موسسه وکیل تلفنی

 • Azita Moghanizadeh گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۲:۳۷ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • امید حرفتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۱:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • سید احسان علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۹:۴۶ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۲:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • بهرام چهرازی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۱۶:۴۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۷
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۵:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۵
انجمن وکیل تلفنی

استفاده از لباس نظامی بدون مجوز

استفاده از لباس نظامی بدون مجوز

شاید شما نیز تاکنون شنیده باشید که برخی از افراد به سراغ استفاده از لباس نظامی بدون مجوز ‌می‌ روند تا با استفاده از اعتبار این لباس‌ها به منافع شخصی خود برسند؛ در چنین مواقعی معمولاً سوال اساسی و مهمی که برای افراد پیش می‌ آید آن است که آیا استفاده از لباس نظامی یا مهر نظامی بدون مجوز جرم محسوب می‌ شود و افرادی که از آن استفاده می‌کنند، مجازات می‌شوند؟ پاسخ این سوال را باید در قوانین مدون کشور جستجو کنیم تا بدانیم که آیا قانونگذار کشور ما چنین اقدامی را جرم انگاری تلقی کرده است یا خیر؛ امروز نیز به توضیح مفصل این امر خواهیم پرداخت؛ اما قبل از آن به شما توصیه می کنیم که کاغذ و قلم برداشته و نکات مندرج در ویدئوی زیر را حتماً یادداشت نمایید.

 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 


 

مجازات استفاده از لباس نظامی بدون مجوز چیست؟

 

Misuse of military clothes

مشاوره با وکیل متخصص جعل عنوان

 

حقیقت آن است که قانونگذار کشور ما استفاده از لباس نظامی بدون مجوز را جرم تلقی کرده است و مجازات آن را نیز در قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۷۵ مشخص کرده است ...

 • بر اساس این ماده قانونی، استفاده غیرمجاز از البسه، نشان‌ها، مدال‌ها و درجات نظامی» توسط مردم عادی آمده است «هر کس بدون مجوز و به صورت علنی، لباس‌های رسمی ماموران نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران، نشان‌ها، مدال‌ها یا سایر امتیازات دولتی را بدون تغییر یا با تغییر جزیی که موجب اشتباه شود، مورد استفاده قرار دهد؛ در صورتی که عمل او به موجب قانون دیگری مستلزم مجازات شدیدتری نباشد، به حبس از سه ماه تا یک سال یا جزای نقدی از یک میلیون ریال و پانصد هزار ریال تا ۶ میلیون ریال محکوم خواهد شد و در صورتی که از این عمل خود سوء استفاده کرده باشد به هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

نکته: اگر نیاز دارید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با این موضوع بدست‌آورید به راحتی می‌توانید از طریق مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته، اقدام نمایید.

 

آیا پوشیدن لباس نظامی، بدون قصد سو استفاده، جرم است؟

 

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در تئاتر یا مراسم‌های ملی و انواع هنر‌های نمایشی دیده باشید که افراد عادی بدون انکه اجازه قانونی داشته باشند، لباس نظامی پوشیده اند؛ در چنین مواردی که مسلماً قصد سوءاستفاده وجود ندارد نیز آیا افراد مرتکب جرم شده اند؟

 • در پاسخ به این سوال باید به ماده ۵۵۶ قانون مجازات اسلامی استناد کنیم؛ بر اساس تبصره موجود متن این ماده قانونی، استفاده از البسه و‌اشیاء مذکور در این ماده در اجرای هنر‌های نمایشی مشمول مقررات مربوط به مجازات استفاده از لباس نظامی بدون مجوز نمی‌ گردد.

 

توجه: امروزه این امکان برای عموم مردم فراهم شده است تا به راحتی از طریق پرسش و پاسخ فوری حقوقی از جزییات قانونی مربوط به موضوع استفاده از لباس نظامی بدون مجوز و دیگر مسائل حقوقی اطلاع حاصل نمایند.

 

استفاده از سوءاستفاده از اختیارات قانونی چیست و مجازات آن چیست؟

 

abusable of military clothes

محاسبه آنلاین مقدار مجازات جعل عنوان نظامی

 

در برخی از موارد دیده می‌شود که افراد نظامی و یا درجه‌داران در هنگام انجام وظایف خود به طور ارادی و با نیت سوء استفاده از نشان و درجه‌ای که دارند، اقدام به کار‌هایی می‌کنند که از حیطه وظایف آنان خارج است؛ معمولاً در چنین شرایطی اصولاً دادگاه‌های عمومی وظیفه‌ی رسیدگی به پرونده مذکور و صدور حکم قضایی سوء استفاده از لباس نظامی را بر عهده دارند.

در رابطه با این موضوع در ماده ۱۲۵ قانون مجازات جرائم نیرو‌های مسلح امده است که هر نظامی که با سوء‌استفاده از لباس، موقعیت یا شغل خود به جبر و‌ قهر، دیگری را اکراه به معامله مال یا حق خود نماید یا بدون حق، بر مال یا حق دیگری‌ مسلط شود، علاوه بر رد عین، مثل یا قیمت مال یا حق حسب مورد، به مجازات حبس از‌یک تا پنج سال محکوم می‌ شود.

هشدار: مجازات سوء استفاده از اختیارات قانونی کارکنان دولت مبحث گسترده‌ ای است و دارای جزییات فراوانی می‌ باشد که می‌ توان با استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین یا ارزان ترین مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل متخصص، می‌توان تمام اطلاعات لازم در مورد استفاده از لباس نظامی بدون مجوز بدست آورد.

 

جعل عنوان نظامی چیست و چه مجازاتی دارد؟

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل

 

تعریف قانونی و مجازات مربوط به جعل عنوان نظامی در ماده ۵۵۵ قانون مجازات اسلامی آمده است؛ بر اساس این ماده قانونی هر کس بدون سمت رسمی یا اذن از طرف دولت خود را در مشاغل دولتی اعم از کشوری یا لشکری و انتظامی که از نظر قانون مربوط به‌او نبوده است دخالت دهد یا معرفی نماید؛ حکم جعل عنوان نظامی آن است که به حبس از شش ماه تا دو سال محکوم شود و چنانچه برای دخالت یا معرفی خود در مشاغل مزبور، ‌سندی جعل کرده باشد، مجازات جعل را نیز خواهد داشت.

 

مجازات غصب عناوین و مشاغل چیست؟

 

crime of title forgery

مجازات جعل عناوین نظامی

 

در حالت کلی جرم غصب عناوین و مشاغل دولتی جز جرایم، در زمره جرایم علیه امنیت می‌باشد و دارای مصادیق مختلفی می‌باشد. یکی از مصادیق بارز آن در جامعه، استفاده از لباس نظامی بدون مجوز می‌باشد؛ بر اساس قانون مجازات کشور ما مجازات غصب عناوین و مشاغل به موارد زیر تقسیم می‌ شود:

 1. حبس از شش ماه تا دو سال.

 2. حبس از سه ماه تا یک سال.

 3. جزای نقدی.

اگر شما جز آن دسته از کسانی می‌باشید که محکوم به مجازات استفاده از لباس نظامی بدون مجوز شده‌اید، یا انکه از طریق جعل عنوان نظامی، خسارت‌های مالی بسیار زیادی به شما وارد شده است؛ به شما پیشنهاد می‌کنیم که از طریق ارتباط با تیم بزرگ وصول مطالبات (دریافت طلب) وکیل تلفنی برای احقاق حقوق خود اقدام نمایید.

 

 

جرم تهیه و ترویج سکه تقلبی

مشاوره حقوقی فوری و تلفنی جعل

پولشویی و راه های مبارزه با آن

مشاوره حقوقی افترا و نسبت دروغ

مشاوره حقوقی مهریه با کیفیت تضمینی

نگارش فوری انواع دادخواست های نادر و رایج حقوقی

درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

توضیحات جامع و مفید و موجز ارائه دادین یکسری ابهاماتم کاملاورفع شد بسیار عالی و خوب ،خدا وقت به تیم تولید محتوا و گرافیستوخوبتون وکتور هایی که قرار میدین واقعا بانمک و عالی هستش خدا قوت در پناه خدا سلامت باشین
سلام و عرض ادب من چندین بار جهت پیگیری دو موضوع مختلف خانواده و ارث با مشاورین شما تماس گرفتم. خواستم تجربه خودمو به اشتراک بگذارم و به سایر کاربرین اعلام کنم اخذ مشاوره پیش از وقوع مشکل بسیار بهتر است نسبت به اینکه دعوا طرح شود و در مرحله دادرسی تازه به فکر حل مشکل بود. مشاورین وکیل تلفنی در تمام ساعات روز بسیار بااخلاق و باحوصله به تمام سوالات من پاسخ دادند و قدم به قدم در تمام مراحل طرح دعوی تا صدور حکم مرا راهنمایی کردند. از اهمیت دریافت مشاوره چشم پوشی نکنید
شاید خیلی از افراد جامعه، از جمله جوانان نمی دانند که پوشیدن لباس نظامی وسوء استفاده از آن به عنوان یک نظامی جرم هست درحالی که استفاده از این لباس برای یک فرد عادی و تهدید کردن افراد با آن لباس ویا قصد استفاده از آن به نفع خود از لحاظ قانونی مجازات دارد وباید در دادگاه پاسخگو باشد برای اینکه از مجازات این کار غیر قانونی باخبر شویم می توانیم با تماس با سایت وکیل تلفنی وگرفتن مشاوره از وکلای سایت، ماده ی قانونی این کار خلاف ومجازات آن را بدانیم
شاید خیلی از افراد جامعه، از جمله جوانان نمی دانند که پوشیدن لباس نظامی وسوء استفاده از آن به عنوان یک نظامی جرم هست درحالی که استفاده از این لباس برای یک فرد عادی و تهدید کردن افراد با آن لباس ویا قصد استفاده از آن به نفع خود از لحاظ قانونی مجازات دارد وباید در دادگاه پاسخگو باشد برای اینکه از مجازات این کار غیر قانونی باخبر شویم می توانیم با تماس با سایت وکیل تلفنی وگرفتن مشاوره از وکلای سایت، ماده ی قانونی این کار خلاف ومجازات آن را بدانیم
سلام موضوع جالبی بود و اگر لباس نظامی بدون مجوز در انظار عمومی شخص بپوشه و " سواستفاده " هم کنه مجازاتش تشدید میشه.
با سلام و عرض ادب.بخشی از رسالت حقوقدانان اگاهی بخشی از قوانین است چرا که وقتی قوانین منتشر شد فرض می گردد همه افراد جامعه اگاه هستند در حالیکه خیل وسیعی از آحاد جامعه در باب همین بحث غصب عناوین و مشاغل و یا غصب عنوان اطلاعات کافی ندارند و ممکن است افراد براحتی در برخی از مجالس یا محافل این اقدامات را انجام دهند بدون اینکه به عواقب کارشان فکر کنند بنابراین چه خوب است که موسساتی مثل وکیل تلفنی بار این رسالت آگاهی بخشی را برای شما عزیزان به دوش کشیده اند و این اطلاعات بی نظیر را براحتی در اختیار می گذارند.موفق باشید.مسیح آقاداودی.وکیل موسسه
دوستان سلام و وقت بخیر بسیار جامع و عالی بود فقط میمونه بحث مرجع صالح برای رسیدگی شما وقتی میبینید یک نفر غیر نظامی از لباس نظامی استفاده یا سو استفاده کرده البته اگر شخصا ازش شکایت دارید این در صلاحیت دادسرا کیفری شماره دو هستش اما وقتی میبینید یک نفر نظامی از عنوان و لباس خودش سو استفاده کرده این در صلاحیت دادسرا انتظامی نیروهای مسلح هستش
سلام. از اینکه سایتی با این کیفیت دارین و خدمات علمیتون رو ارائه میدین واقعا باید ازتون تشکر و قدردانی نمود. نحوه پرسش سوالات آنلاین، نحوه ارتباط گیری با سایت، نحوه برقراری تماس با وکلا و مشاورین حقوقیتون همگی سریع و بسیار راحت هست. ممنون که به صرفه ترین مشاوره حقوقی آنلاین و تلفنی رو برای مردم کشورتون فراهم کردین. من از بریتانیا ارتباط گرفتم با شما و خوشحالم که عزیزانی مثل شما در پویایی تکنولوژی نقش دارند و کمک حال ما هستین
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی ؛مقاله حاضر مقاله بسیار خوب ومفیدی برای کاربران می باشد یکی از جرایمی که در حال حاصر افزایش یافته زور گیری وسرقت های مقرون به ازار توسط اشخاصی است که با سواستفاده از لباس نظامی وتحت عنوان مامور اقدام به جعل عنوان مامور وسواستفاده از لباس وجرایم مختلف می شوند که دستگاه قضایی در چنین مواردی به شدت با آنها برخورد می کند اینجانب فریبرز ذوالفقاری جهت ارایه مشاوره بیشتر در خدمت هستم
واقعاً دولت سختگیری های زیادی را در این زمینه انجام داده که جای شکر داره

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی