موسسه وکیل تلفنی

 • امیرحسین خوشحال گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۲۸:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • حسین طوسی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵۱:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • عرفان عباسقلی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵۴:۵۱ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • احمد رحمانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۴۱:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۲:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۱:۳۹ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۴:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • سیمین محمودی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۲۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۹:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
 • سمکو محمدپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۰:۹ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی شکایت از کارشناس

مشاوره حقوقی شکایت از کارشناس

در مشاوره حقوقی شکایت از کارشناس شما می توانید به حیطه و موارد مربوط به تخلف کارشناسان دادگستری و نگارش شکایت نامه از کارشناس مربوطه آشنا شوید.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 20.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 30.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 50.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 90.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 150.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

هر زمان که طرفین اصلی در یک دعوای حقوقی مدنی احساس کنند که کارشناس در انجام وظایف قانونی خود تخلف کرده است و این تخلف موجب ایجاد ضرر و زیان به آنها شده است ،می توانند موضوع پرونده شکایت را از طریق کانون کارشناسان مورد پیگرد و پیگیری قرار دهند.

 

compiant to the engineer

همه چیز در مورد مشاوره حقوقی شکایت از کارشناس

 

مسلماً استفاده از مشاوره حقوقی شکایت از کارشناس یکی از عمده ترین مسائلی است که امروزه بسیاری از افراد به آن نیاز دارند. قبل از اینکه بخوایم در مورد مشاوره حقوقی شکایت از کارشناس صحبت کنیم بهتر است در ابتدا با وظایف و نقش حقوقی کارشناس دادگستری آشنا شویم تا بتوانیم برای نگارش شکوائیه و نگارش دادخواست، اطلاعات لازم را داشته باشیم.

همه ی ما به خوبی می دانیم که قاضی فردی است که مسئولیت رسیدگی به یک پرونده و صادر کردن رای را بر عهده دارد. اما حقیقت آن است که تمام اطلاعات تخصصی در اختیار یک نفر حتی قاضی پرونده نمی باشند و برای صدور رای توسط قاضی لازم است تا کارشناسان و متخصصان مختلف، اطلاعات تخصصی لازم را در مورد موضوعات مختلف حقوقی و پرونده های مختلف را  داشته باشند تا بتوانند با ارائه نظریات خود، قاضی را در طول پیگیری و رسیدگی پرونده برای صدور رای، کمک کنند.

توجه داشته باشید که ارائه این نظریات تخصصی باعث می شود تا قاضی پرونده و بازپرس بتوانند برای کشف حقیقت سریعتر اقدام نمایند. اما موضوع اصلی آن می باشد که اگر کارشناس پرونده دچار خطا و قصور شود، چگونه باید از طریق قانونی و با کمک یک مشاورت تلفنی با یک وکیل بهتر شکایت از کارشناس برای احقاق حقوق و نگارش لایحه خود اقدام نماییم؟

مطابق قانون آیین دادرسی مدنی، در امور مدنی دادگاه می‌تواند راساً یا به درخواست یکی از طرفین موضوع را به کارشناسی ارجاع دهد و باید در قرار ارجاع به کارشناسی، موضوعی که نظر کارشناس نسبت بدان لازم است و مدتی که کارشناس باید اظهارنظر کند، تعیین شود.

در رابطه با مشاوره حقوقی شکایات از کارشناس باید به این موضوع دقت داشته باشید که امروزه امکان ارائه نظر کارشناسی در تمامی دعاوی که مربوط به حیطه ی قانون مدنی می باشد، وجود دارد.

 

بر اساس ماده 7 قانون تشکیلات و ایین دادرسی دیوان عدالت اداری: دیوان میتواند به تعداد مورد نیاز کارشناسانی از رشتههای مختلف که حداقل دارای ده ‌ سال سابقه کار اداری و مدرک کارشناسی یا بالاتر باشند، به ‌ عنوان مشاور دیوان داشته باشد.

در صورت نیاز هریک از شعب به مشاوره حقوقی تلفنی پیشگیرانه و کارشناسی، به درخواست شعبه یا به تشخیص رئیس دیوان، کارشناس مشاور توسط رئیس دیوان به شعبه معرفی میشود. در این صورت کارشناس پس از بررسی موضوع، نتیجه را به ‌ طور مکتوب به شعبه ارائه می کند تا در پرونده درج شود. قاضی شعبه با ملاحظه نظر وی مبادرت به صدور رای می‌نماید.                                                                                      

در چه مواردی میتوان از یک کارشناس دادگستری شکایت کرد؟

در مشاوره حقوقی شکایت از کارشناس شما می توانید به حیطه و موارد مربوط به تخلف کارشناسان دادگستری و نگارش شکایت نامه از کارشناس مربوطه آشنا شوید. هر زمان که طرفین اصلی در یک دعوای حقوقی مدنی احساس کنند که کارشناس در انجام وظایف قانونی خود تخلف کرده است و این تخلف موجب ایجاد ضرر و زیان به آنها شده است، می توانند برای جلوگیری از تضییع حقوق خود و مطالبه ی خسارت از کارشناس به کمک مشاوره حقوقی، موضوع پرونده شکایت را از طریق کانون کارشناسان مورد پیگرد و پیگیری قرار دهند.

توجه داشته باشید که اصولاً هزینه ی کارشناسان به وسیله ی حساب سپرده کانون کارشناسان که بوسیله ی مرجع قضایی تعیین می شود، پرداخت می گردد و اصولا فیش واریزی آن نیز در پرونده ی مربوطه نیز پیوست می شود؛ بنابراین می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که کارشناس اجازه و اختیار قانونی آن را ندارد که از طرفین دعوا نیز وجه مازاد را به صورت نقدی مطالبه کند و در صورت وجود چنین موضوعی بهتر است طرفین پرونده موضوع را سریعاً به محاکم قانونی ارجاع دهند و قبل از هرگونه اقدامی نیز می توانند از مشاوره حقوقی آنلاین یا حتی مشاوره حقوقی تلفنی استفاده کنند تا از جزییات مراحل قانونی آن مطلع شوند.

 

در صورت خلف وعده یک کارشناس حقوقی، آیا می توان با استفاده از مشاوره حقوقی شکایت از کارشناس از او شکایت کرد؟

یکی از مسائلی که در مشاوره حقوقی شکایت از کارشناس مطرح می گردد آن است که در صورت خلف وعده ی یک کارشناس حقوقی آیا امکان مجازات و نگارش دادخواست قانونی وجود دارد یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که خلف وعده جز مواردی نمی باشد که در قانون مجازات برای آن جزای خاصی تعیین شده باشد و تنها در صورتی می توانید برای پیگیری قانونی این موضوع اقدام نمایید که خلف وعده ی کارشناس حقوقی باعث فریب شما شده باشد. البته در صورت بیان این ادعا باید حتما با استفاده از ادله ی اثبات این موضوع را در محاکم قانونی ثابت کنید تا کارشناس مربوطه محکوم گردد.

 

شکایت از کارشناسان دادگستری چه مراحلی دارد؟

با کمک تماس تلفنی به مشاور حقوقی شکایت از کارشناس، شما به راحتی می توانید از مراحل شکایت از کارشناس آشنا شوید.

 

complain to the expert

مراحل شکایت از کارشناسان دادگستری

 

در حالت کلی و با استناد به آیین نامه رسیدگی به تخلفات کارشناسان رسمی دادگستری میتوان این موارد را در دسته بندی زیر قرار داد:

 

 1. شکایت از تخلفات کارشناسی باید کتبی و با امضای شاکی انجام شود.

 2. این شکایت در دفتر کانون کارشناسان رسمی ثبت می‌شود و هیئت مدیره کانون عندالاقتضا ظرف مدت یکماه آن را به دادسرای انتظامی کانون کارشناسان رسمی ارجاع و دادسرا پس از دریافت به آن رسیدگی و اظهار عقیده می‌نماید.

 3. در صورتی که دادسرا یا دادگاه انتظامی کانون کارشناسان رسمی حضور شاکی و یا کارشناسان را برای ادای توضیحات و کشف حقیقت لازم بداند او را احضار می‌کند.

 4. در صورتیکه دادسرای انتظامی کانون کارشناسان رسمی تعقیب کارشناس را لازم بداند کیفرخواست صادر نموده و یک نسخه آن را ظرف مدت ده‌روز از طریق کانون کارشناسان رسمی بوسیله مامور کانون و یا پست سفارشی به کارشناس ابلاغ می‌کند. کارشناس می‌تواند ظرف مهلت قانونی ، پاسخ خود را کتباً از طریق دفتر کانون به دادگاه انتظامی تسلیم و رسید دریافت دارد. درخواست تمدید مهلت برای دادن جواب پذیرفته نمی‌شود.

 5. دادگاه انتظامی پس از وصول پاسخ کارشناس و یا انقضای مهلت مندرج در ماده 2 این آئین‌نامه وقت رسیدگی تعیین می‌کند و از طریق دفتر کانون به اطلاع دادسرای انتظامی و کارشناس خواهد رساند. عدم حضور دادستان و یا کارشناس و یا دادیار دادسرای انتظامی مانع رسیدگی نخواهد شد و دادگاه در وقت مقرر رسیدگی و حکم مقتضی صادر خواهد کرد و حکم مذکور حضوری تلقی می‌گردد. در صورتیکه موضوع شکایت متضمن جنبه کیفری نیز باشد به نحوی که به نظر دادگاه انتظامی میسر نباشد رسیدگی و اتخاذ تصمیم و صدور حکم دادگاه انتظامی پس از صدور حکم قطعی کیفری انجام خواهد یافت.

 

محکوم کردن یک کارشناس حقوقی دادگستری با توجه به اعتبارات او و استفاده از مشاوره حقوقی شکایت از کارشناس چقدر عملی است؟

برای دریافت مشاوره حقوقی شکایت از کارشناس و دریافت پاسخ سوالات حقوقی خود شما به راحتی می توانید از ثبت سوال حقوقی رایگان و مشاوره حقوقی 24 ساعته تلفنی و آنلاین استفاده کنید.

اگر شما قصد محکوم کردن یک کارشناس حقوقی دادگستری را دارید و با توجه به اعتبارات او در رابطه با عملی شدن این موضوع دچار شک و تردید شده اید، بهتر است حتما این نکته را به خاطر بسپارید که تعیین میزان اعتبار یک کارشناس دادگستری بر عهده ی دادگاه می باشد و اگر شما بتوانید مدارک و ادله ی اثبات کافی را در رابطه با تخلف کارشناس مربوطه را به کمک مشاوره حقوقی شکایت از کارشناس ارائه دهید، دادگاه عادل در رابطه با این موضوع اقدام به صدور حکم خواهد کرد.

 

law books

محکوم کردن یک کارشناس حقوقی دادگستری

 

بنابراین توصیه می گردد تا زمانیکه در رابطه با موضوع تخلف کارشناس مربوطه شک دارید و هنوز به مشاوره حقوقی شکایت از کارشناس مراجعه نکرده اید و مدارک کافی برای محکومیت را نیز در اختیار ندارید برای نگارش اظهار نامه اقدام نکنید.

 

بر اساس آئین نامه رسیدگی به تخلفات کارشناسان رسمی دادگستری درجات مجازات انتظامی به قرار زیر است:

 

 • توبیخ با درج در پرونده

 • محرومیت از اشتغال به امر کارشناسی از سه ماه تا یک ماه

 • حرومیت از اشتغال به امر کارشناسی از یکسال تا سه سال

 • محرومیت دائم از شغل کارشناسی

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام و احترام کارشناس رسمی دادگستری درتبریز بدونه دلیل برخلاف قانون ومقررات اقدام به نظریه درپرونده بشماره ۹۸۲۴۲۵ شعبه ۲۱ حقوقی دادگاه تجدیدنظر شورای حل اختلاف که نظریه ایشان باحال و احوال پرونده‌ مطابقت ندارد اعلام نظر نموده بنده با مدارک ومستندات ثابت میکنم که ایشان با طرف مقابل تباني نموده لذا به همین دلیل اعلام شکایت کیفری دارم باتشکر کارشناس محترم بنام وحید نجفی امامی میباشن

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی