موسسه وکیل تلفنی

  • هادی مجد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۳۵:۶ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۷
  • ایلیا جمالزهی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۲:۱۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۳۳:۵۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
  • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۸:۵۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۵
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۸:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۷:۸ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۷:۱۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل رسول خیابانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۵۷:۴۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • سید مسعود عربی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۳۷:۲۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
  • وکیل مائده اسدپور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۲۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۸/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

شکایت از اورژانس بیمارستان

شکایت از اورژانس بیمارستان

پر کردن متن برای شکایت از اورژانس بیمارستان کار سختی است و باید به دقت با مشاوره با وکلای پایه یک دادگستری پر شود. بستگی دارد که فرم شکایت از اورژانس بیمارستان برای قاضی دادسرا، یا برای مقام رسیدگی کننده ارسال شود. با توجه به ظرافت این موضوع، بهتر است با مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل پر شود و حدالامکان، برای این کار، از مشاوره حقوقی آنلاین با وکیل غافل نشوید. شکایت از اورژانس بیمارستان زمانی اتفاق می افتد که فرد بیمار یا قیم قانونی ایشان از خدمات ارائه شده توسط بیمارستان رضایت نداشته باشد. پیشنهاد میشود در ابتدا با بخش شکایات بیمارستان ارتباط بگیرید و سعی کنید این مسئله را به طور شفاهی حل کنید. موارد ذیل باید حتما در متن شکایت از اورژانس بیمارستان آمده باشد: نام، نشانی و شماره تلفن شاکی، تاریخ درمان و نام کسی که درمانگر شما بوده است، شرح شکایت از اورژانس بیمارستان به طور مختصر، خروجیهای احتمالی شکایت در متن شکایت مذکور، کپی اسناد و مدارکی که حرف شما را به اثبات میرسانند به صورت پیوست شده.

 مشاوره نگارش شکواییه علیه بیمارستان

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه هشت رقمی) 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

جهت شکایت از اورژانس به کجا مراجعه کنیم؟

اگر پس از مراجعه به قسمت شکایات بیمارستان، بیمار رضایت کافی را کسب نکند، باید متن شکایت نامه را با مشاوره حقوقی واتس اپی آماده کنند. شکایت نامه ای که برای بیمارستان نوشته میشود، میتواند مستقیما برای پرستار، دکتر یا فرد دیگری که مسئول نارضایتی شما است، نوشته شده باشد. همچنین شکایت نامه میتواند برای رییس بخش یا رییس بیمارستان نوشته شده باشد. بیمارستانها به دیر پاسخ دادن به نامه های حاوی شکایت از اورژانس بیمارستان بدنام هستند، که برای ارسال کننده آنها میتواند ناامید کننده و خسته کننده باشد. اگر هیچ جواب رضایت بخشی از هیچکدام از این اشخاص و افراد دریافت نکردید، باید شکایت رسمی برای انجمن بهداشت یا دیگر سازمانهای قانونگذار فرستاد.

 

وکیل متخصص برای شکایت از اورژانس

موسسه وکیل تلفنی تجربه و تخصص چندین ساله در نمایندگی و رسیدگی و معاونت افراد، زمانی که با کادر درمان به مشکل میخورند و شکایت تنظیم می کنند، دارد. این افراد میتوانند در حال تنظیم شکایت از اورژانس بیمارستان باشند، اظهارنامه ای دریافت کرده باشند و یا انتقادات و اظهاراتی برای کادر درمان داشته باشند. این نوع شکایات اخیرا بسیار تنظیم میشوند و به نوعی خطر شغلی برای کادر درمان تبدیل شده اند. مشورت و توصیه های وکیل 24 ساعته حتی زمانی که به نظر پیش پا افتاده ترین شکایات را داشته باشید، قدمی محافظت کارانه و ضروری است و میتواند باعث شود تا از تشدید شکایات موجود و شکایات جدی تر در آینده جلوگیری شود. همچنین موجب میشود تا از بار روانی و اضطراب رویه شکایت کاسته شود و از خارج شدن جریان شکایت از حالت منطقی جلوگیری میکند. اینگونه از اجتنابات به اندازه ای ارزشمند هستند که میتوانند در بدنه شکایت نامه شما تاثیر مهمی بگذارند. اکیدا توصیه میشود تا بدون مشورت با وکیل شبانه روزی، برای تنظیم شکایت نامه دست به قلم نشوید.

 

شکایت از تشخیص اشتباه پزشک اورژانس و مطالبه دیه

بله، شما میتوانید از دکتری که بیماری یا جراحات شما را اشتباه تشخیص داده است، شکایت کنید. به آن اشتباه تشخیص دادن میگویند و مرتبط به زمینه حقوقی ای است که به آن قصور پزشکی می گویند. قصور پزشکی در اصل به زمینه حقوقی مرتبط است که به آن حقوق صدمه و خسارات بدنی میگویند. پرونده های صدمه و خسارات بدنی از دسته پرونده های مدنی هستند و ارتباطی با بخش جزایی ندارند. هرچند پرونده هایی که از روی عمد، بیماران اشتباه تشخیص داده شدند یا در نهایت منجر به مرگ افراد می شود، میتوانند عناصر پرونده های جنایی را داشته باشند. قدم اول شما برای تشخیص اشتباه پزشکی، مشاوره حقوقی با وکیل است تا متوجه بشوید که آیا مورد شما قابلیت تشکیل پرونده دارد و چه محدودیت هایی را دارا است و آیا از لحاظ زمانی، در زمان درست اقدام کرده اید. به موسسه حقوقی وکیل تلفنی مراجعه کنید که شرکت حقوقی مطمئن است و وکلای قصور پزشکی مجرب در تیم خود به همراه دارد.