موسسه وکیل تلفنی

 • م ايماني گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۵:۵۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
 • نیلا قاسمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۲۵:۲۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
 • علیرضا سلیمان فز گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱۴:۳۲ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
 • مسعود بیات گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۴۵:۳۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
 • رضا احمدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۳۲:۲۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
 • رضا احمدی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۳:۱۷:۵۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
 • اشرف باقی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۰:۳۵ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
 • محمد میرخانی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۳۶:۳۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
 • ali siamaki گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۲:۲۸:۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
 • Amir Asadi گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۷:۱۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

انتشار تصویر و فیلم اشخاص

انتشار تصویر و فیلم اشخاص

با عنایت به ماده 16 قانون جرائم رایانه ای، هرکس به وسیله سیستم‌های رایانه ‌ای یا مخابراتی، فیلم، صوت یا تصویر دیگران را منتشر کند به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از 91 روز تا 2 سال یا جزای نقدی از 5 تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد. همچنین در ماده 17 این قانون آمده است: «هرکس به وسیله سیستم‌ های رایانه ‌ای، مخابراتی، صوتی یا تصویری، فیلم خصوصی یا خانوادگی، اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، منجر به حبث و جزای نقدی که کمی قبل تر به آن اشاره نمودیم، محکوم خواهد شد»؛ لذا انتشار تصاویر و فیلم های خصوصی اشخاص جرم بوده و قابل تعقیب کیفری است.

 

توصیه های یکی از وکلای خانم در خصوص دعاوی رایج در شبکه های اجتماعی

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
 مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"این را بدانید که اگر کسی از شما در حین انجام کاری شخصی فیلم گرفته و آن را در شبکه های اجتماعی پخش کرده است، مجرم شناخته می شود، لذا این عمل قابل تعقیب کیفری است؛ اما این موضع نیز بستگی به نوع عمل داشته و شرایط و قوانین خاصی بر آن حاکم است که در این مورد بهتر است به گفته اطرافیان کفایت نکرده و تجربه یک وکیل حاذق را پیشوای امور حقوقی خود قرار دهید؛ برای اینکار شما می توانید تصویرک زیر را لمس نموده تا به صفحه تماس با وکیل منتقل گردید"

 

 

انتشار تصویر متهم

 

establishing accused pictures crime

مجازات انتشار تصاویر شخصی

 

براساس قانون آیین دادرسی کیفری جدید انتشار تصویر و سایر مشخصات مربوط به هویت متهمان در همه مراحل تحقیقات مقدماتی توسط رسانه‌ها، مراجع انتظامی و قضایی و به طریق اولی توسط اشخاص عادی ممنوع است؛ انتشار تصویر و سایر مشخصات مربوط به هویت دو گروه از متهمان تنها به درخواست بازپرس و موافقت دادستان شهرستان مجاز است:

 1. متهمانی که به ارتکاب جرائم عمدی موضوع بند الف، ب، پ و ت ماده 302 قانون متواری هستند و دلایل کافی برای توجه اتهام به آنها وجود دارد و از طریق دیگر امکان دستیابی به آنها وجود ندارد و انتشار تصویر آنها به شناسایی و تکمیل ادله کمک می‌کند.

 2. متهمان دستگیر شده‌ای که به چندین جرم نسبت به افراد مختلف و نامعلومی نزد بازپرس اقرار کردند و تصویر آنها برای آگاهی قربانیان، طرح شکایت و اقامه دعوای خصوصی آنها منتشر می ‌شود.

 

آیا تصویربرداری مخفیانه جرم است؟

 

hidden paparazzo crime

شکایت فوری و آنلاین به دلیل تصویر برداری مخفیانه

 

بله؛ تصویر برداری مخفیانه از اشخاص مصداق نقض حریم خصوصی بوده و قابل تعقیب کیفری است.  قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت های غیرمجاز می‌کنند، این عمل را جرم انگاری کرده است.

این قانون در بند (ب) ماده ۵ خود مقرر کرده است: «تهیه فیلم یا عکس از محل‌هایی که اختصاصی بانوان بوده و آنها فاقد پوشش مناسب می‌ باشند؛ مانند حمام ‌ها و استخر ها و ... ممنوع بوده و همچنین تکثیر و توزیع آن ممنوع است».

همچنین طبق بند (ج) این ماده، تهیه مخفیانه فیلم یا عکس مبتذل از مراسم خانوادگی و اختصاصی دیگران، تکثیر و توزیع آنها جرم محسوب می‌شود. طبق این ماده مرتکبان جرایم فوق به دو تا پنج سال حبس و ده سال محرومیت از حقوق اجتماعی و هفتاد و چهار ضربه شلاق محکوم می‌شوند. بعلاوه مسئولیت شرعی و اخلاقی این امر علاوه بر مسئولیت جزائی و کیفری به قوت خود باقی است.

 

مجازات پخش تصاویر و فیلم افراد در فضای مجازی چیست؟

طبق ماده 16 قانون جرائم رایانه ای، هرکس به وسیله سیستم ‌های رایانه ‌ای یا مخابراتی، فیلم، صوت یا تصویر دیگران را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از 91 روز تا 2 سال، یا جزای نقدی از 5 تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد».

بعلاوه در ماده 17 این قانون آمده است :«هرکس به وسیله سیستم ‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت، تصویر، فیلم خصوصی، خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود؛ به حبس از 91 روز تا 2 سال یا جزای نقدی از 5 تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد».

 

تهدید به پخش عکس خصوصی

 

threatening to establish the private photos'

شکایت آنلاین و 24 ساعته به خاطر سوء استفاده از هر نوع عکس های شخصی

 

تهدید به انتشار عکس و فیلم خصوصی اشخاص نیز جرم است و قابل تعقیب کیفری است؛ به استناد ماده 669 قانون مجازات اسلامی با ب تعزیرات، هر گاه کسی دیگری را به هر نحو تهدید به ضررهای نفسی، شرفی، مالی و یا به افشاء سری نسبت به خود یا بستگان او نماید، ‌اعم از اینکه به این واسطه تقاضای وجه، مال، تقاضای انجام امر، ترک فعلی را نموده یا ننموده باشد به مجازات شلاق تا (۷۴) ضربه یا زندان از دو‌ماه تا دو سال محکوم خواهد شد.

حال اگر فرد تهدید خود را عملی سازد مطابق مقررات تعدد جرم و ماده 134 قانون مجازات اسلامی عمل خواهد شد؛ اما اگر تهدید خود را عملی نکند بازهم مورد مجازات قرار خواهد گرفت و دادگاه با توجه به اوضاع و احوال جرم، او را به مجازات جرم تهدید محکوم خواهد کرد.

 

اخاذی از انتشار تصاویر خصوصی

 

Extortion with private pictures

مجازات اخاذی به دلیل انتشار تصاویر خصوصی

 

مطابق مواد 16 و 17 قانون جرائم رایانه ای انتشار فیلم و عکس خصوصی افراد جرم است؛ لذا درصورت مواجهه با افرادی که بدین منظور اقدام به تهدید و اخاذی می نمایند، می توانید ضمن تنظیم شکوائیه کیفری با عناوینی همچون تهدید یا اخاذی و تحصیل مال از طریق نامشروع، از ایشان شکایت کنید. این اقدام در ماده 2 قانون تشدید مجازات مرتکبین اختلاس ارتشا و کلاهبرداری نیز جرم انگاری شده است.

شما می توانید با اخذ مشاوره تلفنی حقوقی در هر ساعت از شبانه روز از طریق تماس با موسسه وکیل تلفنی از بهترین راهکارهای حقوقی جهت احقاق حقوق خود و تصمیم گیری مناسب بهره مند شوید.

 

موارد مشابه زیر از معدود خدمات 24 ساعته و تمام وقت وکیل تلفنی است که گره حقوقی بسیاری از هموطنانمان را گشوده و مطالعه آنها از بروز این دسته از مشکلات حقوقی پیشگیری می نماید

دلیل اصلی افزایش زنا در ایران

آمار افزایش خیانت زنان شوهر دار به همسران خود در سال 99

اولین قدم لزبین ها در صورت فهمیدن خانواده

مجرمین فعال در سایت های صیغه و همسریابی آنلاین

نقش پلیس فتا در جرایم رایانه ای ایران

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی