موسسه وکیل تلفنی

  • شاهين عيسي زاده گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۲:۴۱ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۱۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۲۱:۴۹ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۱۱
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۳۳:۳ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۱۰
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۱۰:۲۹ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۳۸:۵۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۳۵:۴۲ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۹:۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۸:۱۶ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
  • علی قوجایی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۵۹:۴۱ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۸
  • هستی پرتوافکن گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۴۸:۳۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۸
انجمن وکیل تلفنی

جلب ثالث (مالی) در دعاوی حقوقی

جالب ثالث (مالی) در دعاوی حقوقی

جلب ثالث از دعاوی طاری است که مرتبط و هم منشا با دعوای اصلی است و رسیدگی به آن طی یک مشاوره حقوقی، مطابق اصل لزوم احتراز از صدور احکام و آرای متعارض و براساس ماده 17 قانون آئین دادرسی مدنی، به نحو تجمیعی در صلاحیت دادگاه رسیدگی کننده به اصل دعواست که یکی از آثار آن تاخیر در رسیدگی به دعوای اصلی است.

 

 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
30.000 تومان
۱۰ دقیقه
50.000  تومان
۱۵ دقیقه
75.000 تومان
۲۰ دقیقه
100.000  تومان
۳۰ دقیقه
150.000  تومان
۱ ساعت
250.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 200.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 10 دقیقه مشاوره با وکیل 100.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

 

جلب ثالث (مالی) در دعاوی حقوقی در مرحله تجدیدنظر امکان پذیر است؟

 

arresting the third person IN conflicts

 

 

بله؛ طرح دعوای  جلب ثالث در دعاوی حقوقی در هر مرحله ای از رسیدگی میسر است؛ به استناد ماده 135 قانون آئین دادرسی مدنی، جلب ثالث در مرحله تجدیدنظر نیز امکان پذیر است و هر یک از اصحاب دعوا که جلب ثالثی را لازم بداند می تواند همزمان با تقدیم دادخواست تجدیدنظرخواهی، جهات و دلائل خود را ابراز نموده و با تقدیم دادخواست به دادگاه تجدیدنظر صالح در رسیدگی،  درخواست جلب او را جهت اثبات مدعای خود نماید؛ دادرس موظف است ضمن رعایت اصل استقلال دعاوی، با انجام رسیدگی توأمان به دعاوی مرتبط دادرسی منصفانه راتضمین کند.

 

هزینه دعوای جلب ثالث چه میزان است؟

درخواست مشاوره حقوقی با وکیل

اگرچه برخی دعاوی طاری به صورت ابتدایی و بدوی در دادگاه تجدیدنظر مطرح می شوند؛ لیکن خواهان و تقدیم کنندۀ دادخواست این دعاوی مکلف به پرداخت هزینة دادرسی براساس مرحلة بدوی نمی باشد؛ بلکه به طورکلی در دعاوی هم که درمرحلة تجدیدنظر به صورت ابتدایی مطرح می شود، خواهان مکلف است باتوجه به نوع خواسته، میزان آن و نوع دعوای مطروحه و براساس مرحلة تجدیدنظر اقدام به پرداخت هزینة دادرسی نماید.

نکته بسیار مهم: به استناد ماده ۵۰۳ قانون آیین دادرسی مدنی تصریح شده است که هزینه دادخواست جلب ثالث همان است که در ماده ۳ قانون وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین مصوب سال ۱۳۷۳ تعیین شده است؛ اما میزان هزینه دادرسی که خواهان در موقع تنظیم دادخواست باید پرداخت نماید در ماده ۳ قانون اخیرالذکر مشخص نشده است، لذا میزان هزینه دادرسی دعوای جلب ثالث همان مقداری که برای طرح دعوای اصلی که در هریک از مراحل نخستین یا تجدیدنظر پرداخت شده می باشد.

 

جلب ثالث در قالب دادخواست است یا درخواست و چگونه تنظیم می شود؟

 

arrestment of third party ids request or petition

 

جلب ثالث در قالب دادخواست اتفاق می افتد؛ چراکه قانونگذار در ماده 139 قانون آئین دادرسی مدنی، مقرر کرده است:

"... هرگاه دادگاه احراز کند که جلب شخص ثالث به منظور تاخیر رسیدگی است، می‌تواند دادخواست جلب را از دادخواست اصلی تفکیک کرده و به هر یک به طور جداگانه رسیدگی کند."

 

تفاوت دادخواست با درخواست در چیست؟

این است که دادخواست ها برای دعاوی ترافعی بوده و  برگ های چاپی مخصوصی هستند که نیاز به تکمیل و تنظیم دارد؛ دادخواست ها نیز در واقع یک نوع درخواستی هست که به صورت مکتوب و شکل خاص باید ارائه گردد؛ لیکن درخواست ها برای دعاوی غیر ترافعی بوده و نیازی به نوشتن و پر کردن فرم چاپی خاصی ندارند

مطابق ماده ۱۳۵ قانون آئین دادرسی مدنی، هر یک از اصحاب دعوا که جلب شخص ثالثی را لازم بداند، می‌تواند تا پایان جلسه اول دادرسی جهات و دلایل خود را اظهار کرده و ظرف سه روز پس از جلسه با تقدیم دادخواست از دادگاه درخواست جلب او را بنماید؛ چه دعوا در مرحله نخستین باشد و چه در مرحله ی تجدیدنظر؛ دادخواست جلب شخص ثالث و رونوشت مدارک و ضمایم باید به تعداد اصحاب دعوا به علاوه یک نسخه تهیه شود.

 

خواسته دعوای جلب ثالث مالی در دعاوی حقوقی چیست؟

 

conflict of arresting the third party

 

 

جلب ثالث از دعاوی طاری بوده و زمانی که  در جریان دادرسی و رسیدگی به پرونده  هر یک از اصحاب دعوی به جهت حصول منافعی جلب شخص ثالثی را لازم بداند، حق دارد مطابق ماده 135 قانون آئین دادرسی مدنی، تا پایان جلسه اول دادرسی جهات و دلایل خود را در دادگاه اظهار و سپس ظرف سه روز با تقدیم دادخواست از دادگاه درخواست وارد کردن شخص ثالث به دادرسی را نماید؛ انگیزه و اهداف طرفین  دعوای اصلی برای جلب ثالث متفاوت و متعدد است.

نکته: جلب ثالث می تواند وسیله اي کمکی براي جلب کننده جهت پیروزي در دعواي اصلی باشد که از آن بعنوان جلب ثالث کمکی یاد می شود.

 

چه دادگاهی صالح به رسیدگی جلب ثالث مالی در دعاوی حقوقی می باشد؟

دادگاه رسیدگی کننده به اصل دعوا، صالح برای رسیدگی به دعاوی طاری از جمله دعوای جلب ثالث (مالی) در دعاوی حقوقی می باشد؛ حتی اگر از نظر صلاحیت ذاتی یا صلاحیت محلی فاقد صلاحیت رسیدگی باشد؛ در صورت تمایل به اطالاعات بیشتر بهتر است با وکلای پایه یک دادگستری ما در خصوص دعاوی جالب ثالث مالی مشاوره حقوقی دریافت نمایید تا از بروز هر گونه مشکلات حقوقی نا به هنگام پیشگیری شده و آسودگی خاطر شما تامین گردد.

 

 

رسیدگی فوری تمامی سرقت ها

بهترین روش برخورد با مزاحمت ها اینستاگرامی

شخص ثالث در قتل

طلاق به خاطر غیرت و تعصب بی مورد

شخص ثالث ذینفع از مهریه

نگارش فوری انواع دادخواست های دعاوی طاری و غیر طاری

نگارش فوری و 24 ساعته دادخواست طلاق

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام بهترین سایتی ک میتونه به این شکل به مردم در ارائه خدمات حقوقی کمک کنه قطعا موسسه وکیل تلفنیه
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران گرامي توصيه مي شود پيش از هر اقدامي در امور حقوقي خود با وكيلي متخصص و مجرب در موضوع مربوطه مشورت نماييد كه مجموعه وكيل تل اين امر را تسهيل بخشيده است و با توجه به شرايط كرونايي دسترسي راحت به وكيل ميسر گرديده است در پناه حق شاد و سلامت باشيد ارادتمند شيخي
سلام. ممنون از مطالب ارائه شده، در بعضی دعاوی گاهی خواهان اطلاع نداره که باید شخص ثالثی هم طرف دعوا قرار بگیره، لذا باید در مهلت قانونی نسبت به ارائه دادخواست جلب ثالث اقدام کنه، که ممکنه گاهی غفلت بشه، بنابراین لازمه که در همان ابتدا با مشورت با یک وکیل، دادخواست اولیه کامل مطرح بشه که بعدا مشکلی پیش نیاد
گاهی مواقع در دعوا بین افراد شخص سومی هست که امکان دارد که در بروز کار خلاف وغیر قانونی دست داشته ویا باعث بروز مشکلاتی می شود که خواهان می خواهد علیه وی شکایت کند ویا حکم جلب بگیرد بنابراین باید حتما از راه قانونی وارد شود، پس راحت ترین روش برای گرفتن مشاوره از متخصصین این حوزه، گرفتن اطلاعات و مشاوره از وکلای سایت وکیل تلفنی هست که 24ساعته به صورت تلفنی با صرف هزینه ی کمتر و صرفه جویی در وقت، بیشترین کمک را برسانند.
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی موضوع نگارش شده مطلب بسیار مفید ومهمی می باشد چرا که در خیلی از مواقع شخصی در اثر یک عملیات حقوقی بین دو نفر متضرر می شود وباید ان فرد ثالث را هم در دعوا وارد کند که اینجا باید شخص خواهان تقاضای جلب ثالث این فرد را بدهد تا بتواند در خواسته ودعوای مطروحه پیروز شود که به ان درخواست جلب ثالث می گویند در این زمینه اینجانب فریبرز ذوالفقاری با کد وکالت ۱۵۲۱۴ اماده مشاوره هستم .
بسمه تعالی_با سلام و احترام.متن خیلی خوبی بود،تشکر میکنم از زحماتتون
سلام و عرض ادب خواستم از این طریق تجربه خودمو با شما در میان بگذارم. وقتی که برای بار اول به اصرار پدرم برای عقد قرارداد از همراهی یک مشاور حقوقی از موسیه وکیل تلفنی استفاده کردم و هنگام امضای قرار داد به نکاتی اشاره شد که تا کنون به خطرات آن فکر هم نکرده بودم تازه متوجه اهمیت کار مشاور حقوقی شدم. از مدیریت موسسه آقای دکتر توکلی و همه همکارانشون کمال تشکر دارم. بسیار منو همراهی کردند و راه گشا بودند.موفق باشید
همه میدونن که انتخاب یک وکیل از انتخاب یک پزشک یا اهمیتش بیشتره از خدمات با کیفیت شبانه روزی همه ی دوستان در موسسه وکیل تلفنی تشکر میکنم من سایتتون توی گوگل سرچ کردم خیلی برام جالب بود اولا مطالبی که ارائه میدین بسیار عالی و ساده و کاربردی ساده و قابل فهم هست از تلاش شبانه روزیتون سپاسگزارم از زحمات همه ی اساتید تشکر میکنم
به نام خدا باعرض سلام و احترام از مدیریت و پرسنل زحمتکش مجموعه وکیل تلفنی کمال تشکر را دارم که با حداقل هزینه ممکن امکان مشاوره و راهنمایی به صورت تخصصی و حتی با حقوقدانانی که سابقه قضایی را دارند فراهم آورده است‌.
سلام وقت بخیر بنده قصد طرح این دعوا رو داشتم اما نمیدونستم چجوری باید اقدام کنم . ممنون از شما..
با سلام خدمت کاربران عزیز.یکی از دعاوی که ممکن است در جریان رسیدگی به دعاوی اصلی مطرح شود دعاوی مثل جلب ثالث و ورود ثالث است که هر یک از خواهان و خوانده می تواند فردی را که از جریان رسیدگی و موضوع دعوا با خبر است حال به نفع خود و برای تقویت موضعش به دعو جلب کنر یعنی او بدون میل و رغبت خود وارد دعوا می شود.این با مفهوم جلب در اجرای حکم و جلب بحث کیفری متفاوت است و اینکخ فردی می تواند خود به دعوا وارد شود که به ان ورود ثالث گفته می شود در این دو نهاد آئین دادرسی مدنی جلسه مجزایی با حضور فرد جلب شده یا فرد وارد شده تشکیل می گردد که شرایط جلسه اصلی دادرسی دارد.که نکات ریز و پر کاربرد آن را در مطالب بالا توسط موسسه به نحو احسن ذکر شده است.موفق باشید.مسیح آقاداودی
سلام واحترام در بحث جلب ثالث در مرحله تجدید نظر خواهی باید به این نکته توجه کرد که جلب شخص ثالث در مرحله تجدید نظر خواهی امکان استفاده از فرصت دومرحله ای بودن رسیدگی قضایی را از وی(مجلوب ثالث) سلب می کند.زیرا پس از مرحله تجدید نظر طریقه عادی برای رسیدگی مجدد وجود ندارد.بنابراین اصحاب دعوا می توانند در حالی که امکان جلب شخص ثالث در مرحله بدوی وجود دارد با جلب وی در مرحله تجدید نظر عملا وی را از امتیاز دو مرحله ای بودن رسیدگی محروم وامکان اعتراض به رای صادره در این مرحله را از او بگیرند.این شیوه ای است که یک وکیل حرفه ای می تواند در جریان رسیدگی به یک پرونده از آن استفاده نماید. شما می توانید در مورد پرونده ی ویژه خود از خدمات حقوقی دکتر محمد ابراهیم داودآبادی فراهانی بهره مند شوید09124518650
سلام و عرض ادب، خدا قوت دست اندر کاران سایت وکیل تلفنی. من یکبار وقتی از گوگل تبلیغات سایت شمارو دیدم، با خودم فکر کردم وکیل تلفنی دیگه چیه؟! کنجکاو شدم و وارد سایتتون شدم، خیلی مطالب سایت و پست هایی که گذاشته بودین برام جالب بود، و سوالم رو به صورت آنلاین پرسیدم. و وکیل محترم درجا پاسخ من را به صورت رایگان و آنلاین دادند. خیلی واقعا عالی هستین
با سلام؛ دعوای جلب ثالث وفق ماده 135 قانون آیین دادرسی مدنی از سوی هرکدام از طرفین دعوا تا قبل از ختم دادرسی چه دعوا در مرحله بدوی باشد یا تجدیدنظر مطرح نمود و فلسفه جلب ثالث برا یاین است که هرکدام از طرفین در دعوای حقوقی وقتی به موضوعی برخوردند با توجه به مووضع پرونده شخص ثالثی را برای تقویت در رایی که به ضررش شده است فرا می خوانند و به دادگاه می گویند که مثلا شخص ثالث( علی) در جریان این معامله بوده است و اصلا علی باید مبلغ معامله را پرداخت می نمود که ننموده است. لذا هزینه دادرسی در هر مرحله از دادرسی مطابق هزینه دادرسی همان مرحله در دعوای اصلی است.

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی