موسسه وکیل تلفنی

 • Azita Moghanizadeh گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۲:۳۷ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • امید حرفتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۱:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • سید احسان علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۹:۴۶ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۲:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • بهرام چهرازی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۱۶:۴۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۷
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۵:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۵
انجمن وکیل تلفنی

خسارت تاخیر در تادیه

خسارت تاخیر در تادیه

چنانچه فردی تعهد به امری نماید و آن را در زمانی که به آن تعهد نموده انجام ندهد، در نتیجه تاخیر او در انجام تعهد، باعث متضرر شدن قرض دهنده می گردد و متعهد ملزم به جبران خسارت ناشی از تاخیر خواهد بود؛ موضوع خسارت تاخیر تادیه در قوانین ایران شامل تعهد در پرداخت وجوه نقدی رایج است و حتی ارزهای خارجی و غیر آن را شامل نمی ­شود.

 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

تاخیر در تادیه چیست و شامل چه مواردی می­ شود؟

 

concept of Delay in lending money

وکیل وصول مطالبات فوری

 

جهت ادراک مفهوم خسارت تاخیر تادیه، بایستی مفاهیم خسارت، تاخیر و تادیه را در زیر شرح داده ایم:

 

 • خسارت: به معنای ضرر، تاوان و غرامت است؛ مطابق قانونِ مسئولیت مدنی خسارت شامل هر نوع ضرر و زیان مادی و معنوی می­ شود که به غفلت، بی ­ احتیاطی یا عمد، به هر حق ‌قانونیِ فرد، وارد شود.

 • تاخیر در تادیه: همان تعلل و دیرکرد است و منظور از تادیه نیز ادای دین و پرداخت نمودن است؛ مطابق مفاد ماده 304 ق.ت و 221 و 228 ق.م، منظور از خسارت تاخیر در تادیه، جبران خسارت حاصله از تاخیر در‌ تادیه دین است.

بنابراین: منظور از تاخیر در تادیه در اینجا، تاخیر در ادای تعهد و پرداخت وجه نقد رایجی است که در موعدِ مقرر و توافق شده بین طرفین، متعهد به پرداخت آن تعهد نموده است.

 

اثبات زمان مطالبه وجه تعهد توسط طلبکار و امتناع متعهد در پرداخت، با طلبکار می­ باشد؛ تعیین این زمان در محاسبه مدت تاخیر در ادای تعهد و پرداخت خسارت حائز اهمیت است و البته خسارت تاخیر تادیه، شامل استثنائاتی نیز می ­ باشد؛ از جمله مهریه و چک و اسناد رسمی لازم ­الاجرا؛ جهت کسب آگاهی بیشتر می توانید با وکلای متخصص دیون و مطالبات ما تماس گرفته و مورد خود را بپرسید.

 

چرا باید سر موعد مقرر، یک وسیله یا هر چیزی را پس داد؟

 

رزرو مشاوره حقوقی فوری با وکیل پایه یک

 

زمانی که دو یا چند نفر با یکدیگر بر انجام امری توافق و نسبت به آن تعهد می­ کنند، مفروض است که به آن تعهد عمل می­ نمایند و بر مبنای این فرض، تبادلات اجتماعی و معاملات اقتصادی در جوامع ادامه می ­یابد؛ بنابراین مقنن نیز با وضع قوانین از این فرض و پیشبرد مقاصد اجتماعی-اقتصادیِ توسعه، حمایت می ­نماید.

پس چنانچه یکی از طرفینِ تعهد، به موضوعِ تعهدِ خویش عمل نکند، طبق قوانین (در جهت حمایت از متعهدله و حمایت از مقاصد کلان کشوری)، قابل پیگیری و نیز ملزم به پرداخت خسارت تاخیر در تادیه خواهد بود؛ البته قانون و عرف فضای اراده طرفین را در تعیین زمان تعهد، نوع پرداخت و موضوع تعهد باز گذاشته است تا افراد طبق توافق خود و بر اساس آزادی اراده عمل نمایند.

مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته، بهترین راهکار ها را پیش روی شما خواهند گذاشت.

 

خسارت تاخیر در تادیه چیست، بهترین راه دریافت این خسارت چیست؟

 

lawyer og lending back money

تماس فوری با وکیل 24 ساعته متخصص دیون و مطالبات

 

با سررسیدِ تعهد و امتناع متعهد در ادای تعهد علیرغم تمکن مالی، خسارت ناشی از امتناع و تاخیر پرداخت، متوجه متعهدله می­ گردد؛ متعهدله که متضرر از عدم انجامِ تعهد توسط متعهد واقع گردیده، طبق قواعد حقوقی و عدل بایستی امکان مطالبه حقوقی داشته باشد.

طبق قانون، چنانچه موضوع دعوی دِین باشد، با مطالبه دین و امتناع مدیون ضمن تمکن، در صورت تغییر فاحش شاخص قیمت سالانه از زمان سررسید تا هنگام پرداخت، پس از مطالبه طلبکار، دادگاه با رعایت تناسب تغییر شاخص سالانه، میزان خسارت را محاسبه و مورد حکم قرار می ­دهد؛ مگر طرفین مصالحه دیگری نمایند.

 

نکته: خسارت دیرکرد تحویل کالا، خسارت دیرکرد تحویل مرسوله، تاخیر در تحویل مرسوله، تاخیر در پس دادن، دیر پس دادن هر چیزی، به عنوان خسارت تاخیر تادیه محسوب نمی ­شود؛ این مفهومِ حقوقی فقط به دیون (وجه رایج) اختصاص دارد.

 

بنابراین بهترین راه از منظر مالی-زمانی مراجعه به مشاوران حقوقی در حوزه مربوطه و آگاهی یافتن از جوانب و راهکارهای اِحقاق حق می ­باشد.

تیم بزرگ وصول مطالبات ما، مطالباتی را که دیگر امیدی به وصول آنها نیست را برایتان زنده می نمایند و پولتان را تا قرون آخر پس می گیرند.

 

تکنیک­ های حرفه­ ای دریافت خسارت ناشی از دیرکرد را چه کسی می ­داند؟

 

technics of retrieving a delay damage

بنگاه حقوقی محاسباتی 24 ساعته خسارت تاخیر در باز گرداندن وجه

 

سیره عقلا و خردمندان از دیرباز این بوده است که با مراجعه به متخصصان و کارشناسان هر امری چاره ­جویی کنند تا مسیر کسب نتیجه مطلوب مدنظر را به بدیهی­ ترین شیوه ممکن و با اتلاف کمترین هزینه و وقت به ثمر برسانند.

بنابراین وکیل مجرب که تمام علم و تجربه و زمان خود را صرف امور حقوقی و کسب تخصص در حوزه علمی، قوانین و آیین دادرسی نموده است، قطعاً نسبت به بهترین تکنیک­ ها و روش­ های مواجهه با موضوع مدنظر (خسارت تاخیر در تادیه)، راهکاریابی و چاره­ اندیشیِ عواقب آن، اشراف کامل دارد؛ به این منظور بهترین وکلای زن و مرد کشور، با ارائه مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین به صورت فوری و 24 ساعته پاسخگوی سوالات حقوقی افراد در هر زمان و مکانی می­ باشند.

 

آیا می ­توان به علت تاخیر شدید در تادیه دِین، از فرد موخر شکایت کرد؟

از ویژگی­ های خسارت تاخیر تادیه، در واقع طولانی شدن تاخیر در ادای دین و پس از موعد مقرر است؛ چراکه هرچه مدت زمان تاخیر در تادیه بیش­تر شود، شاخص­ های تورم نیز تغییر خواهند کرد، در نتیجه ضرر بیش­تری متوجه متعهدله خواهد شد؛ بنابراین وفق قوانین، طلبکار می ­تواند از مدیونِ متعهد شکایت نماید و چنانچه مدت زمان تاخیر تادیه سبب بروز اختلاف شدید در میزان ارزش مورد تعهد گردد، که به ضرر متعهدله بیانجامد، میزان اختلاف تعهد نیز قابل مطالبه خواهد بود؛ (تاخیر شدید).

البته در مواردی که توافقی بین طرفین در میزان خسارت تاخیر در تادیه صورت گرفته باشد، دادگاه توافق را لحاظ می­ نماید.

 

 

محاسبه افت قیمت خودرو پس از تصادف

همه چیز در مورد صندوق تامین خسارت های بدنی

وکیل 24 ساعته تصادفات

وکیل پزشک قانونی محاسبه دیه

دریافت دیه از دولت

تیم بزرگ وصول مطالبات (دیون)

نگارش فوری و 24 ساعته شکواییه تاخیر در تادیه

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام وقت بخیر خسته نباشید عرض میکنم خدمت تیم قوی و منحصر به فرد موسسه وکیل تلفنی که با پشتوانه علمی که دارید ۲۴ ساعته نسبت به خدمت رسانی اقدام میکنید.
به نام خدا باعرض سلام و احترام از مدیریت و پرسنل زحمتکش مجموعه وکیل تلفنی کمال تشکر را دارم که با حداقل هزینه ممکن امکان مشاوره و راهنمایی به صورت تخصصی و حتی با حقوقدانانی که سابقه قضایی را دارند فراهم آورده است‌.
سلام و عرض ادب من اولین بار ۱۲ شب تماس گرفتم. فکر نمیکردم کسی اون ساعت جواب بده اما واقعا پاسخگو بودند و خیلی سریع با من تماس گرفتند . خواستم از مدیریت موسسه تشکر کنم به خاطر همکاران بااخلاق و باحوصله و حرفه ای که بهترین شکل ممکن با مراجعین برخورد میکنند
درود عزیزان ببینید اگر این خسارت داخل قراردادی مشخص نشده باشه یا سند سررسید داری در کار نباشد مبنی محاسبه اش زمان مطالبه است دوستان اینجا اظهار نامه قضایی خیلی سندیت داره و حائز اهمیت هست حتما با کمک متخصص در وهله اول اقدام به صدور اظهارنامه کنید
با سلام خدمت کاربران گرامی.خیلی از افراد وقتی طلبی یا سند تجاری ای از دیگری داشته اند که سال های سال معطل مانده و متعهد به دلایل واهی از پرداخت آن سر باز زده با این سوال مواجه شده اند که ایا این طلب من با توجه به تورم سنگین در جامعه همان مقدار گذشته است که در جواب می گوییم خیر با شاخص تورم محاسبه می شود اما با شرایطی که مفصل آن در مطالب بالا آمد که می بایست طلبکار ثابت کند که طلب خود را مطالبه نموده است و بدهکار در آن تاریخ نپرداخت است و خسارت تاخیر به آن تعلق گرفته
سلام ، توضیحاتتتون عالی بود واقعا از وقتی با سایت شما آشنا شدم و ازتون مشاوره حقوقی گرفتم چشمم به قوانین باز شده و باعث شده که تصمیمات شتابزده نگیرم و این رو مدیون سایت شما و موسسه ی خوبتون هستم تندرست باشید
سلام.وقت بخیر. من طلبی دارم که بدهکارم دیگه رسما میگه طلبت رو پرداخت نمیکنم. حالا نمیدونم از کجا باید شروع کنم. شنیدم که میگن اول باید ی اظهاریه بفرستم براش. اما نمیدونم یعنی چی اصلا. و الان با شما ارتباط گرفتم که باید چیکار کنم که پولمو بتونم بگیرم. الان دو سال هم شده. خسارت تاخیر و این موارد رو هم میخوام. لطفا من رو به یکی از وکلای خوبتون وصل کنین بتونم مشکلم رو به درستی حل کنم. سپاس از شما و مطالب خوبتون
بسمه تعالی_با سلام وتحیت و عرض خسته نباشید خدمت شما،متن عالی و مفیدی بود،از زحمات شما متشکرم

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی