موسسه وکیل تلفنی

  • هادی مجد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۳۵:۶ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۷
  • ایلیا جمالزهی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۲:۱۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۳۳:۵۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
  • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۸:۵۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۵
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۸:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۷:۸ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۷:۱۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل رسول خیابانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۵۷:۴۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • سید مسعود عربی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۳۷:۲۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل مائده اسدپور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۲۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۸/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

خاتمه قرارداد کار

 خاتمه قرارداد کار به چه معناست؟

قرارداد ها به انواع گوناگونی تقسیم می شوند. قراردادهای موقت، ساعتی و دائم از انواع قراردادهای کار محسوب می شوند که هر یک قوانین خاص خود را دارند. یکی از مباحثی که در زمینه ی قرارداد ها، بدون شک به آن برخورد خواهید کرد، خاتمه قرارداد کار است. خاتمه قرارداد کار به معنی پایان یافتن و منقضی شدن قرارداد کار است. در قراردادهای موقت و قرارداد های دائم، به سبب تفاوتی که در مدت زمان کار و شغل وجود دارد، بحث خاتمه قرارداد کار کمی متفاوت است. همانطور که می دانید، در قرارداد های کاری موقت، زمان شروع و پایان کار کاملا مشخص است. یعنی اتمام زمان قرارداد، مصادف با خاتمه قرارداد کار می باشد. البته خاتمه قرارداد کار، قوانین مربوط به خود را دارد. برای مثال، مبحثی به نام مزایا یا همان حقوق پایان کار وجود دارد.

 

مشاوره حقوقی با وکیل متخصص قانون کار

این مسئله به این معناست که کارفرما که با یک کارگر و یا چند کارگر قرارداد بسته است، پس از اتمام قرارداد، مبلغی به میزان یک ماه از حقوق آن کارگر را باید به وی پرداخت کند. در مورد این قاعده باید بگوییم که بر طبق ماده ی 24 قانون کار، این مزایا تنها به کارگرانی که یک یا بیشتر از یک سال به اشتغال مشغول بوده اند تعلق می گرفته است. پس از مدتی، این قانون برای کارگرانی که کمتر از یک سال نیز به کار مشغول بوده اند، اجرا شد. به مبلغی که به عنوان پایان کار به کارگر داده می شود، سنوات خدمت نیز گفته می شود. در صورتی که قصد دارید سنوات خدمت خود را دریافت کنید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید، مشاوره حقوقی 24 ساعته موسسه حقوقی وکیل تلفنی، می توانید به شما کمک کند.

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه هشت رقمی) 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

خاتمه قرارداد کار به صورت ارادی

خاتمه قرارداد کار، به صورت کل، به دو نوع تقسیم می شوند. یک خاتمه قرارداد به صورت ارادی و دیگری غیر ارادی. خاتمه قرارداد کار در این دو مدل، کاملا متفاوت از دیگری محسوب می شود. در نوع اول که مورد بحث ماست، یعنی نوع ارادی، کارگر یا کارفرما به صورت ارادی و بر اساس اختیار و با آگاهی کامل، نسبت به خاتمه ی قرارداد اقدام می نمایند. ممکن است یک کارگر در هر زمانی از کار خود، استعفا دهد. این که دلیل استعفای کارگر چیست در این مبحث نمی گنجد. کارگر بنا به هر دلیلی می تواند تقاضای استعفا نماید و مراحل مربوط به آن را نیز طی کند. طبق قوانین رایج، یک کارگر موظف است حداقل پانزده روز قبل از روزی که همکاری را به طور کامل قطع خواهد کرد، این مسئله را به کارفرمای خود اطلاع دهد. در زمینه ی حقوق کارگران و کارفرمایان ممکن است برای شما شبهات زیادی ایجاد شود که شما می توانید با دریافت مشاوره حقوقی شبانه روزی، به پاسخ سوالات خود برسید.

اگر از مشاوره حقوقی آنلاین که یک مشاوره حقوقی شبانه روزی خواهد بود، استفاده کنید، قطعا متوجه شدید مطلب دیگری در خاتمه قرارداد کار مورد توجه قرار می گیرد، و آن، این است که خاتمه قرارداد کار اگر از سوی کارفرما و زودتر از زمان قرارداد باشد، اصطلاحا به آن فسخ قرارداد از طرف کارفرما گفته می شود. خودتان را یک کارفرما در نظر بگیرید، در این جایگاه شغلی قطعا تمام تلاشتان را خواهید کرد تا از رخ دادن هرگونه خطا و اشتباهی توسط کارگران خود جلوگیری کنید. این مسئله می تواند به کار شما صدمه وارد کرده و شما را با مشکلات زیادی مواجه کند. پس برای جلوگیری از این اتفاق، شما از حق خود استفاده کرده و مواردی را در قرارداد ذکر می کنید که تا از هرگونه خطا و اشتباه توسط کارگر جلوگیری کنید. اگر هر کارگری از این خطوط قرمز که در قرارداد به صورت قانونی مشخص شده اند، تخطی کند، به عنوان یک کارفرما قادر خواهید بود تا دست به خاتمه قرارداد کار به صورت ارادی بزنید. البته در این موارد، حقوق کارگران تا مدت زمان پایان اشتغال ذکر شده در قرارداد باید به آنان پرداخت گردد.