موسسه وکیل تلفنی

 • ف احمدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۳:۱۱ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
 • Morteza Dorosti گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲:۱۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
 • محمد مصطفائی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۳:۱۰:۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
 • مهسا عطار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵:۳۰ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • مهسا عطار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • اعظم گیوه‌کی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۲:۲۴:۳۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۲۵:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • وکیل علیرضا محمدی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۴۹:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • حمید رازانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۷
 • حمید رازانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵:۱۹ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۷
انجمن وکیل تلفنی

استرداد هدایای نامزدی

استرداد هدایای نامزدی

زمانی که دختر و پسر با هم پیوند زناشویی می بندند و تصمیم می گیرند که باهم ازدواج کنند، هدایایی در این بین رد و بدل می شود؛ این هدایت می توانند در قالب لباس، انگشترو کادو های نامزدی که سرعقد به عروس یا داماد داده می شود، باشند. با ما همراه باشید تا این موارد را با هم بررسی نموده و بهترین راهکار های استرداد آنها را با هم بررسی نماییم.

 

توصیه های یکی از بانوان وکیل ما در خصوص باز پس گیری هدایا

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"همانطور که کمی بالاتر نیز به آن اشاره شد، ممکن است بعد از مدتی زوجین به دلایل مختلفی به این نتیجه برسند که به درد هم نمی خورند و قصد جدا شدن از هم دیگر را داشته باشند؛ در این صورت وقتی اقدام به طلاق می کنند، باید تکلیف این هدایا و کادو هایی که طرفین به هم اهدا نمودند، مشخص کنند؛ اما پس گرفتن هدایای نامزدی قبل از عقد نکاح با هدایای پس از عقد که از طرفین زوجین و بستگان به آنها داده می شود تا حدودی بسته به شرایط آن هدیه و طرفین متفاوت است؛ فلذا بهترین راهکار ممکن می بایست نسبت به شرایط شما و هدیه تان بررسی شده و به شما ارائه گردد؛ از طرفی هم به دلیل کرونا نمی توان جان خود را به خط انداخت و راهی دفاتر مشاوره حقوقی حضوری شد؛ پس وقت را تلف نکنید و در هر زمان و مکانی که هستید تصویرک زیر را لمس نمایید تا به صفحه تماس تلفنی با وکیل خانواده منتقل شده و بهترین راهکار های ممکن را از او به صورت 24 ساعته دریافت نمایید"

 

 

هدایای نامزدی چیست؟ و شرایط هدایای نامزدی چیست؟

 

engagement gifts

تماس فوری و 24 ساعته با وکیل امور زناشویی خانواده

 

در جامعه ی ما رایج است که خانواده ها برای آشنایی بیشتر دختر و پسر برای ادامه زندگی، زمانی را مشخص می کنند؛ در این میان هدایایی داده می شود که ممکن است این هدایا طلا، یا لباس و هر چیز دیگری باشد که هردو طرف برای هم خریده اند؛ هدایای نامزدی باید شرایطی داشته باشد تا بتوان زمان به هم خوردن نامزدی آنها را ازطرفین پس گرفت که در زیر به آن اشاره می کنیم:

 

 1. این هدایا به منظور و در راستای وصلت طرفین، نه به انگیزه ی دیگر ی تقدیم شده باشد (مثلاً برای تولد یا روابط خانوادگی داده نشده باشد).

 2. اگر خود هدایا موجود باشد، قابل مطالبه و پس گرفتن است؛ اما اگر خود هدیه موجود نیست، دراین صورت قیمت هدایا قابل مطالبه است.

 3. قیمت هدایای نگه داشتنی، مثل طلا که از بین رفته یا گم شده، در صورتی قابل مطالبه است که هدیه گیرنده از قصد آنها را از بین نبرده باشد.

 

نکته: بعضی از هدایا که پس از عقد نکاح داده می شود به عنوان هبه محسوب می شود.

تعریف هبه: عقدی است که به موجب آن یک نفر مالی را مجاناً به کس دیگری تملیک کند و بعد از مدتی هم هبه کننده می تواند از مال هبه شده رجوع کند و آن را پس بگیرد.

نکته: قانون مدنی تکلیف هدایای نامزدی را روشن کرده است برای استرداد هدایای نامزدی می توانند بین خودشان به توافق برسند و هم می توانند از طریق دادگاه استرداد کنند.

 

درمورد هدایای نامزدی و شرایط استرداد آن اگر نیاز به مشاوره داشتید؛ می توانید با وکیل متخصص این موضوع، درسایت وکیل تلفنی مشاوره کنید مشاوران حقوقی ما در این سایت، راهنمایی می کنند که باید شرایط هدایای نامزدی چگونه باشد.

 

اظهارنامه ی استرداد هدایای نامزدی؟