موسسه وکیل تلفنی

 • جواد فدایی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۸:۲۲:۲ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۵
 • مهدی دوستی مهدی دوستی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۳۹:۱۲ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۵
 • وکیل زهرا سمیع زاده گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۱۷:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۴
 • وکیل ملیکا محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۶:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۴
 • وکیل ملیکا محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۲۵:۲۹ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۴
 • مهسا علیزاده گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۸:۴۹:۴۹ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۳
 • شیرین امینی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۶:۹:۲۳ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۳
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۳۶:۴۰ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۳
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۳۸:۱۵ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۳
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۱۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۸/۳
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی افترا

مشاوره حقوقي افترا

اخذ مشاوره حقوقی افترا از وکیل یا مشاور حقوقیِ آگاه به فحوای قوانین و شیوه تنظیم متون حقوقی و آیین دادرسی، پیش از هرگونه اقدام حقوقی ضروری است. افترا نسبت دادن کذب به دیگری است، کذبی که از نظر قانون عنوان مجرمانه داشته باشد و مفتری از اثبات ادعایش عاجز باشد. تهمت مانند افتراست اما کذب نسبت داده شده در آن، عنوان مجرمانه ندارد.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹00

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"اگر رویکردی حقوقی مناسبی در مقابل کسانی که به راحتی به دیگران افترا و تهمت می زنند اتخاذ نکنید، این افراد مسلماً افراد دیگری را که مثل شما بی گناه هستند را هدف افترای خود قرار خواهند داد؛ اولین و بهترین اقدام هنگام مورد تهمت و افترا واقع شدن، اعمال پیگیری حقوقی است که در این مورد حتماً باید با یک وکیل متخصص تماس بگیرید که لمس تصویرک زیر شما را به درگاه آنلاین تماس با وکیل منتقل خواهد کرد"

 

فواید مشاوره حقوقی افترا

مشاوره حقوقی افترا، امری تخصصی است. اخذ مشاوره حقوقی افترا از وکیل یا مشاور حقوقیِ آگاه به فحوای قوانین و شیوه تنظیم متون حقوقی و آیین دادرسی، پیش از هرگونه اقدام حقوقی ضروری است. چراکه او به قوانین و وجه تمایز آنها از یکدیگر و انطباق مسئله حقوقیِ موکلِ خود با قانونِ مناسب، اشراف کامل دارد. بنابراین، صرفه­ جویی در وقت و هزینه، تنظیم متون حقوقی وفق قوانین، عدم اطاله دادرسی­ ها و تسریع در نتیجه­ گیری، کسب منافع حداکثری موکل و ورود حداقلِ زیان فارغ از نتیجه نهاییِ دعوی، حتمی خواهد بود.

legal advice for accusation issue

مشاوره حقوقی افترا، امری تخصصی است

 

افترا و مصادیق آن

چنانچه فردی به کذب، ارتکاب جرمی را به دیگری نسبت دهد، لیکن در اثبات ادعایش عجز داشته باشد؛ جرم افترا محقق شده است:

 

 • حالت اول: طبق ماده 697 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392: (هر کس به وسیله اوراق چاپی یا خطی یا به وسیله درج در روزنامه و جرائد یا نطق در مجامع یا به هر وسیله دیگر، به کسی امری را ‌صریحاً نسبت دهد یا آنها را منتشر نماید، که مطابق قانون آن امر جرم محسوب می‌شود و نتواند صحت آن اسناد را ثابت نماید...)؛ با جرم بودن امر نسبت داده شده بر حسب قانون، افترا محقق می­شود مانند نسبت دادن دزدی به دیگری، که دزدی یا سرقت مالِ غیر در قانون، جرم است؛ لیکن انتساب امری که صرفا از نظر اخلاقی یا انسانی ناشایست باشد، سبب تحقق جرم نیست. وسیله ارتکاب جرم افترا، علاوه بر روزنامه و جراید و ... هر وسیله­ای است که صریحاً افترا را به فرد حقیقی نسبت دهد یا آن را منتشر کند؛ بنابراین، از طریق کاریکاتور، نقاشی و چاپ و... نیز افترا محقق می­ گردد. طبق مواد 16 تا 18 قانون جرایم رایانه­ای مصوب 1388 نیز، جرم افترا حتی از طریق فضای مجازی و رسانه­ های ارتباط جمعی مانند اینستاگرام، رادیو، تلویزیون و پیامک و... امکان­پذیر است. فرد مرتکب (مفتری یا نسبت­ دهنده افترا به دیگری)، باید عاجز از اثبات امر نسبت داده شده باشد؛ یعنی اسناد و دلایلی، جهت اثبات نداشته باشد. فعل مفتری باید عالماً، عامداً و با قصد اضرار به دیگری باشد و بداند امری که نسبت می­ دهد، جرم است. منظور مقنن در این ماده مشمول افراد حقیقی است که ارتکاب جرم و یا نسبت دادن افترا به آنها امکان دارد و شامل افراد حقوقی نمی­ شود.

 

 • حالت دوم: طبق ماده 699 ق.م.ا : (هر­کس عالما، عامدا به قصد متهم نمودن ديگري، آلات و ادوات جرم يا اشيايي را که يافت شدن آن در تصرف يک نفر، موجب اتهام او مي‌گردد، بدون اطلاع آن شخص در منزل يا محل کسب يا جيب يا اشيايي که متعلق به اوست بگذارد يا مخفي کند يا به نحوي متعلق به او قلمداد نمايد و در اثر اين عمل شخص مزبور تعقيب گردد...)؛ باید علم و عمد و قصد شخص مرتکب، در متهم نمودن دیگری و در اضرار به غیر باشد. آلات و ادوات یا اشیاء مذکور نیز بایستی خاصیت اتهام­ آوری داشته باشند و در اثر اقدام صورت گرفته، شخصی را که اشیاء نزد او یا متعلق به او کشف شده است، مورد پیگرد و تعقیب قرار دهد، در غیر اینصورت افترا محقق نمی­ شود.

 

accusation samples

مصادیق افترا و تهمیت

 

مجازات جرم افترا در قانون مجازات اسلامی و قانون جرایم رایانه ­ای

طبق ماده 697 ق.م.ا مصوب 1392 و اصلاحیه 1399 آن، جز در مواردی که‌ موجب حد است، (مانند نسبت دادن زنا، افساد فی­ الارض، ... به دیگری)، مفتری به جزای نقدی درجه ۶، یعنی به جزای نقدی بیش از بیست میلیون ریال تا هشتاد میلیون ریال محکوم می­ شود.

طبق تبصره ماده 697 ق.م.ا در مواردی که نشر آن امر، اشاعه فحشا محسوب گردد هر­چند بتواند صحت اسناد را ثابت نماید، منطبق با ماده 742 ق.م.ا و تبصره­ های آن، مرتکب، حسب مورد به حبس از نود و يك روز تا دو سال یا جزای نقدی از حداقل یک میلیون ریال تا حداکثر چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات حبس و جزای نقدی محکوم می­ شود.

طبق ماده 743 ق.م.ا و تبصره­ آن، مجازات اشاعه فحشا، حسب مورد شامل حبس از نود و يك روز تا يك سال يا جزاي نقدي از حداقل دو میلیون ریال تا حداکثر بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات حبس و جزای نقدی است.

هم­چنین طبق ماده 14 قانون جرایم رایانه ­ای و تبصره­ های آن، مرتکب حسب مورد به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از حداقل پنج میلیون ریال تا حد­اکثر چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات حبس و جزای نقدی محکوم می­شود. طبق ماده 15 قانون اخیر و تبصره­ های آن، مرتکب حسب مورد به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از حداقل دو میلیون ریال تا حد­اکثر بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات حبس و جزای نقدی محکوم می­ شود.

 

best advices for people who do accusations


طبق ماده 699 ق.م.ا نیز مفتری به حبس از شش ماه تا سه سال و يا تا 74 ضربه شلاق محکوم مي‌شود

 

تفاوت افترا و تهمت

تهمت نیز همانند افترا، نسبت دادن امری کذب و خلاف واقع است با این تفاوت که در تهمت، امر کذب نسبت داده شده از منظر قانون جرم نیست.

طبق ماده 698 ق.م.ا، نشر اکاذیب با افترا متفاوت است؛ اکاذیب نسبت داده شده در ماده اخیر، جرم شناخته نمی ­شود و مرتکب عالماً، عامداً عملی را که صرفا خلاف حقیقت است به شخص حقیقی یا حقوقی یا مقامات رسمی نسبت می­دهد. این جرم صرفا با علنی شدن اکاذیب اظهار شده (بطور کلی) و داشتن قابلیت اضرار یا تشویش اذهان، تحقق می­یابد. انتشار اکاذیب طی فعالیت­های رسانه­ای، مطبوعاتی و فضای مجازی نیز تحت قانون مطبوعات و قانون جرایم رایانه­ای از مصادیق این جرم هستند.

طبق ماده 700 ق.م.ا، هجو به معنای دشنام دادن و از مصادیق توهین به شمار می­ رود. مواد 513 تا 515 و 517 و 608 و 609 و 619 و 262 و 263 ق.م.ا نیز از مصادیق قانونی جرم توهین هستند و شامل توهین به مقدسات، مقامات سیاسی و... و توهین به شان و حیثیت بانوان و اطفال می­ باشند.
در اینجا تهمت به معنای توهین، هجو و انتشار اکاذیب است. این جرم شامل هرگونه رفتار، گفتار، نوشتار یا اشاره است که از روی قصد و اراده، موجب اهانت به حیثیت یا تحقیر دیگری ­شود و اهانت مذکور، بر مبنای جایگاه اجتماعی مخاطبِ توهین و دیدگاه عرف ارزیابی می­گردد. انتساب اکاذیب مذکور صرفاً، خلاف حقیقت هستند و نه انتساب عملی دارای وصف مجرمانه.

 

با مطالعه مقاله های زیر به انسانی تبدیل خواهید شد که بر حقوق خویش اشراف دارد و هرگز حقش به ناحق خورده نخواهد شد

 

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره حقوقی 24 ساعته

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی کیفری

نگارش شکواییه افترا

 

 

اخذ مشاوره حقوقی افترا با وکیل پایه یک دادگستری 

جهت اخذ مشاوره حقوقی، با جستجوی آنلاین می­توان با صرف کمترین زمان، بهترین وکیل جهت مشاوره حقوقی افترا، میزان هزینه مشاوره حقوقی و نگارش شکوائیه و سایر مسیرهای ارتباطی از جمله مشاوره حقوقی تلفنی، فوری و رایگان (آنلاین) و... را یافت نمود.

 

نوع شکوائیه

هزینه نگارش شکوائیه

تنظیم شکواییه دعاوی کیفری

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه جرائم کیفری حدی

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه جرائم علیه نفوس

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه جرائم ضد امنیت داخلی و خارجی

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه اهانت به مقدسات و سوءقصد به مقامات

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه تهیه و ترویج سکه تقلبی

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه جعل و تزویر و یا استفاده از سند مجعول

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه جرائم رایانه ای

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه اعمال منافی عفت

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه جرائم علیه اموال و اسناد و مالکیت و مدارک

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه توهین

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه دعاوی کیفری خانواده یا ترک انفاق

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه تدلیس در ازدواج

تنظیم شکواییه کودک آزاری

تنظیم شکواییه افشای اسرار حرفه­ ای 

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه سرقت 
تنظیم شکواییه آدم ربایی
تنظیم شکواییه نشر اکاذیب
تنظیم شکواییه جعل گواهی اشتغال به تحصیل

200 هزار تومان

تنظیم شکواییه جعل اسناد، برات و اسناد تعهد آور بانکی
تنظیم شکواییه جعل مهر و منگنه 
تنظیم شکواییه تصدیق نامه خلاف واقع

200 هزار تومان

تنظیم شکواییه ارتشا

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه کلاهبرداری یا خیانت در امانت

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه افترا یا افترای عملی

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه ورود غیر مجاز

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه تخریب اموال دولتی

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه ورشکستگی

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه ساخت وسیله برای ارتکاب جرم

۲۰۰  هزار تومان

تنظیم شکواییه جرائم ناشی از تخلفات رانندگی

۲۰۰  هزار تومان

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی