موسسه وکیل تلفنی

 • مریم قاسمی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۳:۴:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل بهرنگ محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱:۵۴:۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱:۲۶:۵۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴۷:۲۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴۵:۴۵ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴۳:۲۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۳۸:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل ملیکا محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۶:۵ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۴۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۲
 • زینب نظرپور زینب نظرپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۲۰:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۲
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی سفته

مشاوره حقوقي سفته 

مشاوره حقوقی سفته در خصوص موضوع و تبادلات آن، همانند هر امر حقوقیِ دارای ویژگی­ حق و مسئولیت، بسیار حائز اهمیت است. متخصصان و وکلای حقوقی که در زمینه حقوق و تعهدات مالی دارای تجربه و دانش کافی هستند، این امکان را فراهم می­ نمایند که افراد پیش از هرگونه تصمیم­ گیری در انجام تبادلات، از مشاوره حقوقی سفته برخوردار گشته و از پیامدها و عواقب احتمالی آن آگاهی کسب نمایند.

سفته، سندی تجاری و تعهد آور است و صادرکننده آن، ملزم به پرداخت وجهِ درج شده در آن می ­باشد؛ درج یا عدم درج نکاتی حقوقی می تواند کیفیت و ویژگی آن را از سند تجاری به سند عادی تغییر دهد که با مشاوره حقوقی سفته می­ توان از آن آگاه شد.

سفته نیز همانند چک سندی است که به موجب آن کسی که زیرش امضا می زند می بایست در موعد مقرر یا زمانی که شخصی که صاحب سفته (کسی که سفته در اختیار وی می باشد) وجه را طلب کند، به وی بپردازد، اینکه از چک بیشتر از سفته استفاده می شود به دو علت است:

 1. چک راحت الوصول تر است و یک دسته چک می گیرید؛ ولی سفته را باید بخرید. 

 2. در چک هر مبلغی که دوست دارید می نویسید؛ ولی در سفته محدودیت وجود دارد. 

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

promissory note problems surway

حل مشکلات سفته به صورت تلفنی و آنلاین

 

"وکلای قهار وکیل تلفنی با سال ها تجربه و حصول پرونده های موفق در زمینه های تخصصی مختلف از قبیل اوراق تجاری همچون چک و سفته، توانستند تا در این سایت مشغول به فعالیت حقوقی گردند؛ لذا انتخاب آنها به عنوان مشاور حقوقی شخصی خود در این امر می تواند فرآیند ستاندن حقتان از ظالم را تسهیل نموده و احتمال موفقیتتان را دوچندان کند؛ برای تماس تلفنی با وکیل مجرب تصویرک زیر را لمس نمایید تا به صفحه مربوطه منتقل گردید"

 

 

ضمن در نظر گرفتن سفته بازان دستگیر شده در محاکم و سفته بازی در ایران، لحظه ­ای درنگ در دادگاه­ ها کافی است تا ارزش مشاوره حقوقی سفته نمایان گردد، زیرا ذهنیت عموم افراد بر سهل­ الوصول بودن سفته و اینکه صدور آن عواقبی ندارد، مبتنی است!

یافتن بهترین روش تبادل سفته در بازار­های مالی مانند انواع بازار بورس و سرمایه و بازارهای غیرمالیِ کالا و خدمات، در بردارنده نکات مهمی چون درج ارقام و مشخصات و... به هنگام صدور سفته است که می ­تواند دعوی ناشی از مسائل احتمالی آن را به مراجع کیفری یا مدنی ارجاع دهد.

 

اصول بنیادین در نگارش و صدور سفته جهت ضمانت چیست؟

 

promissory note basicals

بنیادی ترین اصول نگارش سفته برای جلوگیری از بروز مشکلات در آینده

 

فصل دوم قانون تجارت، به قوانین سفته اختصاص دارد؛ ماده 309 نیز تمامی قوانین راجع به بروات را در مورد سفته یا فته طلب، لازم­ الرعایه اعلام می ­دارد. با مشاوره حقوقی سفته، امکان فراهم می ­شود تا با اصطلاحات حقوقی و قوانین و شرح موضوع آن­، آشنا شده و دید شفاف ­تری در اتخاذ تصمیم و اقدام هنگام صدور سند حقوقی و نسبت به حدود حق و مسئولیت خود بیابید.

با در نظر داشتن مواد 307 تا 309 قانون تجارت، سفته سندی است که به موجب آن امضا کننده تعهد می‌کند، مبلغی در موعد معین یا عندالمطالبه در وجه حامل یا شخص معین و یا به‌ حواله‌کردِ آن شخص کارسازی نماید.

چنانچه سفته، وفق مقررات مندرج در قانون تجارت صادر نگردد، مشمول قانون مذکور نخواهد بود. خردورزی اقتضا دارد که صادرکننده و دارنده سفته، هر دو، جهت برخورداری از مزایای قانونی آن، از مشاوره حقوقی سفته به صورت تلفنی یا آنلاین، بهره گیرند.

عموم افراد سفته را یک سند عادی می­ دانند؛ لیکن رعایت نکات قانونی ذیل در نگارش آن سبب برخورداری از اعتبار و مزایای تجاری بودن آن می­ شود:

 

 1. ذکر مبلغ سفته، به تمام حروف ضروری است که نبایستی از مبلغ اسمی سفته بیشتر باشد.
 2. گیرنده وجه باید مشخص باشد؛ البته دارنده می­تواند با ظهر­نویسی، آن را به دیگری منتقل نماید. گرچه صدور آن در وجه حامل نیز بلامانع است؛ در این صورت کافی است عبارت (حواله­کرد) نوشته شود.
 3. مشخصا تاریخ پرداخت سفته درج شود؛ در غیر این صورت، ویژگی تجاری سفته زایل شده و مبدل به سندی عادی می­گردد که جهت وصول آن، مبتنی بر قوانین مدنی، پیگیری خواهد داشت.
 4. عدم مرقوم نمودن تاریخ می­تواند به معنای عندالمطالبه بودن تلقی شده و در هر زمان که دارنده آن بخواهد، صادکننده ملزم به پرداخت وجه آن گردد. (ماده 108 قانون آیین دادرسی مدنی در خصوص اوراق تجاری)
 5. انتقال به شخص ثالث و یا دادن وکالت به دیگری در دریافت وجه سفته و موارد مشابه دیگر بایستی در ظهر سفته پشت نویسی و امضا گردد.
 6. درج امضا، مشخصه تایید صادرکننده سفته مبنی بر دین او است.

 

نکته: موارد فوق­ الذکر می­ بایست توسط شخص صادرکننده در سفته مرقوم گردد؛ با امضای سفته و تعهد حاصل از آن برای صادر­کننده و تمامی ظهرنویسان و پیدایش مسئولیت تضامنی آنان، جزئیات حقوقی و ویژگی ­هایی در خصوص این مسئولیت و نحوه اقامه دعوی و وصول و... مطرح می ­گردد که نیازمند تجربه و مداقه در موضوع از طریق مشاوره حقوقی سفته است.

 

اگر سفته جهت (ضمانت حسن انجام کار) در خصوص موارد استخدامی و مشابه آن صادر گردد، صادر کننده می ­بایست به ذکر جهت صدور سفته، توجه داشته باشد؛ چنانچه قراردادی در این خصوص موجود باشد، حائز اهمیت است که مشخصات قراردادِ مربوطه نیز در سفته نوشته شود و مشخصات سفته صادر شده نیز، در قرارداد مذکور درج گردد.

ذکر جهت صدور سفته سبب می ­گردد تا حتی در زمان انتقال سفته با ظهرنویسی، بتوان عدم تخلف از تعهدات را مورد استناد قرار داده و سوء­نیت دارنده سفته را اثبات و خود را تبرئه نمود. مواردی دیگر چون تاریخ صدور سفته و محل تادیه وجه و ... نیز می­ بایست درج گردد، که مشاوره حقوقی سفته در این رابطه، پاسخگوی سوالات حقوقی و چرایی آن می­ باشد.

 

علت درج امضا بر پشت سفته چیست؟

درج امضا، پشت سفته یا ظهر آن، علاوه بر تایید دین صادرکننده، به معنای انتقال سفته به دیگری و امکان مطالبه وجهِ سفته توسط شخص ثالث است.

 

آیا امضا دو نفر بر روی و پشت سفته، سبب مسئولیت آنان در پرداخت کاملِ وجهِ سفته است؟