موسسه وکیل تلفنی

  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۸:۴۵ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۲۶:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • احمد رحمانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۴۱:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۲:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۱:۳۹ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۴:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • سیمین محمودی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۲۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
  • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۹:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
  • سمکو محمدپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۰:۹ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

مطالبه خسارت در دعاوی تخریب

مطالبه خسارت در دعاوی تخریب

اعمالی همچون تخریب می تواند هم از نظر جرم کیفری و هم از نظر جبران خسارت مادی مورد تعقیب قضایی قرار بگیرد. برای رسیدن به حق و حقوق مالی خود در پرونده مطالبه خسارت در دعاوی تخریب باید به وکیل متخصص مراجعه کرد و راهنمایی لازم را از ایشان دریافت نمود. 

مطالبه خسارت ناشی از تخریب

مطالبه خسارت در دعاوی تخریب

با وارد شدن خسارت به اموال افراد برای مطالبه خسارت در دعاوی تخریب باید اقدامات قانونی انجام دهند. مشاوره حقوقی با وکیل متخصص می تواند راهکارهای لازم در این زمینه را به افراد نشان دهند. تخریب اموال دیگران می تواند عمدی با غیر عمدی باشد، اما در هر صورت با ورود ضرر و زیان شخص متهم موظف به جبران خسارت است، و می توان در دادگاه های کیفری یا عمومی از ایشان شکایت کرد. وکیل کیفری با ارائه روش های قانونی کمک می کند که افراد نتیجه دلخواه را به دست آورند. 

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل

مشاوره حقوقی مطالبه خسارت در دعاوی تخریب

مشاوره حقوقی در موضوعاتی همچون مطالبه خسارت در دعاوی تخریب می تواند اطلاعات مفیدی در اختیار افراد قرار دهد. نحوه نوشتن دادخواست و لایحه دفاعیه باید به گونه ای باشد که جرم تخریب اثبات شود و افراد بتوانند به حق و حقوق مالی خود برسند. 

وکیل تلفنی با انجام مشاوره حقوقی رایگان و آنلاین این امکان را فراهم آورده که افراد از تخصص و دانش وکلای کیفری استفاده کنند و پرونده خود را با روش قانونی پیگیری نمایند. 

1_ چگونه می توان از تخریب اموال شکایت کرد؟ 

در ماده 48 قانون آیین دادرسی مدنی مطالبه خسارت در دعاوی تخریب را نیازمند ارائه دادخواست دانسته است. بنابراین افراد باید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنند و دادخواست خود را مبنی بر جرم تخریب و مطالبه خسارت تنظیم نمایند. 

جرم تخریب به گونه ای است که مدعی عمومی می تواند آن را دنبال کند، بنابراین در صورتی که خسارت وارده اموال عمومی را هم شامل شود، شخص از طرف نهاد های عمومی هم تحت تعقیب قرار خواهد گرفت. 

در مشاوره حقوقی تلفنی نحوه نگارش دادخواست مطالبه خسارت در دعاوی تخریب به افراد آموزش داده خواهد شد. دادخواست قوی و مستند بعد از ارسال به دادگاه مورد تایید قرار می گیرد و وقت دادرسی تعیین می شود. 

2_ برای مطالبه خسارت در دعاوی تخریب چگونه می توان اقدام کرد؟

به طور کلی دو روش قانونی برای مطالبه خسارت در دعاوی تخریب پیش بینی شده است. در روش اول افراد به دادگاه کیفری مراجعه کرده و دادخواست خود را مبنی بر شکایت از فرد متهم ارائه می نمایند. در دادگاه کیفری ضمن رسیدگی به اتهام وارده و تعیین مجازات می توان مطالبه خسارت نمود، تا قاضی در کنار تعیین مجازات مجرم، خسارت وارده را نیز مشخص نماید و حکم قضایی درباره ی این مورد نیز صادر شود. 

در روش دوم پس از رسیدگی دادگاه کیفری به پرونده تخریب و صدور حکم مجازات، شاکی می تواند در دادگاه حقوقی دادخواست مطالبه خسارت در دعاوی تخریب را ارائه دهد و با استناد به حکم کیفری صادره از دادگاه خسارت مادی خود را مطالبه نماید. 

مشاور با وکیل ارزان و تضمینی می تواند روش قانونی اقامه دعوا و رسیدن به حق و حقوق مالی را به افراد نشان دهد. در سایت وکیل تلفنی انجام مشاوره حقوقی آنلاین امکان دسترسی فوری به وکیل را فراهم کرده است. 

3_ آیا در دعاوی تخریب می توان مطالبه خسارت نمود؟

در ماده 14 قانون آیین دادرسی کیفری آمده است که:

 شاکی می تواند جبران تمام ضرر و زیان های مادی و معنوی و منافع ممکن الحصول ناشی از جرم را مطالبه کند.» 

در ادامه این ماده دو تبصره بیان شده که خسارت های مادی و معنوی در مصادیق مختلف آورده شده، و افراد می توانند با استناد به این ماده قانونی دادخواست مطالبه خسارت در دعاوی تخریب به دادگاه صالح ارائه نمایند. 

وکیل پایه یک دادگستری 24 ساعته با انجام مشاوره حقوقی تلفنی اطلاعات لازم درباره نحوه مطالبه خسارت در دعاوی تخریب را در اختیار افراد قرار می دهد، و کمک می کند که هر چه سریع تر به حق و حقوق مالی خود برسند. 

مطالبه خسارت در کنار اعلام شکایت تخریب

 

4_ مطالبه خسارت در دعاوی تخریب به کمک وکیل چقدر هزینه دارد؟ 

مطالبه خسارت در دعاوی تخریب جزو دعاوی مالی است و بنابراین افراد باید معادل خواسته خود 3 درصد هزینه دادرسی بپردازند. در بخش پرسش و پاسخ فوری حقوقی درباره نحوه تنظیم دادخواست اطلاعات مفیدی ارائه شده که با مراجعه به این بخش می توان به صورت اصولی و قانونی دادخواست خود را تنظیم نمود. 

حق الوکاله وکیل به نوع پرونده بستگی دارد، و مشاوره حقوقی 24 ساعته افراد را در این زمینه راهنمایی خواهد کرد. به طور کلی در سایت وکیل تلفنی خدمات حقوقی با نازل ترین قیمت انجام می شود و افراد می توانند با آسودگی خیال پرونده مطالبه خسارت در دعاوی تخریب را به وکلای کارکشته وکیل تلفنی بسپارند. 

5_ آیا وکیل می تواند به موفقیت در مطالبه خسارت در دعاوی تخریب کمک کند؟ 

پرونده مطالبه خسارت در دعاوی تخریب دو جنبه مختلف خواهد داشت. در ابتدا جرم تخریب باید ثابت شود، و برای ثابت شدن آن نیاز به جمع آوری مدارک و مستندات قوی و محکمه پسندی می باشد. وکیل کیفری با در نظر داشتن این مسئله لایحه دفاعیه محکم و مستندی را تنظیم خواهد کرد. 

جرم تخریب می تواند عمدی یا غیر عمدی باشد. در صورتی که عمدی باشد شخص بر اساس ماده 677 قانون مجازات اسلامی مجازات خواهد شد، اما چنانچه جرم تخریب غیر عمدی محسوب شود، بحث جبران خسارت مطرح می شود. 

برای وصول خسارت مادی وکیل باید با هوشمندی و دقت نظر به موکل کمک کند که به تمام حق و حقوق خود برسد. در پرونده مطالبه خسارت در دعاوی تخریب اگر افراد بتوانند از مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته کمک بگیرند می توانند مسیر دادرسی را به نفع خود تغییر دهند. 

 هزینه نگارش دادخواست مطالبه خسارت  
نگارش فوری دادخواست مطالبه خسارت  برای جرم تخریب 
مشاوره حقوقی با وکیل کیفری تخریب 

 

 

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

[email protected]

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

[email protected]

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

[email protected]

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی