موسسه وکیل تلفنی

 • ف احمدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۳:۱۱ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
 • Morteza Dorosti گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲:۱۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
 • محمد مصطفائی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۳:۱۰:۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
 • مهسا عطار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵:۳۰ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • مهسا عطار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • اعظم گیوه‌کی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۲:۲۴:۳۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۲۵:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • وکیل علیرضا محمدی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۴۹:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • حمید رازانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۷
 • حمید رازانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵:۱۹ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۷
انجمن وکیل تلفنی

اسید پاشی منتهی به از کار افتادن عضو

اسیدپاشی منتهی به از کارافتادن عضو

هرکس عمداً با پاشیدن اسید یا هرنوع ترکیب شیمیایی دیگر موجب فقدان یکی از حواس مجنی ‌علیه شود، به حبس ابد با اعمال شاقه و اگر موجب قطع یا نقصان یا از کار افتادن عضوی از اعضا بشود، به دو تا چهار سال حبس تعزیری محکوم خواهد شد؛ این اسید پاشی می تواند بصورت عمدی یا غیر عمدی صورت پذیرد؛ حال با ماه همراه باشید تا این مورد را به صورت مفصل مورد بحث قرار دهیم.

 

افزایش آمار اسید پاشی در سال 99 (توصیات بانوی وکیل ما در خصوص کم لطفی به بانوان)

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"اسید پاشی جرمیست که شامل اشد مجازات می شود؛ متأسفانه افرادی که در ایران اقدام به اسید پاشی می نمایند با پشتی گرم این عمل قبیح را انجام می دهند، در صورتیکه حتی تهدید به اسیدپاشی یکی از جرم های نا بخشودنی است که اشد مجازات برای آن ملاحظه می گردد؛ در این میان اگر به هر دلیلی مورد تهدید اسید پاشی قرار گرفته اید یا اینکه این امر اتفاق افتاده است بهتر است به دنبال سزای فرد خطاکار باشید، چراکه این مورد در محاکم جزء اقدام علیه امنیت ملی محسوب شده و خارج از نوبت رسیدگی می شود؛ اما قبل از آن بهتر است با وکلای دعاوی اسید پاشی ما تماس گرفته و بهترین راهکار های حقوقی اسید پاشی را به روشی ارزان و تضمینی از ایشان دریافت نمایید؛ برای اینکار تنها کافیست تا تصویرک زیر را لمس نمایید"

 

 

آیا اسید پاشی فساد فی الارض است؟

 

acid spraying concept

اورژانس اسید پاشی 24 ساعته

 

همانطور که کمی بالاتر به آن اشاره شد، مطابق ماده 286 قانون مجازات اسلامی 92، هرکس به طور گسترده ای مرتکب جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد شود، به گونه ای که این جنایت موجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور، ناامنی یا ورود خسارت عمده به تمامیت جسمانی افراد باشد، مفسد فی الارض محسوب و به اعدام محکوم می گردد.

بنا بر این ماده، اسیدپاشی جرمی است که ماهیتاً منجر به ایجاد رعب و وحشت، خوف و ناامنی میان مردم جامعه می گردد؛ افساد فی الارض محسوب شده و فرد خاطی معدوم خواهد شد.

در تبصره 2 ماده 1 قانون تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن مصوب 1398 مقرر شده است:

 • «در مواردی هم که اسیدپاشی مشمول مقررات ماده 286 قانون مجازات اسلامی باشد؛ یعنی به نحو گسترده و با هدف اخلال در نظم و امنیت عمومی صورت گیرد؛ اقدام مرتکب، افساد فی‌الارض محسوب شده و به مجازات آن محکوم خواهد شد».

 

جرم اسیدپاشی و مجازات آن

به استناد ماده یک قانون تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن، هرکس عمداً با پاشیدن اسید یا هر نوع ترکیبات شیمیایی دیگر، با هر میزان غلظت موجب جنایت بر نفس، عضو یا منفعت شود در صورت مطالبه از ناحیه مجنیٌ ‌علیه یا ولی‌دم حسب، مورد با رعایت شرایط مقرر در کتاب قصاص، به قصاص نفس، عضو یا منفعت محکوم می‌شود؛ همچنین براساس ماده 2 همان قانون، هرگاه شخصی مرتکب جرم موضوع این قانون شود و مجازات آن قصاص نباشد یا به هر علتی مانند مصالحه اولیای دم، قصاص اجراء نشود؛ مرتکب علاوه بر پرداخت دیه، ارش یا وجه ‌المصالحه مطابق صدمه حاصله، به حبس تعزیری نیز محکم می گردد.

طبق ماده 5 قانون تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن مصوب 1398، که علاوه بر جبران خسارات ناشی از جرم مطابق قانون آئین دادرسی کیفری، مرتکب موظف است هزینه های درمان بزه دیده را بپردازد و درصورت عدم تمکن مالی وی، هزینه ‌های مربوطه از محل صندوق تأمین خسارت ‌های بدنی پرداخت می ‌شود.

 

جنبه عمومی و اجتماعی جرم اسید پاشی