موسسه وکیل تلفنی

  • هادی مجد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۳۵:۶ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۷
  • ایلیا جمالزهی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۲:۱۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۳۳:۵۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
  • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۸:۵۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۵
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۸:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۷:۸ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۷:۱۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل رسول خیابانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۵۷:۴۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • سید مسعود عربی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۳۷:۲۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل مائده اسدپور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۲۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۸/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

انواع آراء ابطال سند رسمی

انواع آراء ابطال سند رسمی

 انواع آراء ابطال سند رسمی موضوع بحث پیش روی ماست ابتدا بیایید کمی این موضوع را باز کنیم؛ امروزه همه جا پر شده است از املاک و زمین­هایی که اگر بخواهیم قسمتی از آن­ها را خریداری یا اجاره کنیم برای تک تکشان مالکانی با اسناد معتبر حاضر می­شوند. زمانی که مالکی یک سند رسمی را مبنی بر مالکیتش نسبت به یک ملک یا زمین نشان می­دهد دیگر برای هیچ خریداری شکی مبنی بر  غیر معتبر بودن سند باقی نمی­ماند، اما در واقع رسمی بودن سند لزوما دلیل بر قانونی بودن و صحیح بودن آن نیست. گاهی ممکن است که ملکی بر اثر یک سری کلاهبرداری­ها تصاحب شده باشد، البته همیشه هم اثبات تقلبی بودن یا غیر معتبر بودن یک سند رسمی کار آسانی نیست. ما در مقاله پیش رو سعی کردیم با بیان انواع آراء ابطال سند رسمی چگونگی  ابطال انواع اسناد را به شما بگوییم اما جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهتر پیشنهاد ما این است که با وکیل تلفنی به صورت آنلاین و تلفنی ارتباط بگیرید و از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی آنلاین این مجموعه بهره ببرید.  

مشاوره حقوقی ابطال سند

نمونه رای ابطال سند رسمی چیست و هر کدام چه تفاوتی با هم دارند؟

منظور از سند رسمی سندی است که نزد مراجع صالح مانند دفاتر اسناد تنظیم شده باشد این موضوع به صراحت در ماده 1287 قانون مدنی بیان شده است این ماده بیان می­دارد اسنادی که در اداره ی ثبت اسناد و املاک و یا دفاتر اسناد رسمی یا در نزد سایر مامورین رسمی در حدود صلاحیت آنها بر طبق مقررات قانونی تنظیم شده باشند رسمی است. اسناد همیشه مالکیت اشخاص بر زمین، ملک، خودرو و ... را اثبات می­کنند. زمانی می­توان نسبت به ابطال یک سند طرح دعوی کرد که یکی از طرفین نسبت به شروط در معامله یا جعلی بودن سند اعتراض داشته باشد. تفاوت اسناد رسمی در موضوع مورد( ملک، زمین) معامله است در ادامه برای شما  یک نمونه از انواع آراء ابطال سند رسمی را می­آوریم. شما می­توانید با وکیل آنلاین وکیل 24 ساعته مجموعه وکیل تلفنی در رابطه با انواع آراء ابطال سند رسمی به صورت آنلاین گفت و گو کنید.

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه هشت رقمی) 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

نمونه یک رای بدوی اصلی و اورجینال ابطال سند رسمی

زمانی که شما به عنوان خواهان نسبت به ابطال یک سند رسمی به طرح دعوا می­پردازید، باید طی دادخواستی شکایت خود را تقدیم دادگاه نمایید در مرحله اول که دادگاه طی تحقیقات و جلسات لازم به شکایت شما رسیدگی می­کند و یک رای صادر می نماید. در واقع مرحله اولی که شما در شهر خود اقدام به شکایت می­کنید و دادگاه مربوطه رسیدگی می­کند دادگاه بدوی است و رایی که صادر می­کند رای بدوی یا همان رای اولیه می­باشد. رای بدوی قابل اعتراض و تجدید نظر می­باشد و چنانچه شما نسبت به آن اعتراضی داشته باشید می­توانید با ارائه مدارک لازم نسبت به آن اعتراض نمایید پرونده جهت بررسی بیشتر به دادگاه تجدید نظر ارسال و سپس رای نهایی صادر می­شود. در ادامه یک نمونه از انواع آراء ابطال سند رسمی که در دادگاه بدوی صادر شده است را برایتان آورده­ایم. ارزان­ترین مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل پایه یک دادگستری را از مجموعه وکیل تلفنی بخواهید فقط کافی است تماس بگیرید.

 

نمونه یک رای تجدید نظر در ابطال یک سند رسمی

شکایات در ابتدا در دادگاه بدوی مورد بررسی قرار گرفته و تحقیقات لازم صورت می­گیرد. سپس رای صادر و قابل اعتراض می­باشد. در صورتی که یکی از طرفین نسبت به رای صادره اعتراضی داشته باشد می­تواند طی دادخواستی اعتراض خود را مطرح کند و دلایل و مدارک لازم جهت اثبات ادعای خود را تقدیم دادگاه نماید. دادگاه بدوی اعتراض را پیوست پرونده نموده سپس به دادگاه تجدید نظر ارسال می­کند دادگاه تجدیدنظر پس از بررسی پرونده، رای صادره از دادگاه بدوی و اعتراض صورت گرفته رای نهایی را صادر می­کند. آراء صادره از دادگاه تجدید نظر غیر قابل اعتراض بوده و رای این دادگاه لازم­الاجراست. تیم مشاوره حقوقی وکیل تلفنی در تمامی ساعات شبانه روز آماده ارائه انواع مشاوره حقوقی در رابطه با انواع آراء ابطال سند رسمی به صورت آنلاین و تلفنی می­باشد.

 

دلیل حساسیت بالای ابطال سند رسمی با ابطال سایر اسناد و قراردادها

همانگونه که می­دانید و قبلا هم بیان شد سند رسمی به آن دسته از اسنادی گفته می­شود که نزد ماموران دولتی و در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شود. در واقع می­توان از سند رسمی به عنوان یک سند کاملا قانونی و بدون مشکل یاد کرد. زمانی که یک سند رسمی تنظیم می­شود بار حقوقی زیادی را برای طرفین ایجاد می­کند، اما مشکل از زمانی شروع می­شود که یکی از طرفین نسبت به صحت آن و یا شروط معامله دچار شک و تردید شده و این شک و تردید به واقعیت تبدیل شود در این صورت به دلیل رسمی بودن سند و ثبت آن در دفاتر دولتی حتما باید نسبت به بطلان آن اقدام شود وگرنه بار حقوقی که پس از آن و نسبت به عدم بطلان آن وجود خواهد داشت دامن شخص را خواهد گرفت. در صورت تشخیص و صدور دستور از هیئت نظارت بدون اینکه طرف مقابل اقدام به شکایتی در دادگاه نماید خیلی راحت می­تواند از طریق همان دفتر اسناد اقدام نماید و نیازی به مراجعه به دادگاه نیست. به همین دلیل این مقاله انواع آراء ابطال سند رسمی را بسیار مورد توجه و تاکید قرار داده است. جهت دریافت  مشاوره حقوقی در رابطه با ابطال سند رسمی می­توانید از وکلای ما مشورت بگیرید.

برای انتقال مالکیت باید حتما سند رسمی سابق را ابطال کرد؟

انتقال مالکیت یعنی منتقل کردن تمامی اختیارات، بهره برداری ها و امتیازاتی که یک شخص بر یک موضوع مانند زمین، ملک، خودرو، تلفن همراه و ... داشته است. پس از آن که طرفین برای انتقال مالکیت به اداره ثبت و اسناد مراجعه می­کنند پس از امضای طرفین خلاصه معامله به اداره ثبت و اسناد ارسال شده و در آنجا ثبت و انتقال مالکیت صورت می­گیرد. ابطال سند قبلی به خودی خود و بدون دلیل الزاامی نمی­باشد، اما اشخاص به دلایل مختلفی ممکن است به طرح دعوا بپردازند و خواهان ابطال سند شوند. بی اعتباری در معامله و عدم صحت شرایط قرارداد رایج­ترین دعواهای مطرح شده و از رایج­ترین انواع آراء ابطال سند رسمی در دادگاه­ها می­باشد ، برای مثال ممکن است که زمینی چندین سال بدون تغییر باقی مانده باشد اما در طول همان چند سال چندین مرتبه انتقال مالکیت آن صورت گرفته باشد در نهایت یک شخص پیدا شود و مدعی مالکیت زمین شده و سندی را مبنی بر مالکیت خود داشته باشد دادگاه پس از تحقیقات لازم متوجه صحت ادعای وی شود در این صورت می­تواند علاوه بر طرح شکایت علیه اشخاصی که مالکیت آن را در طی چند سال داشته­اند خصوصا مالک اولیه می­تواند خواستار بطلان سند مالکیت آخری شود تا دیگر شخصی نتواند دوباره زمین وی را معامله کند، گرچه پس از اثبات مالکیت وی خود به خود سند جعلی نهایی باطل می­شود.

مشاوره حقوقی با وکیل متخصص ملکی

موارد مورد نیاز برای ابطال سند رسمی چیست و چگونه آنها را تهیه کنیم؟

قبل از هرچیز متذکر می­شوم ابطال اسناد رسمی تنها توسط دادگاه­ها یا دستور مستقیم هیئت نظارت صورت می­گیرد و دفاتر اسناد سر خود به هیچ عنوان حق ابطال اسناد رسمی را ندارند در صورتی که سر دفتری این عمل را سر خود مرتکب شود تخلف بوده و با وی برخورد قانونی خواهد شد. ادعای جعلی بودن سند و خلاف واقع بودن سند رسمی از دلایل طرح دعوای ابطال سند هستند. در صورت جعلی بودن سند رسمی اگر در دادگاه بدوی ادعای جعل مطرح نشده باشد و در دادگاه تجدیدنظر مطرح شود باید تا پایان اولین جلسه دادرسی ادعای جعلی بودن مطرح شود وگرنه پس از آن ادعای جعل قابل استماع نیست حتی اگر رای غیابی صادر شود. دعواها و انواع آراء ابطال سند رسمی که در دادگاه­ها جهت جعل بودن مطرح می­شود فراوان­اند جهت اطلاعات بیشتر با وکلای مجموعه وکیل تلفنی صحبت کنید. خلاف واقع بودن سند رسمی نیز از جمله دلایل طرح دعوا در دادگاه­ها می­باشد معمولا با استفاده از شهادت شهود و اماره قابل اثبات است.  

اولین قدم برای مطرح نمودن دعوی ابطال سند رسمی در دادگاه های ایران چیست؟

همانگونه که قبلا بیان شد زمانی می­توان درخوا