موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل محمد ابراهیم داوددآبادی فراهانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۳۶:۲۰ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲
 • علی سوری گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۱۷:۱۵ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۲۴:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • حسن احمدی چگنی حسن احمدی چگنی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۵۹:۱۵ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • ط بامداد ط بامداد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۴۵:۵۶ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • حمید حیدری حمید حیدری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۱۹:۳۹ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • علیرضا خادمی علیرضا خادمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۶:۲۹ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • بهاره یاوری بهاره یاوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۲۶:۵۲ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • ثوره محمودی ثوره محمودی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۲۵:۲۵ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • عباس استادی عباس استادی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۲۳:۴۶ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
انجمن وکیل تلفنی

محکم ترین دلایل طلاق از نظر دادگاه

محکم ترین دلایل طلاق از نظر دادگاه

همه ی ما به خوبی می دانیم که خانواده یکی از اساسی ترین بنیان های نظام اجتماعی می باشد و هرگونه مشکل و اختلالی که باعث از بین رفتن نظم و آرامش این بنیان اجتماعی شود، از طریق قانونی قابلیت پیگیری و رسیدگی دارد. بنابراین به خوبی می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که از میان مشکلات مختلفی که در زندگی مشترک زوجین پیش می آید، ممکن است برخی  از آنها جز محکم ترین دلایل طلاق از نظر دادگاه خانواده باشد و به راحتی امکان جدایی وجود داشته باشد و در چنین شرایطی اصولا روند دادرسی نیز کوتاه تر میشود. مسلما اکنون ممکن است برای شما و بسیاری از افراد این سوال پیش اید که چگونه می توان محکم ترین دلایل طلاق از نظر دادگاه را شناسایی کرد؟ آیا باید برای شناسایی همه ی آنان به مشاوره حقوقی حضوری مراجعه کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که مشاوره حقوقی آنلاین و تلفنی یکی از بهترین راه های آشنایی با محکم ترین دلایل طلاق از نظر دادگاه می باشد؛ چرا که شما می توانید بدون صرف هزینه های بالای رفت و آمد به مراکز مشاوره حضوری، پاسخ تمام سوالات خود را از طریق مشاوره حقوقی آنلاین 24 ساعته دریافت کنید.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

مسلماً مشورت با وکیل به زوجین کمک کند تا تصمیم گیری بهتری داشته باشند و بتوانند با آگاهی بیشتری برای جدایی و طلاق از یکدیگر اقدام نمایند. بر اساس آمار و ارقام بدست آمده در سال های اخیر میتوان گفت که یکی از دلایل تضییع حقوق زوجین در  جریان طلاق از یکدیگر مربوط به عدم آگاهی و نداشتن اطلاعات کافی می باشد. بسیاری از افراد ممکن است به دلیل کمبود بودجه و یا نداشتن فرصت کافی برای استفاده از مزایای مشاوره حقوقی طلاق در جریان دادرسی پرونده های متارکه با شکست مواجه شوند و نتوانند از حقوق خود دفاع کنند، بنابراین توصیه می گردد که این افراد قبل از هرگونه اقدام قانونی از مشاوره حقوقی در هر زمان و مکان استفاده کنند. شما به راحتی می توانید از مشاوره حقوقی تلفنی و 24 ساعته در چنین مواقعی کمک بگیرید.

 

strongest reasons for divorce

محکم ترین دلایل طلاق در قانون ایران

 

"اگر می خواهید طلاق بگیرید و یا طلاق بدهید اما نمی دانید که باید از کجا شروع بکنید و به چه بهانه ای باید اینکار را بکنید می توانید تصویرک زیر را لمس نمایید تا با منتقل شدن به صفحه ی تماس تلفنی با وکلای مجرب در زمینه طلاق، نمونه این سوالات و هزاران سوال دیگر که ذهن شما را مشغول کرده و از عمل وا داشته، مطرح نمایید"

 

در ادامه ی مطلب به بررسی برخی از محکم ترین دلایل طلاق از نظر دادگاه که یکی از چالش های اساسی مردم در مشاوره فوری حقوقی است، خواهیم پرداخت.

 

به چه دلیل در برخی از مواقع دادگاه ها سریعاً حکم طلاق را در اسرع وقت صادر می نمایند؟

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، خانواده جز مهمترین بنیان های ج.تمتع به حساب می آید و در مواردی که سلامت جسم و روح افراد در چنین بنیانی به خطر بیفتد، مراجع قانونی شرایط و ادله را مورد بررسی قرار می دهند تا حکم طلاق را صادر نمایند. محکم ترین دلایل طلاق از نظر دادگاه همان مواردی می باشد که در قانون مدنی کشورمان به آنها اشاره شده است و مورد بررسی قرار گرفته اند. مشاوره تلفنی 24 ساعته طلاق می تواند شما را در کوتاه ترین زمان ممکن با محکم ترین دلایل طلاق از نظر دادگاه  آشنا کند و تمام اطلاعات لازم را میتوانید از طریق مشورت با وکیل با تجربه دریافت کنید. شاید در ظاهر اینگونه به نظر آید که طلاق حقی می باشد که تنها به مرد داده شده است و زن نمی تواند از آن استفاده کند اما حقیقت آن است که قانون مدنی کشور ما در صورت وجود برخی از شرایط خاص، این حق را به بانوان نیز اعطا کرده است که میتوانید در مشاوره حقوقی تلفنی طلاق به طور کامل با انها اشنا شوید.

 

معیار ارجحیت یک دلیل طلاق بر موضوع دیگر چه باشد؟

مسلماً محکم ترین دلایل طلاق از نظر دادگاه مواردی می باشد که از نظر اجتماعی و خانوادگی بسیار مهم و حیاتی می باشد که دادگاه حکم بر جدایی زوجین را صادر می کند . این موضوع صحیح است که بنیان خانواده در اجتماع دارای نقش اساسی و مهمی می باشد اما باید این حقیقت را نیز فراموش نکرد که برخی از موضوعات همانند، سلامت، بقا نسل، و ... ممکن است از ادامه ی زندگی خانوادگی که پر از چالش و مشکلات است نیز مهمتر باشد و در مشاوره حقوقی تلفنی میتوان از این موارد آگاهی یافت. بر اساس قانون مدنی کشور ما میتوان محکم ترین دلایل طلاق از نظر دادگاه را به موارد مختلفی تقسیم کرد.

 

the court,s priority for divorce

معیار ارجحیت یک دلیل طلاق بر موضوع دیگر

 

در صورت رعایت نکردن شروط ضمن عقد آیا دادگاه حکم طلاق را صادر می کند؟

همه ی ما ممکن است در زندگی اطرافیان و آشنایان خود کسانی را دیده باشیم که شرایطی را در عقدنامه خود مشخص می کنند اما همسر آنان این شرایط را بعد از آغاز زندگی مشترک رعایت نمی کنند، در چنین مواقعی می توان گفت که عدم عملی کردن تعهد از محکم ترین دلایل طلاق از نظر دادگاه به حساب می آید. این موضوع به حدی دارای اهمیت می باشد که در ماده ی 119 قانون مدنی نیز به آن اشاره شده است. طبق این ماده قانونی طرفین عقد ازدواج می توانند هر شرطی که مخالف با مقتضای عقد مزبور نباشد در ضمن عقد ازدواج یا عقد لازم دیگر بنمایند مثل اینکه شرط شود هرگاه شوهر زن دیگر بگیرد یا در مدت معینی غایب شود یا ترک انفاق نماید یا بر علیه حیات زن سوء قصد کند یا سوء رفتاری نماید که‌ زندگانی آن ها با یکدیگر غیر قابل تحمل شود زن وکیل و وکیل در توکیل باشد که از اثبات تحقق شرط در محکمه و صدور حکم نهائی خود را مطلقه‌ سازد.

در ماده 1128 نیز آمده است که: هرگاه در یکی از طرفین صفت خاصی شرط شده و بعد از عقد معلوم شود که طرف مذکور فاقد وصف مقصود بوده برای طرف مقابل ‌حق فسخ خواهد بود خواه وصف مذکور در عقد تصریح شده یا عقد متباینا بر آن واقع شده باشد.

اگر شما تمایل به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با این موضوع دارید و علاقه مند به مشاوره با وکیل زن در رابطه با این موضوع می باشید، میتوانید در هر زمان و مکانی که قرار دارید از مشاوره تلفنی طلاق استفاده کنید.

 

آیا جنون زوجین جز محکم ترین دلایل طلاق از نظر دادگاه به حساب می آید یا خیر؟

 

madness as a result of divorce

جنون و خشم از دلایل مهم طلاق است

 

یکی از محکم ترین دلایل طلاق از نظر دادگاه ها، جنون زوجین (هریک از زوجین، زن یا مرد) می باشد. بر اساس ماده 1121 قانون مدنی میتوان گفت که جنون هر یک از زوجین به شرط استقرار اعم از این که مستمر یا ادواری باشد برای طرف مقابل موجب حق فسخ است.

شما می توانید با استفاده از راهکار حقوقی 24 ساعته تلفنی طلاق با وکیل طلاق از تمامی شرایط و مراحل اثبات جنون همسر (اعم از جنون ادواری یا مستمر) استفاده کنید و از چگونگی روند دادرسی و رسیدگی در دادگاه ها نیز اطلاع یابید.

 

در چه مواردی دادگاه حق طلاق را برای زن در نظر گرفته است؟

در قانون کشور ما، بانوان نیز می توانند در مواردی که قانون مشخص کرده است برای جدایی و طلاق در مراجع قضایی اقدام کنند.

 

از محکم ترین دلایل طلاق از نظر دادگاه برای زنان به موارد زیر تقسیم می گردد:

 

 1. خصاء.

 2. مقطوع بودن آلت تناسلی به اندازه ای که قادر به عمل زناشویی نباشد. هرگاه شوهر بعد از عقد مبتلا به یکی از امراض مقاربتی گردد زن حق خواهد داشت که از نزدیکی با او امتناع نماید و امتناع به علت ‌مزبور مانع حق نفقه نخواهد بود.

 3. عنن به شرط اینکه ولو یکبار عمل زناشویی را انجام نداده باشد.

 4. در صورت استنکاف شوهر از دادن نفقه و عدم امکان اجراء حکم محکمه و الزام او به دادن نفقه زن می‌ تواند برای طلاق به حاکم ‌رجوع کند و حاکم شوهر او را اجبار به طلاق می نماید ‌همچنین است در صورت عجز شوهر از دادن نفقه.

 

اگر هنوز هم احساس می کنید که در رابطه با موضوعات بالا نیاز به راهنمایی و مشاوره فوری حقوقی دارید، می توانید از مزایایی مشاوره تلفنی با بهترین وکیل طلاق استفاده کنید. بسیاری از بانوان معتقدند که در رابطه با مسائل بالا ممکن است مایل نباشند تا از مشاوره با وکیل مرد استفاده کنند، به همین منظور نیز در مشاوره تلفنی فوری، این حق انتخاب به افراد داده شده است تا از مشاوره حقوقی با وکیل زن استفاده نمایند.

 

در چه مواردی دادگاه حق طلاق را برای مرد در نظر گرفته است؟

علاوه بر آنکه حق طلاق به صورت طبیعی برای مردان در نظر گرفته شده است. در مواردی نیز این حق جز محکم ترین دلایل طلاق از نظر دادگاه به حساب می آید که در روند دادرسی کوتاه تری در مدت زمان بسیار کمتری به ان رسیدگی خواهدشد و حکم آن نیز صادر می گردد. این موارد به ترتیب زیر می باشد.

 

عیوب ذیل در زن موجب حق فسخ برای مرد خواهد بود:

 

 • قرن.

 • جذام.

 • برص.

 • افضاء.

 • زمین گیری.

 • نابینائی از هر دو چشم.

 

نکته: با استناد به قانون مدنی کشور ما در حالت کلی می توان گفت که عیوب زن در صورتی موجب حق فسخ برای مرد است که عیب مزبور در حال عقد وجود داشته است. امروزه مشاوره تلفنی حقوقی طلاق این امکان را برای تمامی افراد بوجود آورده است تا از کوتاه ترین راه های قانونی برای آشنایی با روند دادرسی آگاه شوند و سریعا برای متارکه اقدام نمایند.

 

چرا عسر و حرج از محکم ترین دلایل طلاق از نظر دادگاه به حساب می آید؟

 

poverty ,strongest reason to divorce

بی پولی از محکم ترین دلایل طلاق است

 

همانطور که می دانید عسر و حرج از محکم ترین دلایل طلاق از نظر دادگاه به حساب می آید و یکی از عمده ترین سوالات در مشاوره آنلاین طلاق در رابطه با موضوع عسر و حرج است. بر اساس ماده 1130 قانون مدنی در صورتی که دوام زوجیت موجب عسر و حرج زوجه باشد، وی می‌تواند به حاکم شرع مراجعه و تقاضای طلاق کند. چنان چه عسر و حرج مذکور در محکمه ثابت شود، دادگاه می‌تواند زوج را اجبار به طلاق نماید و در صورتی که اجبار میسر نباشد زوجه به اذن حاکم شرع طلاق داده می‌شود.

 

موارد ذیل در صورت احراز توسط دادگاه صالح از مصادیق عسر و حرج محسوب می‌گردد:

 

 1. ترک زندگی خانوادگی توسط زوج حداقل به مدت شش ماه متوالی و یا نه ماه متناوب در مدت یک سال بدون عذر موجه.

 2. اعتیاد زوج به یکی از انواع مواد مخدر و یا ابتلا وی به مشروبات الکلی که به اساس زندگی خانوادگی خلل وارد آورد و امتناع یا عدم امکان الزام وی به ترک آن در مدتی که به تشخیص پزشک برای ترک اعتیاد لازم بوده است.

 3. محکومیت قطعی زوج به حبس پنج سال یا بیشتر.

 4. ضرب و شتم یا هرگونه سوءرفتار مستمر زوج که عرفاً با توجه به وضعیت زوجه قابل تحمل نباشد.

 5. ابتلای زوج به بیماری‌های صعب‌العلاج روانی یا ساری یا هر عارضه‌ی صعب‌العلاج دیگری که زندگی مشترک را مختل نماید.

 

موارد مندرج در این ماده مانع از آن نیست که دادگاه در سایر مواردی که عسر و حرج زن در دادگاه احراز شود، حکم طلاق صادر نماید.

مشاوره حقوقی آنلاین 24 ساعته آماده ی خدمت رسانی و کمک به مردم در زمینه های حقوقی می باشد و این خدمات تنها محدود به مشاوره در مورد محکم ترین دلایل طلاق از نظر دادگاه نمی گردد و شما می توانید در رابطه با موضوعات پرچالش دیگری همچون مشاوره حقوقی تجاوز، مشاوره با وکیل وصول مطالبات، مشاوره حقوقی کیفری و..... از مزایای مشاوره حقوقی آنلاین 24 ساعته استفاده کنید.

 

 

مطالبی که شما را در احقاق حقتان یاری خواهند نمود

مشاوره حقوقی 24 ساعته در مورد طلاق

مشاوره حقوقی جرم خیانت به همسر

مشاوره حقوقی زنا کاری

مشاوره حقوقی نفقه

مشاوره حقوقی مهریه 

 

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

 

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۱۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۳۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حضوری ۲۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670