موسسه وکیل تلفنی

  • امید علمداری گرامی : پرونده حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۴:۱:۲۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  • امید علمداری گرامی : پرونده حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۵۶:۴۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۲۲:۳۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  • وکیل علیرضا محمدی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۵۷:۱۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۵۰:۱۵ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۴۹:۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۴۷:۳۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  • ف م گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۱:۵۸:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  • وکیل عادل محمودی مرکید گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۵:۴۵:۳۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  • امید علمداری گرامی : پرونده حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۵:۶:۴۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی رحم اجاره ای

مشاوره حقوقی رحم اجاره ای

با پیشرفت علم و فناوری در دنیای مدرن شیوه ها و روش های گوناگونی برای زوج ها به وجود آمده است تا بتوانند از طریقی بچه دار شوند، در این متن می خواهیم به مشاوره حقوقی رحم اجاره ای بپردازیم. برای مشاوره حقوقی رحم اجاره ای ابتدا باید بدانیم که یکی از شیوه های درمان ناباروری استفاده از یک رحم اجاره ای برای بچه دار شدن است.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 20.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 30.000هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 50.000هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 90.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 150.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"تماس با وکیل متخصص در زمینه امور خانواده و اجاره رحم به شما این امکان را می دهد که در صورت بروز تمامی مشکلات در این زمینه بهترین رویکرد حقوقی را اتخاذ کنید و مشکلات و هزینه ها را به حداقل برسانید؛ برای اینکار کافیست تصویرک زیر را لمس نمایید"

 

 

رحم اجاره ای چیست؟

یکی از شیوه های درمان ناباروری برای زوج هایی که توانایی بچه دار شدن ندارند استفاده از رحم اجاره ای است. در مشاوره حقوقی رحم اجاره ای به رحم اجاره ای رحم جایگزین یا جانشین نیز می گویند. منظور از اجاره در اصطلاح حقوقی استفاده از منفعت یک مال یا چیز در زمان خاص است، در مشاوره حقوقی رحم اجاره ای، منظور از اجاره ی رحم استفاده ی رحم یک زن دیگر به عنوان جایگزینی برای بارداری است که طی مدت خاصی این اتفاق حاصل می شود.

 

explanation of rental uterus

توضیح رحم اجاره ای

 

در مشاوره حقوقی رحم اجاره ای از تخمک مادر جایگزین استفاده نمی شود و تنها نقش مادر جایگزین حمل کودک تا زمان به دنیا آمدن است. کودک و مادر جایگزین هیچ گونه ارتباط ژنتیکی ای با یکدیگر ندارند، در واقع کودک ترکیبی از ژن اصلی پدر و مادر واقعی خود است وقتی یک زن به دلیل نازایی یا بیماری هایی خاصی توانایی خود در نگه داری جنین را از دست می دهد یکی از شیوه های نوزاد آوری برای آن ها رحم اجاره ای می تواند باشد.

یک نوع دیگر از رحم اجاره وجود دارد که زن به دلیل نازایی و عدم تولید تخمک مجبور به استفاده ی تخمک جایگزین صاحب رحم اجاره ای می شود در این صورت بین فرزند و مادر جایگزین یک ارتباط ژنتیکی وجود خواهد داشت. در ایران از شیوه ی لقاح مصنوعی در آزمایشگاه های مخصوص استفاده می شود و بعد از تشکیل نطفه، جنین را به رحم انتقال می دهند. از نظر شرع مقدس اسلام مادر جایگزین یک مادر رضاعی محسوب می شود، این زمان در وضعیتی که یک زن دیگر به کودکی برای طولانی مدت شیر می دهد نیز به وجود می آید که به آن قرابت رضاعی می گویند.

 

آیا رحم اجاره ای در ایران قانونمند می باشد؟

کار رحم اجاره ای در ایران نیز صورت می پذیرد. طی یک قرار دادی ایجاب و قبول صورت می گیرد و در آن قرار داد همه ی نکات لازم ذکر می شود، اگر زن میزبان یا مادر جایگزین درخواست کند می تواند در قرارداد ذکر شود که خانواده ی نوزاد باید خرج خوراک و پوشاک او را در طی حاملگی بدهند.

شروط ضمن عقدی نیز برای این قرارداد می توان در نظر گرفت. به طور کلی در قرارداد مهلت، تاریخ و نکات ضروری ذکر می شود. در قرارداد ذکر می شود که مادر جایگزین باید دوران حاملگی را سپری کند و بعد از تولد نوزاد، طفل را باید به خانواده ی اصلی او تحویل دهد. در مبحث رحم اجاره ای طرفین قرارداد خانواده ی اصلی طفل و مادر جایگزین هستند.

 

موارد مشابه خانواده که ممکن است برای شما جالب توجه واقع شوند

بهترین راهکار برای طلاق

راحت ترین راه دریافت نفقه

فسخ نکاح به ساده ترین و کاربردی ترین حالت ممکن

بهترین و ساده ترین راه های دریافت مهریه بی دردسر

 

نحوه اجاره رحم در ایران

اگر زنی مبتلا به بیماری های خطرناک باشد یا توانایی زادآوری و زایش نداشته باشد، دچار بیماری های مقاربتی و پوسیدگی رحم باشد می تواند از عمل رحم اجاره ای استفاده کند و صاحب کودکی شود. مادر جایگزین باید آزمایشات لازم برای این عمل را انجام دهد و از نظر سلامتی فردی سالم برای این کار لازم است.

مادر جایگزین باید فاقد بیماری های مسری و خطرناک مثل ایدز و ... باشد و نباید اعتیاد به مشروبات الکلی یا مواد روانگردان و مخدر داشته باشد.

این روش باروری هنوز مورد قبول فرهنگ ایران و اکثریت مردم نشده است اما منعی در انجام آن نیز وجود ندارد و این کار بنا به سلیقه ی اشخاص و رضایت آن ها صورت می گیرد.

برخی از علمای فقه بیان می دارند که این کار از نظر شرعی مشکلی ندارد و برخی دیگر این عمل را مخالف اسلام و شرع می دانند و هنوز استفاده از رحم اجاره ای مورد بحث است و جایگاه تردید بسیاری از علما و فقیهان می باشد.

برخی از فقها بر این باورند که مادر جایگزین مادر بیولوژیکی طفل است و فرزندان بعدی او با این طفل محرم خواهند بود. البته اکثر فقها در حال حاضر عمل رحم اجاره ای را پذیرفته اند.

 

مادر جایگزین می تواند از دادن بچه ممانعت ورزد؟

 

prevention from delivering the baby

ممانعت مادر جایگزین از اهدای بچه

 

در مشاوره حقوقی رحم اجاره ای بیان می دارد که بیشتر مواقع مادر جایگزین طفل به دنیا آمده را نمی بیند و فرزند به خانواده ی او تحویل داده می شود، مادر جایگزین از لحاظ حقوقی نمی تواند ادعایی نسبت به طفل داشته باشد از لحاظ ژنتیکی و بیولوژیکی با طفل هیچ ارتباطی ندارد و از لحاظ حقوقی هم برای او حقی در نظر گرفته نمی شود.

 

در صورتیکه سوالات و ابهاماتی در مورد نحوه کار وکیل تلفنی دارید می توانید پاسخ آنها را با فشار دادن دکمه زیر به دست بیاورید

 

 

آیا طفل از مادر جایگزین ژنی و صفاتی را ارث می برد؟

رحم اجاره ای با وجود مزایا و معایبش می تواند امیدی برای خانواده ها باشد.

امکان بسیار کمی وجود دارد که در موضوع رحم اجاره ای طفل از مادر جایگزین خود صفاتی را به صورت ژن کسب کند، فرزند حاصل لقاح پدر و مادر واقعی خود است و ژنتیک آن ها را نیز به ارث می برد، اما با تحقیقاتی که در زمینه ی پزشکی صورت گرفته است برخی محققان بر این باورند که طفل متولد شده از رحم اجاره ای ممکن است برخی از صفات مادر جایگزین خود را به ارث برد.

به طور کلی مزایا و معایب زیادی برای رحم اجاره ای وجود دارد که یکی از معایب آن قیمت اجاره رحم و مشکلات شرعی رحم اجاره ای است. مزایای استفاده از رحم اجاره ای تولد طفل و امیدواری یک خانواده به آینده است.

 

آیا فرزند ناشی از رحم اجاره دارای ارث از مادر می باشد؟

در دریافت راهکار حقوقی رحم اجاره ای به بحث ارث کودک نیز می پردازیم. کودک به دنیا آمده از رحم اجاره ای از مادر جایگزین ارث نمی برد اما از مادر واقعی خود که ژن های او را تشکیل داده، ارث خواهد برد.

 

شرایط قانونی صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از رحم اجاره ای

صدور شناسنامه برای کودکان متولد از رحم اجاره ای، برای کودکانی که از رحم اجاره ای تولد می یابند، امکان پذیر است، برای این کودکان نیز مانند کودکان عادی شناسنامه به اسم پدر و مادر واقعی آن ها صادر می شود. از مشاوره حقوقی آنلاین برای شرایط صدور شناسنامه می توانید استفاده کنید.

 

نام مادر، فرزند حاصل از رحم اجاره چه چیزی قید گردد؟

در مشاوره حقوقی رحم اجاره به نظر می رسد نام مادر واقعی در شناسنامه ی طفل ذکر می گردد، به مادری که از رحم او استفاده شده است مادر جایگزین یا جانشین یا مادر رضاعی نیز می گویند.

 

آیا اجاره رحم در ایران قانونی می باشد؟

 

examination of legalization of renting the uterus

بررسی قانونی بودن رحم اجاره ای در سال 99

 

همانطور که گفته شد این عمل از نظر برخی فقها قانونی و شرعی از نظر برخی دیگر حرام است اما در حال حاضر استفاده از رحم اجاره ای در ایران قانونی است. نازایی و اجاره ی رحم تا حدودی پذیرفته شده است. مشاوره حقوقی برای شما می تواند بهترین شیوه ی آگاهی از مسایل رحم اجاره ای باشد.

 

خلاصه مطالب 

حل مشکلات باروری با اجاره رحم امکان پذیر شده است، یکی از مشکلات رحم اجاره ای قاچاق رحم در ایران است، این عمل می تواند باعث حل مشکل ناباروری شود. برای درک بهتر از تمام مسائل حقوقی رحم اجاره ای می توانید از مشاوره حقوقی تلفنی استفاده کنید. وکیل تلفنی مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته ارائه می دهد.

 

وکیل تلفنی مشاوره های حقوقی زیر را نیز ارائه می دهد

مشاوره حقوقی فوری، مشاوره حقوقی پیشگیرانه، مشاوره حقوقی سریع، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی ویژه تلفنی، مشاوره حقوقی آنلاین ویژه، مشاوره تلفنی حقوقی با وکیل، مشاوره با وکیل، مشورت با وکیل، مشورت با وکیل مرد،  مشورت با وکیل زن.

 مشورت تلفنی با وکیل 24 ساعته، مشورت تلفنی با وکیل، مشورت آنلاین با وکیل، راهکار حقوقی 24 ساعته، راهکار حقوقی تلفنی، راهکار حقوقی آنلاین، دریافت راهکار حقوقی آنلاین شماره تلفن بهترین وکیل تهران، بهترین وکیل تلفنی، وکیل تلفنی، وکیل تلفنی 24 ساعته، وکیل تلفنی ارزان، مشاوره با وکیل تلفنی.

 مشاوره حقوقی با وکیل تلفني، وكيل تلفنی 24 ساعته و شبانه روزی، مکالمه تلفنی با وکیل،  مکالمه تلفنی با وکیل آنلاین، راهکار آنلاین حقوقی،  سوالات حقوقی، پرسش سوال حقوقی آنلاین، پرسیدن سوال حقوقی آنلاین، وكیل تمام وقت تلفنی، وکیل تلفنی تمام وقت.

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی