موسسه وکیل تلفنی

 • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۴۷:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
 • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۳۸:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
 • مریم حسینی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۴:۴۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • محمدصادق کاظم نژاد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۵۵:۳۲ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • بهروز آقایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۴:۲:۲۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۲:۳۵ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۰:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۷:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۶:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی تجویز ازدواج مجدد

مشاوره حقوقی تجویز ازدواج مجدد

ازدواج مجدد وقتی پدید می آید که زن و مردی نکاح دائم کرده اند و زوج قصد دارد زوجه ی دیگری برای خود اختیار کند؛ با این تفاسیر در نکاح موقت همچین موضوعی پیش نمی آید، یعنی این مبحث زمانی انجام می پذیرد که زوج با نکاح دائم برای خود همسری برگزیند نه از طریق نکاح موقت؛ مباحث دیگری نیز در این مورد دخیل هستند، با ما همراه باشید تا آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

 

زن دوم گرفتن و موارد ضروری قبل از آن (توصیات یکی از بانوان وکیل ما)

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

شرایط قانونی برای ازدواج مجدد

 

legal terms for secondary marriage

شکایت از شوهر به دلیل ازدواج مجدد

 

با وجود اینکه قانون حمایت از خانواده اصلاح شد؛ اما موادی که مربوط به ازدواج مجدد است را نسخ صریح یا ضمنی نکرده است، پس درباره ی این مواد به همان قانون قدیم باید رجوع کرد تا زمانی که قانونی جدید تصویب شود؛ با توجه به قانون حمایت خانواده مرد نمی تواند زن دوم اختیار کند، مگر به دلایلی که در زیر و به نص صریح قانون آمده است:

 

 • رضایت داشتن همسر اول مرد.

 

 

 

 • مبتلا بودن زن به مریضی های لاعلاج یا جنون (رجوع شود به ماده ی 8 قانون حمایت خانواده).

 

 • محکومیت زن به مجازات قطعی حبس 5 سال یا بیشتر توسط دادگاه (ر.ک ماده 8 قانون ح.خ).

 

 • مبتلا بودن زن به هر گونه اعتیاد مضری که به تشخیص دادگاه زندگی زناشویی را مختل می کند.

 

 • ترک زندگی از طرف زن (عدم تمکین عام و خاص توسط زن).

 

 

 • غایب مفقودالاثر شدن زن (شرایط مفقودی باید طبق قانون مدنی باشد).

 

مشاوره حقوقی حکم ازدواج مجدد

 

legal advice for secondary marriage trial

وکیل آنلاین ازدواج مجدد

 

طبق قانون حمایت خانواده، بعد از محرز شدن شرایط لازم و کافی متقاضی صدور تجویز ازدواج مجدد، باید دادخواست خود را در دو نسخه به دادگاه تقدیم کند؛ که طی ای دو نسخه دو مرحله زیر بوجود می آید:

 • مرحله اول: ابتدا وقت رسیدگی ای تعیین می شود و یکی از نسخه های تقاضا نامه به همسر اول ابلاغ می شود تا از شرایط آگاه شود.

 

 • مرحله دوم: دادگاه برای بررسی دقیق تر اقدام به تحقیق از همسر اول می کند و بعد از آن شرایط مالی مرد را بررسی می کند تا متوجه شود که مرد توانایی کافی برای ازدواج مجدد را داشته باشد.

 

مشاوره حقوقی آثار ازدواج مجدد

مرد حتما باید از همسر اول خود رضایت داشته باشد، مبنی بر این که اجازه اختیار کردن زن دوم را دارد یا شرایط مقرر در قانون باشد تا دادگاه اذن ازدواج را به او بدهد؛ اگر مردی بدون رضایت همسر اول خود اقدام به نکاح دائم با زن دیگری بکند، محکوم به حبس جنحه ای از شش ماه تا یک سال خواهد شد.

در قانون جدید طبقه بندی مجازات ها تغییر کرده است و دیگر چیزی به اسم جنحه وجود ندارد، در قانون مجازات اسلامی مصوب سال 93 جرائم به 9 درجه تقسیم شده اند و اگر به مجازات های این قانون نگاهی بیندازید، می توانید درجه ی حبس 6 ماه تا 1 سال را بیابید. (رجوع به ماده ی 19 قانون مجازات اسلامی)

با توجه به قانون م.ا حبس 6 ماه تا یک سال، مجازات درجه ی 7 به حساب می آید؛  برای عاقد و دفتر ثبت اسناد و همسر جدید که از رضایت نداشتن همسر اول آگاه بوده است، همین مجازات حبس 6 ماه تا 1 سال اعمال می شود؛ طبق قانون اگر همسر اول از تعقیب کیفری گذشت کند، مجازات مرد و زن جدید متوقف خواهد شد و حق طلاق برای همسر اول به وجود می آید (البته اگر زوج بدون رضایت وی زن دیگری اختیار کند).

 

 مدارک لازم برای تقاضای ازدواج مجدد به شرح زیر اند:

 • اصل و کپی سند ازدواج.

 • اصل و کپی شناسنامه.

 • اصل و کپی کارت ملی.

 • ارائه اصل و کپی حکم الزام به تمکین و تمکین نکردن زوجه و یا هر حکم صادره از دادگاه که لازم است در پرونده موجود باشد.

 

چه چیزی برای تقاضای ازدواج مجدد لازم است؟

 • ارائه دلایل و مستندات دادخواست.

 • انجام تحقیقات ضروری و دقیق توسط دادگاه.

 • محرز شدن تمکن مالی مرد.

 • محرز شدن توانایی مرد در برقراری عدالت بین همسران.

 • احراز عدم تمکین زوجه.

 • دادگاه تمام شرایط را بررسی می کند و بعد حکم صادر می کند تا مرد بتواند ازدواج دیگری انجام دهد.

 

نگارش دادخواست تجویز ازدواج مجدد چگونه است؟

 

petition for secondary marriage

دادخواست آنلاین ازدواج مجدد به صورت 24 ساعته تضمینی و ارزان

 

نگارش دادخواست هر دعوای حقوقی به دو بخش کیفری و حقوقی تقسیم می شود و در بخش حقوقی دو طرف به نام های خوانده و خواهان وجود دارد.

برای رسیدگی در دادگاه باید دادخواست نگارش شود که هم می توانید خودتان آن را انجام دهید و یا به وکلای ما واسپاری کنید؛ اگر خودتان بخواهید آن را نگارش نمایید، باید بدانید که در برگه ی دادخواست و در قسمت خواهان، زوجی که قصد دارد اقدام به ازدواج دیگری کند، نیاز به تجویز از طرف دادگاه دارد و باید نام نام خانوادگی و کلیه مشخصات خواسته شده را در برگه بنویسد.

در قسمت خوانده نیز باید مشخصات زوجه ی خود را بنویسد، سپس در تعیین خواسته و موضوع آن باید نوشته شود تقاضای صدور مجوز ازدواج مجدد و درنهایت باید در قسمت پایین برگه شماره ی عقد نامه را نوشته و امضا و به دادگاه تقدیم کند.

 

زن اول می تواند به دلیل ازدواج مجدد همسر خود طلاق بگیرد؟

همانطور که در خلال بحث های بالا گفته شد، مرد برای ازدواج مجدد خود نیاز به اجازه ی همسر اول دارد.

در عقد نامه ها شروط ضمن عقدی نگاشته شده است که یکی از مواد آن این است که مرد همسر دوم بدون رضایت همسر خود اختیار کند، بنابراین مرد با امضای آن این شرایط را قبول کرده است و در صورت تخطی از آن همسر وی می تواند با مراجعه به دادگاه درخواست طلاق بنماید؛ در واقع این نوع عمل حق طلاق برای زن ایجاد می کند، اگر زن بتواند با اختیار خود طلاق بگیرد، این عمل از حق ناشی می شود که در اصطلاح عامیانه به آن حق طلاق گویند؛ اما از نظر حقوقی و فقهی حق طلاق تنها با مرد است و مرد می تواند وکالت در توکیل طلاق به زن بدهد، یعنی با یک وکالت، زن می تواند برای طلاق گرفتن اقدام کند، یکی از انواع وکالت در توکیل همان عقد نامه است که مرد امضا می کند و برای زن حق طلاق را ایجاد می کند.

remarriage petition sample

نمونه دادخواست تجویز ازدواج مجدد

 

مشاوره حقوقی تلفنی تجویز ازدواج مجدد، چگونه صورت می گیرد؟

 

secondary marriage legal advice

تجویز آنلاین و فوری ازدواج مجدد

 

مانند هر اقدام حقوقی دیگری برای تقاضای ازدواج مجدد از دادگاه و آگاه شدن از شرایط کامل و جامع حقوقی این اقدام، باید با مشاوری آگاه مشورت کرد؛ یکی از شیوه های اصولی و به صرفه ی مشورت کردن استفاده از وکلا و مشاورین مجرب تلفنی است؛ می توانید برای آگاهی بیشتر از همه ی جنبه های تقدیم کردن دادخواست به دادگاه تا صدور حکم و ... با مشاورین تلفنی مشورت کنید و کار خود را با اطمینان انجام دهید.

 

تصمیمات مهم برای ازدواج

نگارش فوری دادخواست تجویز ازدواج مجدد

طلاق فوری به علت فساد اخلاقی

بررسی طلاق عاطفی و نتیجه آن

لزوم مشاوره حقوقی قبل از خواستگاری

طلاق به خاطر غیرت و تعصب بی مورد

مشاوره حقوقی مهریه با کیفیت تضمینی

نگارش فوری انواع دادخواست های خانوادگی

نگارش فوری و 24 ساعته دادخواست طلاق

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام سرکار خانم خیری ببخشید چرا جواب سوالم رو ندادید من منتظر جواب سوالم از شما هستم مگه نمیگیرد من کارشناس هستم و بصورت آنلاین و در کمترین زمان جواب میدهم پس لطفاً جواب سوال من (سلام خانم بدون دلیل منزل راترک کرده و عدم تمکین هم صادر شده و بازهم حاضر به زندگی نیست و در خواست طلاق هم نمی‌دهد برای طلاق دادن چه کار کنم چون من مهریه راهم دارم میدهم راه کار برای طلاق دادن وجود داره همه چیز تمام شود و مهریه هم به ایشان ندهم درضمن تمام حساب های اینجانب توسط اداره ثبت مسدود گردیده است چکار کنم که از سرش خلاص شوم ممنون) می باشد را بدهید باتشکر
سلام عرض ادب پس از تشکر بابت اطلاعات بسیار خوبی که در اختیار قرار دادید خواستم به عنوان کاربری که در طول مدت این ۳ماه که با مشاورین شما در ارتباط بودم، کمال رضایت خودم از سطح علمی و حقوقی مشاوره ها و نیز برخورد و اخلاق شایسته همکارانتون اعلام کنم. در هر ساعتی که تماس گرفتم حتی ساعات غیر اداری با کمال صبر و حوصله پاسخگو بودند و متعهدانه منو راهنمایی کردند. موفق باشید
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی وبا تشکر از زحمات .ازدواج مجدد وقتی پدید می آید که زن و مردی نکاح دائم کرده اند و زوج قصد دارد زوجه ی دیگری برای خود اختیار کند؛ با این تفاسیر در نکاح موقت همچین موضوعی پیش نمی آید، یعنی این مبحث زمانی انجام می پذیرد که زوج با نکاح دائم برای خود همسری برگزیند نه از طریق نکاح موقت؛ اینجانب فریبرز ذوالفقاری آماده مشاوره تکمیلی هستم
با سلام و درود خدمت کاربران محترم و مدیریت محترم مجموعه موسسه وکیل تلفنی. در حقوق ایران ازدواج مجدد به دو شرط امکان پذیر است ابتدا اینکه زوجه تمکین نکرده باشد و طبق حکم قطعی به اثبات رسیده واجرائی گردیده باشد و اینکه زوج تمکن مالی داشته باشد می‌تواند با اجازه دادگاه خانواده حکم ازدواج مجدد بگیرد لذا در غیر از این دو حالت تنها می‌توان به صورت استثنا بر این مورد قائل شد که زوجه دارای بیماری باشد که عملا در حکم عدم تمکین قرار گیرد لذا در این موارد می‌توان با مشاوره حقوقی در میان گذاشت بنابراین ، خدمات آنلاین موسسه وکیل تلفنی در شرایط بیماری کرونا و ترافیک سنگین باعث حذف هزینه های غیر ضروری و افرایش راندمان کاری هم برای مشاور حقوقی هم برای کاربر می‌گردد، همچنین هزینه بسیار مناسب و تعرفه مربوطه به نفع کاربر بوده و می‌توان با کمترین هزینه در هر ساعت از شبانه روز از خدمات موسسه بهرمند گردید. اینجانب احسان والی با کد 11617 آماده انجام خدمات مشاوره ای به کاربران گرامی می‌باشم. با تشکر از مدیریت محترم و سایر پرسنل محترم
ضمن عرض سلام و ادب و احترام خدمت همه كاربران و همكاران گرامي و معزز توصيه مي شود در ابتداي هرگونه معامله ، تنظيم قرارداد ، و مشكل اعم از حقوقي ، كيفري ، ثبتي ، خانواده و تجاري و غيره با وكيلي متخصص و مجرب در مورد مبحث مطروحه مشورت داشته باشيد تا با اطلاع از كم و كيف قضيه بهترين حركت و واكنش را پيرو مسئله حادث شده داشته باشيد و البته در صورت نياز به وكيل دادگستري هماهنگي هاي لازم را انجام دهيد تا ان شاءالله نتيجه مطلوب حاصل شود كه مجموعه وكيل تل دسترسي سريع و آسان به وكلاي متخصص و مجرب را براي شما كاربران عزيز و بزرگوار فراهم آورده است و در بيست و چهار ساعت شبانه روزي وكلاي مذكور آماده جهت ارائه مشاوره و خدمات حقوقي به شما بزرگواران مي باشند هيچ موقع فراموش نكنيد كه (حق دادني نيست بله حق گرفتني است) در پناه خداوند متعال هميشه شاد و سلامت باشيد ارادتمند شما شيخي
ممنون از راهنمای های خوبتون. ببخشید سوال داشتم میشه کمکم کنید؟؟؟

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی