موسسه وکیل تلفنی

  • Azita Moghanizadeh گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۲:۳۷ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
  • امید حرفتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۱:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
  • سید احسان علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۹:۴۶ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۹
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۲:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • بهرام چهرازی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۱۶:۴۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۷
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۵:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۵
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی ممانعت از حق

مشاوره حقوقی ممانعت از حق

یکی از مشکلات حقوقی که افراد با آن مواجه هستند ممانعت از حق است؛  ممانعت از حق به معنی این است که شما حق انتفاع و یا ارتفاع از ملکی را داشته اید؛ ولی، در حال حاضر فردی به دلایلی نا مشخص، این حق را از شما سلب نموده است؛ با ما همراه باشید تا ضمن بررسی تبعات حقوقی ممانعت از حق، لزوم دریافت مشاوره حقوقی را در این امر خطیر، متذکر گردیم.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

 

prevention of rights concept

 

دعوای ممانعت از حق چیست؟ و چگونه می توان دعوای ممانعت از حق را صادر کرد؟

 

Prevention of right conflict & way of doing it

وکیل دعاوی ممانعت از حق انتفاع و ارتفاع

 

قبل از هر چیز باید گفت که ممانعت از حق با تصرف عدوانی ملک متفاوت است؛ در دعوای تصرف عدوانی فردی به طور غیر قانونی اقدام به تصرف ملک غیر می نماید؛ اما در دعوای ممانعت از حق، فردی تنها حق استفاده و نفع بردن از ملک شخص دیگری را برای مدت مشخص دارد؛ به عنوان مثال، حق سکونت در ملک، برای مدت معینی توسط مالک واقعی آن، به شما اعطا می شود.

حق ارتفاع نیز به معنی امتیاز و حقی که به شما در استفاده از ملک دیگر اعطا می شود، گفته می شود.

بنا به موارد گفته شده، وکیل پرونده ممانعت از حق، شخصیست با تجربه که امکان طرح دعوی حقوقی و کیفری را دارد؛ پس از اثبات وجود حق انتفاع و ارتفاع قبل از وقوع دعوی و ارائه به دادگاه، می توان با وکلای متخصص ما در این زمینه مشورت نمود و بهترین راهکار های ممکن را برای روز محکمه، از ایشان به صورت تلفنی یا آنلاین پرسید.

 

الزام به رفع ممانعت از حق به چه صورت امکان پذیر است؟

 

درخواست مشاوره حقوقی شبانه روزی با وکیل دادگستری

 

طرح دعوای ممانعت از حق برای اموال غیر منقول قابلیت اجرا دارد؛ پس از طرح دعوی و اثبات ممانعت از حق توسط خوانده، دادگاه رای به رفع ممانعت از حق صادر می نماید؛ پس از صدور رای دادگاه، رفع ممانعت از حق، لازم الاجرا خواهد بود؛ در این میان وکیل ۲۴ ساعته دعاوی ممانعت از حق با آگاهی کامل بر موضوع، به گردآوری مستندات لازم پرداخته و دفاع از حق موکل را از طریق ارائه مشاوره حقوقی به او، ادا می نماید.

 

نکته: لازم به ذکر است که در صورت صدور رای رد دعوا در دادگاه تجدید نظر رای صادره رفع خواهد شد.

 

جهت تماس فوری با وکیل امور مشاعی، تنها کافی است که با شماره های تماس درج شده در سایت وکیل تلفنی تماس بگیرید؛ همچنین امکان دریافت خدمات مشاوره حقوقی آنلاین از طریق چت به صورت رایگان برای کاربران موسسه وکیل تلفنی وجود دارد.   

 

جرم ممانعت از حق در ملک مشاع مصداق دارد؟

 

crime of prevention of rights

رسیدگی فوری و اورژانسی به دعاوی ممانعت از حق

 

در املاک، مشاع ممانعت از حق چه جرمی دارد؟ آیا امکان طرح اقامه دعوی ممانعت از حق در املاک مشاعی وجود دارد؟ این ها سوالات رایجی هستند که در خصوص ممانعت از حق وجود دارند ...

در پاسخ این سوالات می توان گفت که در املاکی که مشاع بوده و به صورت اشتراکی توسط چندین نفر استفاده می گردد، چنانچه فرد توسط شریک از حق خود سلب شود امکان طرح دعوی وجود دارد.

در خصوص املاک مشاع، دعوی جنبه حقوقی دارد؛ البته در مورد املاک مشاع و طرح دعوی ممانعت از حق در بین حقوقدانان و وکلا اختلاف نظر در خصوص جنبه کیفری موضوع وجود دارد؛ بنابراین، برخی وکلا ممانعت از حق در املاک مشاع را قابل رسیدگی از جنبه کیفری نیز می دانند.

مشاوره حقوقی ممانعت از حق توسط مرکز اورژانس ۲۴ ساعته رسیدگی به امور مشاعی، در کلیه ساعات شبانه روز و به قید فوریت، خدمات حقوقی خود را با قیمتی ارزان و کیفیتی تضمینی عرضه می نماید.

 

 

آیا احراز مالکیت شاکی شرط ضروری رسیدگی به شکایت ممانعت از حق می باشد؟

در دعوی ممانعت از حق، شخص حق انتفاع و یا ارتفاع از ملکی را دارد ولی فردی این حق را از وی سلب می نماید؛ بنابراین در این نوع دعوی، فرد مالکیتی ندارد، بلکه تنها حق انتفاع از آن به او واگذار شده است.

وکیل دعاوی ملکی ما به شما می گوید که برای اقامه دعوی ممانعت از حق، نیازی به اثبات مالکیت شاکی نیست؛ اما در دعوی تصرف عدوانی فردی با تصرف ملک، مانع از استفاده مالک از آن می گردد؛ فلذا شکایت ممانعت از حق با تصرف عدوانی متفاوت است.

وکیل احراز مالکیت فوری با ارائه مستندات و ادله کافی به طرح شکایت و اثبات آن خواهد پرداخت؛ خدمات مشاوره حقوقی تلفنی موسسه وکیل تلفنی در تمامی ساعات شبانه روز امکان برخورداری از خدمات مشاوره حقوقی ممانعت از حق ارزان و تضمینی را برای تمامی هموطنان عزیز فراهم می آورد.

 

شرایط طرح شکایت برای ممانعت از حق چگونه است؟

 

complaint for right prevention

مجازات سلب حق انتفاع یا ارتفاع

 

برای طرح شکایت ممانعت از حق وجود شرایطی الزامی است؛ مهمترین شرط امکان اثبات حق انتفاع و ارتفاع توسط شاکی است. همچنین ملک نباید متعلق به شاکی باشد؛ در مواردی که ملک متعلق به شاکی است، طرح دعوی تصرف عدوانی مطرح می شود.

خدمات مشاوره حقوقی ممانعت از حق به شاکی در گردآوری ادله مناسب و طرح دعوی کمک می نماید؛ نکته مهم دیگر اثبات ممانعت از حق است که باید توسط شاکی به دادگاه ارائه شود.

 

 

مشاوره حقوقی با وکیل دعاوی آپارتمان ها

تجدید نظر فوری در دعوای اصلاحات ارضی

مشکلات حقوقی ضمانت وام مسکن

همه چیز در خصوص دستور موقت

نکات قابل توجه در پش فروش و پیش خرید آپارتمان ها

مشاوره حقوقی مهریه با کیفیت تضمینی

نگارش فوری انواع دادخواست های  حقوقی

وکیل حامی مستأجران

درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام. دعاوی سه گانه که یکی از آ«ها دعوای ممانعت از حق است وفق قانون هم می شود کیفری اقدام نمود و هم حقوقی . دعوای ممانعت حق بدین صورت است که شخص ثالثی مانع از انتفاع شما از اموال منقول یا غیر منقول شما می شود که در صورت این اتفاق می شود با طرح دادخواست از دادگاه ممانعت از حق را خواست.وکیل موسسه خیلی عالی این موضوع را تشریح کردند.
بسمه تعالی_با سلام و احترام،متن خیلی کاربردی و عالی بود،از زحمات شما تشکر میکنم.
سلام عرض ادب و ارادت خدمت همه همکاران خوب وکیل تلفنی من برای مشاوره در مورد پرونده مشکلی که با همسایه هامون داشتم از مشاوره های وکیل تلفنی استفاده کردم. قیمت مشاوره بسیار مناسب بود و نکته خوب دیگه این بود که هر ساعتی که پیام دادم خیلی سریع پاسخ دادن و مشاور های حرفه ای و خوش اخلاق موسسه با من تماس گرفتند. خواستم از خدمات وکیل تلفنی تشکر کنم
سلام و درود ممانعت از حق از مباحث بسیار مهم و کاربردی هست ممنون به خاطر ارائه مطالب قوی و کاربردی خدا قوت امیدوارم مردم عزیز کشورمون حتما در مواجه با موارد اینچنینی با وکلای مجربتون مشورت بگیرن مطلبتون عالی بود خدا قوت
با سلام خدمت کاربران گرامی.در بحث مفاهیمی چون ممانعت از حق می بایست اول از هر چیز با مشاوره از وکلای متخصص این امر گام ابتدایی را محکم و خساب شده بردارید چرا این مفاهیم ملکی دارای پیچیدگز های خاص خود است.به عنوان مثال در این دعاوب باید چند مورد توسط خواهان به اثبات برسد مثل اینکه اولا سبق تصرف خواهان و سپس لحقوق تصرفات خوانده و غیر قانونی یا به نحوی عدوانی بودن ممانعت خوانده ثابت شود تا بتوان حکم ممانعت از حق ایشان را گرفت.برای راهنمایی بیشتر حتما لا وکلای موسسه ارتباط بگیرید.مسیح آقاداودی
به نام خدا باعرض سلام و احترام از مدیریت و پرسنل زحمتکش مجموعه وکیل تلفنی کمال تشکر را دارم که با حداقل هزینه ممکن امکان مشاوره و راهنمایی به صورت تخصصی و حتی با حقوقدانانی که سابقه قضایی را دارند فراهم آورده است‌.
سلام خسته نباشید ممانعت از حق انتفاع و ارتفاق از جمله مباحثی است که مردم در جریان نیستند که میتونن شکایت کنند. مرسی از شما.
ممانعت از حق را می توان هم به نحو حقوقی و هم به نحو کیفری در دادگاه اقدام کرد تشخیص نوع آن به عهده وکیل است چرا که تجربه هایی که یک وکیل در پرونده های اینچنینی دارد سبب ایجاد یک رویه برای وی شده است که باعث می شود امکان پیروزی در پرونده های مشابه داشته باشد
با سلام و تشکر. دعوای ممانعت از حق یکی از دعاوی ثلاث هست که از اهمیت زیادی برخورداره و شرایط احراز و اثباتش خاص هست و لذا مقتضی است که برای اقدام در این خصوص حتما با یک وکیل یا مشاور حقوقی مشورت صورت بگیره
سلام شکایت کیفری نسبت به دعوای ممانعت از حق زمانی امکان پذیر است که بر خلاف دعوای حقوقی مالکیت شاکی نسبت به ملک اثبات شود بنابراین وجود سند مالکیت به نام شاکی اهمیت اساسی دارد جرم ممانعت از حق در مواد690و693 قانون مجازات اسلامی بیان شده است.در ماده 690 قانون مجازات اسلامی برای این جرم مدت یک ماه تا یک سال ودر صورت تکرار بر اساس ماده693 6ماه تا دو سال حبس در نظر گرفته شده است که البته طبق تبصره ماده 104 قانون مجازات اسلامی اصلاحی سال 1399 این مجازات ها به نصف تقلیل پیدا کرده است.دکتر محمد ابراهیم داودآبادی فراهانی آماده حل مشکلات حقوقی شماست09124518650
دعاوی ملکی وانواع ان تنوع زیادی دارد از جمله ممانعت از حق هست که برای طرح دعوا در دادگاه نیاز به راهنمایی داریم تا بتوانیم موفق شویم وبه هدف برسیم بنابراین نیاز به یک مشاوره با وکیل متخصص ملک داریم تا هدایت کند برای یک مشاوره ی فوری با هزینه ی کمتر می توانیم با سایت وکیل تلفنی تماس بگیریم و از وکلای مجرب این سایت استفاده کنیم. سایت وکیل تلفنی،در سراسر کشور به صورت آنلاین و یا تلفنی مشاوره می دهد وبه راحتی ما را راهنمایی می کند.
سلام. من در حال حاضر سوالم رو از طریق درگاه سایت آنلاین پرسیدم و منتظر پاسخ هستم. ممنونم که همچین امکانی رو فراهم کردین. فقط اینکه من باید تصویر رای صادر شده رو هم ارسال کنم تا وکیلتون بررسی کنن . به همین دلیل الان تماس میگیرم ببینم چطور باید اینکارو کنم. البته از همون قسمتی که سوالم رو مطرح کردم میتونم آپلود کنم اما میخوام مستقیم با وکیل صحبت کنم و ایشون رای را برای من تحلیل کنند. متشکرم
سلام دوستان وقتی قفل در خونه رو عوض میکنند یا حصار کشی بدون اجازه شما انجام میدن یا ماشین رو یه مدت طولانیی جای نادرستی پارک میکنند اینا همه مواردی هستند که شما میتونید توشون رو این موضوع مانور بدید به خصوص موقع انحصار ورثه وقتی یکی از وراث اذیت میکنه مثلا اسناد رو در دسترس بقیه وراث قرار نمیده مانع ورود میشه و شبیه آن
گاهی مواقع می بینیم ملک ما توسط شخص دیگری دچار تصرف شده است و طرف به هیچ عنوان حاضر نیست ان را تخلیه کند یا تحویل ما دهد در اینگونه مواقع نمی دانیم کجا مراجعه کنیم و یا از چه کسانی راهنمایی بگیریم تا بتوانیم ملک خود را از تصرف عدوانی خارج کنیم، سایت وکیل تلفنی با داشتن وکلای متخصص ملک به راحتی می توانند تنها با یک تماس به ما کمک کنند ودر خدمت رسانی به صورت آنلاین و یا تلفنی حاضرند با هزینه ی کمتر و فوری در سراسر کشور، پس نباید نگران مسائل حقوقی باشیم چون می توانیم به راحتی مشاوره بگیریم واز حق و حقوق خود دفاع کنیم.
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی مطلب نگارش شده مطلب بسیار مفیدی برای کاربران می باشد زیرا موضوع ممانعت از حق از موارد مبتلا به اکثر کاربران گرامی می باشد زیرا در مواردی شخص بدون اینکه اقدام به تصرف عدوانی ملکی نماید مانع از اجرای حق قانونی شخص مثلا حق ارتفاق وعبور از ملک می گردد از این جهت باعث ورود ضرر به شخص می گردد که در چنین مواردی با طرح دادخواست رفع ممانعت از حق می توان مشکلات را بر طرف کرد اینجانب فریبرز ذوالفقاری آماده ارائه مشاوره در این خصوص هستم
با سلام مطالب مطروحه جایگاه مهمی در دعاوی قضایی امروزه در دادگاه های دادگستری دارد و بسیار مفید است با تشکر
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران گرامي توصيه مي شود پيش از هر اقدامي در امور حقوقي خود با وكيلي متخصص و مجرب در موضوع مربوطه مشورت نماييد كه مجموعه وكيل تل اين امر را تسهيل بخشيده است و با توجه به شرايط كرونايي دسترسي راحت به وكيل ميسر گرديده است در پناه حق شاد و سلامت باشيد ارادتمند شيخي
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران گرامي توصيه مي شود پيش از هر اقدامي در امور حقوقي خود با وكيلي متخصص و مجرب در موضوع مربوطه مشورت نماييد كه مجموعه وكيل تل اين امر را تسهيل بخشيده است و با توجه به شرايط كرونايي دسترسي راحت به وكيل ميسر گرديده است در پناه حق شاد و سلامت باشيد ارادتمند شيخي

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی