موسسه وکیل تلفنی

  • درسا نیک سیرت گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۱۹:۳ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۴
  • محمدامین سلمانپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۸:۵۰:۲۶ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳
  • Azita Moghanizadeh گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۲:۳۷ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
  • امید حرفتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۱:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
  • سید احسان علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۹:۴۶ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۹
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۲:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی رحم اجاره ای

مشاوره حقوقی رحم اجاره ای

با پیشرفت علم و فناوری در دنیای مدرن شیوه ها و روش های گوناگونی برای زوج ها به وجود آمده است تا بتوانند از طریقی بچه دار شوند، در این متن می خواهیم به مشاوره حقوقی رحم اجاره ای بپردازیم. برای مشاوره حقوقی رحم اجاره ای ابتدا باید بدانیم که یکی از شیوه های درمان ناباروری استفاده از یک رحم اجاره ای برای بچه دار شدن است.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

رحم اجاره ای چیست؟

یکی از شیوه های درمان ناباروری برای زوج هایی که توانایی بچه دار شدن ندارند استفاده از رحم اجاره ای است. در مشاوره حقوقی رحم اجاره ای به رحم اجاره ای رحم جایگزین یا جانشین نیز می گویند. منظور از اجاره در اصطلاح حقوقی استفاده از منفعت یک مال یا چیز در زمان خاص است، در مشاوره حقوقی رحم اجاره ای، منظور از اجاره ی رحم استفاده ی رحم یک زن دیگر به عنوان جایگزینی برای بارداری است که طی مدت خاصی این اتفاق حاصل می شود.

 

explanation of rental uterus

توضیح رحم اجاره ای

 

در مشاوره حقوقی رحم اجاره ای از تخمک مادر جایگزین استفاده نمی شود و تنها نقش مادر جایگزین حمل کودک تا زمان به دنیا آمدن است. کودک و مادر جایگزین هیچ گونه ارتباط ژنتیکی ای با یکدیگر ندارند، در واقع کودک ترکیبی از ژن اصلی پدر و مادر واقعی خود است وقتی یک زن به دلیل نازایی یا بیماری هایی خاصی توانایی خود در نگه داری جنین را از دست می دهد یکی از شیوه های نوزاد آوری برای آن ها رحم اجاره ای می تواند باشد.

یک نوع دیگر از رحم اجاره وجود دارد که زن به دلیل نازایی و عدم تولید تخمک مجبور به استفاده ی تخمک جایگزین صاحب رحم اجاره ای می شود در این صورت بین فرزند و مادر جایگزین یک ارتباط ژنتیکی وجود خواهد داشت. در ایران از شیوه ی لقاح مصنوعی در آزمایشگاه های مخصوص استفاده می شود و بعد از تشکیل نطفه، جنین را به رحم انتقال می دهند. از نظر شرع مقدس اسلام مادر جایگزین یک مادر رضاعی محسوب می شود، این زمان در وضعیتی که یک زن دیگر به کودکی برای طولانی مدت شیر می دهد نیز به وجود می آید که به آن قرابت رضاعی می گویند.

 

آیا رحم اجاره ای در ایران قانونمند می باشد؟

کار رحم اجاره ای در ایران نیز صورت می پذیرد. طی یک قرار دادی ایجاب و قبول صورت می گیرد و در آن قرار داد همه ی نکات لازم ذکر می شود، اگر زن میزبان یا مادر جایگزین درخواست کند می تواند در قرارداد ذکر شود که خانواده ی نوزاد باید خرج خوراک و پوشاک او را در طی حاملگی بدهند.

شروط ضمن عقدی نیز برای این قرارداد می توان در نظر گرفت. به طور کلی در قرارداد مهلت، تاریخ و نکات ضروری ذکر می شود. در قرارداد ذکر می شود که مادر جایگزین باید دوران حاملگی را سپری کند و بعد از تولد نوزاد، طفل را باید به خانواده ی اصلی او تحویل دهد. در مبحث رحم اجاره ای طرفین قرارداد خانواده ی اصلی طفل و مادر جایگزین هستند.

 

موارد مشابه خانواده که ممکن است برای شما جالب توجه واقع شوند

بهترین راهکار برای طلاق

راحت ترین راه دریافت نفقه

فسخ نکاح به ساده ترین و کاربردی ترین حالت ممکن

بهترین و ساده ترین راه های دریافت مهریه بی دردسر

 

نحوه اجاره رحم در ایران

اگر زنی مبتلا به بیماری های خطرناک باشد یا توانایی زادآوری و زایش نداشته باشد، دچار بیماری های مقاربتی و پوسیدگی رحم باشد می تواند از عمل رحم اجاره ای استفاده کند و صاحب کودکی شود. مادر جایگزین باید آزمایشات لازم برای این عمل را انجام دهد و از نظر سلامتی فردی سالم برای این کار لازم است.

مادر جایگزین باید فاقد بیماری های مسری و خطرناک مثل ایدز و ... باشد و نباید اعتیاد به مشروبات الکلی یا مواد روانگردان و مخدر داشته باشد.

این روش باروری هنوز مورد قبول فرهنگ ایران و اکثریت مردم نشده است اما منعی در انجام آن نیز وجود ندارد و این کار بنا به سلیقه ی اشخاص و رضایت آن ها صورت می گیرد.

برخی از علمای فقه بیان می دارند که این کار از نظر شرعی مشکلی ندارد و برخی دیگر این عمل را مخالف اسلام و شرع می دانند و هنوز استفاده از رحم اجاره ای مورد بحث است و جایگاه تردید بسیاری از علما و فقیهان می باشد.

برخی از فقها بر این باورند که مادر جایگزین مادر بیولوژیکی طفل است و فرزندان بعدی او با این طفل محرم خواهند بود. البته اکثر فقها در حال حاضر عمل رحم اجاره ای را پذیرفته اند.

 

مادر جایگزین می تواند از دادن بچه ممانعت ورزد؟

 

prevention from delivering the baby

ممانعت مادر جایگزین از اهدای بچه

 

در مشاوره حقوقی رحم اجاره ای بیان می دارد که بیشتر مواقع مادر جایگزین طفل به دنیا آمده را نمی بیند و فرزند به خانواده ی او تحویل داده می شود، مادر جایگزین از لحاظ حقوقی نمی تواند ادعایی نسبت به طفل داشته باشد از لحاظ ژنتیکی و بیولوژیکی با طفل هیچ ارتباطی ندارد و از لحاظ حقوقی هم برای او حقی در نظر گرفته نمی شود.

 

در صورتیکه سوالات و ابهاماتی در مورد نحوه کار وکیل تلفنی دارید می توانید پاسخ آنها را با فشار دادن دکمه زیر به دست بیاورید

 

 

آیا طفل از مادر جایگزین ژنی و صفاتی را ارث می برد؟

رحم اجاره ای با وجود مزایا و معایبش می تواند امیدی برای خانواده ها باشد.

امکان بسیار کمی وجود دارد که در موضوع رحم اجاره ای طفل از مادر جایگزین خود صفاتی را به صورت ژن کسب کند، فرزند حاصل لقاح پدر و مادر واقعی خود است و ژنتیک آن ها را نیز به ارث می برد، اما با تحقیقاتی که در زمینه ی پزشکی صورت گرفته است برخی محققان بر این باورند که طفل متولد شده از رحم اجاره ای ممکن است برخی از صفات مادر جایگزین خود را به ارث برد.

به طور کلی مزایا و معایب زیادی برای رحم اجاره ای وجود دارد که یکی از معایب آن قیمت اجاره رحم و مشکلات شرعی رحم اجاره ای است. مزایای استفاده از رحم اجاره ای تولد طفل و امیدواری یک خانواده به آینده است.

 

آیا فرزند ناشی از رحم اجاره دارای ارث از مادر می باشد؟

در دریافت راهکار حقوقی رحم اجاره ای به بحث ارث کودک نیز می پردازیم. کودک به دنیا آمده از رحم اجاره ای از مادر جایگزین ارث نمی برد اما از مادر واقعی خود که ژن های او را تشکیل داده، ارث خواهد برد.

 

شرایط قانونی صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از رحم اجاره ای

صدور شناسنامه برای کودکان متولد از رحم اجاره ای، برای کودکانی که از رحم اجاره ای تولد می یابند، امکان پذیر است، برای این کودکان نیز مانند کودکان عادی شناسنامه به اسم پدر و مادر واقعی آن ها صادر می شود. از مشاوره حقوقی آنلاین برای شرایط صدور شناسنامه می توانید استفاده کنید.

 

نام مادر، فرزند حاصل از رحم اجاره چه چیزی قید گردد؟

در مشاوره حقوقی رحم اجاره به نظر می رسد نام مادر واقعی در شناسنامه ی طفل ذکر می گردد، به مادری که از رحم او استفاده شده است مادر جایگزین یا جانشین یا مادر رضاعی نیز می گویند.

 

آیا اجاره رحم در ایران قانونی می باشد؟

 

examination of legalization of renting the uterus

بررسی قانونی بودن رحم اجاره ای در سال 99

 

همانطور که گفته شد این عمل از نظر برخی فقها قانونی و شرعی از نظر برخی دیگر حرام است اما در حال حاضر استفاده از رحم اجاره ای در ایران قانونی است. نازایی و اجاره ی رحم تا حدودی پذیرفته شده است. مشاوره حقوقی برای شما می تواند بهترین شیوه ی آگاهی از مسایل رحم اجاره ای باشد.

 

خلاصه مطالب 

حل مشکلات باروری با اجاره رحم امکان پذیر شده است، یکی از مشکلات رحم اجاره ای قاچاق رحم در ایران است، این عمل می تواند باعث حل مشکل ناباروری شود. برای درک بهتر از تمام مسائل حقوقی رحم اجاره ای می توانید از مشاوره حقوقی تلفنی استفاده کنید. وکیل تلفنی مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته ارائه می دهد.

 

وکیل تلفنی مشاوره های حقوقی زیر را نیز ارائه می دهد

مشاوره حقوقی فوری، مشاوره حقوقی پیشگیرانه، مشاوره حقوقی سریع، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی ویژه تلفنی، مشاوره حقوقی آنلاین ویژه، مشاوره تلفنی حقوقی با وکیل، مشاوره با وکیل، مشورت با وکیل، مشورت با وکیل مرد،  مشورت با وکیل زن.

 مشورت تلفنی با وکیل 24 ساعته، مشورت تلفنی با وکیل، مشورت آنلاین با وکیل، راهکار حقوقی 24 ساعته، راهکار حقوقی تلفنی، راهکار حقوقی آنلاین، دریافت راهکار حقوقی آنلاین شماره تلفن بهترین وکیل تهران، بهترین وکیل تلفنی، وکیل تلفنی، وکیل تلفنی 24 ساعته، وکیل تلفنی ارزان، مشاوره با وکیل تلفنی.

 مشاوره حقوقی با وکیل تلفني، وكيل تلفنی 24 ساعته و شبانه روزی، مکالمه تلفنی با وکیل،  مکالمه تلفنی با وکیل آنلاین، راهکار آنلاین حقوقی،  سوالات حقوقی، پرسش سوال حقوقی آنلاین، پرسیدن سوال حقوقی آنلاین، وكیل تمام وقت تلفنی، وکیل تلفنی تمام وقت.

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام. رحم اجاره ای تا حدودی مشکلات زوجین نابارور را حل نموده است البته مشکلاتی شرعی از نظر فقها هنوز وجود دارد. برخی از فقها این کار را حرام و برخی دیگر آن را مورد تایید قرار می دهند. لذا در رحم اجاره ای فرزند فرزند متولد شده از ژن اصلی پدر و مادر خود است و توسط علم فقط در رحم شخصی دیگر بارور شده و متولد میشود. لذا قراردادی کاملا شفاف بسته می شود و صاحب رحم اجاره ای وفق قرارادا فی مابین موظف به نگهداری جنین تا زمان تولد است و فرزند متولد شده از نظر ارث و صفات ژنیتیکی به مادر و پدر اصلی برده می شود. و هیچگونه قرابتی با صاحب رحم اجاره ای ندارد. و اخذ شناسنامه برای فرزند نیز برعهده پدر و مادر اصلی است و منع قانونی در این بین وجود ندارد. اجاره در قانون مدنی یعنی امنتفع شده مستاجر از عین مستاجراه. در اینجا مستاجر یعنی صاحب رحم اجاره ای. عین مستاجره یعنی رحم اجاره ای . منتفع شدن موجر یعنی فرزند بدنیا اوردن صاحب رحم اجاره ای که انتفاع موجر از عین مستاجره همین فرزند تازه متولد شده است.
سلام وقت بخیر ... توافق زوج قانونی نابارور ( یا بارور ولی بدون تمایل برای باردار نمودن زوجه ) برای بهره مندی از رحم زن دیگر جهت حمل و پرورش جنین متعلق به آنها و سرانجام،تحویل و استرداد نوزاد تولد یافته به زن و شوهر مزبور، اصولا در قالب یک قرارداد استدعا و اجابت تحقق می یابد. طرفین عقد در این قرارداد را از یک سو، زن و شوهر نابارور و از سوی دیگر، مادرپذیرنده جنین «مادر جانشین» تشکیل می دهند و مطابق قواعد عمومی قراردادها، اراده انشایی این دو طرف است که منجر به پیدایش عمل حقوقی مورد بحث می گردد. در قرارداد استفاده از رحم جایگزین، به موجب آن یک زن بعنوان مادر جانشین، بنا به درخواست یک زن و شوهر(والدین حکمی) موافقت می کند که ضمن حمل جنین و طی ایام بارداری، به ترتیب مقرر در قرارداد، نسبت به دنیا آوردن جنین مزبور بعنوان فرزند آنها اقدام کند و پس از آن، نوزاد مزبور را به آنها تحویل نماید.
سلام و عرض ادب خدمت شما عزیزان و خسته نباشید خدمت کلیه ی کارکنان و همکاران محترم موسسه وکیل تلفنی،همان گونه که مستحضرید، جهت جلوگیری و اجتناب از بروز اختلافات و منازعات فی مابین افراد جامعه، افزایش سطح آگاهی و اطلاعات حقوقی و قانونی آنان ضرورت دارد. مراجعه ی حضوری به وکلا و مشاوران محترم قضایی با توجه به صرف زیاد وقت و هزینه و همچنین شرایط ویژه بیماری کرونا و عدم توانایی مراجعات حضوری، مقرون به صرفه نمی باشد، لذا موسسه وکیل تلفنی با فراهم کردن امکان مشاوره و راهنمایی از تعداد زیادی وکیل پایه یک دادگستری و متخصصین حقوقی در رشته های مختلف خصوصی و کیفری به صورت تخصصی، پیمودن این راه دشوار را تسهیل کرده و این امکان را بوجود آورده که با صرف کمترین هزینه و زمان بصورت ٢۴ ساعته، در راستای افزایش آگاهی افراد جامعه و اجتناب از تنازعات بعدی گام موثری در این راه بردارد. امید است این حرکت مهم و ارزشی همچنان پایدار و مستدام بماند. توفیق روزافزون همه ی شما عزیزان را که در این امر خطیر به عنوان فرشتگان عدالت تلاش و کوشش می کنید، از خداوند متعال خواستارم. عاقبت بخیر و سلامت باشید. ارادتمند شما:سحر نیک پور
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی.یکی از شیوه های درمان ناباروری برای زوج هایی که توانایی بچه دار شدن ندارند استفاده از رحم اجاره ای است. در مشاوره حقوقی رحم اجاره ای به رحم اجاره ای رحم جایگزین یا جانشین نیز می گویند. منظور از اجاره در اصطلاح حقوقی استفاده از منفعت یک مال یا چیز در زمان خاص است، در مشاوره حقوقی رحم اجاره ای، منظور از اجاره ی رحم استفاده ی رحم یک زن دیگر به عنوان جایگزینی برای بارداری است که طی مدت خاصی این اتفاق حاصل می شود
سلام و وقت بخیر بحث رحم اجاره ای بارها به گوشم خورده بود اما تا الان این اندازه دقیق و کاربردی با این مفهوم آشنا نشده بودم. بسیار خوب است که شما به نکات مهم و ظریف و درعین حال پر کاربرد و مسائل روز جامعه با بیان و کلامی ساده و قابل فهم صحبت میکنید و اینگونه اطلاعات افراد عادی را در مورو مطالب اینچنینی افزایش میدهید. من جهت نگارش یک دادخواست با شما آشنا شدم و انصافا کار من بسیار سریع انجام شد و شکر خدا که نتیجه هم رضایت بخش بود. خواستم از کلیه همکاران به خصوص مدیریت موسسه کمال تشکر و سپاسگزاری داشته باشم
صاحب رحم اجاره ای همراه همسرش و زوج صاحب جنین باید چند جلسه توسط متخصص پزشکی اجتماعی مشاوره شوند تا از همه نظر از جمله حقوقی - پزشکی و اجتماعی، اطلاعات کافی را بدست آورند . ارزیابی بالینی و آزمایشگاهی از نظر رد بیماریهای عفونی و تائید سلامت روانی – اجتماعی هم باید انجام شود. بین صاحبان جنین و زن اجاره دهنده باید قرارداد نوشته شود.نوشتن قرارداد بسیار با اهمیت بوده لذا بهتر است با مشورت فردی آگاه مثل وکیل دادگستری یا پزشک متخصص اجتماعی، این قرار داد نوشته شود و همه شرط و شروط ها هم در آن نوشته شود.وجود قرارداد برای تشخیص اشخاصی که از نظر ژنتیکی با بچه ارتباط دارند، تعیین پدر و مادر قانونی طفل، تعیین تعهدات طرفین و شروطی که مورد توافق قرار گرفته است، دستیابی به قصد مشترک طرفین، برطرف نمودن شبهه زنا در مورد مادر جانشین و مشخص شدن نسب طفل متولد از مادر جانشین بسیار ضروری است. در خصوص رحم اجاره ای قانون مشخصی وجود ندارد که دقیقا ناظر بر این امر باشد اما در سال ۱۳۸۲ قانونی در خصوص اهدای جنین در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و شورای نگهبان نیز آن را در سال ۱۳۸۳ تایید کرد که می توان از آن در امر رحم اجاره ای نیز بهره برد اما در خصوص تنظیم قرارداد، ماده 10 قانون مدنی راه گشا خواهد بود که مقرر می دارد: قراردادهای خصوصی نسبت به کسانی که آن را منعقد نموده¬اند، در صورتی که مخالف صریح قانون نباشد، نافذ است.

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی