موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۲:۳۵ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۱:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۰:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۷:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۶:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۴:۲۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • میرباقری میرباقری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۲۹:۵۱ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۳
 • محمد یاسین احمدی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱۶:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۳
 • صادق صادقی صادق صادقی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۴۰:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۱
انجمن وکیل تلفنی

نگارش دادخواست فسخ نکاح

نگارش دادخواست فسخ نکاح

 

گاهی مواقع افراد برای اینکه با شخص مورد نظر خود ازدواج کنند برخی از مشکلات خود را پنهان کنند و یا اینکه حتی دروغ هم بگویند. مثلا فردی خودش را مهندسی معرفی کند که شرکت دارد و در فلان منطقه لوکس ساکن است و دختر براساس همین پیشنهاد ازدواج را پذیرفته باشد. اما وقتی وارد زندگی مشترک می شوند متوجه می شود که زوج یک کارمند ساده است و نه خانه ای دارد و نه ماشین و شرکت. بلکه حتی مخارج روزانه را هم نمی تواند تامین کند بنابراین دختر می تواند ازدواج را به هم بزند بعبارتی دادخواست فسخ نکاح بدهد. البته دادخواست فسخ نکاح زمانی مورد پذیرش قرار می گیرد که اصولی باشد و یکی از دلایل محکمه پسند برای فسخ نکاح در آن ذکر شده باشد. برای نگارش یک دادخواست فسخ نکاح اصولی می توانید با شماره 09212242670 تماس بگیرید.

 

 


وجود اختلافات در تمامی روابط زن و شوهری وجود دارد و نمی توان منکر این قضیه شد. چه بسیار زن و مردی که با یکدیگر دچار اختلاف شده اما وجود این مسائل را بهانه ای برای جدایی در نظر نمی گیرند. در هرصورت اگر زوجین بخواهند از هم جدا شوند، راه های مختلفی در قانون عنوان شده است که یکی از آن ها، فسخ نکاح می باشد. فسخ نکاح شرایط آن با طلاق متفاوت است، اگر چه هردوی آن ها در نهایت منجر به خاتمه یافت رابطه زوجیت می شود.

 

برخی افراد، فسخ نکاح را همان طلاق در نظر می گیرند اما باید گفت که مقرراتی که برای طلاق تعیین شده است، متفاوت از شرایط فسخ نکاح می باشد. یکی از علت هایی که باعث می شود، عقد نکاح فسخ شود، وجود عیوبی در زن و مرد است که قبل از ازدواج، طرفین از این عیوب اطلاعی نداشته اند. در این صورت زوجین می توانند در صورت وجود شرایط فسخ نکاح، اقدام به تنظیم دادخواست نموده و سپس دادخواست فسخ نکاح در دفاتر الکترونیک قضایی به ثبت می رسد.

 

فسخ نکاح عمدتا به دلیل وجود بیماری های در زن و مرد است که قانون این حق را به طرفین داده است که در صورت اثبات عیوب ذکر شده در قانون، بتوانند عقد صورت گرفته را فسخ نمایند. در مورد دادخواست فسخ نکاح نیز باید گفت که باید در زمان نگارش آن، نکات حقوقی و آنچه که در قانون آیین دادرسی مدنی برای تنظیم انواع دادخواست ذکر شده است، رعایت شود. با توجه به این که تنظیم دادخواست فسخ نکاح، شیوه و اصول نگارشی خاص خود را دارد، حتی الامکان توصیه می شود که تنظیم آن را برعهده وکلا با تجربه و متخصص در زمینه نگارش اوراق قضایی قرار دهید. برای دریافت مشاوره حقوقی انلاین و رایگان به وبسایت موسسه مراجعه نمایید.

 

 

فسخ نکاح چیست؟

نکاح نوعی عقد است که در صورت وجود شرایط قانونی، فسخ خواهد شد. فسخ نکاح را می توان روشی قانونی برای خاتمه دادن به عقد نکاح در نظر گرفت که در نهایت زوجین از یکدیگر جدا خواهند شد. به موجب ماده 1120 قانون مدنی، عقد نکاح به فسخ یا به طلاق یا بذل مدت در عقد موقت، منحل می شود. بنا بر ماده فوق، فسخ نکاح یکی از راه های منحل شدن عقد زوجیت محسوب می شود. البته که روش های دیگری چون طلاق و بذل مدت در عقد موقت، سبب پایان یافتن به عقد زوجیت خواهد شد.

 

در فسخ نکاح، طرفینی که تمایل دارند که عقد صورت گرفته را منحل نمایند، باید دلایل قانونی و موجه برای این کار داشته باشند. صرف عدم رضایت از نحوه معاشرت و همچنین نپرداختن نفقه و به طور کلی عدم رعایت مواردی که به عنوان تکالیف زوجیت به شمار می رود، نمی تواند دلایلی برای فسخ نکاح محسوب شود. آنچه که به عنوان دلایل فسخ نکاح در قانون عنوان شده است، اختصاصا به عیوب زن و مرد در ارتباط است.

 

زوج یا زوجه که قصد فسخ عقد ازدواج را دارند، باید دلایلی که عنوان می کنند، منطبق با شرایط درج شده در قانون مدنی باشد. حال این که زوجین جهت فسخ عقد ازدواج باید به چه مواردی استناد کنند و چه دلایلی به عنوان موارد قانونی فسخ نکاح به شمار می رود، در بخش بعدی به بررسی این موضوعات می پردازیم.

 

 

 

items needed for divorce petition

 

 

شرایط لازم برای فسخ نکاح

هرگاه ازدواج بنا به دلایلی که قانونگذار از آن نام برده موجب زیان فاحش یکی از زوجین گردد  بنا بر قاعده ی نفی ضرر و به منظور رهایی از بند و قید این ازدواج راهکار فسخ و برهم زدن آن توسط یکی از طرفین با رعایت شرایط خاص آن پیش بینی شده است (ماده 1120 ق. م) که این عوامل عبارتند از:

 

 • گزینه (الف): عیوب مشترک موجب حق فسخ در زن و مرد: تنها  عیب مشترک مطابق ماده 1121 ق. م ))جنون هر یک از زوجین به شرط استقرار، اعم از اینکه مستمر یا ادواری باشد، برای طرف مقابل موجب حق فسخ است)). جنون است البته باید گفت جنون اگر عارضه ای زود گذر باشد و استقرار نیابد سبب حق فسخ نمی شود و مبنای حق فسخ برای همسر مجنون رفع ضرر اوست و نیز عارضه جنون مستقر بعداز نکاح نیز به زن حق فسخ می دهد.(ماده 1125 ق. م وکتاب  قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر کاتوزیان).

 • گزینه (ب): عیوب موجب حق فسخ در مرد برای زن: در ادامه قانونگذار در ماده 1122قانون مدنی این عیوب را برای مرد برشمرده است:

1-خصاء (اختگی) که طبق نظر دکتر کاتوزیان در صورتی برای زن حق فسخ ایجاد می کند که هم پیش از نکاح حادث شده و زن به آن جاهل باشد و هم مانع از ایفای ر وظایف زناشویی  باشد.

2-عنن (ناتوانی جنسی مرد در ایفای وظایف زناشویی) به شرط اینکه ولو یکبار عمل زناشویی را انجام نداده باشد و نیز اگر بعداز عقد نکاح و دوران زناشویی هم اگر اتفاق افتد باعث حق فسخ برای زن خواهد بود (ماده 1125 ق. م).

3- مقطوع بودن آلت تناسلی.

 

 • گزینه (ج): عیوب موجب حق فسخ نکاح در زن برای مرد: با مداقه در ماده ی 1124 قانون مدنی در می یابیم عیوب ذیل در صورتی موجب حق فسخ نکاح برای مرد است که عیب مزبور در حال عقد وجود داشته باشد و  عبارتند از: 

 1. قرن: استخوانی است در فرج که مانع جماع می گردد.

 2. جذام: بیماری خوره.

 3. برص: نوعی بیماری پوستی که که بر اثر آن لکهای معمولاًبزرگ سفید یا سیاه در بدن پدید می آید.

 4. افضاء: یکی شدن مجرای بول و حیض.

 5. زمین گیری.

 6. نابینایی از دو چشم (ماده 1123 ق. م).

 

نکته (مهم): البته بنظر می رسد با پیشرفت علم پزشکی و انجام اعمال جراحی سنگینی تا حد تغییر جنسیت بسیاری از این موجبات حق فسخ محلی از اعراب نداشته باشد، چرا که فلسفه ی وجودی آن که جلوگیری از زیان وارده به یکی از طرفین عقد نکاح است از میان می رود و بقای بنیان خانواده اولی است.

 

 • گزینه (د): تدلیس و تخلف از شرط صفت: بر طبق نص صریح قانون مدنی در ماده 1128 هر گاه در یکی از طرفین صفت خاصی شرط شده و بعد از عقد معلوم شود که طرف مذکور فاقد وصف مقصود بوده، برای طرف مقابل حق فسخ خواهد بود، خواه وصف مذکور در عقد تصریح شده یا عقد متبایناً بر آن واقع شده باشد.

 

تدلیس: عبارت است از عملیاتی که موجب فریب طرف معامله شود و تدلیس در نکاح آن است که با اعمال متقلبانه نقص یا عیبی را که در یکی از زوجین است پنهان دارند یا اورا دارای صفت کمالی معرفی کنند که فاقد آن است، چنانچه بعداز عقد معلوم شود که طرف فاقد وصف مذکور بوده است و با  عملیات فریبنده آن را مخفی کرده است. اگر زن تدلیس نموده باشد مرد حق فسخ خواهد داشت و اگر مرد تدلیس نماید زن حق فسخ خواهد داشت. برای دریافت مشاوره حقوقی با شماره 02147625900 تماس بگیرید.

 

 

تدلیس در صورتی از موجبات فسخ است که دارای 2 شرط باشد:

 

 1. موجب فریب طرف عقد شود.

 2. تدلیس کننده طرف عقد باشد.

 

 

 

disobey the conditions

 

 

برای نگارش دادخواست نکاح در ستون دلایل و منضمات دادخواست فسخ نکاح چه دلایل و مدارکی باید درج گردد؟

 

 • کپی مصدق سند نکاحیه.

 • کارت ملی.

 • اظهارنامه یا نامه سفارشی اعلام عیب و فسخ.

 • نامه پزشکی قانونی.

 • شهادت شهود عند الاقتضاء.

 • سوابق پزشکی.

 • ارجاع امر  به پزشک قانونی.

 • سایر مدارک دال بر اثبات ادعای فسخ.

 • مدارک دال بر اعلام فسخ.

 

 

در ستون خواسته دادخواست فسخ نکاح دقیقاً خواسته را چه چیزی باید بنویسیم؟

صدورحکم تنفیذ فسخ نکاح به علت وجود عیب (عیوب مشترک و منفرد در زوجه یا زوج) و یا به جهت تدلیس و یا تخلف از شرط صفت به انضمام کلیه خسارات قانونی.

 

 

 

essentials for writing divorce petition

 

 

در زیر موارد مورد نیاز برای نگارش دادخواست فسخ نکاح آورده شده است:

 • استناد به سند نکاحیه ومشخصات مندرج در آن که مثبت وقوع عقد ازدواج بین زوج و زوجه است (شماره عقد نامه – تاریخ - شماره دفتر خانه - مشخصات خوانده و خواهان).
 • استناد به مواد 1121-1122-1123-1125-1124-1128 به جهت عیوب و ماده  1131قانون مدنی به جهت فوریت این خیار.
 • اصولاً اشاره به این موضوع که مدت زمان زیادی از آگاهی خواهان به جهت موجبه فسخ نگذشته با توجه به فوری بودن خیار فسخ.
 • مطالبه کلیه خسارات قانونی.

 

 

مستندات قانونی برای دادخواست فسخ نکاح چیست؟

حسب مورد مواد 1121 - 1122 - 1123 - 1124 - 1125- 1128 - 1131 قانون مدنی.

 

 

آیا دادخواست فسخ نکاح به طرفیت زوجه زیر 18 سال قابلیت طرح را دارد؟

 هرچند فسخ نکاح از دعاوی غیر مالی می باشد و نیاز به رشید بودن زوجه ندارد، و البته موارد زیر نیز در این مورد صدق می کنند:

 

 • اولاً: مطابق بند 3ماده ی 84 قانون آیین دادرسی مدنی ، بدلیل عدم رشد و اهلیتِ خواهان (زوجه زیر 18 سال) این امر می تواند بالفرض ثبت دادخواست توسط او، باعث ایراد توسط خوانده گردد، فلذا در اینجا باید ولی بعنوان نماینده ی قانونی بهمراه خواهان (زوجه زیر 18 سال) منضم گردد و اگر متقاضی نصب وکیل باشند نیز، این امر توسط ولی درخواست وکالتنامه امضاء می گردد.

 • ثانیاً: در صورت فسخ نکاح بغیر از دلیل وجود عیب عنن در زوج که منتج به عدم استحقاق مهریه به او می گردد خود یک نوع دخالت در امور مالی محسوب می شود بنظر می رسد می بایست حتماً این دادخواست به انضمام نماینده قانونی مطرح گردد کما اینکه چنین دادخواستی در دفاتر ثبت خدمات قضائی با این رعایت این موضوع  ثبت می گردد.

 

رزرو مشاوره حقوقی شبانه روزی با وکیل پایه یک

 

آیا دادخواست فسخ نکاح از طرف زوج زیر 18 سال قابلیت طرح دارد؟

زوج هم اگر به همراه نماینده قانونی ضمیمه گردد بنظر می رسد که بتواند کما اینکه دفاتر همین رویه را دارند و ملزم به ثبت چنین دادخواستی هستند.

 

 

اولین اقدام در دفتر خدمات قضائی برای ثبت دادخواست فسخ نکاح چیست؟

ارسال قبلی اظهار نامه یا نامه سفارشی اعلام عیب و فسخ و یا نامه ی پزشکی قانونی.

 

 

با توجه به فوریت دادخواست فسخ نکاح آیا اخذ گواهی مشاوره برای ثبت دادخواست الزامی می باشد؟

برخلاف طلاق تنها وجودعیوب  موجب حق فسخ نکاح کافی است و نیازی به این گواهی نمی باشد.

 

 

 

خدمات نگارش
نگارش انواع دادخواست
مشاوره حقوقی طلاق توافقی 
مشاوره حقوقی فسخ نکاح
مشاوره حقوقی نامزدی تا قسخ نکاح
مشاوره حقوقی ازدواج موقت 
درباره ما 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام تو عقدنامه عنوان دوشیزه برای زوجه نوشتن و ۵ سال دوران عقد بودیم تا اینکه شکایت نفقه معوقه کرد و وقتی جلسه تشکیل شد گفت باکره نیستم در حالی که رابطه جنسی نداشتیم اگر مربوط به بعد عقد باشه که خیانت محرزه ولی اگه مربوط قبل از عقد باشه فریب در ازدواج یا تدلیس اثبات میشه ؟ ضمنا بعداز اینکه اقرار کرد باکره نیست الزام به تمکین زدم رای به نفعم امده و اعسار مهریه هم قبول کردند و نفقه معوقه ۳۰ م باید بدم امکان نقض تمام ارا بااستناد فسخ نکاح هست ؟ احتمال موفقیت در پرونده چقدره ؟
من از مشاوره واتس اپیتون استفاده کردم وکیلتون بسیار با حوصله و بادقت حرفای من خوندند و کامل وقت گذاشتند و کاملا در رابطه با موضوع من رو راهنمایی کردند با تشکر از مجموعه خوب وکیل تلفنی امیدوارم هر روز بهتر از دیروز بدرخشید
با سلام و عرض قدردانی از فعالان سایت وزین وکیل تلفنی چراکه خدمات ارزنده ای را با درج مطالب مفید و موثر به کاربران ارائه می نماید با آرزوی توفیق روزافزون و موفقیت بیشتر
با سلام و عرض ادب و تشکر از وکلای فعال سایت وکیل تلفنی ، سایت شما بسیار عالی و خدمات رسانی زیادی دارد که با درج مطالب آموزنده کمک زیادی به کاربران می کند
با تشکر از سایت وکیل تلفنی وقتی ما یک مشکل حقوقی پیدا می کنیم دنبال یک شخصی می گردیم که یک سری سوالات مبهم در ذهن خود را از وی بپرسیم سایت وکیل تلفنی به صورت رایگان مطالب حقوقی در مورد مسائل مختلف می گذارند تا کاربران بتوانند به راحتی پاسخ سوالات خود را دریابد
با سلام خدمت کاربران گرامی وهمکاران محترم مجموعه وکیل تلفنی .موضوع فسخ نکاح وعلل فسخ نکاح یکی از مباحث مهمی است که اکثر کاربران در سوالات حقوقی خود از وکلای محترم موسسه وکیل تلفنی می پرسند وبه نظر من موارد توضیح داده شده در مقاله فوق الذکر کمک شایانی به کاربران جهت آگاهی خود در خصوص موارد فسخ نکاح می نماید مثل بیماریهایی که زوج یا زوجه با ان می توانند درخواست فسخ نکاح نمایند وواقعا این موضوع عالی است .در پایان از کاربران گرامی درخواست دارم از مشاوره اینجانب فریبرز ذوالفقاری با کد وکالت ۱۵۲۴۱ در خصوص مباحث فوق الذکر استفاده نمایند
ضمن عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان و همكاران گرامي در خصوص فسخ نكاح با توجه به اينكه تحت شرايطي خاص اين امكان وجود دارد مي بايست از ادله اثباتي نسبتا قوي برخوردار بوده مانند گواهي پزشكي قانوني و يا ... كه محكمه پسند باشد موفق باشيد
سلام فسخ نکاح از دعاوی قابل فرجام خواهی است بنابراین اگر پس از صدوررای دادگاه هریک از طرفین آن را نا عادلانه بدانند با رعایت مواعد وسلسله مراتب اعتراض وتجدید نظر خواهی می توانند از رای صادره در دیوان عالی کشور فرجام خواهی نمایند
با سلام خدمت کاربران عزیز و گرامی.از موضوعات خلص و جنجال برانگیز و پر ابهام در مبحث حقوق خانواده فسخ نکاح است که عمدتا کاربران محترم آن را با طلاق اشتباه می گیرند در صورتی که موارد و احکام آن متفاوت با طلاق است و دادخواست آن باید به دقت و توسط متخصصین این امر تهیه گردد.دوستانی که درگیر این موضوع هستند قبل از هر اقدامی ابتدا مطالب خوب موسسه را مطالعه نمایند و بعد از آن برای طرح دادخواست با موسسه تماس بگیرند.با تشکر.مسیح اقاداودی از وکلای پایه یک موسسه
سلام مطالب بسیار عالی و مفید سپاس از وب سایت عالی وکیل تلفنی
سلام. من دیشب با یک خانم وکیل مهربان و البته باسواد، ساعت ۲ بامداد مشاوره یک ساعته گرفتم و واقعا ایشان با میل و رغبت به بنده مشاوره دادند و من ابتدای امر از دست خانمم خیلی عصبانی بودم ولی خانم وکیل محترم طوری در این یک ساعت منو آروم کردند که منی که نصفه شب از ناراحتی زده بودم بیرون و تو خیابون ناامید پرسه میزدم بعد از صحبت تلفنی با ایشان با یک امید تازه و مجدد برگشتم منزل و همسرمم هم از کارش پشیمون شده بود و دوباره باهم آشتی شدیم. مرسی خانم وکیل مرسی سایت وکیل تلفنی
جامع و عالی
سلام و عرض خسته نباشید با تشکر از مقاله و مطالب مفیدی که در سایت قرار میدهید. خواستم بابت ارائه مشاوره توسط متخصصین دقیق و دلسوز آن هم در تمامی ساعات شبانه روز و با هزینه مناسب از موسسه وکیل تلفنی تشکر کنم. در کوتاه ترین زمان نگرانی کاربران را از بابت مسائل و مشکلات حقوقی برطرف میکنید موفق باشید

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی