موسسه وکیل تلفنی

  • علی احمدی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۸:۲۵:۶ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
  • حسن نام آور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۶:۴۷:۱۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
  • محسن کرایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۶:۱۸:۱۹ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
  • محسن کرایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۶:۱۳:۱۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
  • محسن کرایی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۶:۱۰:۴۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
  • فرزاد ابراهیمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۲۸:۵۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
  • سعید فاتحی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۸:۵۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
  • الناز رضایی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۲۳:۲۶ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
  • ابوذر ورزنده گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۵۳:۴۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
  • مریم گذاری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۳۸:۳۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت

مشاوره حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت

زمانی که یک یا چند نفر (مالکِ زمین) به عنوان یک طرف قرارداد، در مقابل یک یا چند نفر (مالکِ سرمایه)، تصمیم به مشارکت در احداث بنای مشترکی با مشخصات معینی می­ گیرند؛ این امر را در قالب قرارداد، رسمیت بخشیده و هریک دارای حقوقی می ­گردند؛مشاوره حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت در خصوص امر مذکور است؛ در ایران، ساخت و ساز مشارکتی بسیار رایج است و دعاوی گسترده ­ای دارد، لذا با ما همراه باشید تا با دعاوی مربوطه و نحوه مقابله با آنها آشنا گردیم.

 

توصیه های خانم وکیل در خصوص موارد رایج در قرارداد ها

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
 مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"دریافت مشاوره حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت از اهمیت حقوقی درخور توجهی برخوردار است؛ همانطور که کمی بالاتر به آن اشاره شد، ساخت و ساز مشارکتی بسیار رایج است و به تبع آن نیز دعاوی گسترده ­ای دارد؛ بنابراین جهت پیشگیری از مسائل حقوقی ناخواسته، تماس فوری با وکیل امور ساخت و ساز مشارکتی، جهت اخذ مشاوره حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت، پیش از هرگونه اقدامی ضروری خواهد بود؛ برای اینکار می توانید دایره آبی رنگ زیر را لمس کنید تا مقدمات تماس با وکیل امور ملکی، فوراً فراهم گردد"

 

 

آیا قرارداد مشارکت در ساخت باعث افزایش سرمایه می­ شود؟

 

Construction contract causes investment raise

تماس فوری و 24 ساعته با وکلای ساخت و ساز خبره و قدر

 

چنانچه قراردادهای مشارکتی در قالب حقوقی، تابع موازین قانونی و تحت نظر وکیل متخصص در امور مشارکت در ساخت، تنظیم گردند؛ ضمن حفظ منافع مالی و حقوقی طرفین، سبب پیشگیری از ورود زیان خواهد بود؛ بنابراین، نه تنها سبب حفظ سرمایه می­ گردد، بلکه امکان سرمایه ­گذاری مجدد و افزایش سرمایه طرفین را ایجاد می­ نماید.

قراردادهایی که از چارچوب حقوقی خارج هستند، چالش­ های مالی و حقوقیِ متعاقب بسیاری دارند که ناشی از عدم اشراف و آگاهی نسبت به رعایت حقوق طرفین و عواقب احتمالی است؛ بنابراین سبب تحمیل هزینه­ های گزاف، اتلاف وقت و تطویل دادرسی­ های بیهوده می­ گردد، فلذا بهتر است که با مشاوره حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت فوری، این گونه موارد را رفع نموده و از کارشناسان حوزه امر، چاره­ جویی حقوقی نمود.

 

تعهدات مالک در قرارداد مشارکت در ساخت چیست؟

 

owner,s oaths to construction contract

تنظیم قرارداد مشارکت اصولی، به صورت آنلاین و 24 ساعته

 

تماس تلفنی با وکیل قرارداد مشارکت در ساخت در خصوص امر مذکور است، حقوق و تعهدات بایستی بررسی شده و در قرارداد لحاظ گردد تا از پیامدهای ناخواسته پیشگیری شود؛ بدیهی است، اولین گام در اجرای قرارداد و تعهدات مالک، اخذ پروانه ساختمانی است؛ مطابق قانون این پروانه (جواز) صرفاً در اختیار ذینفع (مالک) قرار می ­گیرد، سپس با در اختیار داشتن جواز ساخت، تحقق موضوع قرارداد نیازمند زمینِ محلِ احداثِ بنا است.

بنابراین دیگر تعهد مالک، تسلیم زمین است؛ مبتنی بر نوع قرارداد و توافقات طرفین، انجام اقدامات ثبتی و تفکیکی جهت تعیین حدود مالکیت طرفین، از تعهدات مالک زمین می­ باشد.

در خصوص مسائل قانونی مرتبط با تعهدات مالک و سازنده، امکان مشاوره آنلاین مشارکت در ساخت و ساز و طرح پرسش و پاسخ فوری حقوقی، با وکلای مجرب موسسه وکیل تلفنی میسر می ­باشد.

 

در قرارداد مشارکت در ساخت، پرداخت جرائم ماده 100 شهرداری بر عهده چه کسی است؟

مطابق قانون، پرداخت جرائم بر عهده ذینفع است؛ ذینفع، مالک است، هرچند که تخلف به فعل او نباشد. ذینفع پس از پرداخت جریمه مذکور، می­ تواند مطابق قانون مسئولیت مدنی، متخلف را مورد پیگیری قانونی قرار دهد.

مشاوره حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت، در خصوص جرائم موضوع این ماده، پرداخت جریمه یا امتناع از آن، تخلف پیمانکار یا مالک، حدود مسئولیت مالک یا مالکین و... راهگشای مسائل حقوقی خواهد بود.

 

قرارداد مشارکت در ساخت چگونه قراردادی است؟

 

type of construction contract

وکیل ساخت و ساز 24 ساعته

 

در خصوص چگونگی نوع قرارداد و نحوه تنظیم آن اخذ مشاوره حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت بسیار ضروری است؛در این قرارداد یک طرف مالک زمین و طرف دیگر مالک سرمایه است؛ چگونگی قرارداد مبتنی بر نوع توافقات طرفین است.

ممکن است طرفین در ابتدای امر توافق نمایند که، ملک به تساوی، فی مابین مالک زمین، سرمایه تقسیم و طی سند مالکیت، سهم سازنده به او انتقال یابد؛ ممکن است توافق شود، در هر مرحله از اجرای موضوع قرارداد، بخشی از سهم مالک زمین از ملک، به سازنده انتقال داده شود.

یا طرفین توافق نمایند، پس از اتمام موضوع قرارداد در مرحله خاصی از انجام کار، سازنده از مالک زمین، جهت تنظیم سند رسمی (به منظور انتقال سهم معین خود)، وکالت بلاعزل اخذ نموده و امور حقوقی و انتقال آن را خود پیگیری نماید یا توافق نمایند تا یکی از طرفین قراردادِ مشارکت، زمین و دیگری، سرمایه ساختِ بنا را بر عهده گیرد؛ علاوه بر این، توافقات دیگری در ارتباط با میزان مالکیت طرفین، اقدامات و  امور حقوقی و... متصور است.

بر این مبنا اخذ مشاوره حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت، جهت آگاهی نسبت به تنظیم قرارداد با رعایت مفاد قانونی و حفظ حقوق طرفین در پیشگیری از ورود زیان مالی و حقوقی، شدیدا توصیه می­ گردد، فلذا این امر را از خود دریغ ننمایید.

 

قرارداد مشارکت عادی، به چه میزان دارای اعتبار است؟

 

credit period for normal construction contract

اورژانس وکالت ساخت و ساز 24 ساعته

 

اسنادی که در اداره ثبت اسناد و املاک یا دفاتر اسناد رسمی یا نزد سایر ماموران رسمی و مطابق قانون تنظیم شوند، سند رسمی محسوب می­ شوند، و الا سند عادی می­ باشند؛ بنابراین قرارداد مشارکت در ساختی که به طور عادی بین طرفین یا در دفتر مشاور املاک و... مکتوب شود، دارای اعتبار اسناد عادی است.

ضمن مداقه در قوانین ثبت اسناد و املاک، هم­چنین افراد می ­توانند مطابق خواست خود، توافق نموده و آن را مکتوب نمایند؛ طبق قواعد حقوقی، این توافق بایستی معتبر باشد، لیکن عموماً از حدود تنظیم اسناد رسمی و قواعد حقوقی خارج است و قانوناً اعتبار نمی ­ یابند.

چراکه معمولاً اسناد غیر رسمی توسط افراد غیر متخصص و ناآگاه به جنبه­ های حقوقی و بطور عرفی، تنظیم می ­گردند که سبب اختلافات و تعارض طرفین، نسبت به تعهدات قراردادی و در نتیجه گسترش دعاوی اسناد رسمی، اطاله دادرسی­، اتلاف وقت و هزینه طرفین و... می ­شود.

بنابراین، نیکوتر است که با بروز ضرورت در انجام عمل حقوقی، امر را به متخصص کارآزموده­ ای که دارای تسلط و تبحرِ در علم حقوق، مسائل مربوط به قراردادها، آیین دادرسی و پیگیری ­های قانونی مربوطه است، واگذار نمود تا علاوه بر دل­ آسودگی در تضمین حقوق طرفین، از ورود زیان مالی و حقوقی ممانعت به عمل آید.

 

در موسسه وکیل تلفنی برای مشاوره حقوقی آنلاین، کافی است در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری به صورت رایگان برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با مطالعه مطالب مشابه زیر، اطلاعات حقوقی خود را افزایش داده تا در روز مبادا از این اطلاعات استفاده نمایید.

حل فوری مشکلات آپارتمانی

همه چیز در خصوص ضمانت وام مسکن

دستور موقت دادگاه در خصوص یک ملک

بررسی هدیه دادن یک مال (قانون هبه)

نگارش فوری انواع دادخواست های ملکی

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی