موسسه وکیل تلفنی

  • منصور تقی فام گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۲:۵۶ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱۰
  • ناهید جهانگیر گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲۹:۱۷ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۹
  • هادی مجد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۳۵:۶ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۷
  • ایلیا جمالزهی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۲:۱۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۳۳:۵۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
  • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۸:۵۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۵
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۸:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۷:۸ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۷:۱۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل رسول خیابانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۵۷:۴۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی تقسیم ترکه

مشاوره حقوقی تقسیم ترکه

ترکه به دارایی های مثبتی گفته می شود که از یک شخص فوت شده باقی مانده است و باید بعد از فوت وی به وراث او تعلق بگیرد؛ از جمله اموالی که به عنوان ترکه محسوب می‌شوند، می‌توان به اموال عینی، منافع اموال و طلب های شخصی که فوت شده از دیگران دارد، اشاره کرد؛ البته نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که قبل از تقسیم اموال بین فرزندان ابتدا باید تعهدات مالی شخص فوت شده نسبت به دیگران پرداخت شود و اگر بعد از پرداخت بدهی ‌های متوفی چیزی باقی ماند، آن را بین فرزندان تقسیم کنند. توجه داشته باشید که تعهدات مالی شخص متوفی تمامی بدهی های او را شامل می شود چه زمان آن ها رسیده باشد و چه زمان آن ها هنوز فرا نرسیده باشد. با وجود تعاریفی که از مفهوم تقسیم ترکه برای شما عنوان کردیم؛ اما مطمئن برای آشنایی بیشتر و رعایت دقیق تر قوانین مربوط به تقسیم ترکه شما باید از یک مشاور حقوقی تقسیم ترک استفاده کنید.

 

توصیه های خانم وکیل در خصوص یکی از مسائل رایج تقسیم ترکه ای

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"همانطور که کمی بالاتر اشاره نمودیم، تقسیم ترکه به نوعی همان تقسیم ارث متوفی می باشد که مسلماً احتمال انجامِ آن بدون مشکل، یک در میلیون می باشد؛ لذا تیم وکلای پایه یک متخصص درامور انحصار وراثت ما، تصمیم گرفته اند تا در جهت رفع مشکلات ترکه (تحریر ترکه، تقسیم ترکه، مهر و موم ترکه و ...)، هموطنان عزیزمان به صورت 24 ساعته آنلاین و تلفنی در خدمت هموطنانمان باشند؛ شما هم میهنان عزیز می توانید برای تماس با آنها تصویرک زیر را لمس نمایید و بهترین راهکار های ممکن را دریافت نمایید"

 

 

عوامل موثر بر تقسیم ترکه چیست؟

 

effective items on partition of succession

تقسیم ترکه فوری و آنلاین 24 ساعته

 

عوامل مختلفی هستند که بر تقسیم ترکه تاثیر گذار می باشند؛ یکی از عواملی که تأثیر بسیار زیادی در تقسیم ترکه دارد، گواهی انحصار وراثت می باشد که سندی رسمی است و به موجب آن تاریخ دقیق مرگ فرد فوت شده مشخص می شود و همچنین در آن مشخص می‌شود که چه کسانی از فرد فوت شده ارث می برند.

بر طبق این سند تمامی ارکان حکومتی میراث داران انحصاری شخص فوت شده را به رسمیت می شناسند و وراث می توانند با در اختیار داشتن این سند از حقوقی که شخص فوت شده برای آنها باقی گذاشته است استفاده کنند؛ از دیگر عوامل موثر بر تقسیم ترکه می توانیم به این مورد اشاره کنیم که وضعیت وراث شخص فوت شده چگونه باشد؛ به عبارت بهتر موضوعی که تمامی وراث حاضر و رشید باشند (یعنی هیچگونه غایبی در میان آنها در جلسات دادگاه وجود نداشته باشد) و همچنین تمامی آنها از صحت و سلامت عقل برخوردار باشند اهمیت دارد.

از دیگر عوامل موثر در تقسیم ترکه این مورد می باشد که شخص فوت شده هیچ دینی به شخص خاصی نداشته باشد و در صورت وجود دیدن، وراث او باید ابتدا او را انجام دهند و بعد به سراغ تقسیم‌ترکه بروند؛ برای تقسیم ترکه هم حتماً باید از یک مرجع صالح استفاده کنند؛ البته امروزه کار شما برای تقسیم ترکه آسانتر شده است و می توانید از تقسیم ترکه تلفنی یا تقسیم ترکه آنلاین که به عنوان آسان ترین راه تقسیم ترکه شناخته می‌شود، استفاده کنید. در نظر داشته باشید که برای این کار حتماً باید از یک مشاوره حقوقی تقسیم ترکه کمک بگیرید.

 

دلایل لزوم مشاوره حقوقی تقسیم ترکه قبل از تقسیم و ترکه چیست؟