موسسه وکیل تلفنی

 • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۱۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۱:۴۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۷:۱۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۵۸:۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵:۴۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۱۶:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • مهدی ملک مهدی ملک گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۲:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • سعید پارسافر سعید پارسافر گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۱۵:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
انجمن وکیل تلفنی

انتشار تصویر و فیلم اشخاص

انتشار تصویر و فیلم اشخاص

با عنایت به ماده 16 قانون جرائم رایانه ای، هرکس به وسیله سیستم‌های رایانه ‌ای یا مخابراتی، فیلم، صوت یا تصویر دیگران را منتشر کند به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از 91 روز تا 2 سال یا جزای نقدی از 5 تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد. همچنین در ماده 17 این قانون آمده است: «هرکس به وسیله سیستم‌ های رایانه ‌ای، مخابراتی، صوتی یا تصویری، فیلم خصوصی یا خانوادگی، اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، منجر به حبث و جزای نقدی که کمی قبل تر به آن اشاره نمودیم، محکوم خواهد شد»؛ لذا انتشار تصاویر و فیلم های خصوصی اشخاص جرم بوده و قابل تعقیب کیفری است.

 

مجازات انتشار فیلم و عکس خصوصی در فضای مجازی (توصیات یکی از بانوان وکیل ما)

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"این را بدانید که اگر کسی از شما در حین انجام کاری شخصی فیلم گرفته و آن را در شبکه های اجتماعی پخش کرده است، مجرم شناخته می شود، لذا این عمل قابل تعقیب کیفری است؛ اما این موضع نیز بستگی به نوع عمل داشته و شرایط و قوانین خاصی بر آن حاکم است که در این مورد بهتر است به گفته اطرافیان کفایت نکرده و تجربه یک وکیل حاذق را پیشوای امور حقوقی خود قرار دهید؛ برای اینکار شما می توانید تصویرک زیر را لمس نموده تا به صفحه تماس با وکیل منتقل گردید"

 

 

انتشار تصویر متهم

 

establishing accused pictures crime

مجازات انتشار تصاویر شخصی

 

براساس قانون آیین دادرسی کیفری جدید انتشار تصویر و سایر مشخصات مربوط به هویت متهمان در همه مراحل تحقیقات مقدماتی توسط رسانه‌ها، مراجع انتظامی و قضایی و به طریق اولی توسط اشخاص عادی ممنوع است؛ انتشار تصویر و سایر مشخصات مربوط به هویت دو گروه از متهمان تنها به درخواست بازپرس و موافقت دادستان شهرستان مجاز است:

 1. متهمانی که به ارتکاب جرائم عمدی موضوع بند الف، ب، پ و ت ماده 302 قانون متواری هستند و دلایل کافی برای توجه اتهام به آنها وجود دارد و از طریق دیگر امکان دستیابی به آنها وجود ندارد و انتشار تصویر آنها به شناسایی و تکمیل ادله کمک می‌کند.

 2. متهمان دستگیر شده‌ای که به چندین جرم نسبت به افراد مختلف و نامعلومی نزد بازپرس اقرار کردند و تصویر آنها برای آگاهی قربانیان، طرح شکایت و اقامه دعوای خصوصی آنها منتشر می ‌شود.

 

آیا تصویربرداری مخفیانه جرم است؟

 

hidden paparazzo crime

شکایت فوری و آنلاین به دلیل تصویر برداری مخفیانه

 

بله؛ تصویر برداری مخفیانه از اشخاص مصداق نقض حریم خصوصی بوده و قابل تعقیب کیفری است.  قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت های غیرمجاز می‌کنند، این عمل را جرم انگاری کرده است.

این قانون در بند (ب) ماده ۵ خود مقرر کرده است: «تهیه فیلم یا عکس از محل‌هایی که اختصاصی بانوان بوده و آنها فاقد پوشش مناسب می‌ باشند؛ مانند حمام ‌ها و استخر ها و ... ممنوع بوده و همچنین تکثیر و توزیع آن ممنوع است».

همچنین طبق بند (ج) این ماده، تهیه مخفیانه فیلم یا عکس مبتذل از مراسم خانوادگی و اختصاصی دیگران، تکثیر و توزیع آنها جرم محسوب می‌شود. طبق این ماده مرتکبان جرایم فوق به دو تا پنج سال حبس و ده سال محرومیت از حقوق اجتماعی و هفتاد و چهار ضربه شلاق محکوم می‌شوند. بعلاوه مسئولیت شرعی و اخلاقی این امر علاوه بر مسئولیت جزائی و کیفری به قوت خود باقی است.

 

مجازات پخش تصاویر و فیلم افراد در فضای مجازی چیست؟

طبق ماده 16 قانون جرائم رایانه ای، هرکس به وسیله سیستم ‌های رایانه ‌ای یا مخابراتی، فیلم، صوت یا تصویر دیگران را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از 91 روز تا 2 سال، یا جزای نقدی از 5 تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد».

بعلاوه در ماده 17 این قانون آمده است :«هرکس به وسیله سیستم ‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت، تصویر، فیلم خصوصی، خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود؛ به حبس از 91 روز تا 2 سال یا جزای نقدی از 5 تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد».

 

تهدید به پخش عکس خصوصی