لمس کنید تا به صفحه تماس تلفنی با وکیل این امر منتقل شوید"

 

 

لزوم دریافت مشاوره حقوقی جهیزیه

 

dowry legal advice

 

مشاوره حقوقی جهیزیه یکی از مشاوراتی است که برای هر دختر و پسری که می خواهند با هم ازدواج نمایند، واجب است که نسبت به رجوع به یک مشاور خوب اقدام نمایند.

از دیر باز در ایران رسم بوده است که زن و مرد قبل از ازدواج وسایل مهم و مورد استفاده زندگی آینده خودشان را تامین نمایند، بار سنگین تهیه لوازم زندگی معمولا بر عهده بانوان بوده است و آن ها باید اکثر وسایل را به منزل شوهر می برده اند.

جهیزیه که عنوان وسایل خریداری شده توسط دوطرف است، در سیستم حقوقی ایران دارای تعریف مخصوصی برای خود نیست، این که مرد و زن جهیزیه را تهیه می نمایند، مربوط به رسم و رسومات و عرف می باشد.

جهت مشاوره حقوقی جهیزیه در این یادداشت قصد داریم به موضوع جهیزیه بپردازیم. بیشتر اوقات برای دختر و پسری که قصد ازدواج دارند سوالاتی درباره جهیزیه مطرح می شود که در این یادداشت قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم.

 

نکات ضروری برای سپردن جهیزیه به زوج (شوهر) قبل از تحویل جهیزیه در منزل ایشان چه می باشد؟

از آن جایی که در قانون درباره جهیزیه ماده ای وجود ندارد، برای پاسخگویی به عرف و عادت جامعه نگاه می کنیم، البته در قانون هم این مورد پیش بینی شده است که در وقت هایی که قانون مسکوت است، برای پاسخگویی به عرف مراجعه نمایند.

معمولا در بعضی از نقاط کشور رسم می باشد به هنگام انتقال جهیزیه به منزل شوهر از وسایلی که تحت عنوان جهیزیه به منزل شوهر برده می شود، از نظر کمی و کیفی آن سیاهه ای تنظیم می شود و از شوهر و بعضاً خانواده وی و شهود حاضر(حداقل دو مرد بالغ غیر از خانواده زوجه) در محل جهت تحویل و سپردن آنها امضاء می‌گیرند. اما باید این مورد را توجه نمود که این کار در بعضی اوقات باعث دلخوری خانواده پسر می شود.

 

امضا سیاهه توسط زوج در خصوص جهیزیه آیا الزامی می باشد؟

قانونی برای اجبار زوج در این خصوص وجود ندارد، اما بر اساس عرف از آنجایی که تهیه جهیزیه و تنظیم سیاهه بر عهده زوجه است، زوج موظف است که نسبت به امضا آن ملتزم شودY همچنین اثر انگشت زوج به علاوه امضای وی بهتر است.

 

آیا در نظام حقوقی ایران تهیه جهیزیه و یا اثاثیه منزل جزو تکالیف زوجه (زن) می باشد؟