موسسه وکیل تلفنی

 • رضا خيري گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۵:۴۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
 • اشرف بهاء الدینی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۱:۴۹ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
 • فاطمه عبداله زاده گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۳۲:۵۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
 • جعفرصادق بهمرد گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۲۵:۲۵ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
 • وکیل محمد علی انصاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۳:۱۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
 • علی قوجایی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۴۵:۹ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
 • N A گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۲۵:۲۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۲۲:۲۹ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
 • وکیل بهرنگ محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۱۱:۲۲ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
 • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۵۱:۲۵ تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی فسخ نکاح

مشاوره حقوقي فسخ نكاح

فسخ نکاح متفاوت از طلاق است و به صیغه مخصوص و حضور دو شاهد نیاز ندارد؛ لطفا توجه فرمایید در هنگام عقد، طرفین یا یکی از زوجین نمی تواند حق فسخ را برای خود در نظر بگیرد و فقط مواردی که قانون به صورت شفاف بیان نموده است، موجبات فسخ را فراهم می آورد.

 

"البته ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"موسسه وکیل تلفنی با به کارگیری بیش از 1000 وکیل مجرب و متخصص در تمامی زمینه ها من جمله "فسخ نکاح" از سراسر کشور با مدیریتی نوین آماده ارائه مشاوره حقوقی آنلاین، از جمله چت آنلاین با وکیل و مشاوره حقوقی تلفنی و پذیرش حضوری دعاوی توسط وکلای مجرب پایه یک دادگستری می باشد؛ ما برای کاهش هزینه های شما راهکارهای ویژه ایی اندیشیده ایم. با مشاوره های حقوقی ما و کمی تامل می توانید وکیل خودتان باشید، فقط کافیست از طریق لمس تصویرک زیر با ما تماس بگیرید"

 

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

 

امکان فسخ نکاح در شرایط زیر وجود دارد:

 1. جنون.

 2. اگر عیوب عنن، خصا و یا مقطوع بودن آلت تناسلی مرد وجود داشته باشد، زن حق فسخ دارد.

 3. اگر عیوب قرن، جذام، برص، اخضا، زمین گیری و یا نابینایی از هر دو چشم وجود در زن  وجود داشته باشد، مرد حق فسخ را دارد.

 4. عیب زن باید حتما هنگام عقد وجود داشته باشد.

 5. جنون و عنن حتما حتی بعد از عقد نیز اگر برای مرد رخ دهد موجبات فسخ خواهد بود.

 6. اگر زوجین قبل ازز عقد آگاه به عیب بوده اند، حق فسخ وجود نخواهد داشت.

 7. اگر صفتی خاص برای هر یک شرط شده باشد و بعد از عقد مشخص شود که صفت مذکور وجود ندارد، موجبات فسخ می باشد. 

 

فوت یکی از زوجین در زمان عده فسخ از ازدواج

 

marriage cancellation just in one day

انجام یک روزه فسخ نکاح به صورت آنلاین و تلفنی

 

پرسش: اگر یکی از زوجین در زمان عده فسخ ازدواج فوت کند آیا رابطه ارث از بین می رود یا به قوت خود باقی است و از یکدیگر ارث خواهند برد؟

 

نظر اکثریت در مورد پرسش فوق

 • با وحدت ملاک از مفاد ماده 943 قانون مدنی چون زوجه مطلقه در فسخ ازدواج در ایام عده در حکم زوجه نیست و حل مسئله موضوع عده طلاق به این است که حتی امکان رجوع برای زوج منتفی است در این مورد نیز برای زوجین رجوع در ایام عده منتفی است. بنابراین، چنانچه یکی از زوجین در ایام عده فوت کند از یکدیگر ارث نخواهند برد.

 

نظر اقلیت در مورد پرسش فوق

 • قانون در این مورد ساکت است و نظری ندارد.

 

نظر کمیسیون درخصوص فسخ نکاح

 • برای پاسخ به سؤال مطروحه باید به مقررات مواد 943 و 1048 و 1109 قانون مدنی توجه کرد. به موجب ماده 1109 قانون مدنی نفقه مطلقه رجعیه در زمان عده به عهده شوهر است.
  در ماده 1048 قانون مزبور چنین آمده که جمع بین دو خواهر ممنوعیت است اگرچه به عقد منقطع شود. جناب آقای دکتر امامی در شرح حقوق مدنی به عنوان تذکر یادآور شده در صورتی که کسی بخواهد خواهرزن خود را بگیرد باید ازدواج با زن خود را منحل سازد، سپس خواهر او را بگیرد. به این نحو اگر طلاق زن رجعی باشد، مرد نمی تواند قبل از انقضای مدت عده با خواهر او ازدواج کند. سرانجام به موجب ماده 943 همان قانون هرگاه مرد، زن خود را به طلاق رجعی مطلقه کند هر یک از آن ها قبل از عده فوت نماید از دیگری ارث نمی برد.  

 

مرجع تجدید نظر از آرای صادره مربوط به اصل نکاح-طلاق- نسب و حجر

 

پرسش: مرجع تجدید نظر خواهی از آرای بدوی در خصوص احکام مربوط به اصل نکاح - طلاق - نسب - حجر و وقف که قبلا دیوان عالی کشور بوده اکنون با توجه به قانون آیین دادرسی مدنی جدیدکدام مرجع است؟

 

در مورد پرسش فوق اتفاق نظر وجود دارد

 • وفق بند (ب) ماده 331 قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی احکام راجع به دعاوی غیرمالی قابل تجدید نظر خواهی در دادگاه های تجدید نظر استان می باشند  و از طرفی قانون گذار هم در خصوص دعاوی مربوط به اصل طلاق نکاح و... دقیقاً مرجع تجدید نظر خواهی را بیان نکرده؛ لکن چون دعاوی مذکور از جمله دعاوی غیر مالی می باشند، مستفاد از مواد 331 و 367 قانون مذکور مرجع  تجدید نظرخواهی از آن احکام دادگاه های تجدیدنظر استان است و آرای موصوف قابل فرجام خواهی (وفق ماده 368) در دیوان عالی کشور هستند.

 

نظر کمیسیون نشست قضائی در مورد پرسش فوق

 • نظر به اینکه طبق بند (ب) ماده 331 قانون آیین دادرسی مدنی کلیه دعاوی غیر مالی قابل تجدید نظر هستند و دعاوی مورد سوال نیز در ردیف این دعاوی است مرجع رسیدگی آن دادگاه های تجدید نظر استان می باشد که متعاقبا در حدود ماده 368 قانون مذبور قابل فرجام هستند.

 

ممنوعیت دخالت کارآموزان وکالت در دعاوی حجر - نسب و طلاق قبل از اخذ پروانه

 

marriage cancellation permissions

مشاوره حقوقی تخصصی در خصوص فسخ نکاح به صورت تلفنی و یا آنلاین

 

پرسش:  تبصره 3 ماده 4 قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری مقرر داشته کارآموزان وکالت قبل از اخذ پروانه حق وکالت در دعاوی که مرجع تجدید نظر از احکام آن ها دیوان عالی کشور است ندارند. با توجه به ماده 367 قانون آیین دادرسی مدنی آیا کارآموزان وکالت می توانند دعاوی بیش از بیست میلیون ریال و دعاوی راجع به اصل نکاح وفسخ آن طلاق - نسب - حجر - وقف - ثلث - حبس و تولیت را وکالت کنند؟

 

در مورد پرسش فوق اتفاق نظر وجود دارد

 • درمورد احکام راجع به اصل نکاح و فسخ آن طلاق - نسب - حجر و وقف چون ماده 368 قانون آیین دادرسی مدنی آرای دادگاه های تجدید نظر استان را در این قبیل موارد قابل فرجام خواهی قرار داده است کارآموز وکالت حق دخالت ندارد؛ اما در سایر دعاوی حقوقی که فرجام خواهی از آن ها از طریق فوق العاده امکان پذیر است، منعی برای وکالت کارآموزان وجود ندارد.

 

فسخ نکاح قبل از صدور حکم حجر

پرسش: زوجه دادخواستی را به طرفیت زوجه تقدیم و به دلیل جنون زوج به استناد ماده 1125 قانون مدنی تقاضای فسخ نکاح کرده است. آیا قبل از صدور حکم حجر، دعوای مشارالیها مسموع است؟ زوج اهلیت پاسخگویی به دعوا را دارد؟

 

نظر اکثریت در مورد پرسش فوق

 • ماده 1221 قانون مدنی زوجین را مکلف کرده است که در موارد جنون هریک از آنان مراتب را به داستان حوزه اقامت خود اطلاع داده و از او تقاضا کند که اقدام لازم را برای نصب قیم به عمل آورد. بنابراین رسیدگی به دعوا متوقف بر رسیدگی به موضوع جنون و ثبوت حجر زوج در دادگاه صلاحیت دار است. هرگاه زوج بدون رعایت ترتیبات مذکور، دعوای طلاق علیه همسرش تقدیم کند، چون خوانده اهلیت پاسخگویی به دعوا را دارد دادگاه باید با صدور قرار توقف دعوا وفق ماده 19 قانون آیین دادرسی مدنی رسیدگی به دعوا را تا تصمیم دادگاه صلاحیت دار مرجع رسیدگی به حجر متوقف کند.

 

نظر اقلیت در مورد پرسش فوق

 • رسیدگی به دعوای زوجه متوقف به صدور حکم حجر زوج نیست؛ بنابراین، اگر درخواست و اعلام زوجه مبنی بر حجر زوج از طرف دادگاه صلاحیت دار مردود شود ، طرح دعوای فسخ نکاح و رسیدگی به آن در دادگاه خانواده منعی ندارد و دادگاه با توجه به دلایل ابرازی، دعوا را ماهیتاً رسیدگی و حکم مقتضی صادر کند.

 

نظر کمیسیون نشست قضائی (قم) در مورد پرسش فوق

 • چنانچه دادگاه در همان اثنای رسیدگی به دعوای فسخ نکاح در مورد ادعای زوجه نسبت به جنون زوج تحقیقات لازم را از قبیل تحقیق از گواه و معرفی به پزشکی قانونی به عمل آورد و شواهد و قراین مثبت جنون زوج باشد دادگاه وفق بند (3) ماده 84 قانون آیین دادرسی مدنی قرار رد دعوا را صادر می کند و زوجه باید طبق ماده 1221 موضوع را به دادستان جهت نصب قیم اعلام کند و پس از نصب قیم دعوا را به طرفیت قیم  اقامه کند؛ چنانچه پس از تحقیقات در جریان رسیدگی عدم جنون زوج برای دادگاه ثابت شد دعوای زوجه ماهیتا مردود اعلام می شود. در این صورت اگر زوجه با طرح دعوای اثبات جنون موفق به اخذ صدور حکم حجر شد مجدداً می تواند اقامه دعوا به طرفیت قیم همسرش کند؛ بنابراین، موضوع مشمول ماده 19 قانون آیین دادرسی مدنی نیست و نظر اقلیت تایید می شود.

 

immediate marriage cancellation with a high quality petition

فسخ نکاح فوری از طریق نگارش دادخواست با کیفیت فسخ نکاح

 

برای مشاوره حقوقی در مورد فسخ نکاح کافی است در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با مطالعه مطالب زیر که از مشکلات رایج حقوقی در دادگاه ها سرچشمه گرفته اند، اطلاعات کسب کرده و به هوشیاری حقوقی خود بیافزایید

خصوصیات یک وکیل فسخ نکاح عالی و نحوه پیدا کردن آن

آسان ترین روش های دریافت مهریه در شرایط کرونا

نفقه و حل اصولی و آسان مشکلات گرفتن نفقه

درخواست مشاوره حقوقی فسخ نکاح

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی