موسسه وکیل تلفنی

 • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۱۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۱:۴۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۷:۱۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۵۸:۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵:۴۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۱۶:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • مهدی ملک مهدی ملک گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۲:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • سعید پارسافر سعید پارسافر گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۱۵:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی عقد وکالت

مشاوره حقوقی عقد وکالت

در مقاله پیش­رو، اطلاعات حقوقی و مشاوره قضائی را در باب عقد وکالت طرح نموده­ ایم. ارائه­ی جامع­ترین و شامل­ترین مشاوره حقوقی عقد وکالت تخصص ماست. تمامی مسائل و چالش­ های حقوقی و قضائی خود در باب وکالت و تمامی موارد مرتبط با آن را با ما در میان نهاده و پاسخ آن را از وکلای ما دریافت نمائید؛ تمام آنچه که در باب عقد وکالت لازم دارید، در موسسه حقوقی ما برای شما فراهم است.

 

توصیه های وکیل خانم در خصوص مشکلات رایج اعطای وکالت

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"بسیاری از هموطنان عزیزمان پس از عقد وکالت و اعطای وکالت به وکیل مورد نظرشان به دلایل زیادی به مشکل بر می خورند؛ یکی از این دلایل می تواند عدم شناخت موکل از وکیل باشد که بعد ها حتی خطر وکالت بلاعزل را نیز موجب می گردد؛ از این رو موسسه حقوقی ما شرایطی را مهیا نموده که شما می توانید در این خصوص مشاوره گرفته و آگاهانه اقدام نمایید تا به جای استخدام وکیل برای حل مشکل حقوقی خود به ناگه مشکلات را ایجاد ننمایید؛ برای اینکار تنها کافیست تا تصویرک زیر را لمس نمایید"

 

 

عقد وکالت چیست؟

 

giving the lawyer the authority

اعطای وکالت آنلاین به وکلای پایه یک دادگستری به صورت 24 ساعته

 

قانون مدنی ایران که در سه دوره ­ی قانونگذاری (1307، 1313 و 1314 ه. ش) به تصویب رسیده است، به عنوان مادر قوانین ـ خاصّه در حوزۀ حقوق مدنی ـ در پیوند با فقه اسلامی، در باب مسائل مختلفی، بیان حکم نموده و با طرح امّهات مباحث، هیچ موضوعی را فروگذار نکرده است. ماده 183 قانون مدنی اشعار می­دارد: «عقد عبارت است از اینکه یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر، تعهد بر امری نمایند و مورد قبول آنها باشد».

مواد بعدی نیز به بیان انواع عقود و احکام آنها می­ پردازد. وانگهی مواد 656 الی 683 همان قانون، به تفصیل، عقد وکالت را توضیح داده است. ماده 656 عقد وکالت را تعریف نموده و بیان می ­دارد: «وکالت، عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین، طرف دیگر را برای انجام امری، نایب خود می­ نماید». ناگفته پیداست که عقد وکالت در مواد مذکور در قانون مدنی، اعم­تر و کلی­تر از عقد وکالت به معنی وکالت در محاکم دادگستری می­ باشد؛  ارائه کاربردی ترین راهکار های عقد وکالت به صورت تلفنی و آنلاین تخصص و دانش ماست.

 

شرایط انتخاب وکیل برای وکالت

به صراحت ماده­ ی 662 قانون مدنی، طرفین عقد وکالت بایستی در امر موضوع وکالت، دارای اهلیت باشند. وکیل مدنی با وکیل دادگستری متفاوت است. برای وکالت مدنی، اهلیت، عقل و بلوغ و رشد (در مواقعی که موضوع، مالی است) نیاز است. برای وکالت دادگستری، وکیل بایستی دارای پروانه وکالت دادگستری باشد. در حال حاضر دو نهاد کانون وکلا و مرکز وکلا، متولی صدور پروانه ­ی وکالت می­ باشد. مشورت های حقوقی در مورد عقد وکالت، شرایط انتخاب وکیل و بسیاری از موارد دیگر در این حوزه مورد بررسی قرار می دهد.

 

نکات افتراقی وکالت دادگستری و وکالت مدنی

 

Differential points of lawyer types

بررسی و ارزیابی 24 ساعته وکیل شما

 

چندانکه در آغاز بحث اشاره شد، وکالت مدنی مذکور در مواد 565 الی 683 قانون مدنی، اعم­تر و کلی ­تر از عقد وکالت به معنی وکالت محاکم دادگستری است. وکالت مورد نظر در مواد قانون مدنی، ناظر به کلیه وکالت­ ها بین کلیه ­ی آحاد جامعه و در مورد کلیه ­ی امور است. البته منوط به اهلیت طرفین (مستفاد از ماده 662 قانون مدنی). ولی وکالت در محاکم دادگستری، شرایط و ضوابط خاص خود را داراست؛ از جمله داشتن پروانه ­ی وکالت دادگستری. وکلای ما در مجموعه وکیل تلفنی به صورت 24 ساعته آماده ­اند تا بهترین مشاوره های لازم در جهت انعقاد وکالت آنلاین را به شما ارائه نمایند.

 

عقد وکالت چگونه منحل می­ گردد؟

عقد وکالت، عقدی جایز است. ماده 184 قانون مدنی به بیان اقسام عقود پرداخته و در ماده 186 بیان داشته است: «عقد جایز آن است که هر یک از طرفین بتواند هر وقتی بخواهد، فسخ کند». در عالَم حقوق و عقود، اصل بر لزوم عقود است. یعنی اصل بر این است که کلیه عقود و قراردادها، لازم­ الوفاء بوده و هیچ یک از طرفین حق برهم­زدن و فسخ آن را ندارند؛ مگر در موارد معین قانونی. ولی عقود جایز که قانون مدنی صراحتاً آنها را برشمرده، از اصل لزوم تبعیت نمی کنند و طرفین عقود جایز، می ­توانند آن را بر هم بزنند؛ عقد وکالت نیز جزو عقود جایز است. به طور کلی، انحلال عقود و قراردادها به سه صورت فسخ، تفاسخ (اقاله) و انفساخ است. فسخ، حق هر یک از طرفین برای برهم ­زدن عقد است.

تفاسخ، اراده ­ی هر دو طرف را می ­خواهد و انفساخ، برهم خوردن و فسخ خود به خودی و غیرارادی عقد است که می ­تواند ناشی از دو دلیل باشد:

 • حکم قانون (چندانکه در ماده 954 قانون مدنی آمده است) و شرط فاسخ؛ یعنی شرطی در عقد که در صورت حصول، آن عقد خود به خود منفسخ شود. ماده 954 قانون مدنی اشعار می­دارد: «کلیه­ ی عقود جایز، به موت احد طرفین منفسخ می ­شود و همچنین به سَفَه در مواردی که رشد معتبر است». نیز ماده­ی 678 قانون مدنی بیان نموده که عزل وکیل (توسط موکل)، استعفای وکیل و سدیگر موت یا جنون طرفین (وکیل یا موکل) باعث انحلال عقد وکالت می­شود. مواد 682 و 683 نیز بیان داشته محجوریت طرفین، از بین رفتن متعلَّق وکالت (موضوع وکالت) و انجام عمل منافی با وکالت توسط موکل نیز باعث انحلال وکالت است؛ ارائه ی تمامی خدمات متنوع حقوقی از جمله عقد وکالت به هم ­ میهنان مان، افتخار ماست، لذا منتظر تماس آنلاین و تلفنی شما هستیم.

 

بهترین روش برای ابطال وکالت ­نامه­ ی بلاعزل

 

termination of lawyer responsibility over the case

ابطال فوری و آنلاین وکالت نامه ی بلاعزل

 

وکالت، عقدی جایز است. در عقود جایز، طرفین به راحتی می ­توانند بدون سبب و تشریفات خاصی، عقد را بر هم بزنند. عقود جایز و از جمله وکالت را می­توان به صورت ضمن عقد لازم، از جواز خارج کرد و لازمش ساخت. برای مثال می­توان در ضمن عقد بیعی (که عقدی لازم است)، عقد وکالت را نیز گنجاند و به واسطه­ ی عقد لازم بیع، عقد جایز وکالت را نیز لازم ساخت.

وکالت بلاعزل بدین معناست که موکل، حق فسخ قرارداد وکالت را از خود سلب و ساقط نماید. با این حال، گریزگاه ­هایی برای دور زدن وکالت بلاعزل وجود دارد. از جمله اینکه موکل (همان موکلی که وکالت بلاعزل به وکیلی داده)، موضوع وکالت را خود انجام دهد یا عملی مغایر با آن انجام دهد. نیز می ­تواند بابت همان موضوع، به دیگران وکالت دهد. راهنمایی های حقوقی در مورد عقد وکالت، روش­ های ابطال وکالت ­نامه­ ی بلاعزل را بازمی­ گوید.

 

شرایط فسخ وکالت ­نامه ­ی بلاعزل

چندانکه اشاره شد، انحلال عقود با فسخ و تفاسخ و انفساخ است. فسخ، حق طرفین برای بر هم زدن عقد است. در وکالت­نامه­ های بلاعزل، در واقع این حق از موکل سلب می­شود. یعنی موکل به وکیل، وکالت بلاعزل می­دهد و حق عزل وی را از خود سلب می­ نماید؛ مشاوره حقوقی عقد وکالت در مقام بیان انواع وکالت است.

 

نحوه ­ی انتخاب ضمّ وکیل به وکالت­ نامه ­ی بلاعزل

ضمّ به معنای ضمیمه کردن و افزودن فردی به فرد یا افرادی دیگر است. در قانون مدنی و پاره ­ای از قوانین دیگر از جمله قانون امور حسبی، ضمّ ناظر و وکیل و ... پیش­بینی شده است. در عقد وکالت، مراد از ضمّ وکیل، این است که موکل، وکیل دومی را ضمیمه ­ی وکیل اول می ­نماید تا آن دو، مجتمعاً یا منفرداً عمل کنند. در وکالت­نامه ­ی بلاعزل، اگر شرط ضمّ وکیل وجود داشته باشد، موکل می­تواند وکیل دیگری، ضمیمه ­ی وکیل بلاعزل نخست خود کند تا اقدامات وکیل بلاعزل اول، در معیت و حضور وکیل دوم (وکیل ضمیمه شده) صورت گیرد. مشاوره حقوقی عقد وکالت تمام پیچیدگی ­های عقد وکالت را سهل می ­کند.

 

شرایط و روش ضمّ ناظر به وکالت­ نامه­ ی بلاعزل