موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۸:۵۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۵
 • فاطمه عابد گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۷:۳۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۸:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۷:۸ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۷:۱۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل رسول خیابانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۵۷:۴۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • سید مسعود عربی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۳۷:۲۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل مائده اسدپور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۲۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۸/۳۰
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۷:۳۱:۵۵ تاریخ ۱۴۰۱/۸/۲۹
 • هادی مجد گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۴:۴۷:۳۹ تاریخ ۱۴۰۱/۸/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

خسارت تاخیر در تادیه

خسارت تاخیر در تادیه

چنانچه فردی تعهد به امری نماید و آن را در زمانی که به آن تعهد نموده انجام ندهد، در نتیجه تاخیر او در انجام تعهد، باعث متضرر شدن قرض دهنده می گردد و متعهد ملزم به جبران خسارت ناشی از تاخیر خواهد بود؛ موضوع خسارت تاخیر تادیه در قوانین ایران شامل تعهد در پرداخت وجوه نقدی رایج است و حتی ارزهای خارجی و غیر آن را شامل نمی ­شود.

 

توصیه های یکی از بانوان وکیل در خصوص تاخیر در تادیه وجه

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"متاسفانه شرایط برای قرض دادن پول به گونه ای شده است که هر انسانی را معذور می دارد، به خصوص هنگامی که وجوه قرض داده شده با تاخیر مسترد می شوند؛ چراکه امروزه ارزش پول لحظه به لحظه افت دارد و ارزش ریال امروز با ثانیه بعد، متفاوت است؛ در اینجا شما می توانید تصویرک زیر را لمس نمایید تا به وکلای محاسباتی ما ارتباط گرفته و خسارت تاخیر در تادیه وجهتان را به صورت آنلاین و 24 ساعته، نسبت به فاکتور های تورمی و اقصادی روز محاسبه کنند تا پولتان را به ارزش روز پس بگیرید و متحمل ضرر و زیان ناشی از استرداد وجه نشوید"

 

 

تاخیر در تادیه چیست و شامل چه مواردی می­ شود؟

 

concept of Delay in lending money

وکیل وصول مطالبات فوری

 

جهت ادراک مفهوم خسارت تاخیر تادیه، بایستی مفاهیم خسارت، تاخیر و تادیه را در زیر شرح داده ایم:

 

 • خسارت: به معنای ضرر، تاوان و غرامت است؛ مطابق قانونِ مسئولیت مدنی خسارت شامل هر نوع ضرر و زیان مادی و معنوی می­ شود که به غفلت، بی ­ احتیاطی یا عمد، به هر حق ‌قانونیِ فرد، وارد شود.

 • تاخیر در تادیه: همان تعلل و دیرکرد است و منظور از تادیه نیز ادای دین و پرداخت نمودن است؛ مطابق مفاد ماده 304 ق.ت و 221 و 228 ق.م، منظور از خسارت تاخیر در تادیه، جبران خسارت حاصله از تاخیر در‌ تادیه دین است.

بنابراین: منظور از تاخیر در تادیه در اینجا، تاخیر در ادای تعهد و پرداخت وجه نقد رایجی است که در موعدِ مقرر و توافق شده بین طرفین، متعهد به پرداخت آن تعهد نموده است.

 

اثبات زمان مطالبه وجه تعهد توسط طلبکار و امتناع متعهد در پرداخت، با طلبکار می­ باشد؛ تعیین این زمان در محاسبه مدت تاخیر در ادای تعهد و پرداخت خسارت حائز اهمیت است و البته خسارت تاخیر تادیه، شامل استثنائاتی نیز می ­ باشد؛ از جمله مهریه و چک و اسناد رسمی لازم ­الاجرا؛ جهت کسب آگاهی بیشتر می توانید با وکلای متخصص دیون و مطالبات ما تماس گرفته و مورد خود را بپرسید.

 

چرا باید سر موعد مقرر، یک وسیله یا هر چیزی را پس داد؟

زمانی که دو یا چند نفر با یکدیگر بر انجام امری توافق و نسبت به آن تعهد می­ کنند، مفروض است که به آن تعهد عمل می­ نمایند و بر مبنای این فرض، تبادلات اجتماعی و معاملات اقتصادی در جوامع ادامه می ­یابد؛ بنابراین مقنن نیز با وضع قوانین از این فرض و پیشبرد مقاصد اجتماعی-اقتصادیِ توسعه، حمایت می ­نماید.

پس چنانچه یکی از طرفینِ تعهد، به موضوعِ تعهدِ خویش عمل نکند، طبق قوانین (در جهت حمایت از متعهدله و حمایت از مقاصد کلان کشوری)، قابل پیگیری و نیز ملزم به پرداخت خسارت تاخیر در تادیه خواهد بود؛ البته قانون و عرف فضای اراده طرفین را در تعیین زمان تعهد، نوع پرداخت و موضوع تعهد باز گذاشته است تا افراد طبق توافق خود و بر اساس آزادی اراده عمل نمایند.

مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته، بهترین راهکار ها را پیش روی شما خواهند گذاشت.

 

خسارت تاخیر در تادیه چیست، بهترین راه دریافت این خسارت چیست؟