موسسه وکیل تلفنی 476259-021

  • بی نام بی نام گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۳۷:۲۲ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۲۰
  • وکیل عارفه بابائی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۵۲:۴۴ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۲۰
  • وکیل عارفه بابائی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۳۳:۵ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۲۰
  • وکیل عارفه بابائی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۴۳:۱۵ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۲۰
  • وکیل عارفه بابائی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۱۵:۳۶ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۲۰
  • وکیل عارفه بابائی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۱۳:۵۲ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۲۰
  • وکیل عارفه بابائی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۳۰:۱ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۲۰
  • وکیل عارفه بابائی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۴۹:۴۵ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۹
  • وکیل عارفه بابائی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۴۱:۹ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۹
  • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۳۷:۲۹ تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۹
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی خانواده

يكي از حساس ترين مشاوره حقوقي در بين دعاوي، مشاوره حقوقي خانواده ميباشد چراكه بنيان يك خانواده با مشاوره حقوقي نادرست، ممكن هست پاشيده گردد و براي حفظ بنيان خانواده هميشه نياز است قبل از هرگونه اقدامي بايد ابتدا از مشاوره حقوقي متخصص امور خانواده، مشاوره حقوقي خانواده گرفته شود . با  يك مثال حساسيت و پيچيدگي دعاوي خانواده را تحرير ميكنيم. در يك اختلاف خانواده بين زوجين، زوج نزد وكيل رفته و كيل براي ايشان دعوي تمكين را مطرح ميكند در حالي كه اصلا نياز به  طرح دعوي تمكين نبوده و طرح دعوي تمكين نه تنها باعث هزينه سنگين حق الوكاله براي زوج بوده بلكه باعث تنش در روابط زوجين ميگردد چرا كه زوجه نيز به  اخذ وكيل اقدام به طرح دعاوي مرتبط با حقوق خود از جمله مطالبه مهريه اجرت المثل ايام زندگي مينمايد و تمام اين اقدامات از سوي زوجين به خاطر تجويز نادرست وكيل زوج در  ابتداي مسير بوده چرا كه قبل از طرح دعوي تميكن زوج ميتوانسته از گزينه ارسال اظهارنامه براي زوج و ايشان را  به طور رسمي دعوت به زندگي مينمود در حالي كه اين فرايند از سوي وكيل زوج در ابتداي طرح مساله انجام نگرديد. 

درخواست مشاوره حقوقی تلفنی (خط ویژه شش رقمی)      ۴۷۶۲۵۹-۰۲۱

تماس فقط در ساعات اداری

جهت مشاوره حقوقی آنلاین رایگان کلیک کنید

حال با اخذ مشاوره حقوقي از وكيل پايه يك دادگستري وكيل متخصص امور خانواده بهترين مسير را براي  حل اختلافات حقوقي خودتان انتخاب نماييد در فرض مساله فوق اگر موكل يا زوج اقدام به  اخذ مشاوره  حقوقي از چندين وكيل مينمود قطعا  مسير پرونده حقوقي را  اشتباه نميكردند و اين مشاوره حقوقي نادرت باعث گرديده اين فرد كل فرايند اختلاف حقوقي خودش را  با چند سال اتلاف وقت و هزينه سنگين و ازبين رفتن خانواده تجربه كند.

يكي ديگر از مسايلي كه در مشاوره حقوقي خانوده مهم ميباشد اين است كه بايد تجربه  و رزومه كاري وكيل مذكور بررسي گردد مثلا در جهت اعطاي وكالت به وكيل متخصص خانوده، اين حق را داريد كه حتما از وكيل متخصص خانواده رزومه كاري ايشان بررسي گردد كه ايا فردي كه به ايشان مراجعه كرديد ايا واقعا وكيل متخص خانواده است؟ ايا اين وكيل متخصص خانواده داري پرونده طلاق بوده است يا خير ؟ لازم است اين نكته را بدونيد براي اينكه وكيلي در امر خانواده خصوصا پرونده طلاق وكالت كند بايد حتما وكيل پايه يك دادگستري باشد و اين موضوع در قانون وكالت صريح قيد شده وحتي اگر وكيل با شما قرارداد وكالت  در پرونده طلاق منعقد كند هيچ دادگاه خانواده دعوي مطرح شده شما را  بدون حضور شما رسيدگي نميكنند لذا در انتخاب وكيل متخصص خانوده حتما بايد دو نكته را  در  نظر داشته باشيد اولا قبل از هرگونه اقدامي بايد از وكيل متخصص خانواده مشاوره حقوقي خانواده بگيريد ثانيا در انتخاب وكيل دقت نماييد كه ان وكيل حتما بايد وكيل پايه يك دادگستري بوده و در سوابق و رزومه خودش وكالت در پرونده طلاق داشته باشد. 

درخواست مشاوره حقوقی تلفنی (خط ویژه شش رقمی)      ۴۷۶۲۵۹-۰۲۱

تماس فقط در ساعات اداری

جهت مشاوره حقوقی آنلاین رایگان کلیک کنید

چرا اخذ مشاوره حقوقي  در پرونده خانوادگي يا به عبارت ديگر چرا مشاوره حقوقي خانواده قبل از تشكيل پرونده الزامي ميباشد؟

براي اين پاسخ به سوال  اينكه چرا بايد قبل از طرح دعوي خانواده بايد مشاوره حقوقي گرفت چند دليل دارد وقبل از پاسخ بايد انواع دعاوي خانواده بررسي گردد  با اين توضيح اجمالي و كوتاه ععل اخذ مشاوره حقوقي در دعوي خانواده مشخص ميگردد

انواع دعاوي خانواده

در اختلاف خانواده كه دادگاه خانواده به اين دعوي رسيدگي ميكند  انواع دعوي وجود داري كه اين دعوي از سوي زوجين در دادگاه خانواده و شوراي حل اختلاف مطرح ميگردد

دعوي تمكين كه از سوي زوج به طرفيت زوجه مطرح ميگردد اين دعوي در زماني كه زوجه بدون علل قانوني ترك زندگي مشترك ميكند از سوي زوج با طرح اين دعوي از دادگاه خانواده ميخواهد زوجه را محكوم به بازگشت به زندگي و تمكن زوج نمايند حال اين دعوي تمكين حالتهاي مختلف را دارد.

 دادخواست تميكن عام : دادخواست تمكين عام براي زماني هست كه زوجه داري حق حبس ميباشد و از تمكين به زوج يعني همسرش خوداري ميكند.

دادخواست تمكين خاص: دادخواست تمكين خاص براي زماني است كه زوجه در مزل شوهر ميباشد ولي از وظايف خاص زناشويي امتناع مي ورزد كه براي اثبات اين دعوي زوج بايد دلايل متقن داشته باشد چرا كه حضور زوجه در منزل زوج دلالت بر تميكن عام و خاص ميباشد.

دعوي مطالبه مهريه از سوي زوجه: دادخواست مهريه يا دعوي مطالبه مهريه دعوي ميباشد كه از سوي زوجه براي مطالبه مهريه اقدام ميكند اين دعوي در دو نهاد رسيدگي ميشود

درخواست صدور اجراييه جهت دريافت مهريه از طريق اداره  اجراي اسناد رسمي  مستقر در اداره  ثبت اسناد ميباشد كه شما از اين طريق ميتوانيد كليه اموالي را كه به نام زوج يا شوهرتان است را توقيف و به مزايده بذاريد

دادخواست مطالبه مهريه از دادگاه  كه در اين روش ضمن داشته هزينه دادرسي زمان رسيدگي به دعوي در دادگاه خانواده طولاني و داري فرايند زيادي ميباشد.

دادخواست مطالبه نفقه:  دادخواست مطالبه نفقه نيز انواع و حالات مختلفي دارد

دادخواست مطالبه نفقه ايام گذشته: اين دادخواست براي زماني است كه زوجه نفقه چند ماه يا سال را  از همسرش طلب  دارد و در اين مواقع البته ايشان ضمن طرح شكايت ترك انفاق ميتواند دادخواست مطالبه نفقه ايام گذشته را  مطرح نمايند .

دادخواست مطالبه نفقه زمان حال و اينده: دادخواست مطالبه نفقه ايام حال و اينده زماني است كه زوجه بلافاصله  اين دعوي را بعد از اينكه زوج ايشان را  از منزل بيرون رانده و يا از پرداخت هزينه خوراك و پوشاك امتناع نموده مطرح ميكند .

درخواست مشاوره حقوقی تلفنی (خط ویژه شش رقمی)      ۴۷۶۲۵۹-۰۲۱

تماس فقط در ساعات اداری

جهت مشاوره حقوقی آنلاین رایگان کلیک کنید

دادگاه صالح برای اعتراض به دستور اجرای وصول مهریه
پرسش:
اگر مهریه ای از طریق اجرای ثبت به اجرا گذاشته شود با توجه به ماده 2 قانون اصلاح ،مرجع صلاحیت دار نسبت به شکایت به دستور اجرا دادگاه حقوقی عمومی است یا دادگاه خانواده؟
پاسخ :
اصولا دادگاه های عمومی صلاحیت عام دارند.دادگاهای که خاص می شود نیاز به نص صریح قانون دارد.در فرض این پرسش چون رسیدگی به این موضوع بسیار کلی و صریح می باشد و حتما باید دادگاه عمومی و حقوقی به این موضوع رسیدگی کند و به صرف اینکه اصل موضوع مربوط به خانواده است نمی توان رسیدگی به اعتراض به اجرای آن را به دادگاه خانواده واگذار کرد.

مرجع تجدید نظر آرای صادره مربوط به اصل نکاح-طلاق-نسب و حجر

پرسش:مرجع تجدید نظر خواهی از آرای بدوی در خصوص احکام مربوط به اصل نکاح-طلاق-نسب-حجر و وقف که قبلا دیوان عالی کشور بوده اکنون با توجه به قانون آیین دادرسی مدنی جدید کدام مرجع است؟

اتفاق نظر

وفق بند (ب) ماده 331 قانون ایین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی احکام راجع به دعاوی غیر مالی قابل تجدید نظر در دادگاه های تجدید نظر استان می باشند و ازطرفی قانون گذار هم در خصوص دعاوی مربوط به اصل طلاق –نکاح و... دقیقا مرجع تجدید نظرخواهی را بیان نکرده لکن چون دعاوی مذکور از جمله دعاوی غیر مالی میباشند مستفاد از مواد 331 و 367 قانون مذکور مرجع تجدید نظر خواهی از آن احکام دادگاه های تجدید نظر استان است و آرای موصوف قابل فرجام خواهی (وفق ماده 368)در دیوان عالی کشور هستند.

نظر کمیسیون نشست قضایی(4)

نظر به اینکه طبق بند (ب) ماده 331 قانون دادرسی مدنی کلیه دعاوی غیر مالی قابل تجدیدنظر هستند ودعاوی مورد سوال نیز در ردیف این دعاوی است مرجع رسیدگی آن دادگاه های تجدید نظر استان می باشد که متعاقبا در حدود ماده 368 قانون مزبور قابل فرجام هستند.

برای مشاوره حقوقی خانواده می بایست در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله به صورت رایگان ارتباط مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری برایتان مهیا شود

درخواست مشاوره حقوقی خانواده

وکیل  متخصص در  امور  خانواده

وکیل  دعوی  خانواده

وکیل  طلاق

وکیل مهریه

وکیل نفقه

وکیل  حضانت  فرزند

مشاوره حقوقی نفقه

مشاوره حقوقی طلاق

مشاوره حقوقی مهریه

مشاوره حقوقی فسخ نکاح

مشاوره حقوقی فرزند

مشاوره حقوقی جهیزیه

مشاوره حقوقی الزام به تمکین

مشاوره حقوقی اجرت المثل

 

درباره ما

برای دریافت مشاوره تلفنی با وکیل پایه یک دادگستری کافی است از تلفن ثابت خود (با موبایل تماس نگیرید) بدون هیچ پیش شماره ایی با تلفن زیر تماس بفرمایید.

تماس از تلفن ثابت(بدون کد شهرستان بگیرید)  ۹۰۹۹۰۷۰۷۶۷    

هر گونه سوالی دارید می توانید با ۰۲۱۴۷۶۲۵۹ مطرح بفرمایید

درخواست مشاوره حقوقی تلفنی (خط ویژه شش رقمی)      ۴۷۶۲۵۹-۰۲۱

تماس فقط در ساعات اداری

جهت مشاوره حقوقی آنلاین رایگان کلیک کنید

انعقاد عقد دائم قبل از اتمام مدت عقد موقت

پرسش : زنی مدعی زوجیت دائم نسبت به مرد است مرد در دفاع اظهار می دارد که این زن ابتدا زوجه موقت اینجانب بوده است و با توافق عقد را تبدیل به دائم نمودیم پس از تبدیل من متوجه شدم که چون عقد دائم قبل از انقضاء مدت عقد موقت بوده و بذل مدت هم نکرده بودم بر این اساس عقد دائم باطل و عقد موقت هم چون زمان آن سپری شده بر این اساس هیچ علقه ای بین من و این خانم نیست بر فرض صحت ادعای زوج آیا عقد دائم لاحق باطل است؟

نظراکثریت

عقد ازدواج دائم باطل است زیرا نتیجه عقد ازدواج ایجاد علقه زوجیت و محرمیت و سایر آثار است که با عقد موقت حاصل شده بوده است و جاری نمودن صیغه عقد دائم در واقع تحصل است که امری باطل است این نظر متکی به فتاوی فقهای عظام از جمله امام (ره) در تحریر الوسیله است که می فرماید : کسی که در عقد انقطاعی مردی است آن مرد نمی تواند قبل از تمام شدن مدت عقد دوباره او را برای ابد و یا برای مدت دیگر تجدید عقد نماید یا باید صبر کند تا مدت عقد قبلی تمام شود و یا آن را ببخشد... تحریر الوسیله، نکاح منقطع، مسئله 11 صفحه 82

نظر اقلیت

نظر اول (اقلیت یک نفر)

به محض تبدیل عقد موقت و جاری نمودن صیغه عقد دائم، بذل مدت به طور ضمنی توسط مرد صورت می پذیرد و بر این اساس عقد دائم صحیح است.

نفر دوم ( دو نفر)

چنانچه مرد به لزوم بذل مدت علم اطلاع نداشته باشد عقد ازدواج دائم باطل است و ازدواج موقت اگر مدت آن تمام تمام نشده باشد صحیح است ولی چنانچه مرد علم و اطلاع داشته که برای جاری نمودن ازدواج دائم بذل مدت ازدواج موقت لازم است و عقد دائم جاری را جاری نماید در واقع به طور ضمنی بذل مدت نموده است زیرا می دانسته که برای تبدیل ازدواج موقت به دائم باید بذل مدت نماید و با تبدیل عقد به طور ضمنی بذل مدت نموده است

اثر تقسیط مهر در صدور حکم ازدواج مجدد

بانویی با استفاده از حق قانونی خویش و قبل از تمکین از همسرش مهر خود را مطالبه کرده و زوج نیز به پرداخت مهر محکوم شده است ولیکن در اثر تقاضای اعسار مقرر می­شود که مهر را به صورت اقساط پرداخت کند که البته چندین سال طول می­کشد و در این فرض زوج از دادگاه تقاضای ازدواج مجدد کرده است، آیا دادگاه می­تواند اجازه بدهد؟ 

اتفاق نظر

دادگاه بر طبق مبانی فقهی و شرعی می­تواند چنین اجازه­ای را صادر کند؛ زیرا مرد، شرعاً تا چهار زن به صورت دائم می­تواند داشته باشد، به عبارت دیگر، زوج ذاتاً و اصالتاً حق ازدواج را دارد؛ چه زن تمکین کند یا نکند. حال اگر زوجه شرط تمکین خود را پرداخت مهر قرارداد این حق قانونی اوست؛ یعنی، در واقع تا زمانی که مهرش را وصول کند حق امتناع و عدم تمکین دارد. حال اگر زوج متمکن بود باید نقداً و یکجا پرداخت کند والا زن از حق خودش استفاده می­کند و تمکین نمی­کند و این به هیچ­وجه من الوجوه منافاتی با ازدواج مجدد مرد ندارد ولیکن در این فرض اگر مرد ازدواج مجدد کند برای زوجه حق طلاق ایجاد می­شود.

اما از نظر مقررات قانونی، ظاهراً نمی­شود اجازه داد؛ ولیکن چون دادگاه­های عمومی (خانواده) بیشتر از موازین شرعی تبعیت می­کنند؛ لذا فرض اول ایرادی ندارد.

نظر کمیسیون نشست قضائی

با قطع نظر از جمله مندرج در دو سطر اخیر، اتفاق نظر مورد تأیید است. با این توضیح که اگر زوجه قسمتی از مهر را وصول کند حق حبس با وصول قسمتی از مهر زایل می­شود.

امکان تقسیط مهر قبل از مطالبه زوجه

چنانچه زوج بدون این که زوجه مهرش را از او مطالبه کرده باشد به دادگاه مراجعه و تقاضا کند که با توجه اوضاع و احوال زندگیش دادگاه حکم به تقسیط پرداخت مهر صادر کند تا بری الذمه شود تکلیف در این مورد چیست؟ اثر مهم وضعی این دادخواست البته به جلوگیری از ازدیاد مهر نقدی ناشی از شاخص بانک مرکزی بر می­گردد به همین دلیل در پاسخ به این بحث مواد 273، 277، 1082 و 1083 قانون مدنی نیز مورد توجه و مطالعه قرار گرفت . 

نظر اکثریت

اصل بر پذیرش دعاوی است تا زمانی که منع قانونی نباشد دادگاه مکلف به پذیرش دادخواست تقسیط مهر است و از طرفی برابر ماده 1082 قانون مدنی، زوجه به مجرد عقد، مالک مهر می­شود و در نتیجه شوهر مشغول الذمه واقع می­شود؛ لذا موضوع دادخواست مشمول حکم کلی ماده 277 قانون مدنی خواهد بود که بیان کرده است:

«نمی­توان متعهدله را مجبور به قبول قسمتی از تعهد کرد؛ ولی حاکم می­تواند نظر به وضعیت مدیون مهلت یا قرار اقساط دهد». چنانچه دادگاه با بررسی جامع احراز کند که زوج توانایی پرداخت دین خود را به طور یکجا ندارد و با در نظر گرفتن سایر مقررات موضوعه، از جمله تبصره ذیل ماده 1082 قانون مدنی حکم به پرداخت مهر خواهد بود.

 

درخواست مشاوره حقوقی تلفنی (خط ویژه شش رقمی)  ۴۷۶۲۵۹-۰۲۱

 

شماره مستقیم مشاوره با وکیل :9099070767 تماس از طریق تلفن ثابت

 

جهت مشاوره حقوقی آنلاین رایگان کلیک کنید


 درخواست مشاوره حقوقی در ساعت غیر اداری (خانم حسینی) 09212242670
مسئول کارگزینی (خانم علوی)                                                       09196889330
مسئول امور مالی (آقای شیردل)                                                     09199398913

شماره پیامک وکیل تلفنی                                                    30007002700242
آدرس ایمیل موسسه وکیل تلفنی                                       vakiltel@gmail.com
آدرس ایمیل بخش مالی وکیل تلفنی                              vakiltelmali@gmail.com
ثبت شکایات و انتقادات وکیل تلفنی                        lawyertavakkoli@yahoo.com

قوانین و مقررات  وکیل  تلفنی

 واحد  مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب، ابتدای کارگر جنوبی، کوچه رشتچی، پلاک 14 طبقه اول واحد 3

 

 واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران مرکز ICT:  آمل روبروی افتاب  60 مجتمع  تجاری محسنی، طبقه اول ، واحد 102

وكيل استارتاپ   ترجمه فوری       تایپ       تولید محتوا       استارتاپ

 

logo-samandehi