موسسه وکیل تلفنی

 • Azita Moghanizadeh گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۲:۳۷ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • امید حرفتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۱:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • سید احسان علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۹:۴۶ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۲:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • بهرام چهرازی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۱۶:۴۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۷
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۵:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۵
انجمن وکیل تلفنی

بيمه شاغل دور كار

بیمه شاغل دور کار

امروزه با توسعه و پیشرفت روز افزون شبکه اینترنت و به کل دنیای ارتباطات مجازی؛ مشاغل نیز اکثراً درحال انتقال به روش مجازی بوده و البته شیوع کرونا نیز ماشه  تبدیل مشاغل حضوری به مشاغل دورکار را کشیده است؛ در این میان شرکت بیمه موظف است تا آیین جدیدی را برای بیمه نمودن شاغلین دور کار در نظر بگیرد؛ با ماه همراه باشید تا ضمن بررسی این مورد، اهمیت دریافت مشاوره حقوقی من باب آن را، توضیح دهیم.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

بیمه شاغلین شرکت ­های کسب و کار در فضای مجازی

 

بسمه تعالی

حوزه معاونت بیمه­ ای                                                                                                بخشنامه 683 فنی

معاون محترم ...

ادارات کل و دفاتر مستقل ستادی ...

اداره کل تأمین اجتماعی استان ...

در اجرای مصوبه شماره 1252/97/1100 مورخ 1397/04/27، موضوع بند ۷ یک هزار و هشتصد و شانزدهمین جلسه مورخ 1397/04/23 هیأت مدیره محترم سازمان مقرر گردید، شاغلین شرکت‌های کسب ‌و کار در فضای مجازی از تاریخ اجرای این بخشنامه مشمول مقررات قانون تأمین اجتماعی قرار گیرند، لذا در زمینه چگونگی اجرای بیمه افراد مزبور توجه واحدهای اجرائی را به نکات ذیل معطوف می ‌دارد:

 1. مشمولین این بخشنامه آن دسته از شاغلین کسب ‌و کار فضای مجازی فاقد رابطه مزدبگیری می‌ باشند که دارای تأییدیه از اتحادیه کشوری صنف کسب ‌و کار مجازی بوده و تحت پوشش مقررات حمایتی خاصی قرار نداشته باشند؛ سایر کارکنان که رابطه استخدامی و مزدبگیری با کارگاه‌های ذی‌ربط دارند مشمول بند الف ماده ۴ قانون تأمین اجتماعی بوده و کارفرمایان مکلف‌اند مطابق مواد ۲۸، ۳۶ و ۳۹ قانون تأمین اجتماعی نسبت به ارسال لیست و پرداخت حق بیمه آنان اقدام نمایند. مشمولین یادشده می‌بایست از سوی اتحادیه کشوری صنف کسب‌وکار مجازی و یا نمایندگی آن در استان‌ها به سازمان معرفی و سن متقاضی در تاریخ شروع بیمه (ثبت معرفی‌نامه در واحدهای اجرائی سازمان) حداکثر ۵۰ سال تمام باشد.

 2. درصورتی‌ که متقاضی دارای سابقه پرداخت حق بیمه قابل قبول نزد سازمان تأمین اجتماعی باشد، معادل مدت سابقه پرداخت حق بیمه قبلی جهت ورود به دایره شمول به سقف سنی مجاز (۵۰ سال) وی اضافه می‌گردد و در صورت احراز شرایط، به‌عنوان مشمول پذیرفته می‌شود.

 3. مسئولیت شناسایی مشمولین، معرفی و یا خروج افراد به دلیل عدم احراز شرایط عضویت و پاسخگویی به شکایات و...، از تکالیف مرجع یادشده می‌باشد.

 4. مبلغ حق بیمه تعیین شده همه ماهه توسط بیمه شده حداکثر تا آخرین روز ماه بعد از طریق درگاه الکترونیکی سازمان تأمین اجتماعی به حساب متمرکز سازمان واریز می‌گردد.

 5. شروع بیمه پردازی هریک از مشمولین از تاریخ ثبت معرفی ‌نامه فرد و پرداخت حق بیمه در واحد اجرائی ذی‌ربط می‌باشد و پذیرش حق بیمه ماقبل آن میسر نخواهد بود.

 6. ملاک احتساب سابقه و برقراری حمایت‌های مندرج در قانون تأمین اجتماعی برای هریک از مشمولین، مشروط به پرداخت کامل حق بیمه می ‌باشد.

 7. مشمولین این بخشنامه می‌بایست با معرفی سازمان و براساس مفاد بخشنامه‌های ذی‌ربط (چنانچه واجد شرایط انجام معاینات بدو بیمه پردازی باشند) قبل از پرداخت حق بیمه، به هزینه شخصی مورد معاینه قرار گرفته و میزان توانایی جسمی و روحی آنان برابر ضوابط مقرر مورد سنجش قرار گیرد؛ اما باید به این مورد توجه داشت که چنانچه هر یک از مشمولین مربوطه در معاینات قبل از شروع پرداخت حق بیمه، از کارافتاده کلی شناخته شوند، امکان معرفی به کمیسیون پزشکی در خصوص موضوع از کار افتادگی اولیه وجود نخواهد داشت.

 8. خروج بیمه شده با اعلام مرجع معرفی کننده و یا به دلیل عدم پرداخت حق بیمه در مهلت مقرر، به منزله انصراف از پرداخت حق بیمه تلقی می‌ گردد و ادامه بیمه پردازی فرد موصوف، منوط به ارائه معرفی‌نامه جدید و احراز مجدد شرایط مربوطه می‌باشد.

 9. توجه: مرجع مربوطه می‌بایست در صورت خروج هریک از مشمولین نسبت به اخذ دفاتر درمانی بیمه شده و افراد تحت تکفل وی و تحویل آن به شعبه ذی‌ربط و دریافت رسید ابطال دفترچه درمانی و ارائه آن به بیمه شده اقدام نماید. بدیهی است پس از انصراف از ادامه پرداخت حق بیمه، مسئولیت درمان این گروه از بیمه‌شدگان و افراد تحت تکفل آنان متوجه سازمان نخواهد بود.
 10. نرخ حق بیمه معادل ۲۷٪ مبنای پرداخت حق بیمه می‌باشد.
 11. مبنای پرداخت حق بیمه متقاضیانی که ۵ سال و یا کمتر از ۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند به انتخاب متقاضی بین حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار و حداکثر دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه در زمان ثبت معرفی‌نامه در واحد اجرائی مربوطه خواهد بود.

 12. مبنای پرداخت حق بیمه متقاضیانی که بیش از ۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند بین حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار تا حداکثر میانگین دستمزد آخرین ۳۶۰ روز قبل از ثبت معرفی‌نامه در واحد اجرائی به انتخاب متقاضی خواهد بود.

 13. مبنای پرداخت حق بیمه کلیه بیمه‌شدگان فعال در هر سال، متناسب با افزایش دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه سالانه افزایش می‌یابد و در صورت قطع پرداخت حق بیمه مطابق درخواست جدید و با توجه به سایر شرایط تعیین می‌گردد.

 14. با توجه به اینکه این گروه از بیمه‌شدگان، فاقد رابطه مزدبگیری با اتحادیه کشوری صنف کسب‌وکار مجازی و یا نمایندگی‌های مربوطه می‌باشند، لذا از شمول قانون بیمه بیکاری مصوب 1369/06/26 مجلس شورای اسلامی خارج بوده و بر این اساس حق بیمه مربوطه (۳٪ مبنای کسر حق بیمه) نیز وصول نخواهد شد.

 15. کلیه حمایت‌های مقرر در ماده "۳" قانون تأمین اجتماعی مصوب تیرماه ۵۴" به استثنای بند "ج" (غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری با رعایت مقررات مربوطه و تغییرات بعدی به این گروه از متقاضیان ارائه خواهد شد).

 16. شرایط برقراری و میزان تعهدات کوتاه‌مدت، مستمری‌های بازنشستگی، بازماندگان، از کارافتادگی کلی و همچنین استفاده از خدمات درمانی و بهداشتی با توجه به مفاد این بخشنامه و در چارچوب قانون تأمین اجتماعی و تغییرات بعدی آن خواهد بود.

 17. متقاضیانی که مشمول بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد یا ادامه بیمه به‌طور اختیاری می‌باشند، در صورت عدم انقطاع در پرداخت حق بیمه می‌توانند پس از پایان دوره پیش‌پرداخت بدون در نظر گرفتن شرایط سن و سابقه مقرر در بندهای "1" و "۲" این بخشنامه با ارائه معرفی‌نامه از مرجع معرفی کننده و یا نمایندگی‌های مربوطه و رعایت سایر شرایط مقرر، ازجمله انجام معاینات پزشکی موضوع بند ۷ (در صورت عدم انجام معاینات پزشکی قبل از قرارداد) صرفاً در مرحله تغییر نوع بیمه، بدون انجام معاینات مجدد پزشکی در زمره مشمولین قرار گیرند؛ بدیهی است درصورتی‌ که این افراد پرداخت حق بیمه را بعد از شروع بیمه قطع نمایند، ورود مجدد آنان منوط به رعایت مقررات مربوطه مطابق سایر مشمولین خواهد بود.

 18. بیمه‌شدگان مربوطه در صورت تمایل می‌توانند در هر مرحله نسبت به قطع بیمه پردازی بیمه‌های توافقی و ادامه پرداخت حق بیمه حسب ضوابط مقرر در چارچوب بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد، ادامه بیمه به‌طور اختیاری و ... اقدام نمایند.

 19. به‌منظور تفکیک بیمه‌شدگان موضوع این بخشنامه از سایر بیمه‌شدگان، کد فعالیت ۸۲۸۲۰ تخصیص می‌یابد.

 20. شرکت مشاور مدیریت و خدمات ماشینی تأمین موظف است هم‌زمان با صدور این بخشنامه نسبت به ساخت و نصب نرم‌افزار مربوطه در واحدهای اجرائی اقدام نماید. مسئول حسن اجرای این بخشنامه مدیران کل بیمه‌ای، معاونین بیمه‌ای، رؤسا و کارشناسان ارشد امور فنی بیمه‌شدگان، وصول حق بیمه، نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی و امور فنی مستمری‌های ادارات کل استان‌ها و رؤسا، معاونین و مسئولین ذی‌ربط در شعب خواهند بود.

 

 • هشدار: اعتبار معرفی‌نامه افراد حداکثر سه ماه از تاریخ صدور، مشروط به ثبت در بازه زمانی مورد اشاره در واحد اجرائی می‌باشد که لازم است حق بیمه ماه اول تا آخرین روز ماه بعد در مدت اعتبار معرفی‌نامه مربوطه پرداخت گردد. بدیهی است در صورت عدم پرداخت حق بیمه فرد در بازه زمانی مذکور (دوره سه ماهه) می‌بایست نسبت به صدور معرفی‌نامه جدید اقدام نمایند.

 

 • توجه: این گروه از مشمولین (مشمولین مذکور در بند 15 ام) از پرداخت فرانشیز در مراکز ملکی سازمان همانند بیمه‌شدگان اجباری معاف می ‌باشند.

 

 • نکته: در صورت بررسی و احراز شرایط برقراری مستمری (بازنشستگی و از کارافتادگی کلی) می‌بایست مراتب ترک کار و عدم اشتغال، از مرجع ذی‌ربط جهت ارائه حمایت‌های مذکور استعلام گردد.

 

teleworkers insurance rules

 

بانک مقالات تامین اجتماعی

مشاوره حقوقی ارزان بیمه با کیفیت تضمینی

بیمه شخص ثالث

محاسبه و مطالبه افت قیمت خودرو پس از تصادفات

جبران خسارت از صندوق تامین

قرارداد تسویه کار در بین الملل

جایگاه ادله الکترونیک در محاکم

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام بیمه شاغل دور کار تفاوت چندانی با بیمه های معمولی شرکت های مختلف ندارد؛ فلذا قوانین آن نیز تغریباً به یک سبک می باشد؛ اما در مواردی ممکن است که کارفرما با کارگر دور کار خود به مشکل بر بخورد؛ موسسه حقوقی وکیل تلفنی از زمانی شیوع کرونا تاکنون بیش از ۸۷% فعالیت خود را به صورت دور کاری انجام می دهد؛ فلذا تمامی وکلای بیمه ما از امور حقوقی دورکاری آگاه می باشد
برای استخدام مشاوره حقوقی مراحل انجام دادم ولی ۵۰ فقره سوال نمیاد تا جواب بدم لطفادر فرایند ثبت نام راهنمایی کنید

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی