موسسه وکیل تلفنی

 • مجید حدادی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۵۳:۵۹ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۳
 • علی حیدر بیرانوند گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۲۷:۴۱ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۳
 • الهام محمدی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۲۰:۵۸ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۳
 • محمدمهدی فروردین گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۴۵:۱۲ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲
 • میلاد خانزادی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۵:۴۱:۴۱ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۵:۳۷:۳۹ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۵:۳۶:۵۵ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۵:۳۴:۳۴ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۶:۲۱ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۱۱:۱۴ تاریخ ۱۴۰۲/۷/۱
انجمن وکیل تلفنی

الزام به تعمیرات اساسی

الزام به تعمیرات اساسی

 

معاملات ملکی بخش عمده ای از دعواهای حقوقی را به خود اختصاص می دهند؛  با توجه به پیچیدگی معاملات ملکی و عدم آگاهی افراد، امکان سوء استفاده های مختلفی وجود دارد؛ به عنوان مثال، یکی از مسائلی که هنگام رهن و اجاره املاک و مستغلات متوجه مستاجر می گردد، وجود عیب و مشکلات اساسی در عین مستاجره است؛ در این موارد الزام به تعمیرات اساسی حق مستاجر محسوب می شود و آنچه مسلم است این است که مستاجر مورد اجاره را بدون عیب و نقص اجاره نموده است؛  حال اگر پس از تحویل ملک متوجه نیاز به تعمیرات اساسی ملک شود، این حق را دارد که از موجر بخواهد هزینه تعمیرات را پرداخت نماید؛ وکیل متخصص امور تعمیرات به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که آیا هزینه تعمیرات مورد نیاز بر عهده موجر است یا خیر؟ بنابراین با ما همراه باشید تا ضمن دریافت اطلاعات اساسی در این خصوص، لزوم دریافت مشاوره حقوقی از وکیل متخصص امر در این مورد را بیان نماییم.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

در بررسی قوانین میان موجر و مستاجر، قانونگذار برخی ضوابط و شرایط را وضع نموده است؛ طرفین ملزم به رعایت این مقررات بوده و الزام به تعمیرات اساسی در چارچوب این شرایط قابل اجراست؛ وکیل ۲۴ ساعته حامی مستاجران، در این خصوص به شما کمک می کند تا بدانید در مورد مشکل به وجود آمده چه راهکار قانونی وجود دارد.

 

شرایط قانونی الزام به تعمیرات اساسی به شرح زیر اند

 1. چنانچه مورد اجاره، هنگام تحویل به مستأجر دارای مشکل باشد، مستاجر می تواند اجاره را فسخ کند؛ در صورت تعمیر مورد اجاره توسط موجر، مستاجر دیگر حق فسخ قرارداد را ندارد.

 

 1. هزینه و انجام تعمیرات عین مستاجره که برای انتفاع از مورد اجاره لازم است بر عهده موجر است؛ حد و حدود این هزینه ها نیز در قانون مشخص شده است.

 

 1. هزینه هایی که توسط مستاجر و بدون اطلاع موجر در عین مستاجره صورت بگیرد، الزامی به پرداخت توسط مالک ندارد.

 

 

 

 

 

چگونگی نگارش دادخواست الزام به تعمیرات اساسی

برای تنظیم نگارش دادخواست الزام به تعمیرات اساسی با وکیل دعاوی استیجاری ۲۴ ساعته آنلاین مشورت کنید؛ چراکه ایشان مدت مدیدی از دوران وکالت خود را صرف حل و فسخ این دعاوی نموده؛ فلذا راهکارهایی عملی و ارزان در چنته دارد.

 

بررسی لزوم انجام تعمیرات و این که هزینه های مربوطه به موجر بر می گردد یا خیر، نیاز به اطلاعات حقوقی کافی دارد؛ بدین ترتیب می توانید در هر ساعتی از شبانه روز با تیم حقوقی وکیل تلفنی تماس بگیرید. خدمات مشاوره حقوقی تلفنی وکیل تلفنی شما را در هر ساعتی از شبانه روز به تیم وکلای مجرب در امور ملکی ارجاء فوری می دهد؛ همچنین خدمات مشاوره حقوقی آنلاین امکان دریافت خدمات مشاوره آنلاین در تمامی ساعات شبانه روز و از سراسر شهرهای ایران را به شما می دهد.

وکیل متخصص امور تعمیرات با نگارش و تنظیم دادخواست شما را در ارائه دادخواست به دادگاه و طرح دعاوی کمک می کند.

 

 

نحوه الزام موجر توسط مستاجر به تعمیرات اساسی عین مستاجره

طبق ماده ۲۰ قوانین مالک و مستاجر، وظیفه تعمیر ساختمان استیجاری در مواردی مانند تعمیرات دستگاه تهویه، آسانسور، دستگاه های گرمایشی و سرمایشی مرکزی بر عهده موجر است.

در صورت الزام به تعمیرات اساسی، موجر توسط دادگاه و سرپیچی موجر از انجام آن، مستاجر این اجازه را دارد که قرارداد را فسخ نموده و یا با هماهنگی دادگاه و پرداخت هزینه تعمیرات، آن را به حساب اجاره بگذارد؛ پس از ارائه دادخواست به دادگاه و بررسی توسط دادگاه صالحه، دادگاه حکم خود را صادر می نماید؛ این حکم الزام آور بوده و موجر موظف به اجرای آن است.

 

 

 

 

legal terms on basic repairs

 

مقدمات الزام به تعمیرات اساسی در مورد اماکن مسکونی

 

لازم بذکر است که الزام به تعمیرات اساسی جزو دعاوی غیر مالی است؛ همچنین طبق قوانین در صورتی که هزینه تعمیرات کمتر از بیست میلیون تومان باشد، طرح دادخواست در شورای حل اختلاف نزدیک مورد اجاره و در صورت هزینه بیش از بیست میلیون تومان در دادگاه صالحه بررسی می شود.

در اماکن مسکونی مسئله مهم، تعیین حدود وظایف موجر و مستاجر در هزینه تعمیرات است؛ پس از الزام به تعمیرات اساسی توسط دادگاه، موجر طی مهلت مقرر باید نسبت به اجرای حکم اقدام کند.

در صورت عدم اجرای حکم، موجر می تواند قرارداد را فسخ نماید و در صورت عدم قبول توسط موجر، با حکم دادگاه نسبت به استرداد مبلغ ودیعه اقدام نماید؛ همچنین این امکان وجود دارد که با نظارت دادگاه، تعمیرات را انجام داده و هزینه های مرتبط را از موجر مطالبه و یا با اجاره بها تسویه کند.

 

   

رزرو مشاوره حقوقی فوری با وکیل

 

راهکارهای قانونی در خصوص رفع ممانعت مستاجر برای تعمیر اساسی

در صورت مشاهده نیاز به تعمیرات اساسی در مورد اجاره، ابتدا با وکیل متخصص امور ملکی تماس بگیرید؛ وکیل ملکی با بررسی حق تعمیرات مستاجر نسبت به تنظیم و نگارش دادخواست می نماید.

پس از طرح دعوی در دادگاه، حکم الزام به تعمیرات اساسی موجر را ملزم به تعمیرات مورد نظر و پرداخت هزینه های آن می نماید؛ در صورت ممانعت موجر از اجرای حکم، موجر زیر نظر دادگاه می تواند تعمیرات را انجام و مبلغ آن را از اجاره بها کسر نماید.

 

نکته: در صورتی که هزینه تعمیرات بیش از اجاره بها باشد،  مستاجر حق توقیف اموال موجر و تامین هزینه های صورت گرفته را دارد؛ که این مورد نیز شرایط خاص مرتبط با مورد اجاره شده دارد؛ برای تماس فوری با وکیل متخصص تعمیرات به بخش مشاوره حقوقی فوری و ۲۴ ساعته وکیل تلفنی تماس بگیرید.

 

 

 

حل فوری دعاوی آپارتمان ها

بهترین راهکار ها برای ضمانت وام مسکن

همه چیز در مورد ملک وقفی

مشکلات پیش فروش و پیش خرید آپارتمان ها

راه های ساده و کاربردی ابطال فروشنامه

اثبات مالکیت یک ملک بدون سند مالکیت

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

از مطلب خیلی خوبتون سپاسگزارم خدا قوت عالی هست خواستم خواهش کنم در رابطه با تخلیه ملک سرقفلی به دلیل تخریب و نوسازی (تجدید بنا) مطلب بزارین خیلی ممنونم از سایت خیلی خوبتون از زحمات کلیه عزیزان در موسسه وکیل تلفنی تشکر میکنم
سلام واحترام.ماده۴۸۶ قانون مدنی اختصاص به اجاره ملک نداشته و اجاره اموال منقول وغیر منقول را در شامل است یعنی به عنوان مثال اگر شخصی خودرویی را برای مدتی اجاره نموده باشد موجر ملزم به پرداخت هزینه های لازم برای بهره برداری است اما باید توجه کرد که این الزام موجر در هر نوع اجاره ای منحصرا متوجه هزینه های ضروری واساسی برای امکان بهره برداری از عین مستاجره است وهزینه های غیر ضروری مثل هزینه های انجام شده برای زیبایی را در بر نمی گیرد مشاوره تخصصی با دکتر محمد ابراهیم داودآبادی فراهانی۰۹۱۲۴۵۱۸۶۵۰
وقتی یک معامله ی ملکی انجام می گیرد و ملک مورد نظر که اجاره یا خریداری شده نیاز به تعمیر اساسی دارد مثل تعمیر سقف یا لو به ی آب ویا تعمیر پله ها، صاحب ملک باید آنها را تعمیر کرده به مشتری بدهد البته این موارد بیشتر در مورد املاک استیجاری مطرح میشود بنابراین برای این مورد قوانینی داریم که مشتری می تواند در صورت تعمیر نکردن صاحب ملک از وی شکایت کند بنابراین ما در مواقع نیاز به یک مشاور داریم تا راهنمایی کند می توانیم تنها با یک تماس از وکلای متخصص سایت وکیل تلفنی با هزینه ی کمتر و فوری مشاوره بگیریم
درود دوستان حواستون باشه تو این موارد به صرفا مکالمه شفاهی بسنده نکنید که بعدا قابل اثبات نیست حتما یا از طریق اظهارنامه یا از طریق نامه ای که به امضای موجر میرسه اقدام کنید و حتما برای مفادش هم از متخصص استفاده کنید
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی مقاله حاضر مقاله بسیار مفیدی برای کاربران می باشد زیرا بسیاری از افراد که رابطه موجر ومستاجر دارند وملک مورد اجاره دچار معایب اساسی می باشد وموجر از انجام تعمیرات اساسی خودداری می کند لذا در چنین مواردی طرح دادخواست حقوقی علیه موجر توسط مستاجر می تواند کمک زیادی به حل وفصل خصومت نماید در این خصوص اینجنب فریبرز ذوالفقاری آماده ارائه مشاوره می باشم
با سلام و عرض ادب.موجر مکلف است تا مورد اجاره را به نحو کاملا سالم و بدون عیب و نقص تحویل مستاجر بدهد و اگر در حین اجاره ملک دچار نقصی شود و این نقص اساسی باشد موجر مکلف است که رفع نقص کند و تعمیرات اساسی بر عهده موجر است که اگر از این کار اجتناب کند مستاجر می تواند موجر را الزام به تعمیرات اساسی کند که در مطالب موسسه به شکلی کاملا دقیق آمده است.پیشنهاد می کنم مطالب موسسه را کاربران عزیز خیلی با دقت مطالعه کنند.امیدوارم همیشه موفق باشید.مسیح آقاداودی وکیل موسسه
سلام. من خیلی عجله داشتم، و سوالم رو از طریق سایت مطرح کردم، خداروشکر آنلاین باهم چت کردیم و فکرشو نمیکردم وکلاتون انقدر آنلاین باشند، و میخواستم قرارداد بین من و شریکم را نگارش کنند که بعد نکات و مشخصات لازم را از طریق واتساپ مستقیما برای خانم وکیل ارسال نمودم و ایشان هم زحمت کاراشو واسم کشیدند.
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران گرامي توصيه مي شود پيش از هر اقدامي در امور حقوقي خود با وكيلي متخصص و مجرب در موضوع مربوطه مشورت نماييد كه مجموعه وكيل تل اين امر را تسهيل بخشيده است و با توجه به شرايط كرونايي دسترسي راحت به وكيل ميسر گرديده است در پناه حق شاد و سلامت باشيد ارادتمند شيخي

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران:

استان: مازندران، شهرستان : آمل، بخش : مرکزی، شهر: آمل، خیابان طالب آملی کوچه توحید4[نیما 3]کوچه توحید6[نیما4]، پلاک 36 طبقه اول واحد اول تلفن اداری:01144442509

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی