موسسه وکیل تلفنی

 • محسن کرایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۶:۱۸:۱۹ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
 • محسن کرایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۶:۱۳:۱۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
 • محسن کرایی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۶:۱۰:۴۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
 • فرزاد ابراهیمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۲۸:۵۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
 • سعید فاتحی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۸:۵۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
 • الناز رضایی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۲۳:۲۶ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
 • ابوذر ورزنده گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۵۳:۴۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
 • مریم گذاری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۳۸:۳۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
 • احمد سیدزاده گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۱۸:۳۹ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
 • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵۸:۲۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی جرم کشف حجاب

مشاوره حقوقی جرم کشف حجاب

حجاب ظاهری در بانوان به معنی حفظ پوشش شرعی بانوان در برابر محارم است که طبق قوانین و شرع به عنوان حجاب مناسب، در ایران و بهترین حجاب از نظر اسلام، شناخته می شود و زن محجبه، محجوب و محبوب است و ارزش بالا و ویژه ای در نظر اسلام دارد، کشف حجاب در ایران سابقه ای حدود 85 ساله دارد. به طور دقیق تر سابقه کشف حجاب در ایران به تاریخ 1314/10/17 یعنی روزی که قانونی مبنی بر منع شدن استفاده از چادر، روبند و روسری برای زنان و دختران ایرانی توسط رضاشاه تصویب شد، بر می گردد.

از آن سالها به بعد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کشف حجاب در ایران جرم و در قانون برای مرد و زن بی حجاب، مجازاتی تعیین شده است؛ بی حجابی زنان در جامعه باعث می شود که میل به ازدواج در افراد به علت برطرف شدن نیاز های مربوط به ازدواج با هرزگی، فاحشگی و چشم چرانی، سرکوب شود؛ مسئله کشف حجاب در تهران، امروزه یکی از مهمترین مشکلات و مسائل قابل بحث می باشد، که مشاوره حقوقی جرم کشف حجاب کمک به سزایی در حل این مشکلات انجام می دهد، مشاوره حقوقی جرم کشف حجاب، می تواند در آشنایی با قوانین مربوط به مشکلات کشف حجاب و حل مسائل قانونی پیش آمده به افراد متهم یا مجرم کمک کند.

 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"در صورتیکه که گزارش بدحجابی شما را داده اند و شما تحت پیگرد قانونی بدحجابی قرار گرفته اید، اولین گامی که شما می بایست برای دفع این معضل انجام دهید عدم درگیری با فرد فضول و گزارش دهنده و مشاوره حقوقی با یک وکیل متخصص در این امر است که البته بهتر است به علت شرایط انتشار بیماری کرونا به جای ملاقات حضوری با وکیل متخصص در این امر با او تماس تلفنی برقرار نمایید که با لمس تصویرک زیر مقدمات تماس با وکیل پیگیری پرونده حجاب، برای شما هم میهن عزیز فراهم می گردد"

 

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

جرم کشف حجاب چیست؟

 

hijab-unveiling-crime

کشف حجاب ریحانه پارسا موجب ممنوع الورودی وی گشت

 

کشف حجاب یا همان عدم رعایت حجاب شرعی در انظار عمومی جرم و در قوانین مجازات اسلامی، برای آن مجازاتی تعیین شده است؛ البته توجه داشته باشید که عدم رعایت حجاب شرعی جزو جرایم معاونت بردار می باشد، یعنی اگر فرد مجرم شخص دیگری را تحریک، تهدید و یا با نیرنگ و فریب راضی به انجام این جرم کند برای مثال، تهیه کردن لباس هایی که پوشیدن آنها در ملاعام جرم است،به عنوان معاون در جرم شناخته شده و مجازاتی برای او تعیین می شود؛ ب جرم کشف حجاب، با بررسی شرایط و قوانین موجود شما را در صورت بروز مشکلات حقوقی راهنمایی و برای حل مشکلات، یاری می کند.

 

علل جرم انگاری کشف حجاب در قانون ایران چیست؟

کشور ایران، حکومتی اسلامی دارد و بی حجابی در اسلام حرام و در ایران داشتن حجاب اجباری است. حجاب از یک مقوله فرهنگی و دینی، در ایران به قانون تبدیل شده؛ مشاوره حقوقی جرم کشف حجاب، اهمیت به سزایی در حل مشکلات حقوقی که دراین مورد برای فرد کشف حجاب کننده، دارد.

 

reasons for counting hijab unveiling as crime in iran

بد حجابی مردان در ایران بیشتر از بد حجابی زنان است

 

از بارزترین پیامد های کشف حجاب و آسیب هایی که بر سیاست، فرهنگ و اقتصاد وارد می کند و در نتیجه باعث جرم انگاری این مسئله در ایران می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • تضعیف اعتقادات و ارزش های دینی: حجاب و پوشش شرعی جزء احکام دین اسلام می باشد و به همین خاطر بدحجابی و یا تظاهر به آن نشانه بی مبالاتی و پایبند نبودن به دین اسلام می باشد.

 • تخریب فرهنگ ملی: فرایند بد حجابی، فرهنگ جامعه را دستخوش تغییر می کند و با الگو برداری نامناسب از فرهنگ بیگانه باعث آسان شدن مسیر تهاجم فرهنگی می شود، باید توجه داشت که رعایت حجاب اسلامی هیچ محدودیتی که به افراد آسیب بزند یا مانع پیشرفت آنها شود ایجاد نخواهد کرد و حتی در انواع شرایط جوی، نوع مناسبی دارد؛ برای مثال: حجاب زمستانی و حجاب تابستانی.

 

نکته: مشاوره حقوقی جرم کشف حجاب، بهترین گزینه برای کمک به افراد، در صورتی که اتهامی مانند کشف حجاب به فرد زده شده باشد و برای اثبات بی گناهی آن و یا در صورت گناهکار بودن گرفتن تخفیف در مجازات می باشد.

 

 • تامین منافع دشمنان: دشمنان جوامع مسلمانان، همواره در تلاش اند که با ترویج بد حجابی و بی بند و باری ایمان ئ اراده افراد جامعه مسلمانان را تضعیف کنند تا بتوانند به آنها تسلط پیدا کنند؛ برای مثال دشمنان سعی می کنند با نشان دادن حجاب به عنوان یک مانع برای آراستگی و زیبایی، افراد را به ترویج بی حجابی راضی کنند. در صورتی که از فایده های حجاب و پوشش اسلامی، می توان به پوست و رابطه آن با حجاب اشاره کرد.

 

محافظت از پوست در مقابل عوامل محیطی با پوشاندن بهینه آن

از مزایای حجاب برای پوست می توان به نتایج به دست آمده از مطالعات دانشمندان اشاره کرد که بر اساس آن گفته می شود زنان محجبه 41% تا 60 درصد کمتر از دیگران گرما را از طریق سر از دست می دهند، و از آسیب های پرتو UV که در دهه اخیر به علت افزایش 73% گازهای گلخانه ای از اتمسفر زمین رد می شوند، در امانند.

با مشاوره حقوقی جرم کشف حجاب می توان با بررسی دقیق تر و با اطمینان بیشتر مسائل و مشکلات پیش آمده به دلیل کشف حجاب در مراجع قانونی را بدون ایجاد مشکلات بیشتر و بدون اتلاف وقت حل نمود.

 

مجازات جرم کشف حجاب چیست؟

 

tial for unveiling hijab in islamic contries

مقایسه مجازات جرم کشف حجاب در کشور های اسلامی 

 

عدم رعایت حجاب شرعی یا همان بدحجابی و بی حجابی، جرم و از نظر قانون افرادی که حجاب شرعی را رعایت نمی کنند مجرم هستند و این احتمال که فرد از حکومت اسلامی و قوانین در مورد حجاب بی اطلاع باشد غیرممکن است. در نتیجه در صورت تخلف مجازات خواهد شد.

 

بر اساس ماده 638 قانون مجازات اسلامی، زنان و دخترانی که بدون رعایت حجاب شرعی در انظار عمومی و معابر ظاهر شوند، به حبس از ده روز تا دوماه و یاجزای نقدی از پنجاه هزار تا پانصد هزار ریال محکوم خواهند شد؛ علاوه بر این، مجازات انجام عمل حرام (در اینجا بی حجابی) در انظار عمومی، حبس از ده روز تا دوماه و یا 74 ضربه شلاق می باشد، اما تمام این قوانین و مجازات ها تنها توسط قاضی برای فرد مجرم تعیین می شوند و اگر قاضی صلاح بداند حتی حکم شلاق و حبس می تواند به جریمه نقدی برای فرد مجرم، تغییر پیدا کند.

بنابر ماده 3 قانون مجازات اسلامی، تمام زنان و دخترانی که در قلمرو حاکمیت جمهوری اسلامی هستند (یعنی کلیه زنانی که در قلمرو زمینی، دریایی و یا هوایی حاکمیت اسلامی، قرار دارند)، بدون در نظر داشتن مذهب و یا تابعیت، موظف به رعایت حجاب شرعی می باشند و در صورت عدم رعایت آن مجازات می شوند، با وجود تمام این قوانین اکنون بسیاری از مردم کشورمان، اعم از سران و عموم مردم معتقدند که مشکلات بی حجابی در ایران و یا به طور کلی مشکلات حجاب در ایران را نمی توان مطلقاً در قالب قانون حل نمود.


با گرفتن مشاوره حقوقی تلفنی جرم کشف حجاب، می توان بررسی و رسیدگی مسائل و مشکلات حقوقی را به یک فرد با تجربه و آگاه در این زمینه سپرد و حتی در صورت نارضایتی از رای دادگاه به درستی و بدون ایجاد مشکلی، اعتراض خود را به رای دادگاه اعلام و تقاضای تجدید نظر کرد.

 

با چه مدارکی می توان کسی را متهم به جرم کشف حجاب کرد؟

جرم بی حجابی، جنبه عمومی دارد یعنی هم مردم عادی و هم دادستان ها می توانند این جرم را اعلام و تقاضای رسیدگی داشته باشند؛ برای متهم کردن شخص و یا اشخاصی که مرتکب جرم، به صورت کشف حجاب می شوند، ارائه دادن مدرکی مانند عکس و یا فیلم از زمان وقوع جرم و ذکر زمان وقوع و مکان آن به دادسرای ارشاد لازم است، البته گزارش کشف حجاب توسط همسایه فضول هم اتفاق می افتد که بهترین راهکار برای پیگرد قانونی او مشاوره حقوقی است؛ مشاوره حقوقی جرم کشف حجاب، می تواند در زمینه رفع اتهام وارد شده به شخص برای مثال کشف حجاب، کمک کند.

 

ارائه مدرک مختص کسانی است که از این موضوع (بی حجابی)، شخصاً در زندگیشان آسیب دیده باشند، در غیر این صورت تنها می توانند اعلام جرم کنند و تشخیص اینکه این جرم واقعا رخ داده است یا خیر فقط توسط قاضی صورت می گیرد، مشاوره حقوقی جرم کشف حجاب، می تواند به افراد در زمینه شکایت از فردی که به دلیل کشف حجاب باعث آسیب رسیدن به زندگی و یا خود فرد شده و انجام مراحل قانونی آن کمک کند.

 

موارد موجود در جدول زیر از رایج ترین مشکلات حقوقی در دادگاه های ایران است  که بهترین راهکار های ساده و عملی برای آنها ارائه گردیده است

محکم ترین دلایل طلاق در دادگاه های ایران و بهترین راهکار ها برای طلاق فوری

نگارش اشتباه وصیت نامه بزرگترین دلیل پاشیدن خانواده پس از مرگ والدین

ساده ترین راه دریافت کفالت برای معافیت سربازی در سال 1399-1400

وصول مهریه فوری بدون رو در رویی و ارتباط با شوهر سابق

شکایت از دوست پسرم به خاطر زدن پرده بکارتم

 

برخی از پرسش ها و پاسخ های رایج در خصوص گزارش کشف حجاب

 

پرسش (1): مزایای مشاوره حقوقی در خصوص اتهام کشف حجاب

 • پاسخ به پرسش (1): گرفتن مشاوره حقوقی جرم کشف حجاب، تاثیرات مثبتی در خصوص آشنایی و حل مشکلات این جرم دارد؛ برای مثال، زمانی که فردی متهم به بی حجابی می شود، کمک گرفتن از یک مشاوره حقوقی در این زمینه می تواند تاثیر به سزایی در انجام مراحل قانونی و یا اثبات بی گناه بودن فرد به صورت سریعتر و بدون انجام هیچ گونه از اشتباهاتی که ممکن است به ضرر فرد تمام شود، داشته باشد.

 

پرسش (2): آیا برای مشاوره حقوقی جرم کشف حجاب باید حتما به وکیل مرد یا وکیل زن مراجعه نمایم؟

 • پاسخ به پرسش (2): در صورتی که مایل به گرفتن مشاوره حقوقی بودید یا درگیر مشکلات حقوقی مربوط به جرم کشف حجاب شدید و به کمک نیاز داشتید، قطعا بهترین راه، گرفتن مشاوره حقوقی از یک فرد مجرب و آگاه به قوانین و مقررات است.

 

نکته: آگاه ترین افراد نسبت به قوانین که می توانند به مردم در تمامی مشکلات حقوقی، بدون ایجاد مشکلات بیشتر، خطا در انجام قوانین کمک کنند وکلاء هستند.

 

پرسش (3): هزینه مشاوره حقوقی پرونده کشف حجاب چه مبالغی می باشد؟

 • پاسخ به پرسش (3): حداکثر هزینه ای که معمولاً برای گرفتن مشاوره های حقوقی از جمله مشاوره حقوقی جرم کشف حجاب، پرداخت می شود حدود پنج میلیون تومان می باشد؛ از طریق لینک مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته، با پرداخت کمترین هزینه با بهترین و با تجربه ترین مشاوران ما در هر زمان و مکانی در ارتباط باشید.

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی