موسسه وکیل تلفنی

 • سارا الهویسی نیت گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۵۷:۱۳ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۴
 • حسین صمیمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۳
 • محسن رسولی محسن رسولی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۱۹:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۳
 • میلاد ونارچی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۱۰:۴۵ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۳
 • حسن رستمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵۲:۲۵ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۳
 • بهروز بهروزحسن پور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۳۳:۳۰ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۳
 • وجیح اله سالاری وجیح اله سالاری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۲:۲۲:۵۱ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۲
 • الیاس عرفانی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۵:۵۰:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۲
 • غزل فیضی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۵۲:۵۴ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۱
 • مظاهری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۴۴:۱۷ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۱
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی استرداد چک

مشاوره حقوقی استرداد چک

 

استرداد لاشه چک یکی از دعاوی بسیار مهمی بوده که در زمینه چک، سفته و دیگر اسناد تجاری مطرح می‌شود. امروزه داد و ستدهای بسیاری با استفاده از چک انجام می شود به همین علت مشکلات زیادی ممکن است در صورت رعایت نکردن شرایط خاص در ارائه چک و نوشتن در آن برای افراد بوجود بیاید. گاهی اوقات نیز چک در دست شخص یا اشخاص نامطمئن قرار می گیرد و برای دریافت آن شرایط سختی پیش می آید که فقط از راههای قانونی قابل حل می باشد. یکی از بهترین راه های قانونی که شما می توانید از آن برای رسیدن به نتایج مناسب و قانونی خود در این زمینه دست پیدا کنید استفاده از خدمات مشاوره حقوقی استرداد چک می باشد. دارنده چک ممکن است ادعا کند که چک هایی که در دسترس دارد چک اصل نبوده است و یک چک فیک می باشد. یا اینکه تعداد چک برگشتی یا چک بی محل ارائه دهنده چک در زمان انجام معامله زیاد بوده است. ما در این مقاله به چگونگی طرح دعوی استرداد لاشه و نحوه نگارش دادخواست می‌پردازیم، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

دعوی استرداد چک چیست؟

در بسیاری از روابط تجاری به دلایل مختلف برای پرداخت بخشی از هزینه داد و ستد تجاری و یا تضمین پرداخت پول و حسن انجام کار و یا تعهد و تضمین تخلیه منزل در زمان مشخص شده یک یا چند برگه چک بین طرفین معامله رد و بدل می شود. اگر در زمان اتمام قراردادکاری و تجاری و پرداخت هزینه ها چک اصل، لاشه چک، چک برگشتی اگر در بین چک ها وجود داشته باشد به صاحب چک برگشت داده می شود.

 

در صورتی که دارنده چک از این کار اجتناب کند می‌توان از او شکایت کرد. بنابراین اینجا مساله حقوقی به نام دعوی استرداد لاشه چک مطرح می‌شود. از آن جایی که دارنده چک می‌تواند با ارائه سند تجاری به بانک مبلغ آن را وصول یا چک را برگشت بزند؛ لازم است تا با طرح دعوای آن به خوبی آشنا باشید.

 

یک نکته مهم در مورد این طرح دعوی این است که بدانید جز دعاوی غیرمالی محسوب شده و قوانین مربوط به آن مشابه خیانت در امانت است. برای هر اقدام قانونی لازم است تا ابتدا یک اظهارنامه برای دارنده چک ارسال کنید. در صورتی که دارنده، طبق درخواست شما لاشه چک را ارسال نکرد، وقت آن است که با ثبت دادخواست خود در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و ارائه ادله مناسب، از مجرای قانون اقدام کنید.

 

مراحل دعوی استرداد چک

مراحل دعوی استرداد چک در ابتدا به این شکل می باشد که قبل از شکایت کیفری اظهارنامه ای برای طرف مقابل ارسال می شود. اگر با وجود ارسال اظهار نامه شخصی که چک به صورت امانت در اختیار او قرار گرفته است اقدام به پس دادن چک ننماید این کار خیانت در امانت محسوب می شود و می توانید برای دریافت چک ها با راهنمایی مشاوره حقوقی استرداد چک اقدام به تنظیم شکایت نامه کیفری نمائید.

 

 

 

returned or bounced cheque problem

 

 

به چه دلایلی صادر کننده چک باید دادخواست استرداد لاشه چک به طرفیت دارنده چک مطرح نماید؟

دلایل مهمی که باعث می شود تا صادر کننده چک تصمیم به دادخواست استرداد لاشه چک نماید را می توان به این صورت بیان کرد که:

 

 1. جلوگیری از سوء استفاده از چک توسط شخص یا اشخاص دیگر.

 2. جلوگیری از نقد شدن مبلغ چک توسط شخص ثالث.

 3. جلوگیری از ارائه چک شما به عنوان تضمین به شخص ثالث.

 

برای اثبات ادعای خود در این موارد مشاور حقوقی شما را راهنمایی می کند که در ابتدا یک دادخواست را در سیستم الکترونیکی تنظیم کرده و سپس با ارائه مدارک معتبر مبنی بر پرداخت هزینه ها و مبالغ چک در زمان های مشخص امور حقوقی آن را پیگیری نمایید.

 

 

آیا مشاوره حقوقی استرداد چک برای استرداد لاشه چک قبل از دادخواست لازم و ضروری می باشد؟

مسلماً هیچ کدام از ما انسانها به تمامی امور آگاه نیستیم، موارد حقوقی از جمله بخش هایی است که تخصص افراد ویژه و خاصی می طلبد تا به تمام جزئیات آن آگاه باشد.تشخیص ادعای صحیح طرفین معامله، ارائه راهکارهای مناسب برای رسیدن به نتیجه بهتر و در نهایت استرداد چک اعم از چک برگشتی، چک بی محل، چک خنثی مواردی هستند که باید یک قبل از شروع ارائه دادخواست با مشاوره حقوقی استرداد چک در مورد آن صحبت شود و راهنمایی های لازم در نظر گرفته شود.

 

 

درخواست مشاوره حقوقی فوری با وکیل

 

مدارک لازم برای نگارش دادخواست لاشه چک

برای نگارش دادخواست لاشه چک اولین مساله این بوده که قرار است آن را برای چه مرجعی نگارش کنید. در طرح دعوی مربوط به دریافت لاشه چک در صورتی مبلغ چک کمتر از بیست میلیون تومان باشد در شورای حل اختلاف مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ در غیر این صورت برای مبالغ بالای بیست میلیون تومان دادخواست را به دادگاه عمومی می‌بریم.

 

مدارکی که برای نگارش و ثبت دادخواست لازم بوده شامل مدارک شناسایی می‌شود. شما با ثبت نام در سامانه ثنا، قدم اول برای شکایت کردن را برداشته و اطلاعات شخصی خود را هم ثبت می‌کنید. در این دادخواست باید نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و کدملی، سن، شغل، شماره و آدرس سکونت را وارد کنید. در صورتی که وکیلی هم استخدام کرده‌اید، باید مشخصات وکیل را هم وارد کنید.

 

در ادامه مدارکی که نشان دهد شما صاحب چک هستید و دارنده قصد تحویل لاشه را ندارد؛ در سامانه بارگذاری می‌شود. تمام مدارک باید اصل بوده و در صورت کپی بودن هم باید برابر اصل شوند. با ارائه این مدارک، دادخواست شما ثبت شده و در صف رسیدگی قرار مي‌گیرد.

 

 

 

writing cancelled cheque petition

 

 

هزینه نگارش دادخواست استرداد لاشه چک

در صورتی که تحصیل کرده رشته حقوق باشید می‌توانید دادخواست را خودتان نگارش کنید؛ در غیر این صورت لازم بوده تا حتما به یک متخصص مراجعه کنید. روش ساده‌تری که پیشنهاد می‌کنیم این است که با مشاوره حقوقی تلفنی با یک وکیل باتجربه، درخواست کنید تا این دادخواست را برای شما نگارش کنند. در این صورت هزینه کمتری برای شما خواهد داشت.

 

موسسه حقوقی وکیل تلفنی این امکان را برای شما فراهم کرده تا نگارش انواع نامه و درخواست‌های اداری در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته شود. بنابراین با ثبت درخواست و پرداخت هزینه، اطلاعات ضروری برای دادخواست را به این موسسه ارائه می‌دهید تا پروسه نگارش انجام شود.

 

 

مزایای مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری قبل و بعد از طرح دعوی استرداد چک

از مزایای دریافت مشاوره حقوقی در مورد چک برگشتی می توان موارد زیر را به مفصل توضیح داد، با ما همراه باشید:

 

 1. جلوگیری از ضرر و زیان مالی: فرقی نمی کند که شما در چه زمینه ای می خواهید از خدمات حقوقی استفاده کنید، اطلاع داشتن از مسایل و امور حقوقی و قوانینی که در کشور  موجود می باشد امری واجب لازم است. اطلاع داشتن از کلیه این قوانین مهم از عهده و حوصله افراد خارج است. در این شرایط مشاورین حقوقی بهترین انتخاب برای نظارت و بررسی موارد حقوقی می باشد.     

 2. صرفه جویی در هزینه و زمان: امور حقوقی مربوط به  انواع چک اعم از چک زماندار، چک بی محل از مواردی است که اگر بدون آگاهی و توجه انجام شود هزینه های زیادی به فرد وشرکت وارد خواهد کرد.اگر شرکت یا فردی که می خواهد اقدام به انجام امور حقوقی و پیگیری آن نماید قبل از هر کاری با وکیل و یا مشاور حقوقی صحبت کند مسلما مسیر کوتاهتری را طی خواهد کرد و هزینه های کمتری را برای انجام امور حقوقی متحمل خواهد شد.   

 3. انجام کارهای مهم در زمان حساس با استفاده از مشاوره حقوقی استرداد چک.

 4. حل مشکلات حقوقی در زمان کوتاهتر.

 5. امکان برقراری تماس بدون صرف هزینه و وقت زیاد.

 6. جلوگیری از تکرار اشتباه در زمینه ارایه چک در معاملات بعد.

 7. جلوگیری از جعل چک.

 8. دسترسی به خدمات غیرحضوری به صورت 24 ساعته.

 

 

نکته: یکی از موارد مهم استفاده از خدمات غیرحضوری دسترسی به وکیل تلفنی ارزان می باشد. کافی است، شما تمامی موارد حقوقی مربوط به چک را به مشاوره حقوقی استرداد چک بسپارید و قبل از آن موارد مهم و مورد نظر خود را لیست کرده و در زمان ارتباط آنلاین از مشاور حقوقی پرسیده و بدون دغدغه به نتایج مورد نظر خود برسید.

 

نکته دوم: از طریق استفاده از خدمات مکالمه تلفنی با وکیل آنلاین دسترسی به شماره تلفن بهترین وکیل تهران و سایر مناطق کشور نیز امکانپذیر می باشد.

 

 

بهترین  وکیل برای مشاور حقوقی پرونده های استرداد لاشه

بهترین وکیل و مشاوره حقوقی استرداد چک در زمینه پرونده های استراد لاشه چک وکلایی هستند که تخصص ویژه آنها در امور حقوقی مربوط به امور مالی می باشد. تجربه و تخصص این وکلا برای انجام امور مربوط به استرداد چک بر اساس تجربیاتی است که  در پرونده های مالی متفاوت به دست آورده اند، بنابراین دریافت مشاوره و راهنمایی از آنها به شما کمک می کند تا اشتباهات گذشته خود را در زمینه ارایه چک تکرار نکنید. با استفاده از خدمات مکالمه تلفنی با وکیل آنلاین  و استفاده از خدمات  مشاوره حقوقی استرداد چک قبل از اقدام به هر کاری اطلاعات لازم را برای امور حقوقی را بدست آورید.

 

 

 

best lawyer for legal advice about bounced cheque

 

 

کارهای ضروری بعد از برگشت چک و مشاور حقوقی استرداد چک

از مهمترین ضروریات بعد از برگشت چک اینست که شما پس از دریافت آن باید نسبت به غیرقابل استفاده بودن آن و تبدیل آن به چک خنثی و بدون اثر اقدام نمایید. به همین دلیل استفاده از خدمات مشاوره حقوقی استرداد چک در انجام امور حقوقی می تواند به شما کمک کند.

 

 

مرجع صالح برای رسیدگی به پرونده استرداد لاشه چک

در صورتی که دارنده چک به درخواست مستقیم شما پاسخی نشان نداده و اقدامی برای استرداد لاشه چک نکرد؛ وقت آن بوده که از طریق قانون و مراجع قضایی آن را پیگیری کنید. در این صورت بعد از ثبت دادخواست خود، پرونده را باید با کمک یک وکیل چک یا با استفاده از مشاوره حقوقی پیگیری کنید. در این مرحله پرونده به دادگاه عمومی داده می‌شود. در این دادگاه بعد از بررسی ادله، نامه‌ای برای دارنده چک ارسال می‌شود.

 

در صورتی که مبلغ چک شما از دویست میلیون ریال کمتر باشد، این دعوی را باید در شورای حل اختلاف به نتیجه برسانید. در صورتی هم که مبلغ آن بیشتر باشد؛ که در بیشتر مواقع چنین مساله‌ای رخ می‌دهد آن را در دادگاه عمومی پیگیری خواهید کرد.

 

 

ادرس بهترین وکیل برای استرداد لاشه

همانطور که مشاهده کردید، استرداد چک موضوع مهمی است و باید بتوان در اسرع وقت به آن رسیدگی کرد. در این راستا برداشتن گام‌های اشتباه باعث می‌شود وقت شما تلف شده و هزینه‌های بیشتری روی دست شما بگذارد. در این خصوص بهترین فردی که می‌تواند راهنمای شما باشد، یک وکیل خبره برای استرداد لاشه چک است. اگر به دنبال پیدا کردن بهترین وکیل در این حوزه هستید، می‌توانید ابتدا از مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان استفاده کنید.

 

در بین تمام موسسات حقوقی که می‌توانند در زمینه لاشه چک به شما کمک کنند، برخی از آن‌ها ابتکار عمل‌های بهتری داشته و می‌توانند خدمات بیشتری را به موکلین اعطا کنند. موسسه حقوقی وکیل تلفنی نیز با برقراری ارتباط سریع و همه جانبه،‌ سعی دارد تا خدماتی ممتاز در این خصوص ارائه دهد تا موکلین در کوتاه‌ترین زمان از مشاوره‌های لازم در خصوص چک و استرداد آن بهره ببرند.

 

موسسه حقوقی وکیل تلفنی با سال‌ها تجربه در زمینه انواع دعاوی مالی و غیرمالی، آماده بوده تا به صورت 24 ساعته حتی در ایام تعطیل؛ به شما در زمینه‌های حقوقی مختلف مشاوره دهد. برای ثبت درخواست نگارش دادخواست برای استرداد لاشه چک یا رزرو وقت مشاوره حقوقی می‌توانید با شماره تلفن‌های 02147625900 و 09212242670 تماس بگیرید.

 

 

 

مشاوره حقوقی اعسار از پرداخت وجه چک
وکیل چک
مشاوره حقوقی چک
مشاوره حقوقی چک، سفته و اوراق
نگارش انواع دادخواست

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام خدمت تمامی کاربران عزیز و گرامی.دعاوی مرتبط با اسناد تجاری از دعاوی گسترده و بسیار مهنی است که چون تمامی تجار و غیر تجار با آن در روزمره در ارتباط هستند مورد سوال خیل کثیری می باشد.به خصوص دعوای لسترداد لاشه چک و خیانت در امانت که به گونه ای بهم گره خورده اند پیشنهاد می شود حتما مطالب موسسه را بخوانید.وکیل موسسه مسیح اقاداودی
به غیر از استرداد خود چک یک بحثی هم هست اظهارنانه قبل از موعد چک که مثلا اگر تعهدات گیرنده انجام نشده یا چک ضمانی و امانی بوده به گیرنده هشدار داده بشه در این خصوص حتما با متخصص مشورت کنید
سلام. وقت بخیر. ببخشید میخواستم ببینم قضیه این چکهای بنفش ۱۴۰۰ که میگن ۱۰ روزه حکم جلب میشه گرفت چیه واقعا... راسته؟؟؟؟؟؟
توضیحات عالی ومکمل
بسیار خوب
سلام از آنجا که تقسیم دعوی به مالی وغیر مالی در حقوق ایران دارای دلیل واستدلال دقیقی نیست دعوای استرداد لاشه چک نیز بدون استدلال قانع کننده ای از جمله دعاوی مالی شمرده شده است در حالیکه واقعا دعوایی مالی نیست وخواهان استرداد برگ چکی را می خواهد که در اکثریت قریب به اتفاق مواقع اصلا ارزش مالی ندارد
ضمن عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان و همكاران گرامي در خصوص كليه مباحث مربوط به چك توصيه مي شود با وكيل مجرب و متخصص موضوع مذكور در ارتباط باشيد و مجموعه وكيل تل اين امر را تسهيل بخشيده است ارادتمند شيخي موفق باشيد

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی