موسسه وکیل تلفنی

  • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۸:۴:۲۵ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • نوید مرادی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۳۶:۲۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • نوید مرادی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۳۰:۲۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • نوید مرادی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۸:۴۵ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • محمد رضا جعفری محمد رضا جعفری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۸:۲۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • نوید مرادی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۰:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • نوید مرادی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۵۹:۲۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • غلامرضا بهنامی غلامرضا بهنامی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۴۹:۱۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • نوید مرادی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲۸:۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • لاله نوبخت لاله نوبخت گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲۴:۳۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی اداره کار

مشاوره حقوقي قانون كار توسط وكيل دادگستري

دعوي در حوزه روابط كار ميان كارگر و كارفرما ايجاد مي گردد بسيار زياد متنوع مي باشند؛ ما در اين مقاله این موضوع را به صورت کلی بررسي مي نماییم و مشاوره حقوقی که در این خصوص می تواند گره گشای بسیاری از عوامل باشد را با هم بررسی می نماییم؛ دستمزد كارگر طبق قانون كار به كارگر بعد از استخدام توسط كارفرما پرداخت نمي شود و اينكه چه مواردي شامل دستمزد مي باشد عبارتند از: مزد پايه طبق قانون وزارت كار، حق اولاد، حق مسكن، عيدي، سنوات، سنوات خدمتي، بن كارگر، بيمه موضوع ماده 148 قانون كار كه كارفرما بعد از استخدام كارگر فقط مزد مبناي ايشان را پرداخت مي كند و از پرداخت كليه حق السعي امتناع مي كند و اينجا كارفرما عدم پرداخت حق السعي كارگر را به قراردادكار استناد مي كند، در حالي كه چون كارگر از قانون بي اطلاع هست فكر مي كند آن قرارداد كار از لحاظ قانون كار صحيح و فاقد اشكال قانوني ميباشد در حالي كه ان قرارداد هرچند با كار فرما توافق نموده است ولي با مراجعه به هيات تشخيص اداره كار مي تواند حقوق و مزاياي قانوني خودش را مطالبه نمايند.

 

سخنان یکی از بانوان وکیل در خصوص امور رایج در حوزه امور اداره کار

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"لمس تصویرک زیر به شما این امکان را می دهد که در مورد تمام مسائل حقوقی اداری از قبیل راهکار عدم پرداخت به هنگام حقوق کارفرما، راهکار صحیح مواجه با وقت تلف کردن کارگر و هزاران موارد خرد و کلان دیگر در این حوزه با وکلای متخصص در این زمینه تماس تلفنی داشته و بهترین و قانونی ترین راهکار ممکن را دریافت نمایید"

 

 

مشاوره ی حقوقی نحوه محاسبه حق سنوات در قرارداد کار

 

years accounting in office work

اورژانس وکالت 24 ساعته رسیدگی به دعاوی اداره کار

 

کار و قراردادهای کاری و مشارکت طرفین در یک اقدام شغلی دارای اصول و مبانی دقیقی است و قانون به روابط میان کارگران و کارفرمایان، هم چنین حقوق و وظایف آنها در قبال یکدیگر توجه خاصی دارد؛ در ادامه به توضیح بیشتر مبحث می پردازیم.

 

حق سنوات چیست و چگونه محاسبه می شود؟

مطابق ماده 21 قانون کار به مبلغ معادل حقوق دریافتی یک ماه آخر کارگر که کارفرما باید به او بپردازد، حق سنوات گفته می شود؛ مشاوره ی حقوقی نحوه محاسبه حق سنوات در قرارداد کار امری لازم برای رسیدگی به حقوق و مزایای کارگری و همچنین سهولت کار کار فرما در حسابرسی است.

حق سنوات در هر شرایطی باید توسط کار فرما و به مقدار مذکور پرداخته شود, سنوات کم یا سنوات زیاد در این امر مورد بحث نیست و حتی برای کارگرانی که کمتر از یک سال کار کرده اند به نسبت کارکرد آن ها پایه سنوات تعلق می گیرد (اگر یک ماه باشد باید یک دوازدهم آن به شخص پرداخت گردد) و این پرداختی تا خاتمه کار یا فسخ قرارداد ادامه خواهد داشت؛ حتی اگر کارگر کار خود را ترک کند و یا رضایت به عدم دریافت آن داشته باشد نیز کارفرما ملزم به پرداخت آن بر اساس قانون جدید سنوات است. با مشاوره ی حقوقی نحوه محاسبه حق سنوات در قرارداد قانون کار، جزئیات حق سنوات آنلاین به آگاهی شما خواهد رسید.

قسمت عمده‌ای از پرداخت کارفرما به کارگر، حقوق اصلی است که با ارائه خدمات کارگر به او پرداخت می شود بخش زیادی از محاسبات حق سنوات از قبیل افزایش حقوق، اضافه‌کار، سنوات خدمت، کسر کار و طلب مرخصی برمبنای حقوق اصلی محاسبه می‌شود.

بهترین روش محاسبه سنوات، با مشاوره ی حقوقی نحوه محاسبه حق سنوات در قرارداد کار به‌ صورت فرمول زیر است:

 

سنوات = تعداد روزهای کارکرد ضرب در ۳۶۵ روز و تقسیم بر حقوق پایه.

 

آیا کارفرما می تواند حق بیمه کارگر را نقدی به کارگر پرداخت نماید؟

 

the insurance rights of worker

پرداخت فوری حق بیمه به صورت آنلاین و تلفنی

 

امروزه در برخی از سازمان ها و شرکت ها پرداخت حق بیمه نقدی به کارگران امری طبیعی شده است و کارفرمایان با  تنظیم رضایت نامه و یا با دریافت رسید از شخص کارگر به جای بیمه کردن او نزد سازمان تامین اجتماعی حق بیمه را به صورت نقد می پردازند، قانون این عرف اشتباه را نمی پذیرد؛ چراکه این پرداختی که صورت می گیرد، حق بیمه است و نباید به کارگر پرداخت.

با اطلاعات حاصل از مشاوره ی حقوقی نحوه محاسبه حق سنوات در قرارداد کار به ابطال این امر می رسید؛ بنابراین هرگونه قرارداد میان کارگر و کارفرما مبنی بر این توافق باطل است و در صورت شکایت کارگر سازمان تامین اجتماعی استناد به هیچ قراردادی نمی کند و علاوه بر جریمه، کارفرما  به پرداخت حق بیمه در طی مدت کارکرد کارگر محکوم می شود؛ در مشاوره ی حقوقی نحوه محاسبـۀ حق سنوات در قرارداد کار، توصیه می شود چنانچه کارفرمایی اقدام به این عمل داشته و دارد آن را متوقف و به اداره کار جهت رسیدگی مراجعه کند.

 

برای نگارش دادخواست علیه کارفرما باید به کجا مراجعه نماییم؟

تا چندی پیش ثبت دادخواست علیه کارفرما با فرم های موسوم به فرم دادخواست صورت می گرفت که شخص متقاضی با درج مشخصات خود و کارفرما و شرح مطالبات به اداره کار مراجعه می کرد و با تحویل فرم دادخواست، درخواست خود را ثبت می کرد؛ در حال حاضر نگارش فوری و آنلاین دادخواست علیه کارفرما با روش الکترونیکی انجام می شود؛ در این روش می بایست اسناد و مدارک اسکن شده در فرم الکترونیکی، مرقوم واقع شود.

در ثبت دادخواست به این روش با استفاده از مشاوره ی حقوقی نحوه محاسبه حق سنوات در قرارداد قانون کار سبب سهولت در ثبت دادخواست گردیده و همچنین از اتلاف وقت و ازدحام مراجعه کنندگان حضوری جلوگیری می کند.

با مشاوره ی حقوقی تلفنی نحوه محاسبه حق سنوات در قرارداد قانون کار، تنظیم شکایت نامه آنلاین و فوری علیه کارفرما به سادگی و با مهارت تمام و کمال انجام می گیرد.

 

بهترین قرارداد بین کارگر و کارفرما در قانون کار چه قراردادی می باشد؟