موسسه وکیل تلفنی

 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۵۳:۵۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۷
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۵۱:۲۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۷
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۴۹:۲۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۷
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۴۸:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۷
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۴۷:۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۷
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۴۵:۱۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۷
 • امیرحسین خان گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۳:۴۵:۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۷
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۴۲:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۷
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۳۸:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۷
 • رضا محمدوند رضا محمدوند گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۳۶:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۷
انجمن وکیل تلفنی

الزام به تعمیر ساختمان مشاعی

الزام به تعمیر ساختمان مشاعی

الزام به تعمیر ساختمان مشاعی از انواع دعاوی رایج در محاکم است که در آن خواهان نسبت به الزام به تعمیر ساختمان مشاعی (ساختمان متعلق به چندین مالک به طور مشاعی و مشترک)، دعوی خود را علیه خوانده طرح می­ نماید؛ منظور از خوانده و خواهان در دعوی الزام، مالکان مشترک یک ملک مشاعی هستند؛ با ما همراه باشید تا این موارد را مورد بررسی قرار دهیم.

 

هزینه های ضروری و مشارکتی ساختمان (توصیات یکی از بانوان وکیل ما)

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

 

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"در مبحث تعمیر یک ساختمانی که در آن با کسانی شریکید، مسائلی از قبیل، مالکیت مشاعی، ملک مشاع، دعوی الزام، لزوم تعمیر و ... مطرح است که در بطن موضوع دعوی هستند و رهایی از مشکلات حقوقی آن بدون گرفتن راهنمایی و مشاوره، کاری بس غیر منطقی و خود سرانه خواهد بود؛ بنابراین تصویرک زیر را لمس نمایید تا با وکلای آنلاین املاک مشاعی ما، تماس تلفنی 24 ساعته داشته و بهترین راهکار های حقوقی ممکن را از ایشان دریافت نمایید"

 

 

در الزام به تعمیر ساختمان مشاعی، دعوی به طرفیت چه کسی مطرح می ­شود؟

 

requirement to fix the common apartment

وکیل آنلاین دعاوی مشاعی تضمینی و تخصصی 24 ساعته

 

دعوی توسط خواهان (که از مالکان ملک مشاعی است)، به طرفیت خوانده (که دیگر مالک یا مالکان مشاعی ملک می­ باشند)، طرح می ­شود.

حال که ملک نیاز به انجام تعمیراتی اساسی دارد؛ یکی یا برخی از مالکین مشاعی از پرداخت هزینه ­های مربوط به تعمیرات ضروری ساختمان مشاعی، بدون هیچ‌گونه توجیه قانونی، امتناع می ­ورزند؛ بدیهی است که سایر مالکین، اقدام به طرح دعوی نمایند و الزام ایشان را به پرداخت هزینه ­های مربوطه از مرجع صالح خواستار شوند؛ هم اکنون باید بررسی کرد که این مرجع صالح کیست و کجاست؟

 

مرجع صالح به رسیدگی در دعوی الزام به تعمیر ساختمان مشاعی کدام است؟

مطابق قانون آیین دادرسی دادگاه ­های عمومی و انقلاب در امور مدنی، دعاوی مربوط به اموال غیر منقول در دادگاهی اقامه می‌ شود که مال غیر منقول در حوزه آن واقع شده است.

در خصوص مراجع صالح و موضوعات مرتبط با طرح دعاوی الزام، وکیل ساختمان مشاعی آنلاین و 24 ساعته از مجموعه وکیل تلفنی، به صورت فوری و شبانه­ روزی مشورت و راهکار های حقوقی لازم را ارائه می­ نماید.

 

راهکارهای قانونی برای الزام به تعمیر ساختمان مشاعی چیست؟

 

legal surveys to fix common apartment

اورژانس دعاوی املاک مشاعی 24 ساعته

 

چنانچه یکی یا برخی از شرکا پس از بررسی وضعیت ساختمان، ضرورت انجام تعمیرات اساسی را تشخیص داده و خواهان انجام تعمیرات اساسی باشند؛ لیکن یکی یا برخی از مالکان مشاعی، از این امر امتناع نموده و نسبت به پرداخت سهم خود از هزینه ­هایی مذکور اقدام نکنند؛ مالکان دیگر می­ توانند به دادگاه مراجعه نموده و دعوی الزام به تعمیر ساختمان مشاعی را طرح نمایند.

در فرض دیگر ضرورت و فوریتی که در خصوص این تعمیرات وجود دارد به علت عدم دسترسی به سایر مالکان یا مضیقه زمانی، نسبت به تعمیرات اساسی اقدام می ­شود و پس از دسترسی به سایر مالکان مشاعی موضوع طرح می ­شود؛  لیکن ایشان از پرداخت سهم خود از هزینه­ های مذکور، امتناع می ­ورزند.

در این میان که مالکان مشاعی، اقدام به تعمیرات و پرداخت هزینه­ ها نموده­، ضمن تامین دلیل و اقدام به ثبت و ضبط آن پس از پرداخت هزینه و امتناع دیگر مالکان، می­  توانند جهت مطالبه هزینه­ ها از مالکان ممتنع، اقدام نموده و طرح دعوی نمایند.

در ادامه باید بیان داشت که اگر لزوم انجام تعمیرات اساسی نسبت به قسمت­ های مشاعی ساختمان (پارکینگ، انباری، پله­ ها و...) مطرح باشد؛ چنانچه یکی از مالکان مشاعی اعم از مالک دائم یا مالک موقت (مستاجر)، از پرداخت هزینه ­های قسمت­ های مشاعی و مشترک امتناع ورزد؛ مدیر یا هیئت مدیره ساختمان با ذکر کلیه جزئیات و مبالغ هزینه شده جهت تعمیرات، اظهارنامه­ ای تنظیم و به ایشان ابلاغ می ­نماید.

از تاریخ این ابلاغ، چنانچه ظرف مهلت قانونی ده روز، نسبت به پرداخت هزینه ­ها توسط ایشان اقدامی صورت نگیرد، مدیر یا هیئت مدیره نسبت به قطع امکانات و خدمات مشترک ساختمان اقدام می­ نماید.

 

نکته: چنانچه این اقدام منجر به پرداخت هزینه­ های مطالبه شده نگردد، به اداره ثبتِ محل وقوع ساختمان مراجعه شده و درخواست صدور اجرائیه می­ نمایند؛ در صورت عدم تاثیر مجدد، با مراجعه به دادگاه، موضوع پیگیری شده و دادگاه، خارج از نوبت به موضوع رسیدگی می­ نماید.

جهت آگاهی دقیق ­تر در خصوص راهکارهای الزام به تعمیر ساختمان مشاعی و برقراری تماس فوری با وکیل متخصص املاک مشاعی، با مجموعه وکیل تلفنی از طریق تلفنی و آنلاین در ارتباط باشید.

 

شرایط قانونی الزام به تعمیر ساختمان مشاعی

 

legal terms to fix common building

مشاوره حقوقی تخصصی املاک مشاعی تضمینی و ارزان

 

برخی از شرایطی که مبحث الزام در تعمیز ساختمان مشاعی را بوجود می آورد به سبک زیر اند:

 

 1. چنانچه ملکی مشاعی نیاز به تعمیرات اساسی داشته باشد، تمامی مالکان مشاعی ملک به صورت مشترک در اقدام به تعمیرات و پرداخت هزینه ­های مربوطه، الزام و سهم مشترک دارند که غیر قابل امتناع است.

 

 1. تعمیرات لازمه، بایستی اساسی باشند و دعوی الزام به تعمیر ساختمان مشاعی، در خصوص تعمیرات غیر اساسی قابل طرح نیست.

 

 1. تعمیرات ملک مشاعی نباید ناشی از عامل تخریب خارجی باشد؛ یعنی چنانچه یکی از مالکان یا شخص ثالثی سبب ورود خسارتی به ملک باشد، آن شخص، ملزم به تعمیر خرابی مذکور و پرداخت هزینه ­های مربوطه است و مالکان مشاعی ساختمان الزامی ندارند.

 

 1. تعمیر ملک مشاعی بایستی سبب رفع ضرر بوده و امتناع در پرداخت توسط سایر مالکان مشاعی باید موجبات ورود ضرری به سایر مالکان باشد تا ایشان بتوانند دعوی الزام را طرح نمایند.

 

 1. هم­چنین بایستی پس از مطالبه از مالک یا مالکان مذکور، ایشان از پرداخت امتناع نموده باشند تا طرح دعوی ممکن باشد.

 

 1. هم­چنین ملک قابل تقسیم نباشد؛ اگرنه، با امتناع یکی از مالکان، اقدام به تقسیم و فروش ملک مذکور خواهد شد تا از ورود ضرر بیشتر جلوگیری شود.

 

پنج نکته حقوقی مهم در الزام به تعمیر ساختمان مشاعی

 

five important cautions about fixing common apartments

حل فوری مشکلات همسایگان آپارتمانی به صورت تضمینی و 24 ساعته

 

 • حدود مالکیت و حقوق هریک از مالکان مشاعی، نسبت به سهمی است که از ملک دارند؛ همچنین کلیه دخل و تصرفات، هزینه­ ها و تعمیراتی که بایستی نسبت به ملک داشته باشند؛ بر اساس همین میزانِ سهم مالکیت مشاعی است.

 

 • دخل و تصرفات هریک از مالکان نسبت به این قدرالسهم (میزان سهم)، در صورتی ممکن و مجاز است که مغایرتی با حقوق و تصرفات دیگر مالکان مشاعی، نداشته باشد.

  

 • اقدامات مربوط به تعمیرات ملک مشاعی، بایستی جهت حفظ و نگهداری ملک مشاعی ضروری باشد و اقدامات غیر اساسی، زیباسازی و... را شامل نمی ­شود.

 

 

 • در صورت بروز فوریت و عدم دسترسی به سایر مالکان، می­توان نسبت به تعمیرات اساسی اقدام نمود و پس از دسترسی به ایشان هزینه آن را مطالبه کرد؛ البته در صورت امتناع ایشان از پرداخت، موضوع قابل پیگیری قانونی است و در این مورد نیز می توانید به صورت 24 ساعته به روش های مختلف با ما در تماس باشید.

 

در موسسه وکیل تلفنی برای مشاوره حقوقی آنلاین، کافی است در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری به صورت رایگان برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با مطالعه مطالب مشابه زیر، اطلاعات حقوقی خود را افزایش داده تا در روز مبادا از این اطلاعات استفاده نمایید.

بهترین راه فروش یک ملک شریکی

مشاوره حقوقی با وکیل دعاوی آپارتمان ها

تجدید نظر فوری در دعوای اصلاحات ارضی

مشکلات حقوقی ضمانت وام مسکن

همه چیز در خصوص دستور موقت

نکات قابل توجه در پش فروش و پیش خرید آپارتمان ها

مشاوره حقوقی مهریه با کیفیت تضمینی

نگارش فوری انواع دادخواست های  حقوقی

وکیل حامی مستأجران

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۱۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۳۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حضوری ۲۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین

درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی): ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی