موسسه وکیل تلفنی

  • فرناز بختیاری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۳:۲۰:۲۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
  • ميلاد صادق سميعي گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۴۴:۲۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
  • عباس مومنی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۶:۵۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
  • رضا طوسی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱:۵۴:۱۵ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
  • مجتبی درچه گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱:۳۹:۲۱ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
  • میرزا بایرامی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱:۴:۳۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
  • وکیل الهام جاویدانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۸:۴۱ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
  • وکیل الهام جاویدانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۴۵:۳۲ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۵
  • وکیل الهام جاویدانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۴۴:۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۵
  • سید مصطفی حسینی برزل آباد گرامی : پرونده حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۳:۳۰:۱۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۵
انجمن وکیل تلفنی

خسارت تاخیر در تادیه

خسارت تاخیر در تادیه

چنانچه فردی تعهد به امری نماید و آن را در زمانی که به آن تعهد نموده انجام ندهد، در نتیجه تاخیر او در انجام تعهد، باعث متضرر شدن قرض دهنده می گردد و متعهد ملزم به جبران خسارت ناشی از تاخیر خواهد بود؛ موضوع خسارت تاخیر تادیه در قوانین ایران شامل تعهد در پرداخت وجوه نقدی رایج است و حتی ارزهای خارجی و غیر آن را شامل نمی ­شود.

 

توصیه های یکی از بانوان وکیل در خصوص تاخیر در تادیه وجه

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
 مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"متاسفانه شرایط برای قرض دادن پول به گونه ای شده است که هر انسانی را معذور می دارد، به خصوص هنگامی که وجوه قرض داده شده با تاخیر مسترد می شوند؛ چراکه امروزه ارزش پول لحظه به لحظه افت دارد و ارزش ریال امروز با ثانیه بعد، متفاوت است؛ در اینجا شما می توانید تصویرک زیر را لمس نمایید تا به وکلای محاسباتی ما ارتباط گرفته و خسارت تاخیر در تادیه وجهتان را به صورت آنلاین و 24 ساعته، نسبت به فاکتور های تورمی و اقصادی روز محاسبه کنند تا پولتان را به ارزش روز پس بگیرید و متحمل ضرر و زیان ناشی از استرداد وجه نشوید"

 

 

تاخیر در تادیه چیست و شامل چه مواردی می­ شود؟

 

concept of Delay in lending money

وکیل وصول مطالبات فوری

 

جهت ادراک مفهوم خسارت تاخیر تادیه، بایستی مفاهیم خسارت، تاخیر و تادیه را در زیر شرح داده ایم:

 

  • خسارت: به معنای ضرر، تاوان و غرامت است؛ مطابق قانونِ مسئولیت مدنی خسارت شامل هر نوع ضرر و زیان مادی و معنوی می­ شود که به غفلت، بی ­ احتیاطی یا عمد، به هر حق ‌قانونیِ فرد، وارد شود.

  • تاخیر در تادیه: همان تعلل و دیرکرد است و منظور از تادیه نیز ادای دین و پرداخت نمودن است؛ مطابق مفاد ماده 304 ق.ت و 221 و 228 ق.م، منظور از خسارت تاخیر در تادیه، جبران خسارت حاصله از تاخیر در‌ تادیه دین است.

بنابراین: منظور از تاخیر در تادیه در اینجا، تاخیر در ادای تعهد و پرداخت وجه نقد رایجی است که در موعدِ مقرر و توافق شده بین طرفین، متعهد به پرداخت آن تعهد نموده است.

 

اثبات زمان مطالبه وجه تعهد توسط طلبکار و امتناع متعهد در پرداخت، با طلبکار می­ باشد؛ تعیین این زمان در محاسبه مدت تاخیر در ادای تعهد و پرداخت خسارت حائز اهمیت است و البته خسارت تاخیر تادیه، شامل استثنائاتی نیز می ­ باشد؛ از جمله مهریه و چک و اسناد رسمی لازم ­الاجرا؛ جهت کسب آگاهی بیشتر می توانید با وکلای متخصص دیون و مطالبات ما تماس گرفته و مورد خود را بپرسید.

 

چرا باید سر موعد مقرر، یک وسیله یا هر چیزی را پس داد؟

زمانی که دو یا چند نفر با یکدیگر بر انجام امری توافق و نسبت به آن تعهد می­ کنند، مفروض است که به آن تعهد عمل می­ نمایند و بر مبنای این فرض، تبادلات اجتماعی و معاملات اقتصادی در جوامع ادامه می ­یابد؛ بنابراین مقنن نیز با وضع قوانین از این فرض و پیشبرد مقاصد اجتماعی-اقتصادیِ توسعه، حمایت می ­نماید.

پس چنانچه یکی از طرفینِ تعهد، به موضوعِ تعهدِ خویش عمل نکند، طبق قوانین (در جهت حمایت از متعهدله و حمایت از مقاصد کلان کشوری)، قابل پیگیری و نیز ملزم به پرداخت خسارت تاخیر در تادیه خواهد بود؛ البته قانون و عرف فضای اراده طرفین را در تعیین زمان تعهد، نوع پرداخت و موضوع تعهد باز گذاشته است تا افراد طبق توافق خود و بر اساس آزادی اراده عمل نمایند.

مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته، بهترین راهکار ها را پیش روی شما خواهند گذاشت.

 

خسارت تاخیر در تادیه چیست، بهترین راه دریافت این خسارت چیست؟

 

lawyer og lending back money

تماس فوری با وکیل 24 ساعته متخصص دیون و مطالبات

 

با سررسیدِ تعهد و امتناع متعهد در ادای تعهد علیرغم تمکن مالی، خسارت ناشی از امتناع و تاخیر پرداخت، متوجه متعهدله می­ گردد؛ متعهدله که متضرر از عدم انجامِ تعهد توسط متعهد واقع گردیده، طبق قواعد حقوقی و عدل بایستی امکان مطالبه حقوقی داشته باشد.

طبق قانون، چنانچه موضوع دعوی دِین باشد، با مطالبه دین و امتناع مدیون ضمن تمکن، در صورت تغییر فاحش شاخص قیمت سالانه از زمان سررسید تا هنگام پرداخت، پس از مطالبه طلبکار، دادگاه با رعایت تناسب تغییر شاخص سالانه، میزان خسارت را محاسبه و مورد حکم قرار می ­دهد؛ مگر طرفین مصالحه دیگری نمایند.

 

نکته: خسارت دیرکرد تحویل کالا، خسارت دیرکرد تحویل مرسوله، تاخیر در تحویل مرسوله، تاخیر در پس دادن، دیر پس دادن هر چیزی، به عنوان خسارت تاخیر تادیه محسوب نمی ­شود؛ این مفهومِ حقوقی فقط به دیون (وجه رایج) اختصاص دارد.

 

بنابراین بهترین راه از منظر مالی-زمانی مراجعه به مشاوران حقوقی در حوزه مربوطه و آگاهی یافتن از جوانب و راهکارهای اِحقاق حق می ­باشد.

تیم بزرگ وصول مطالبات ما، مطالباتی را که دیگر امیدی به وصول آنها نیست را برایتان زنده می نمایند و پولتان را تا قرون آخر پس می گیرند.

 

تکنیک­ های حرفه­ ای دریافت خسارت ناشی از دیرکرد را چه کسی می ­داند؟

 

technics of retrieving a delay damage

بنگاه حقوقی محاسباتی 24 ساعته خسارت تاخیر در باز گرداندن وجه

 

سیره عقلا و خردمندان از دیرباز این بوده است که با مراجعه به متخصصان و کارشناسان هر امری چاره ­جویی کنند تا مسیر کسب نتیجه مطلوب مدنظر را به بدیهی­ ترین شیوه ممکن و با اتلاف کمترین هزینه و وقت به ثمر برسانند.

بنابراین وکیل مجرب که تمام علم و تجربه و زمان خود را صرف امور حقوقی و کسب تخصص در حوزه علمی، قوانین و آیین دادرسی نموده است، قطعاً نسبت به بهترین تکنیک­ ها و روش­ های مواجهه با موضوع مدنظر (خسارت تاخیر در تادیه)، راهکاریابی و چاره­ اندیشیِ عواقب آن، اشراف کامل دارد؛ به این منظور بهترین وکلای زن و مرد کشور، با ارائه مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین به صورت فوری و 24 ساعته پاسخگوی سوالات حقوقی افراد در هر زمان و مکانی می­ باشند.

 

آیا می ­توان به علت تاخیر شدید در تادیه دِین، از فرد موخر شکایت کرد؟

از ویژگی­ های خسارت تاخیر تادیه، در واقع طولانی شدن تاخیر در ادای دین و پس از موعد مقرر است؛ چراکه هرچه مدت زمان تاخیر در تادیه بیش­تر شود، شاخص­ های تورم نیز تغییر خواهند کرد، در نتیجه ضرر بیش­تری متوجه متعهدله خواهد شد؛ بنابراین وفق قوانین، طلبکار می ­تواند از مدیونِ متعهد شکایت نماید و چنانچه مدت زمان تاخیر تادیه سبب بروز اختلاف شدید در میزان ارزش مورد تعهد گردد، که به ضرر متعهدله بیانجامد، میزان اختلاف تعهد نیز قابل مطالبه خواهد بود؛ (تاخیر شدید).

البته در مواردی که توافقی بین طرفین در میزان خسارت تاخیر در تادیه صورت گرفته باشد، دادگاه توافق را لحاظ می­ نماید.

 

در موسسه وکیل تلفنی برای مشاوره حقوقی آنلاین، کافی است در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با مطالعه مطالب مشابه زیر، اطلاعات حقوقی خود را افزایش داده تا در روز مبادا از این اطلاعات استفاده نمایید.

محاسبه افت قیمت خودرو پس از تصادف

همه چیز در مورد صندوق تامین خسارت های بدنی

وکیل 24 ساعته تصادفات

وکیل پزشک قانونی محاسبه دیه

دریافت دیه از دولت

تیم بزرگ وصول مطالبات (دیون)

نگارش فوری و 24 ساعته شکواییه تاخیر در تادیه

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی