موسسه وکیل تلفنی

 • روح الله عالی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۹:۵۷:۴۰ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۴:۱۵ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • بهروز آقایی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۲۶:۵۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۷:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۳:۵۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۱:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۰:۷:۳۵ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
 • بهروز آقایی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۵۶:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
 • امیر امیری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۱۶:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
 • میسا لاله زار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۲:۲۸ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی وقف

مشاوره حقوقي وقف

وقف به معنای هدیه ابدی برای خدمات عمومی می باشد. به عبارتی عین مال حبس و منافع آن تسبیل می شود.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

انواع وقف بر دو نوع می باشد:

 

 1. وقف عام: مثل مساجد، مدارس و غیره.

 2. وقف خاص: وقفی است که اختصاص به افراد خاصی به طور تعقب داشته باشد. مثلا مالکی ملک خود را وقف میکند تا فرزندارن او از منافع مال بهره ببرند.

درخواست مشاوره  حقوقی وقف

 

endowment

انواع وقف

 

برای انعقاد وقف به جز شرایط صحت قراردادها، شرایط خاصی نیز ضروری می باشند که شامل:

 

 • حبس عین.

 • تسبیل منفعت.

 • قابلیت بقای عین.

 • قبض عین.

 

رسیدگی توامان دعاوی اثبات مالکیت و ابطال وقف نامه و مطالبه اجرت المثل

پرسش: در مواردی که به لحاظ ارتباط کامل با وحدت منشا دعاوی، اقامه آن ها در یک دادخواست یا رسیدگی توامان تجویز شده است آیا رسیدگی و اتخاذ تصمیم نسبت به دعاوی متعدد موصوف باید ترتیبی باشد یا توامان؟ مثلاً در دعوای خواهان به خواسته اثبات مالکیت و ابطال وقف نامه و مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، آیا نخست باید به دلایل اثبات مالکیت خواهان سپس به تقاضای ابطال وقف نامه و مطالبه اجرت المثل آیا تصرف، رسیدگی و به ترتیب حکم صادر کرد و یا رسیدگی و اتخاذ تصمیم باید توامان باشد؟

 

پاسخ: نظر به اینکه دعاوی اثبات مالکیت و ابطال وقف نامه و مطالبه اجرت المثل مربوط به موضوع معامله و یا ملک متنازع فیه می باشد که ارتباط کامل با یکدیگر داشته به نحوی که رسیدگی در هریک از دعاوی مطروحه موثر در دیگری است ، لذا به استناد مواد 65و103 قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی مصوب 21/1/1370، دادگاه می تواند به طور یکجا و توامان به دعاوی مرتبط رسیدگی نماید.

 

موکول بودن صدور رای در مورد ابطال سند مالکیت به وقفیت ملک
 

پرسش: در دعوی وقفیت پلاک ملکی که به ثبت رسیده و مالک ملک فوت شده و فاقد ورثه می باشد باید به طرفیت چه کسی اقامه شود و آیا بدون طرح دعوی و به صرف در خواست سازمان ،یا انجام اقدامات دیگر ،اداره ثبت مکلف به قبول در خواست سازمان و تبدیل وضعیت پلاک به موقوفه و صدور سند به نام سازمان حج و اوقاف و امور خیریه می باشد یا خیر؟


پاسخ: دعوی وقفیت باید به طرفیت مالک اقامه شود و اگر ارث بلا وارث است علیه مدیر ترکه اقامه گردد و اما در مورد صدور سند مالکیت به نام اوقاف تا زمانی که رای نهایی دادگاه بر وقفیت صادر نشود ،اداره ثبت مجوزی برای ابطال سند مالکیت قبلی و صدور سند مالکیت جدید به نام سازمان حج و اوقاف و امور خیریه ندارد.

 

برای مشاوره حقوقی در هر زمینه ای با وکیل متخصص می توانید بر روی تصویرک زیر کلیک کنید یا آن را لمس نمایید

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام واحترام.در دعوای صدور حکم بر وقفیت می توان به شهادت شهود،وقف نامه،اقرار ،تصرف به عنوان وقفیت استناد کرد.این دعوا از نوع دعاوی است که می شود آن را با شهادت شهود اثبات کرد و دادگاه نمی تواند به دلیل عدم ارائه وقف نامه به شهادت شهود بی توجه باشد.اداره اوقاف می توانددر این نوع دعوا تحقیق محلی وعمل به وقف در سالهای قبل را به عنوان دلیل به دادگاه تقدیم نماید.در این دعوا متولی، اداره اوقاف، واقف و موقف علیهم می توانندذی سمت ویا ذی نفع تلقی شوند.این دعوا می تواند به طرفیت واقف یا ورثه او ویا هر متصرفی طرح شود.
با سلام و احترام. موضوع وقف از موضوعات تخصصی و تاحدودی پیچیده حقوقی محسوب میشه و بنابراین لازمه که هموطنان عزیز دقت داشته باشند که قبل از هرگونه اقدام در این خصوص یا طرح دعوی، حتما با یک وکیل یا مشاور مجرب مشورت کنند.
سلام و وقت بخیر خدمت مجموعه محترم موسسه وکیل تلفنی موضوع وقف و دعاوی مربوط به آن از مباحث مهم امروزه دادگاه ها هستند که اطلاع رسانی شما روند دادرسی و آگاهی مردم را بهبود میبخشد. مچکر
سلام وقف و مسائل مربوط به آن از جمله امور تخصصی می باشد ک موسسه وکیل تلفنی خوب از عهده اون براومده
سلام از اینکه با ارائه نکات کاربردی حقوقی موجب آگاهی بخشی به عموم جامعه میشوید سپاسگزاریم. من جهت دریافت مشاوره با متخصصین شما، با موسسه تماس گرفتم و بسیار برخورد دوستانه و خوبی داشتند. مشاوره به سرعت برقرار شد و من از سطح کیفی اطلاعات مشاور نیز کمال رضایت را داشتم. موفق باشید
افرادی در جامعه ی ما هستند که می خواهند اموال خود را وقف کنند ولی راه و چاه را نشناسند ودر این زمینه نیاز به یک وکیل ویا مشاور دارند که آنها را راهنمایی کند ومن به عنوان یک کاربر از سایت وکیل تلفنی،به شما عزیزان هم پیشنهاد میکنم حتما از وکلای سایت وکیل تلفنی،که به صورت 24ساعته در خدمتگذاری حاضرند کمک بگیرید تنها با یک تماس وصرف هزینه ووقت کمتر می توانید کلی از سوالات خودرا بپرسید و راهنمایی شوید.
درود و وقت بخیر دوست عزیز اگر درست منظور سوال شمارو متوجه شده باشم درواقع اگر قبض رخ نداده وقف هم اتفاق نیفتاده مگر انکه طلب از قبل بوده باشه ،اگر طلب از قبل بوده شما منشا طلب رو پیدا کن اول اگر شد دفاعیه ارائه بده دین رو از دوش خودت بردار نشد رجوع کن به فروشنده
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران گرامي توصيه مي شود پيش از هر اقدامي در امور حقوقي خود با وكيلي متخصص و مجرب در موضوع مربوطه مشورت نماييد كه مجموعه وكيل تل اين امر را تسهيل بخشيده است و با توجه به شرايط كرونايي دسترسي راحت به وكيل ميسر گرديده است در پناه حق شاد و سلامت باشيد ارادتمند شيخي
با سلام خدمت کاربران گرامی.در مورد بحث مهم و کاربردیوقف باید بدانید که ممکن است هر است هر فردی برای خرید ملکی با این دسته از املاک روبرو شود و از خود بمرسد که آیا ملک وقف شده قابل خرید و فروش است آنچه عامه مردم در نظر می گیرند این است که ملکی را خریدار کنند و عرصه و اعیان آن هم به راحتی قابل انتقال به غیر بلشد در حالیکه دقت کنید ملک وففی قابل انتقال به غیر در خصوص عرصه یعنی زمین نیست مگر با شرایط خاصی زمین ملک وقفی قابل انتقال باشد و اصزلاحا عین ملک حبس و منافع تسبیل می شود یعنی به زبان ساده کسی که برایش وقف شده فقط می تواند از منافع ملک بهره ببرد و عین سر جای خود باقی است.هین همیشه در وقف تحت کنترل سازمان اوقاف می ماند مگر به دلایلی لازم به فروشش شود.موفق باشید.مسیح اقاداودی وکیل موسسه
سلام ده سال پیش سه دونگ از یک مغازه خریدم ده درصدی ک فروشنده به اوقاف مخواسته بده رو نداده اوقاف بعد ده سال به من گفته شما باید بدین منم ندارم باید چکار کنم ممنون از راهنمایتون

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی