موسسه وکیل تلفنی

 • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۱۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۱:۴۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۷:۱۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۵۸:۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵:۴۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۱۶:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • مهدی ملک مهدی ملک گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۲:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • سعید پارسافر سعید پارسافر گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۱۵:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
انجمن وکیل تلفنی

ورشکستگی به تقلب

ورشکستگی به تقلب

با توجه به ماده 549 ق.ت، چنانچه تاجر ورشکسته­ ای دفاتر تجارتی یا بخشی از دارایی خود را مفقود سازد یا با انجام معاملات، مواضعه­ ها و قراردادهای توافقیِ صوری، آن­ها را از بین ببرد یا به طور تقلب ­آمیزی صورتِ دارایی ­ها و قروضِ خود را تنظیم نماید که میزان دیون و تعهداتش بگونه ­ای، به غیر از آنچه که در حقیقت مدیون است، به نظر آید؛ ورشکستگی به تقلب است؛ با ما همراه باشید تا این مورد را بیشتر بررسی نماییم.

 

توصیه بانوی وکیل در خصوص کرونا و ورشکستگی ناشی از آن

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"در یک تعریف کلی، هر زمان که شخص تاجر یا شرکت تجارتی در تادیه دیون و تعهدات خود ناتوان شود یا در اصطلاح حقوقی در پرداخت دیون، متوقف گردد؛ ورشکسته می­ شود. حال، این توقف با از بین رفتن سرمایه باشد یا عدم امکان دسترسی به آن، تفاوتی ندارد؛ فلذا جزئیات و مسائل حقوقی-تجاری ورشکستگی، آنهم نوع متقلبانه آن، به حدی اهمیت دارد که در مورد آن، بایستی حتماً از یک وکیل متخصص در این امور، مشاوره حقوقی دریافت نمود؛ یکی از روش های دریافت این مشاوره، تماس تلفنی با وکیل پایه یک ورشکستگی است که لمس تصویرک زیر ، مقدمات تماس با او را برای شما فراهم می نماید"

 

 

ورشکستگی به تقلب چیست و از چه نوعی می باشد؟

 

Fraudulent Bankruptcy concept

اورژآنس وکالت ورشکستگی 24 ساعته آنلاین و تلفنی

 

در قانون تجارت سه نوع ورشکستگی، پیش­بینی شده است:

 1.  ورشکستگی عادی.

 2.  ورشکستگی به تقصیر.

 3.  ورشکستگی به تقلب (که در این مقاله به طور مفصل مورد بحث قرار خواهد گرفت).

 

ورشکستگی عادی

 • شرایطی است که در آن تاجر اختیار و اراده ­ای در اتلافِ سرمایه و توقف در تادیه دیون نداشته است. لیکن در پرداخت دیون متوقف گردیده است.

 

ورشکستگی به تقصیر

 • شرایطی است که تاجر با اقدامات موهوم و غیرمتعارف، عملی تجارتی انجام داده باشد که سبب اتلاف سرمایه یا عدم امکان دسترسی به آن گردد و در نتیجه منجر به توقف تادیه دیون و تعهدات شود.

 

هر کدام از ورشکستگی­ های مذکور، نکات و زوایای گسترده­ای دارد که در خصوص آن، مکالمه با یک وکیل کاردان و حاذق، جهت اخذ مشورت و یافتن راهکارها و طرح پرسش­ و پاسخ فوری حقوقی ضرورت خواهد داشت؛ بدین منظور برقراری تماس فوری با وکیل ورشکستگیِ زبده­ ای که تخصص و علم کافی در این موضوع داشته باشد، از طریق بنیاد حقوقی ما، به صورت آنلاین، تلفنی و شبانه روزی مقدور و مهیا می باشد.

 

مجازات ورشکستگی به تقلب چیست؟

 

Fraudulent Bankruptcy trial

شناسایی فوری و آنلاین تقلب در ورشکستگی توسط وکیل پایه یک تجاری تنها در 10 دقیقه

 

مطابق ماده 670 ق.ت، ورشکستگان متقلبانه و متظاهرانه، به مجازات حبس از یک تا پنج سال محکوم خواهند شد؛ هم­چنین، طبق ماده 14 قانون اداره تصفیه امور ورشکستگی، کسانی که ورشکسته محسوب می ­شوند، مکلف هستند تا تمامی اموال و دفاتر خود را به اداره تصفیه معرفی نموده و تحت اختیار ایشان قرار دهند؛ در غیر این صورت به مجازات حبس تادیبی از سه ماه تا شش ماه محکوم خواهند شد.

چنانچه ورشکسته فراری باشد یا فوت شود، این تکلیف به ورثه، شرکا و افراد دیگری که در اموال و دارایی او دخالت و تصرف دارند، محول خواهد ش؛ چنانچه این تکلیف را انجام نداده یا امتناع ورزند، ایشان نیز به مجازاتِ مقرر، محکوم می­ گردند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، در خصوص مجازات ورشکستگی دروغین یا مجازات تظاهر به ورشکستگی و جزئیات موارد فوق ­الذکر، دریافت مشاوره از بنگاه حقوقی آنلاین و تلفنی 24 ساعته وکلای ما، مفید فایده خواهد بود.

 

مهلت تجدیدنظرخواهی از حکم ورشکستگی، چند روز است؟

مطابق مواد 536 و 537 ق.ت، حکم اعلان ورشکستگی و حکم تاریخ توقف، هر دو قابل اعتراض هستند؛ ممکن است اعتراض از طرف تاجر باشد، که ظرف مدت 10 روز از تاریخ اعلان حکم، مهلت خواهد داشت.

 

نکته مهم: اشخاص ذینفع نیز می ­توانند به حکم ورشکستگی اعتراض نمایند؛ چنانچه اشخاص مذکور مقیم ایران باشند، ظرف یک ماه حق اعتراض دارند؛ چنانچه مقیم خارجه باشند، ظرف دو ماه از تاریخ اعلان حکم مهلت اعتراض خواهند داشت.

 

جهت پرسش سوالات و دریافت راهکارهای حقوقی در پیگیری ورشکستگی و اعتراض به احکام و مسائل آن، به ویژه در صورت وجود اضطرار و فوریت، واحد اورژانس وکالت ورشکستگی 24 ساعته، آماده ارائه خدمات حقوقی به صورت آنلاین و تلفنی است.

 

آیا ورشکسته به تقلب، در برخورداری از دسته چک محروم می­ گردد؟